PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

cipe

dijana

Post by cipe »

:D
Ma Dijana samo ti se ucinilo da te neko odbacuje, ako imas bilo sta ti reci pa ces viditi da ce se naci tema oko koje ce mo porazgovarati.
Na kraju ovo je tek pocetak, ja se nadam da ce se Peky-ju spisak gostiju povecavati pa da ce biti interesantnije i da ces sebi naci mozda i nekoga sa kim si se druzila i imas zajednicke teme.
Dok se to ne desi tu smo ti mi !
Pozdrav !
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

nelagoda nase dije

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ma vidim da se moram javiti. stvarno nemam pojma sto te u nasoj prepisci nagnalo na takvo krivo razmisljanje. svi smo bili odusevljeni kad si se javila i odjednom muk.prvo spominjes Djuru pa Miskija, Bracu, Momu, pok. Bacu i Kicu. sve i jednog znam, a u topolju, narocito curuvijama sam cesto. ovo pisem jer nagadjam da smo ja i ti cak skupa isli na skijanje. naravno ako ti je caca Djuro. jer njegova se jedna od tri kcerke zove Dijana. ako si ti ta dijana sjeti se kad smo vas spasavali na kupresu iz golfa.prije par dana sam bio na trecem buku i Crnogorcima. i uvijek te nesretne godine .pa koliko smo vec puta rekli da nema veze tko koliko ima godina, a jos manje da smo neki zatvoreni krug gdje niko nije pozeljan. samo ti Dijana otcepi.a sto se tice krivolova i krivo ribolova topoljana o tome ja znam sto puta vise od tebe. kico i zeljko krneta bi mogli napisati romane. :D :?: :idea:
za cipu. tip iz princa plave boje zvao se Branko Skaric sa Vrbnika. sletio tacno na mosticu na prelazu iz Tepljuha u Siveric.most je kao skakaonica poletio kroz zrak i zabio se u drvo.Brat mu je Pajo Skaric (radio u TVIKU), a ozenio sestru cuvenih Djomlija-Mise i Branka.Miso se vratio. :!:

pod topik prvaci Peki je napisao da je prvu plocu snimio Jovica Nonkovic.tacno i pjesma se zvala Mome kninu.ovo sto cu sad napisati ima veze s njime .naime on je tada radio kao muzicki urednik na radio kninu, tehnicki je bio Jovica Bjedov , direktor i glavni urednik Rade Matijas.kako sam ja u to doba vodio prvi disko klub u kninu zamole oni mene da uredim neku omladinsku emisiju. i mos mislit. ja ploce pod ruke (jer tada radio knin skoro i nije imao strane ploce).pokoju domacu zabavnu.smislo ja sta cu napraviti odnosno kako cu napraviti zbrku jer su mi bili dosadili sa svojim programom.da skratim pustim ja par stvari .poneko nagradno pitanje(tko pogodi dvi karte za disko). grintaju oni da muzika nije bas primjerena(najvise Jovica N.) a ja asa iz rukava.ljepo ja stavim na studijski gramofon plocu od Erika Bardona. stvar se zvala Duvanski put i trajala je 24 (dvadesetcetri minute). slusaju oni ne svidja im se stvar a i nikad zavrsiti.lome prste. mole da prekinem. boje se ako tko od odgovornih cuje najebali su.ja se pravim lud.ali sam ipak poslije dvije trecine prekinuo svirku.zahvaljuju oni aja da puknem ali strogo ozbiljan.poslije je dugo vremena proslo dok sam ponovo gostovao, ali u duetu sa Ivicem(sad zivi u Karakasu). :wink:

ovo ima veze i sa pusenjem koje spominjete jer se stvar zvala Duvanski put. ja ne pusim vec petnajst godina.ove razvijene zemlje kazu da puse samo "CRNCI I BALKANCI". daj vi sto zivite po stranjskim drzavama malo mi ovo objasnite
sinisa

pusenje

Post by sinisa »

e vidis sanja,mene ti je raso profesor fizike u prvom srednje prozvao astor. nisi jedina koja je kupovala one cudne cigare. mora da je u pitanju ona slika sa kutije razlog za kupovinu jer cigare su bile ocajne, brzo sam ih zamjenio sa F57, legendarnom markom.
sto se tice stranjskih zemalja, crnci puse mentol, a bijelci niti puse niti piju, osim ako ih niko ne vidi. a balkanci ko balkanci...
sanja

