PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

cipe

evo i mene

Post by cipe »

:D
Ma dje ste sta radite ?
Nije me bilo neko vrijeme , vidim nista se ne desava, pa ja kazem sebi necu da prekidam tisinu .
Nego sad sam sam u kamioncini po cijeli dan pa mi svasta pada na pamet. (Normalno dok nemam zastitni sljem.)

Pade mi na pamet jedan tip koji je poginuo negdje 70-tih godina, a mozda cak i sedamdesete, posto ga se sjecam kroz maglu , ovo bi mogao znati Peky, a Moby sigurno.
Tip je bio plav mrsav mislim da je imao i brcice, vozio je" princa ,"auto kojeg se malo ko sjeca i vise ga nema ni na izlozbama starih automobila.
Vozio je tako ludo da smo mi klinci u to vreme bjezali sa ceste kad bi se on pojavio.
Cesta u mojoj ,a i u vecini ulica u to vrijeme je bila neasvaltirana, pa se jos sjecam prasine koja se dizala za njim,
i zena kako mu jebu m...r (hahaha!!!!)
Poginuo je na onom malom mosticu kod Tepljuha (nedaleko od Marine gostionice ) gdje se cesta dize , pa naglo spusta, toliko je brzo vozio (oko 150 km )a princ je bio izuzetno lagano auto da je letio 40-50 metara i udario tacno u stablo, promjera negdje oko metar, i otpilao ga na pola ,poginulo ih je vise da li se ko sjeca, kako se zvao taj tip,,, kad je poginuo, i ko je jos sa njim bio u autu ?
ps.
Samo da dodam onome pk-u, ma nemoj sad pretjerivati, sad i kad ne spominjes mene ti kazes nisam cipu spomenuo, !!!!!?????

Prica se da Neli ne da muz da dolazi vamo???

Sanja je na godisnjem za sporetom (trebala si u zimu onda uzeti godisnji)

Moby je dobio virozu, pa je nesto skratio teme(izgleda trci na wc)

Peky je poceo komentarisati budale, nesto se opasno desava .

Ocito sam ja sljedeci na redu, hahaha!

Jedino je Sinisa ostao cool !

:wink: Ovima sto se ne javljaju a dzabe citaju !
Pa nije ovo puzdrina trafika, ili Gogina pa dajde malo da prelistam ?

Ajte kvragu, hvrk, grhaha, haha grk , zacepljen mi nos pa se ne mogu ni smijati ko coek ! (uvatila me promaja) :lol: 8)
Nela.

Muz - puz

Post by Nela. »

Eh, Cipe, zna se ko je gazda u kuci - kao i kod tebe. Dakle, "strasni" muz spava (najeo se janjetine i zalio pivom). Covjek je inace stravican - ima svu kosu, nema viska ni manjka kila, nije sijed, igra aktivno rukomet, izgleda mladji bar 10 godina - to ja sad da te nasekiram, ali i sebe nerviram jer sam ljuta sto izgleda bolje nego ja sa sminkom. Klinci spavaju (mladji u mom krevetu - fol se prepao horor filma, a sam ga dize u videoteci), a ja sam evo solo s kompjuterom. Sto se kamiona tice, brencaju mi svu noc pod prozorom (pa sve mislim mozda si u nekom od njih), odustala sam od brisanja prasine - grade autocestu 100 m od mog stana. Sjecas se kako je miran kvart bio nocu - e tako ti je i ovdje, da nije kamiona nista se ne bi culo, tu i tamo pokoji kucin zavija. Prava wolffackering, a to mi u mojim godinama i treba - zazeli se covjek malo mira poslije bjelosvjetskog lutanja.
Peky jedno pitanjce, ili mozda za Micu - bi li bilo moguce prepraviti forum tako da se ne ulazi bez logiranja, a da se kod prve prijave obavezno stavi e-mail - mozda bi tad neki koje mi ne ometamo razmislili prije nego tipkaju?
Pozdrav svima, javljajte se (osim onih koji bi se svadjali - neka se vrate na svoj forum)
pk16

Post by pk16 »

ja ne znam cemu tolika osjetljivost. mladost - ludost.

bez obzira na to, "pemzija" je ozbiljna tema. ne znam kako vi ostali, ali ja imam neku ideju da cu se vratiti u knin i tamo provesti svoje 60-e, 70-e ili vec koliko kninska medicina 21-og stoljeca dopusti. tako da ce biti jos itekako vremena za pricu o tome kako je nekad bilo, i za sjedenje, ako ne na zidicu, onda u nekakvim udobnijim stolicama. mozda cak renoviraju i hotel dotada, nikad ne znas.

sad, je li ovo dozvoljena tema, knin u periodu 2030-2050 A.D. ??

stvarno bi trebalo prestati s pusenjem.

