PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

cipe

Post by cipe »

Posto vidim da ove moje price zvuce ne vjerovatno cak i onima koji me znaju(englez) sta li tek misle oni koji me ne poznaju, zato cu odustati od nekih ekstremnih stvari koje su mi se desile u zivotu i ispricati jednu manje nevjerovatnu zgodu.
Posto nemam vremena 1 sat je nocu na brzinu cu.
Dodjemo ti ja i moj kum u Podravsku slatinu da od nekog tipa kupimo kilo trave, normalno bez para.
Dogovorimo se da ne duvamo nego samo onako da puckamo pa kad se tipovi odvale mi ce mo da im zgrabimo kilo trave i stura.
Tako i bi. Motaju tipovi join za jointom pregovaramo o cijeni ja samo puckam a kum duva li ga duva.
Auto smo parkirali u njihovom dvoristu, al auto vredi tri put manje nego trava , tako da smo ga svijesno zrtvovali.
I nakon nekog vremena kad je vec doslo do tle da treba da se utvrdi pazar, meni kao lose prepusio se, ja svako malo vani, i kad sam se vratio ostavim otvorena vrata.
Uto tipovi stave travu na vagu mi izvazemo i ja namignem kumu da bude spreman,(ovaj zakoluto ocima) capim kesu i crta!
Vrata vec otvorena i pravo u noc.
Medjutim kad sam vec izletio vidim kuma nema, on se odvalio i ostao u kuci.
Trce tipovi za mnom, ja sa kesom picim u mrak preko nekih taraba, ograda, laju pascad, uglavnom ja njima umaknem.
Predpostavaljo sam da ce odmah da se rasporede na autobusnu, i zeljeznicku stanicu, pa ja odlucim onako kasno nocu sa tom kesom pjeske prema Virovitici i to prugom (ima jedno 20-tak )kilometara.Smaknem se sa pruge kad koji voz protutnji i negdje u rano jutro nadjem se na stanici u Virovitici. Uvatim voz i pravo za Beograd. Poslje dan dva eto ti i moga kuma, drzali ga i kad vise nisu znali sta ce snjim pustise ga, normalno usput i da mi prenese kako ce me naci , kako ce ovo, ono itd, uglavnom mogli su samo da me povuku.
Prodam ja travu nekim arapima uzmem za kilo trave u ono vrijeme 10000 dm. Sad mi zao auta sto je ostade.
Ne da mi vrag mira nego ja zaustavim taksi i kazem vozi me u Podravsku slatinu (400)kilometara. Takstista se zabezekno , kaze jel mogu da odem do kuce da se javim zeni? Ja kazem nema problema , on se javi zeni, odemo u neki restoran na veceru i oko 10 sati navecer krenemo .
Stignemo u rano jutro negdje oko 2 sata, ja polako otvorim kapiju vezem auto za taksi ,( posto nije mogao da upali rikno anaser,) on me cimne ja upalim, bacim mu konopac , ovaj vidi da je neko sranje sjede u taksi i crta, ja u auto i za njim, tako da se ovim Podravskim dijecacima desila u roku dva dana i druga nevolja.
E proslo neko vrijem vidim ja pare se tope, sta da radim kako da ih okrenem, odlucim da odem za Zagreb posto se priblizavala nova godina i kupim cestitke za novu godinu i bozic.
Nabijem svoje plave naocale sa zutim suncem nacrtanim u cosku i na put.
Tu ti ja i kum sjednemo u taksi normalno odvaljeni i taksista nas vozi a mi zaboravili gdje. Jos on kao zuri negdje, mi umiremo od smija , pricamo zamisli kreten zuri a mi nemamo pojima ni gjde idemo, hahahahaha , uglavnom kad smo ga pitali gjde je smo mi krenuli on nam rece i mi se sjetimo cestitki. Prolazimo kraj nekih radnika koji kopaju kanale , jos nije ni svanilo kako treba , sljakeri onako u rupi tri metra dubokoj ja se nadvirim i kazem meni je vedro i suncano ne znam kako je vama.(to zbog naocala).Uzmemo mi 12000 cestitki medjutim kad dodjemo malo sebi ukapiramo da na ovima pise:
SRETAN BOZIC I NOGA GODINA (latinicom)
A za srpsko trziste treba nam:
SRECNA NOVA GODINA I BOZIC (cerilicom)
Popusismo mi tu jedno 5000 maraka.
Dodjemo u Beograd ja nadjem 6-7 studenata , svakom dam po 1000 cestitki i na posao, po kucama.
Navecer dodjose oni na ugovoreno mjesto, prvi prodao 12, dodje drugi ovaj 20, treci ni jedne, kaze ovo su hrvatske nece niko da ih kupuje, njih 7 prodalo ukupno 100 cestitki. Vidim ja odnio vrag salu!
Necu ja to ovim tempom prodati do nove 2030 godine.
Sta da radim padne mi ideja!
Plahnem se malo ispod pazuha da ne smrdim ,nabacim odijelo kravatu i pravo u studentski grad. Pokucam na vrate sobe.
Studenti otvore ja se predstavim , ja sam David predstavnik sam jedne velike firme, imamo dobar program, nasi ljudi zaradjuju od 100 do 200 dm dnevno a boga mi neki i vise.Da li je neko zainteresovan da radi?
Oni svi skacu ja cu , ja cu, i ja bi, o cemu se radi!!??
Ja kazem vidite nasa kompanija bavi se prodajom cestitki, obicno jedan prodavac proda dnevno izmedju 100 i 400 cestitki sto znaci da zaradi cisto izmedju 100 , pa cak naj sposobniji i do 400 dm?????? Onda im objasnim ... posto je nasa kompanija imala poprilicno problema sa studentima, jel neki bi prodali po hiljadu cestitki i onda nam ne plate, moj direktor je naredio izricito da se prva tura mora platiti, a poslje od zarade kupujete novu robu a profit stavljate na stranu.
Tako ti jedan uzme 200, drugi 300, neko samo 100, uglavnom ja za dva dana prodam 12000 cestitki.
Posto sam obisao 10000 studenata dok sam uvalio sve te cestke svi su me bili upoznali , poslje su me danima sretali i govorili ajde molim te vidi sa direktorom ako bi mogli da vam vratimo cestitke u pola cijene, pa to niko nece da kupuje, na hrvatskom su i jos latinica, hahahaha!
MOJ DIREKTOR JE KAZEM OTISAO NA GODISNJI !!!!
cipe