Astor

Post by sanja »

:idea: Ma, nekad smo se mi, Astore, u nekoj fazi zivota i sreli. Znam po nadimku, ali osobu/sliku nikako dozvati svijesti! Mucim se, no nesto mi ne polazi za rukom. Mislim da bi se mogli znati s folklora u osnovnoj skoli ili tako nesto? Mozda iz izvidjaca? Ili iz srednje skole, ja sam generacija '65? A u zgradu sam dolazila kod Njanje.... (sad sam ista Moby) :wink: :D
Cigarete Astor sam kupovala jer su bile lagane (da mi ne bude muka) i u tom momentu svakako bolje od Milde Sorte koje je pusila moja mater. I ja sam ih vec nakon par mjeseci zamijenila onim starim dobrim sarajevskim (?) Marlborom koji me je, ne znam zasto, stalno podsjecao na mlijeko i cokoladu (?). :wink:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Cigarete

Post by Nela »

Aha, vidim da sam vas navukla, a tesko zabu u vodu ... Dakle, znam da nije moderno ni zdravo ali cigarete su dugo bile zabranjeno voce, a ono sto je zabranjeno ... Kod mene je na meniju isto u pocetku bio Astor, Lord, Cheterfild, Winston, pa se zaustavila na sarajevskom Marlboru. Ali da ne zaboravim Beograd (bijela kutija, meko pakovanje), LD, Partner (puno kasnije, pojavio se kao novost), Drina i slicne. Nema sto nismo dimili, vjecno sam bazdila na duhan, a mama je vec s vrata uvece vikala: "Opet si pusila!" Nista nije pomoglo, volim ih i dan danas. :oops:
pk16

blamaza

Post by pk16 »

ovaj forum stvarno izvlaci iz pamcenja i stvari koje bi covjek najradije zaboravio, npr. folklor. nas nekoliko je ankica sesa namamila obecavsi da cemo plesati korculansku moresku, sa pravim macevima ... mos misliti - alpski sesir na glavu, i plesi koruski valcer i, naravno, polku! mislim da u tome nisu uzivali ni oni koji su, za razliku od mene, imali osjecaj za ritam.

jovica nonkovic - taj mi je isto izgleda dosad ostao u malom mozgu, a sad se sjecam cak i frizure koju je imao na omotu singlice. zar se taj lokalni hit nije zvao "Oj, Knine" ?
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MRS . DIJANU

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mrs . Dijana , pogresno si shvatila sve ovo sto se dogadja na Forumu .
Ako bolje pogledas , vidjet ces da sam ja otvorio trecinu postavljenih topica . Ako imas neku temu , ali da to bude nesto o cemu bi se moglo razgovarati , bilo bi mi drago da je otvoris . Da je po mr . Cipi , na Forumu bi vec bilo 150 topica . Nemozes otvoriti topic sta si jela ili sanjala i onda tajac , takve topice , strogo prebacujem pod " pricam ti price " , sto je po meni ispravno , zar ne . Ali , ako zelis mozes otvoriti topic o
" Kninskoj kuhinji " ili nesto slicno . Ovo sad sto ide o cigaretama je moglo ici pod novi topic , ali Vi kad pisete ne drzite se jedne teme , nego se javite na jednu temu i u istom postu se dotaknete jos 3 - 4 druge teme koje se nalaze na drugim topicima i onda to izgleda s'brda s'dola . A sto se tice godina , Dijana , tu gresis , nitko nije toliko mlad niti zelen da ne moze da se ukljuci u razgovor o Kninu i Kninjanima , ne pogotovo ti sa tim
godinama . Nek si ti nama dobro dosla i nemoj sve uzimati tako ozbiljno , ovi sto dolaze na Forum vole se malo zajebavati , pa uzimaj to sa rezervom .
Mislim da je ovaj mudrov ( moby dick ) pogresio u vezi tvog identiteta , ja pretpostavljam , ali cutim , cekam .
Dijana