(cipe, ove se ne odnosi na tebe. nisi mi ni pao napamet. dosad.)
Nela.

pusenje

Post by Nela. »

PK16, dovraga, nemoj sad i ti protiv cigara. Dodjem ja na Jordanovac (bolnica za pluca - zadnja posta prije odlaska u raj), a na vratima ogromni crveni poster, na njemu velika iscerena mrtvacka glava, a ispod pise bijelim slovima: SAMO VI PUSITE - JA VAS CEKAM!
Posto na mene takve zabrane djeluju kontraproduktivno, odmah sam od muke isla zapaliti cigar. Tako i sad dok ovo pisem. Prema tome...idem hitno traziti cigarete :wink:
pk16

Post by pk16 »

glede cigara: pa naravno da zabrane djeluju kontra-produktivno.

ovu ideju s penzijom ja sam dobio prije tri mjeseca kad su ovdje, u njujorku, zabranili pusenje u barovima. da, u barovima. sto znaci da cu se kad-tad morati i ja ostaviti. a onda cu opet propusiti kad odem u penziju. ako covjek ne moze zapaliti ne samo uz pivo, nego ni uz kavu, onda stvarno ne znam ...
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

pusenje

Post by Nela »

Sad znam zasto su muslici napali Newyork, fuj, kakvo odvratno mjesto. Mrzim zabrane. Kad su kod nas zabranili pusenje na poslu, ja sam uzela veliku tablu - Dozvoljeno pusenje u prostoriji - i zakucala na vrata. Cimerica - nepusac je siznula, a ko je sljivi, rekla sam joj, imas jos kancelarija, mene pusti da disem na filter i tocka!
Sta mislis kako to izgleda - u kuci nitko ne pusi, u firmi na mom odjelu nitko - svi mi prigovaraju, da ne kazem, broje mi, broje - ali sta je tu je - mene ce ljubav prema cigaretama doci glave (vec me zapravo gricka).
Kad smo kod toga, sjecas li se prve cigarete - kada , gdje, s kim, to je dobra tema i vraca nas u vrijeme po Pekijevoj liniji.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Mobi se vraca kuci

Post by Nela »

Ma gdje si Mobi, nisam bacila cvijet, jos ga cuvam i uzivam. Dobro vece, je li ovo pauza ili odmor (znam ja kako je privatnicima - ma znam vraga, radim na drzavnim jaslama) :lol:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MR. CIPU

Post by Petar-Peky Bukarica »

Taj covjek , sto je poginuo u autu je Skaric , sa Vrbnika , nemogu mu se sjetiti imena , inace moj daljnji rodjak .
cipe

princ

Post by cipe »