Post by cipe »

Samo da dodam.
Setam ja Beogradom a neko vice Daviiiiiiiiid, Daviiiiid !!!
Ja cujem a ne okrecem se, racunam ne zovu mene.
Tek kad me uhvate za rame ja se sjetim, pa jebo te ja sam David!
Tad se sjetim pokojnog Gambelice koji je govorio, "onaj ko laze mora da ima dobru memoriju"!
ps.
Zaboravio sam da mi je kum jos prenio sta je rekla mater od onih tipova koji su ostali bez trave i auta .
"Ma znala sam da ce vas zajebati dok onako ljepo prica"
Ja kazem kumu "ljepa rijec sva vrata otvara"!
Pouka je u ovoj prici :
1, da ljepa rijec sva vrata otvara
2, nikad se ne predavajte iz svake situacije ima izlaz !
Makar sami bili protiv 10.000 studenata.
Pogotovo ako ste iz KNINA!
Englez

Post by Englez »

Cirus,
sve si pogodio, ne znam sta da kazem osim da ili si neki vidovnjak, ili...
Hahaha, znam odakle znas. Kad si poslao prvi post mislio sam da ides logikom 'ovaj brani Englesku zato sto mu je zene Engleskinja', ali sad mi je sve jasno.
Zao mi je sto nisam mogao svratiti u Kanadu da se upoznamo. Posto sam ja mladi od tebe, ti mene vjerovatno ne znas po liku, a i ostarilo se...
Nadam se drugi put kad budem dolazio da cemo se sresti, a ako Nebojsa dozvoli i opit cemo se.
Pozdrav
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

david

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

slusaj Davide smanji ribu(studente )ili cu pobiti eskurziju. :wink:

za engleza . sto se tice poznavanja i prepoznavanja pa skoro svako od nas ima sliku na galeriji. ima i par kukavica koji nisu poslali sliku. valjda se boje atentata :wink:
Gostic

Englez

Post by Gostic »

Moj najdrazi lik iz Alan Forda je...
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

meni su svi najdrazi , a na forumu Bob Rok.
bogami evo nisam sam, ali ako se Gostic ne javi kao da sam sam.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

HaHAHA. Dobar si Englezu, provalio si me iz prve. Jeste tacno je, da informacije dobijem od Nebojse (zajedno radimo).
"a i ostarilo se..."
Na koga to mislis? :D :D :D :D . Sto se tice opijanja Nesu nije tesko "pogurati".
sinisa

kino

Post by sinisa »

Ovako se nekada kulturno ulazilo u kino: sacekas da se kapija otvori (prije toga karte su se prodavale na onom prozorcicu kad se udje unutra), lijepo stanes u red i poslje jedno pola sata izadjes sa kartama, dva zuba manje, napuklim rebrima, bez koze na rukama i odes uzeti spice prekoputa. Naravno najpopularniji su bili obrazovni filmovi iz serije "Istinite price".
cipe