Post by Dijana »

Mislim da nisam nikoga povredila i da nemam poterebe da se izvinjavam,Peki tebi i ostalima hvala na razumevanju.
Da mobidik gresi ja predpostavljam da je on mislio na cerku od Djure Curuvije,mada i ako jeste,Djuro ima dve cerke i sina a ja nisam jedna od njih.
Koga zanima ko sam nek se javi private nije problem ja cu da mu objasnim.
Pozdrav svima i jos jednom hvala!
Dijana

Post by Dijana »

Peki,ako se ne varam poslala sam ti jednu moju fotku,nisam primetila da je medju fotkama,ako jeste volela bi da znam gde je?
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MRS . DIJANU

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mrs . Dijana , nisam dobio tu sliku o kojoj pises , ako ti nije problem posalji je ponovo , na adresu peky240453@hotmail.com .
pk16

bonton

Post by pk16 »

mr. peky, kad se pismeno obracas zenskim osobama cije bracno stanje (jos) nije poznato, onda ih zoves ms. ta-i-ta, ako osoba nije udana, onda moze biti npr. miss dijana, a ako jest onda npr. mrs. djuradj curuvija, ako je udana za nekog mr. djuradja curuviju to jest. ne moze nikako mrs. dijana. (a i da ne govorimo sto joj komentiras godine.)

pazi sta radis. pa jesmo li iz knina ili iz turica, nedjelju mu krvavu?
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MR . pk16

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mr . pk16 , izgleda da puno stavljas kvasine u salatu , ili si nesto sebi umislio , pa racunas ... Najprije , nemozes me ispravljati jer neznas dali ja znam o toj licnosti to i to . A , sto se tice godina , mrs . Dijana je sama navela svoje godine , a ja sam naveo da su njene godine dovoljne da se moze ukljuciti u Forum i razgovor o Kninu i Kninjanima , predpostavljam .
Turic je ljepo selo kraj Knina i nevidim u njemu i njegovim stanovnicima nista lose , imao sam i prijatelje od tamo . Sad bi ti neko od njih mozda i rekao " sjasi " , ali ja necu . Dobro dosao i manje kvasine u salatu .
cipe

Re: ZA MR . pk16

Post by cipe »

:D
Peky sad si ti na redu, hahaha!
Ma nego Peky objasni ti meni kako sam ja otvorio 150 topika, pa ja nisam ni znao , ma to ja nehoticno otvaram, valjda nesto pogresno stisnem.
Al imam zelju da otvorim jedan, a isao bi pod nazivom, ko je sta radio i ko sta radi ?
To bi moglo biti interesantno.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MR. CIPU

Post by Petar-Peky Bukarica »

Uzeo sam tebe za primjer jer si dosta puta otvarao nove topice , a i zbog toga jer sam znao da se neces ljutiti i shvatiti to kao neku uvredu .
A , sto se tice novog topica , nemam nista protiv , samo bez onoga , sa cim se sad Kninjani bave . Evo otvorit cu ja taj novi topic .
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Adios amigos

Post by Nela »

Posto je moje zadnje odsustvo s foruma proslo dosta burno, zanima me sta cete tek sad raditi. Naime, napustam vas na 15 dana. Tamo gdje idem nema tv, a kamoli interneta. Ipak za civilizaciju cu uciniti jedan korak pa cu pokusati nagovoriti svog vozaca da me odveze bar na par sati u Knin. Lijep pozdrav svima, budite pametni i ne drogirajte se (ovo zadnje za Cipu). :wink:
Post Reply