Za pocetak bar znamo da se prezivao Skaric, ja mislim da ce moby da zavrsi pricu posto on ocito sve zna.
Onaj p17, malo sam popio pa mi ne pada na pamet kako mu je nadimak
opet povezuje mene sa pusenjem, kakve ja imam veze sa tim.
Da budem iskren jedino zapalim kad me neko natjera, e sad sto me nije tesko natjerati to je druga stvar, al sve manje posto mi pocelo smetati.
Ustvari ne smeta mi fizicki ali psihicki me ubi, toliko se zamorim razmisljajuci o nepotrebnim stvarima , i cini mi se da je to gubljenje vremena.
Kao i tvoje gubljenje vremena razmisljajuci kako ces u penziju u Knin??? O tome sam se naslusao: price nasih cetnika, koji se vec 50 godina vracaju , jos pokoji tetura ulicom i masta o povratku a zna da ne moze da se vrati ni do svoje kuce ovdje koja je 500 metara od njega.
Da me peky ne bi optuzio po politickoj osnovi ja bi da razjasnim malo da su ti "strasni cetnici " na nivou djece oe 5 godina, pa ih ozbiljno i ne shvacam. posto ovdje nema partizana , to nije moja krivica.
Gdje su oni ja ne znam?
Odes iz nekog grada na par godina i vise nisu u" fazonu" a ne poslje 40 godina vratiti se negdje ???
Ja licno o tome ne razmisljam, jel sam vec odlazio i vracao se u razna mjesta i jednom kad nesto ostavis to vise naci ne mozes,( na kraju krajeva bio sam i u Kninu ) ispadne da jedino ljepo u svemu je razmisljati o tome, u svoj toj nesreci mi imamo srecu da znamo sta smo izgubili a oni nisu svjesni sta imaju, sad ko je u prednosti ja ne znam.
Kad popijem onda volim malo da davim al da ja na vreme prebacim ,
Ma Neli bi odgovorio , kako je opisala svog muza, pa koliko ti imas godina 19, sta se to desava sa tobom, sportas, ljep, pa izgleda mladje, nema sjedi, nije celav,( mora da gleda neki poster iz djecije sobe)
hahahaha!
Posto ja u biti nemam vremena za kompjuter, naletim ovako 10 minuta procitam neku vasu, odgovorim(naj pametnije sto mogu)
u medjuvremenu uvijek jedem, radim dva posla odjednom, a osjecam se kao beba kad joj mater mase zveckom da bolje jede, tako i ja uvijek sve pojedem za kompjuterom. Inace se zdravo hranim, obicno sam sebi i spremam, evo vecerasnjeg jelovnika:
Mladi sir, sa persinom i bijelim lukom.
kiseli krastavci, paradajz zacinjen jabukovim sircetom.
Rucak skampi, sa palentom,
dorucak bijela kava,( uvijek isto) >
Interesantno je da odprilike 30 godina nikad nisam pojeo drugi sladoled osim vanilije i jagode.
Nikad nisam pojeo mahune.
Prasetina mi smrdi al je jedem reda radi, (da se ne zaborave obicaji)
Ma recite mi ako vas davim da se vise ne javljam!
Stvarno covjek kad popije je dosadan !
Prva cigara sad se sejetim Nele je bila filter 3, i to sam uzeo kod varivoda je bila jedna trafika ulazilo se u nju preko nekoliko stepenica.
Sjebo sam covjeka da me tata poslao po cigare pa da ce on platiti poslje, tako drugi put, pa treci, ovaj nikako starom nije govorio a ja stalno uzimao, ko zna sta je covjek mislio o mom starom, vidis ti \Bude uzima cigare a nikako djubre da plati, hahahahaha!
Skupoce su u to vreme bile velike pa se nekako moralo snalaziti a vec sam imao 7 godina vreme je bilo da se pocme pusiti.
Cigara se inace lako ostaviti, ja sam se vec sto puta ostavaljao !
Laku noc ! :D
Nela.

pusenje

Post by Nela. »

Ja sam prvu cigaretu zapalila iza gimnazije s 14 godina, a natjerala me moja sestra da je ne bih izdala mami i tati (btw, danas je najveca protivnica cigareta, licemjerka cista).
Eh, Cipe sto si ti ljubomoran, gori si od mene. Ma ne sekiraj se, ne mozemo svi biti lijepi kao moj muz ili tvoja zena, mora im neko kvariti prosjek. :wink:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PRVA CIGARETA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Bio je to prvi ili drugi razred osnovne skole , moju uciteljicu Ankicu mijenjala je uciteljica Milena . Nekome od djaka je nestao neki privjesak
( cizmica napravljena od kosti i oblozena srebrom , ili je tako nesto izgledala ) . Digla se panika tko je iz razreda to uzeo , i neko da predlog da se napravi pretres ucenika , da bi se pronasao privjesak . Ja nisam imao nista protiv i ucenici su jedan po jedan izlazili do uciteljicinog stola i praznili dzepove . Tad je dosao red na mene , ja do stola , stavim ruke u dzepove i zaledim se . U dzepu imam cigaretu , komad kresiva i par sibica . Da propanem u zemlju , ali nema sta , moram istresti dzepove i stavim na stol cigaru i kresivo sa zibicama . Eto , to je moje prvo sjecanje u vezi cigareta .
Dijana

Post by Dijana »

Imam jedno pitanje?
Ne podrzavam nikoga niti zalazim u politiku foruma ali me zanima jedno.
Kuzim da je sajt osnovan za ono sto je predoceno,druzenje,zezanje,ne dati u zaborav.
Ali jedna stvar mi nije jasna.
Slucajno sam nasla ovaj sajt,srce mi je zaigralo i bilo mi je mnogo drago.
Obisla sam mnoge gradove i zivela u drugim zemljama ali Knin je u srcu mom,najlepsi grad na svetu.
Nisam naisla na dobro doslicu,nisam se lepo osecala sa Vama.
Imam osecaj da je ovde jedan mali deo ljudi i zatvoren krug.
Ok,postujem,povukla sam se.
Ali me zanima Peki,zasto se ne mogu otvoriti druge teme a da ne budu prebacene na ovo mesto gde vec ima 20 stranica.
Da li je to radi uredjenja foruma,ili rati tehnickih problema,volela bi da znam.
Ja sam predpostavljam mnogo mladja od Vas(1974)i mi imamo svoju pricu,nesu pricu Knina.
Nevezano za Vas mogli bi i mi otvarati teme i pricati o nekim stvarima koje nas interesuju i o nekim forama koje smo mi imali.
Nemojte me pogresno razumeti,nikog nisam htela da poverdim.
pozdrav od Dijane.
sanja