Post by cipe »

Pisem pricu o crvenkapici kako su joj se rasparale dimije dok je vuk jutio kroz sumu.
Napokon nesto interesantno za sve !
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZIDIC

Post by Petar-Peky Bukarica »

Evo sad je Zidic aktuelan ( zbog chata ) , ali je nepravedno zapostavljen u Vasim postovima . Ipak je to mjesto na kojem su odrastale generacije Kninjana . Gornji dio grada je imao okupljaliste ispred " Balkana " , ali je Zidic ipak boi srce grada , pogotovo u vecernjim satima .
Stanari prekoputa Zidica su muku mucili da izbore nocni mir u ljetnim vecerima , ali im nije polazilo za rukom . Netko bi donieo tranzistor i onda skoro do zore , " pici " Radio Luksemburg , diskusije i rasprave .
A , sutradan nisi mogao proci ispred Zidica od puste pljuvacke po trotoaru . Zanimljivo da gdje god sam bio , nije bilo uobicajeno pljucati po cesti kao kod nas . Ispred Zidica je izgledalo kao da su se zaustavila tri autobusa , na cigar pauzu , sa plucnog . Gimnazijalci , Ekonomisti , nozni tenis ( na skalinama ) , banice , poslje , Andjelkina cevapcinica , " Mak " ,
blizina Hotela , Doma JNA , igralista , autobusne , cinile cu ga centrom grada , odakle si odlazio , na neka od tih mjesta ili dolazio tu iz njih .
Zimi , kad udari bura , e onda je bio raj iza Kontine ( Duline , Misine , Veline ...) kuce , sjesti , nasloniti se na kucu ( uvatiti zavjetrinu ) i ljudikati ili baciti " nozni " . Ako si krenuo iz kuce , pravo tamo , ako si dosao od nekud , ides tamo , pravo na Zidic , pa onda , ako imas gdje drugo . Najprije tamo , da vidis sta ima novo i gdje je ko . To je bio Zidic , i ne samo to . Vjerovatno se ima jos puno toga reci o njemu .
O " kibiciranju " , dobacivanju , udvaranju ... Svaki grad ima neko mjesto , kao sto je Knin imao Zidic .
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

zidic

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

znao sam da ce nacet (Peki) temu zidica kad tad. pa nije srce kamen. ali sam ga namjerno pustio da vidim koliko ce izdrzat. jos davno sam htio otvoriti topik ZIDIC , ali i meni je veoma tesko pisati na tu temu, jer vjerovali ili ne , bez obzira na godine, tko od kuda potice, kojeg je spola zidic je nukleus, ab ovo, izvor i os KNINA.kroz baze , price i dogadjaje uz vasu pomoc probacemo to i dokazati :idea:
nela.

Post by nela. »

Hvala na cestitkama, jedino sam od Cipe ocekivala da ce mi poslat "zelje i pozdrave s radio-Knina", a ono nista. Inace ovaj jubilarni (hvala Sanja!) rodjendan prosao je s tortom, cvijecem i poklonima, cisto da covjek ne povjeruje. Pa jos kad se vratis kuci (sinoc), a telefon zvoni li zvoni i sa svih krajeva svijeta moji dragi prijatelji Kninjani izrazavaju sucut na tolikom broju .... ma bas prekrasno. Samo kad legnes u krevet, pa prebires po glavi - otkud toliko, kako prije, pa ja se ne osjecam toliko staro... vjerujem da vas ima jos koji to misle o sebi. :roll:
Vidim da ste se lijepo zabavljali preko vikenda, a malo i prepirali. Mico, sve sto ja tebi o vremenu od pocetka pokusavam reci i molim te primi konacno na znanje bez ljutnje i prepravki na forumu - u Kninu vlada vrijeme GMT+1, a u Turskoj GMT+2. Je li to sad ok? Merhaba Mico! :wink:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

