samo onako bezveze

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Vjeko

Post by Vjeko »

Naca nije dobro nije dobro nevalja nikako kada se ti ne uzbudujes.
Naca nema drugo nista nego ti skuvaj tursku kavu i prevrni cikaru kada si kavu popila i onda gledaj sta vudaca ti kaze za uzbudenje ako dijagnoza nije dobra nema Naca vataj borsu i trc kod doktora .
Od starog Ivana je recept uvjek palijo on je samo orginal kninski matrijal uzima ali to je tajna.
:lol: :lol: :lol:


Naca uzmi ovo za salu pozdrav
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

Istina i cijela istina

Post by Dean Beric »

Istina: moja zena umijesi i namjerno baci pola kila tijesta
Cijela istina: moja zena razvlaci domace kore za sirnice, krompiruse, zeljanice, porilukuse, burek, pitu od jabuka, visanja, tikava, a kad razvuce kore otkine krajeve koji ostanu debeli. Sto od njih nego baciti.
Novi zadatak za raspravu i doumljenje (mislite malo):
Pitanje: Zasto nikad ne odgovorim blagajnici u samoposluzi kad me pita dali imam nesto sitno. Odgovor za par dana, a nije ono sto ste pomislili.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Joj Deane, ja znam odgovor,al' se stidim :oops:
Andrea Pavkovic
Posts: 78
Joined: Tue Jun 06, 2006 10:02 am
Location: Australia

Post by Andrea Pavkovic »

Narocito ti Naco!! :lol: :lol:
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

NESTO SITNO

Post by Dean Beric »

Mi na poslu imamo aparat za kavu starog tipa sto ne vraća sitnis i treba tacno 3 kune za kavu. Cesto u dzepu imam 4,50 kune za nekog ko je donio 5 a zao mu ubaciti. Tako on dobije kunu i po, ja pola kune i svi sretni. Zato svaki put pretresam sitne i prebacujem u torbicu za posao. Kad poslije odem u trgovinu NIKAD ne nosim nista sitno. (Naco, Naco?????).
Za slijedece mozganje: Pitanje iz politickih nauka: Kad vlada ima zatvorenu sjednicu da li je predsjednik vlade otvara.
bezbro

Post by bezbro »

Jok Deane, otvara je vratar.
Hespera

Post by Hespera »

Kako samo o sitnisu , ima li nesto krupnije ?
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Ja bas danas nisam ni za :oops:. Nesto me boli glava, a ne znam je li zbog godina ili vremena, ne znam da li da se radujem sto boli, jer kazu 'nesto u njoj ima'...ne znam stize li me klimaks ili mi mozak salje znak da zera oladim...vrag ce mu znati. Eto, sta je da je, ja podijelih s vama :P
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

politicke nauke

Post by Dean Beric »

Odavno me muce zatvorene sjednice. Pretpostavljam da kad ljudi sjednu i odrzavaju zatvorenu sjednicu, onaj tko predsjedava treba otvoriti sjednicu. Izjavom "Otvaram sjednicu ..." se mijenja karakter sjednice, nije vise zatvorena, otvorena je. U novinama i dalje pisu o zatvorenoj sjednici. Novi se problem javlja kad sjednica zavrsi. Predsjednik obicno kaze "Zatvaram sjednicu...", a zasto je zatvara kad su odrzali zatvorenu sjednicu koju ustvari nisu ni odrzali jer nije bila zatvorena samim cinom otvaranja. Stvar se jos vise komplicira kad dodje do izjave "Otvaram zatvorenu sjednicu..."
Molim upucene da mi ovo razjasne. Zadnji koji mi je to objasnjavao bas se bio vratio s Dinare. Stajao je na vrhu jednom nogom u Dalmaciji, a drugom u Bosni. Poslije je pricao da mu se jedna noga smrzla, druga oznojila.
Nijema

Post by Nijema »

