PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

sinisa

Post by sinisa »

Posto niko nece Englezu da objasni u cemu je fora sa ovim forumom evo ja cu pokusati.
Kad ti se skupi drustvo na zidicu, u kaficu ili kod nekog pocne prica o svemu i svacemu i naravno neko pocne sa onim "sjecate li se..." i film pocne da se vrti. Ne samo da se drustvo sjeti toga nego i mnogo drugih dogadjaja. Da se ne bi zaboravilo ono sto se desilo mora se stalno prepricavati.
E ovaj forum ti je nas zidic, kafic ... Uvijek saznas nesto novo ili se sjetis starog. Evo ja sam se ismijao do suza fori sa Dozetom, nisam prije cuo za to ali znam koja je ucionica i mogu zamisliti.
Hvala Nela, posebno za onu sa Pastom.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MR . ENGLEZA (PREBACENO)

Post by Petar-Peky Bukarica »

Englez



Joined: 09 Aug 2003
Posts: 7

Posted: Sun Aug 17, 2003 1:48 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Peky, Moby i Mico,
izvinjavam se ako vas je moje odstupanje od zadatih parametara uznemirilo ili iznerviralo. Razumijem vasu zelju da ne dozvolite zlonamjernim ili glupim da upropaste komunikaciju pametnim i dobronamjernim.
Odmah da kazem da nisam imao nikakvu zlu namjeru sto znaci da sam pogrijesio iz nerazumijevanja cijele ideje.
No, sta je tu je. Da se ovakve stvari ne bi desavale ubuduce, predlazem da preciznije izlozite kriterije koje tekstovi treba da zadovolje.
S obzirom da meni ti kriteriji nisu jasni, ja cu se uzdrzati od pisanja ubuduce.
Hvala i dovidenja!

Back to top
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZA MR. ENGLEZA I OSTALE

Post by Petar-Peky Bukarica »

Evo da se i ja Vama izvinim mr . Englez , jer mi je promakao Vas post na
"KNINSKI PLANINARI" , nije mi jasno kako . Na ovim drugim postovima vidim da se ostali posjetioci trude da obrazloze nesto u vezi sa Vasim
tekstom , prelistam sve novije postove i pronadjem taj koji mi je nedostajao . Najprije mislim da ne treba biti toliko sarkastican i ako ste ista procitali prije ( o " Galeriji" ili njenom Forumu ) nego ste se ukljucili na Forum onda ste trebali uociti o kojim temema se bavi "Galerija" .
Moje misljenje je da o tome ne treba puno mudrovati . Zao bi mi bilo da itko napusta Forum , jer mislim da se o Kninu i Kninjanima ima sta reci , pa bilo to neke glupe ili mudre stvari . Takodjer mislim da se nebi trebalo izdizati iznad , vec pokusati uklapati se , dopunjavati i vracati slike koje bljede i polako nestaju , odlaze u zaborav . Nadam se da ce kod Vas mr . Englez , a i kod ostalih ipak pobjediti onaj Kninski duh i zadrzati nas na "Galeriji" i Forumu a uskoro i na chatu . A , ako ipak gresim , budite pozdravljeni i srecno !
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Gdje je Cipe

Post by Nela »

Ma Peky ostavi se ozbiljnosti, gdje je Cipe s nekom novom pricom? Da nije tamo u skoli zaspao ili ne daj boze bjezao s nastave pa morao obaviti prakticni rad?
Meni na poslu nije radio internet (server blokiran, nemam blage sta je) sve mislim sad cu naci sto novih prica kad ono corak. Pa dobro dajte se sjetite nekih skolskih zafrkancija tipa - mazanje kvake od vrata pastom za cipele i slicnog. :wink:
cipe

Post by cipe »