cipe



Joined: 02 Jun 2003
Posts: 100

Posted: Sun Sep 21, 2003 4:25 pm Post subject: racuni

--------------------------------------------------------------------------------

Nisam sredio kompjuter, medjutim ovako ponekad uletim na brzinu dok me ne izbaci.Zena mi ga ocisti(mislim na kompjuter) a nece da mi pokaze kako jel kaze da joj je pun. k...c mene i komputera.
Medjutim narucio sam ovlasteno lice pa se nadam ovih dana da ce biti sredjen.Pokusao sam nesto da ispricam o mojim ranim dijetinjim danima, mozda cak i danima kad smo ja i Nela puzali i slagali kockice kod drugarice Mire.Medjutim kompjuter me izbaci pa nemam volje vise pocinjati. Inace pocela me peci savijest koliko sam pobio macica , vrabaca, i lastavica i jos raznih zivotinja pokusajuci da ih othranim u koferu koji se nalazio u mojoj supi.Opet se mislim pa sto da me pece savijest samo sam htjeo da ih othranim, pripitomim i da ih necemu naucim. Medjutim posto ni sam nisam bio naucen kako da to uradim sve je obicno zavrsavalo tako sto sam, ujutro nalazio macice ukocene, lastavice koje su zijevale na samrti, vreabce vec dehidrirane skoro zaljepljene za kofer. Inace podrum je za mene bio jedan poseban svijet gdje sam ja bio car, odlucivao sam o zivotu i smrti.
hahahahaha!
Neki dan se posvadjam sa mojim prijateljem( nista ozbiljno) znate o kome se radi, i znate sta mi je rekao?
Nema zla kojeg nisi napravio!!!!!
Niko vise od tebe zla nije napravio!!!
Ne znam sta mi sve nije izgovorio a svadja je pocela u vezi odgoja dijece
on je za jednu verziju , ja za drugu medjutim to je nebitno.
Bitno je da su te njegove izjave mene toliko pogodile, da sam pokusavao da se prisjetim svih zla koje sam napravio, i nasao sam da osim jednog svi ostali su smijesni manje vise .
Pokusao sam da vratim film i najvece zlo koje sam ja napravio, napravio sam bas u podrumu, za mene je to toliko strasno ,poslje toliko godina, a u stvari za vecinu ljudi to bi bilo toliko nebitno cak i smijesno.
Sljedeci put kad dodjem na komputer napisacu vam najvece zlo koje sam ja napravio i kojeg sebi ne mogu da oprostim.
Premda sam za njega platio kaznu u ono vrijeme 2000 maraka zavrsio u miliciji , na sudu itd.
Dajte malo nemojte da se ja samo ovdje ispovijedam, tesko mi pada sto niste iskreni do kraja, ili se drzite one "scim se budala hvali pametan se stidi". Svaka veza koja nije iskrena i nije veza. Ili moze glasanje pa da znam na cemu sam, hahahaha!
Posto obicno napisem sta jedem: jedem juhe sa mrkvom,
peceni puzeva, umjesto kolaca ,pura sa slagom.
Zdrava hrana je preduslov dugoga zivota.
Najvece zlo???????
U podrumu???????????(zona sumraka)
I. dio.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

nela.
Guest





Posted: Sun Sep 21, 2003 6:07 pm Post subject: zlo - evil things

--------------------------------------------------------------------------------

evo upravo sam pokusala ubiti komarca ali neuspjesno - samo ti Cipe nastavi, jedva cekamo!!

Back to top


sanja



Joined: 22 Jun 2003
Posts: 79
Location: Split
Posted: Sun Sep 21, 2003 9:18 pm Post subject: Vratila se lastavica...

--------------------------------------------------------------------------------

Vratio nam se Cipe, jeeeeeee! I odmah me utjesio. Vec sam mislila da sam ja jedina kojoj puca veza i ko redovito "pada" sa zidica! Valjda mi se od toga stalno vrti u glavi
Ne, ozbiljno, Cipe, kad te to cudoviste vec toliko izbacuje, probaj ovo: kad imas vremena, volje i zivaca, te svoje dogodovstine napisi u wordu, sejvaj file, pa poslije kad se steknes na forum, samo napravis copy-paste u post (desnim klickom), dopises sta mislis da treba i stvar gotova za 2 minuta (o stednji impulsa da ne pricam!). A mi lijencine, uzivamo u citanju!
E, i poruci tom ovlastenom licu sto ce ti ulickati kompjuter (iznutra, mislim, jer ga izvana sredjuje tvoja zena), da mu napravi nesto da se mozes steknuti na zidic!
nela.

gdje ste svi nestali?

Post by nela. »

Posto je forum zadnjih dana ziva pustinja, a chat nam je ko malo "crko" evo samo da vas malo povucem za jezik. Sjeca li se ko strasnih prica iz djetinjstva ili je sam dozivio nesto strasno (ili se bar cinilo strasno), npr. setnje po groblju i sl. :wink: Dajte se malo razdrmajte i usput pozovite svi Cipu da se javi, jer nam je bio jako aktivan sa interesantnim pricicama - prilicno fali ovdje.
Post Reply