Ljudi su oduvijek mastali i sanjali pa je tako vjerovatno i nastala floskula " kad bi bilo sto biti ne moze"....i onda pustis masti na volju!!!( ja se ponekad i zapetljam i u snovima i u mislima pa mi cisto bude drago kad se vratim u dnevnu kolotecinu, u sigurnost pa ma kakva ona bila).
I tako, kad bi bilo sto biti ne moze, dosli bismo u disko kod Bace, pa onda u Nikin kafic , pa je bio i nekakav disco u podrumu one zgrade gdje je prof.Stole zivio, e i tu bi mogli svratiti...Ovi mladji bi sigurno otisli i u taj disco na tvrdjavi!
I onda bismo vidjeli, da nam tu nije mjesto, da su nas sjecanja opet prevarila i da je mozda najbolje ne sanjati otvorenih ociju...kad bi bilo sto biti ne moze bili bismo opet oni koji traze nesto sto nije na dohvat ruke, nego negdje daleko , a onda jos i dalje!
U ovoj pisaniji se moze naslutiti sivi, kisni dan...Nadam se da ce uskoro sunce!- ili ga moram crtati!
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

samo onako bez veze

Post by Jadra Matkovic »

Kažu stručnjaci da povremeni bijeg u maštu koja može biti vezana za prošlost ili buduć‡nost ,može biti korisna.Današnji tempo života ne ostavlja čovjeku vremena za ugodne trenutke opuštanja.Zato mašta ili u našem slučaju sjeć‡anja na prošlost ima višestruku korist.Meni ponekad određeni mirisi otvore put u taj svijet ,npr. miris lipe ,miris mokre trave , i miris mora .Okusi hrane takodjer.Prve trešnje ,jagode ,lubenice ...Prepustite se mašti garant pomaže.
Hespera

Post by Hespera »

Nijema , ti si drugima uvek znala oterati kisni dan , nacrtati sunce i jos svasta . Sigurna sam da si uspela i sebi , a sto se tice zamrsenih situacija , tebi i Deanu nema premca . Simpaticno !
bezbro

Post by bezbro »

Sretoh danas dragu osobu, umalo me ne surva na zemlju. Proslo toliko
godina a nista se nije promjenila. prosto se i ona nadje u nekom cudu, ko
da je vidjela samog duha iz boce. Pitam je kako je, a ona mi se zali da je
nesto ukocila ledja i vrat, ama folira. Takva cura. Nju kao da su stigla
ona davna bezbrizna i djecija sjecanja, govori mi kao da je juce bilo kad
smo se oko zgrada igrali struje. Pita me kolika su mi djeca pa kad joj
odgovorih koje su dobi, u njoj se jos vise osjeti nostalgija, da 'l za rodnim
gradom ili.... Kad joj ponudih kavu rece da ce jos malo da proseta i da ce
se vrnuti, pa da jos koju ljepu pricu ispricamo o nasem Bloku i gradu.
Al' kako je ono danasnje promjenjivo vrijeme iznenada donese tako
se vise i ne vrati. E, pa komsinice draga ostao sam ti duzan jednu kavu. :D :( :oops:
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

:lol: :lol: :lol: Kako mene moj komsija ljepo opisa :P A udarila neka vrucina u subotu, mislila ja na kavu, ali zurili smo, hebi ga. Ostaje za II put, ionako nisam puno pazarila, samo sam co'eku kupila svasta, a sebi nista :( Joj, ja bi se igrala struje...A juce sam igrala balote :D
bezbro

Post by bezbro »

Ljepo komsinice 8) , ja se kupao i jucer u znoju, al' danas vala Bogu milome ladikam se u dubokom ladu ispod orasa i pijuckam stogod ladnog pica.
E a kako bi se sad rado bucnuo u Brzicu ili Butiznicu i odigrao koju partiju
briskule i treseta...Auuuu :cry: A tebe komsinice vaje ceka kava i kakav
ladan koktel oli pice, po zelji :wink:
Post Reply