Dobro jutro!
Danas nisam doruckovao bijele kave, doruckovao sam kolaca.
kad pocmem da vozim ove zapaljive terete i kad mi se ne jede bijela kava morat cu je doruckovati, u slucaju eksplozije mozda veca kolicina bijele kave ugasi pozar.U to se najvise i uzdam.
Moja Nela sad tek vidim koliko je lako uciti na nasem, ovdje znam o cemu se radi al moram jos uz gradivo uciti i jezik, evo ti nekoliko skrsacenica, pa ti vidi :
IMDA
IATA
ADR( FOR ROAD JOURNEYES ACROS EUROPE.)
PID
CPL
CDGR
CER (EXPLOZIVES BY ROAD)
RAMROAD
Meni je prvi put u ove cetri godine potreban engleski jezik.Vise sam ga koristio u Kninu, kad nalete neke svabice ili engleskinje na putu za more.
Nego da se nadovezem na tvoju pricu o onom tipu koji je iskocio kroz prozor.
Ustvari oni su stalno isli u istu ucionicu koja je bila povise garaze, Medjutim tj dan su slucajno promijenili ucionicu pomjerili se u drugu koja je bila do garaze. On ti se iz cista mira odjednom zaletio i povikao
ZAMNOOOOOOOOOOOM i iskocio kroz prozor na "garazu"
al garaza se pomjerila taj dan, kako se njemu ucinilo DOK JE LETIO!!!
Nisam samo siguran kako se prezivao taj tip znam samo da je bio krupak , i tezak tako da se dobro razbio kad je tresnu sa visene od 4-5 metara.Uglavnom sam siguran da nije ni jedan od one brace Dozet koji su bili u miliciji poslje.
nela.

skok

Post by nela. »

Ne znam, davno je bilo, to se dogodilo u razredu moje sestre, znam da smo zavijali od smijeha (sorry za glavnog lika, ali sam je izveo). :lol:
Ti si Cipe vidim u vecoj opasnosti nego da si kod mene. Ja doduse ne vozam eksplozivne terete, ali eto nekidan smo poslali jednog radnika sa velikim bagerom da nesto rascisti do dalekovoda blizu mog naselja. Uglavnom da skratim, tip je letio u zrak i sletio na jednu sljivu. Da vam ga je bilo viditi kad se vratio, onako polunagorenih kosa i obrva, crn u licu, pogled izbezumljen, pa kaze - A da sam bar jutros konjak popio...
Cipe, ti neces znati, oni ce ti uvaliti cisternu s nuklearnim otpadom a ti ces misliti da vozis mlijeko - meni su te sve skracenice spansko selo, a misljah do sad da poznajem koliko-toliko engleski. :lol:
sanja

Skola?

Post by sanja »

Nelin poziv da se sjetimo skolskih baza i ludosti danas me ozbiljno zamislio. Cijelo jutro vracam filmove, ali skola i skolske aktivnosti potpuno su mi izbrisane, za razliku od onih izvanskolskih koje jos kako-tako pamtim. Pojma nemam zasto je to tako (valjda zato sto sam to samo otaljavala, a ne zivjela skolu), cak sam tuzna zbog toga, a pomalo me je i stid jer, izgleda, bolje pamtim one tudje dozivljaje, koji su mnogo puta prepricavani po zidicima i iza gimnazije (poput onoga kad je ekipa odnijela iza gimnazije novog ficu profesora P. Breke), nego vlastite! :cry: :oops: Jos se najbolje sjecam smrdljivog gimnazijskog WC-a u kojem sam ponekad znala provesti i po 6 skolskih sati i popusiti kutiju cigareta!!! Naravno, logicno je da se pitate zasto? E, zato sto je moj tadasnji momak (a kasnije muz) dezurao na zidicu ispred gimnazije da ja ne bih bjezala. U proljece je to bilo lakse: on dezura ispred gimnazije ili u Trefu, a ja kroz prozor, pa na tvrdjavu.... :wink: :D
nela.

bjezanje

Post by nela. »

Sanja ti si pravi dokaz teorije da ako nekog pokusavas sprijeciti da nesto uradi, taj ce bas to i uraditi. Sad ti njima reci - a da me niste cuvali, gdje bi mi kraj bio? Mozda bi danas vozila cisterne po Engleskoj, kupovala dionice elektroindustrije po Kanadi, jela dingacevinu u Australiji, a ti zapela u jednom malom velom mistu - nima Splita do Splita.
Ja se sjecam kako je prof. Uros na svakom satu palio cigar, pa se nasloni na katedru i prica, prica, a cigar gori, gori, na sve vise pepela, a mi kao drogirani ne slusamo njega nego gledamo kad ce otpasti pepeo. I taman kad dodje do dna cigarete on digne ruku da povuce dim, a sav pepeo po njemu. Tako je bilo svaki sat sa sve i jednom cigaretom. Sprijeda sav od pepela, otraga sav od peruti, cudo jedno. :lol:
nela.