Lara - prva cigara

Post by sanja »

Iako je bas nisam najbolje razumjela (morala sam pogledati u nick, da nije mozda "stalinijev" post), Dijanu prepustam Pekiju (sa zadovoljstvom) :wink: :)
Vracam se na cigare. Ono kad sam negdje od predskolskog uzrasta krala starom Filter Jugoslaviju (oboje velikim slovima!) i dimila, ne racunam. Prvo pravo paljenje dogodilo se pri kraju sestog razreda osnovne skole, u podrumu prvog ulaza tvornicke zgrade u Bloku 3. decembar. Tada je tu trebao biti nekakav disco (mislim da je kasnije bas tu bio radio klub) i Tanja Gacesa (zna li netko gdje je ona danas?) i Nina Vukovic, koje su bile dvije godine starije, upru da i mene nauce pusiti (zaprave, sa uvlacenjem dima u pluca). Povukla ja Laru i odmah mi se svidjela, ali sam nakon 2 ili 3 cigarete otrcala kuci i sita se "narazgovarala" na orijentalnim jezicima sa zahodskom skoljkom....
Nista ja iz toga nisam naucila. Naprotiv, jos mi je veci izazov bio nastaviti pusiti i dosegnuti punu kutiju dnevno bez mucnine. Sto i nije bilo tesko... Vec nakon par mjeseci pocela sam kupovati cigarete (Astor), tacnije 1. maja '78. u Slunji gdje sam bila sa izvidjacima, sto cinim do dana danasnjeg u neprekinutom kontinuitetu!
Bas se stidim....
sanja

Zatvoreni krug???

Post by sanja »

Naknadno, ipak sam odlucila obratiti se Dijani... Cuj Dijana, zaista ti se samo cini da smo mi ovdje neki "zatvoreni krug". Vecina nas u Kninu se i nije bas intenzivno druzila, vise smo se samo poznavali u odredjenim periodima nasih zivota (Nela i Cipe u vrticu, Mico, Kninjanin i ja kao komsije, Cipe i ja iz pubertetske faze, Nela i ja preko njene sestre, sa Pekijem i Cirusom nikada skoro da nisam posteno ni razgovarala uzivo, s Milemandom pogotovo, a s Mobijem tek nedavno silom prilika, itd.). Ali, Knin je (bio) malo mjesto, svi se mi znamo, svi smo mi sjedili jedni pored drugih, sretali se po nekoliko puta dnevno i ugrubo znali osnovne informacije jedni o drugima (gdje ko radi, ko se ozenio i s kim, i sl.). Vjerujem da je tako i u slucaju s tobom. U najgorem slucaju (sad ce me Moby ubiti, jer se ovo ide njega!), sigurno ti znamo roditelje i stoposto sam sigurna da cemo i s tobom naci neku kvaku poveznicu! U onom/(ovom nasem) Kninu i s onim (nama) Kninjanima, to zaista nije tesko!
A to sto su mi svi ovi ljudi (vjerujem ukljucujuci i tebe) puno blizi od svih naknadno stecenih "prijatelja" i poznanika po raznoraznim zemljama i prigodama, druga je prica... I opet tipicno kninska, jer, ovdje nema foliranja ko je ko i sta je i kakav ko, i sl. Toliko se znamo! :wink:
Dakle Dijana, shvatila si? :)
Last edited by sanja on Sat Aug 02, 2003 4:45 pm, edited 1 time in total.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Za Dijanu

Post by Nela »

Nisi ti bas cvjetic mladosti, niti smo mi toliko stari, a po meni nije istina da nisi dobrodosla - dapace, ja te pozivam da se pridruzis. Jedino sto Peky trazi je da on otvara topice i da se prica o temama prije 1991. zato da se nitko ne bi nasao uvrijedjen. Mislim da je to ok, ako se slazes, slobodno mozes pisati i oslikati svoju sliku Knina. Bice mi drago procitati je. :lol:
Post Reply