profesori

Post by nela. »

p.s. Da ne bi sad ispalo da ogovaram i da mi je Miso Uros bio mrzak - bas naprotiv, bio je super, dijelio dobre ocjene i nije davio nikog, a narocito su bila zanimljiva njegova predavanja o povijesti Knina i jezeru Krka (to je predavao iako je trebalo uciti o drugom sv. ratu - aleluja) :wink:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

skolski dani

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

sta je ovo u zadnje vrijeme. sve neke praznine u sjecanju. pa tko ovdje ima najvise godina.
ajd da ja ispricam jedan iz skolskih dana. (ime glavnog lika necu spominjati iz pristojnosti jer gospodin je cak fakultet zavrsio).
dobijemo mi analizu "Agovanja"-Smrt Smail Age Cengica.to je bilo za domaci rad. na iducem satu profa digne gore spomenutog gospodina da procita sta je napisao. kad ovaj ce ti : citiram: SMAIL AGA JE BIO VELIKI KRVOPILAC. DRUG TITO I PARTIZANI SU IMALI PUNO MUKE DOK SU GA UHVATILI I UBILI. i stade citati.profa zinuo . gleda ga i ni rijeci. skopcao ja da ovaj sto je napisao i misli prije profe te sam nekontrolirano dreknuo. pa jebote jeli ovaj normalan. poceli se svi smijati a profa prilazi uzima mu teku i cita . i stvarno sto je govorio u teci je pisalo, a to je i mislio. sutradan ga ja nazvao KRVOPILAC. taj ga nadimak prati i danas . poslije je zavrsio pravo. no kad bi mene vidjao na ulici bjezao je na drugu stranu. no jedan dan pred sudom ide ti on ali pravo k meni. Stani da ti nesto kazem. Sad sam ja pravnik , imam vise skole od tebe i vise me ne mozes zajebavati. a u stvari ja sam se htio s njim pozdraviti i ispricati. no vidim ja da tip na istom nivou . ok rekoh samo nedaj boze da postanes sudac. i nije. sad je negdje u beogradu. :oops: :D
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

miso uros

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Nela. bas me zanima hoces li ga prepoznati na kojoj od slika. meni je predavao latinski. i opet ponavljam kao papagaj SVIMA. prelistajte malo slike. ima puno novih(do 90). sta je sa ovim englezom .da ga nije cipe koknuo. milemande, cirus , dijana i ostali sta je. :?: evo vidim javio se neki None. ako je to onaj None sto mislim pa bar ti znas i imas miljun zgoda. :D I da te malo nabacim. "bravo cipe samo nastavi , uzivam"! a mi ostali None? pa ti nemas pojma da sve ono sto napise cipe napisem ja pa on prepise :wink: Pa vidis da cipe jos ide u skolu . znaci da je jos polupismen :wink: pa Cipe sta ce ti engleski .sad je in ruski. u svijetu gdje su najpoznatija ljetovalista ako mislis biti konobar moras znati ruski. svimeniji sadrze stranice na ruskom :idea:
nela.

krvopilac

Post by nela. »

Eh, Moby, to je dokaz da se pamet ne dobija skolom. Ali zao mi sad kao cucku kad ne znam o kome je rijec. Sad me podsjecas na mog muza koja fura jednu pricu vec 15 godina: zna s kim se jedna udata zena vodala ali nikako nece da kaze. Mi (ja + kumovi) ga molimo, prijetimo, ucjenjujemo, ali jok, brate, mozes ga na kolac nabijat, ne namazat uljem, taj nece rec i gotovo. U medjuvremenu je imenovana postala udovica, otisla u penziju, itd., s jednom i po nogom je u grobu, ali on i dalje cuva njenu cast. Tako i ti. Reci, reci, reci .... :twisted:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

pa

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

dali ste primjetili koliko puta napisem PA. vise nego Blazic znades. moracu na pravo ili sa cipom na dopunsku, a u srednjoj sam napisao masu poezije.(neke smo rijeci ja i colja poslije komponovali) inace moja slabost je Jesenjin. sjetih se baba roge. koliko sam li je puta svirao mojoj djeci kad su bila nemirna. odmah bi se smirili. sta sam ja sve ovo nabacao. ma bice sam iznerviran sto se mnogi ne javljaju. ako ne znaju sta ce pisati nek se jave privatno ja cu im reci. jedan gospodin mi se nije javio . ne znam zasto. da nije vazno ne bih inzistirao.mobi
nela.

mjenjanje teme

Post by nela. »

Mobi, ne mjenjaj temu! :lol: :twisted: Mislis da sam sasava? Reci, reci, reci.... :wink:
nela.

Jesenjin

Post by nela. »

Evo Mobi:

Sto sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar,
ciji pogled gasne u magli i memli,
i volim te usput, ko da sanjam,
kao mnoge druge na toj zemlji

(1925)
Post Reply