samo onako bezveze

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

PALE

Post by PALE »

Vidim da voliš karikirati ali ovoga puta si pre-karikirala. Ništa strašno, i ja često karikiram. Sutra, kad ustaneš, umij se pa vidi šta ć‡eš dalje.
vozdra
MuMi

sala

Post by MuMi »

Samo sam se salila.Pokusavam da animiram ljude na Galeriji,onih 2000 i nesto,ali ne uspevam.Cirkulise desetsk ljudi ,povremeno su na Zidicu,tu i tamo nesto napisu i to je sve.Gde su ostali????
Aco Dimitrijevic
Posts: 109
Joined: Thu Apr 30, 2009 4:43 am

Samo onako, bez veze

Post by Aco Dimitrijevic »

Eliksir mladosti u starosti

Ja bi "reka" eliksir je već‡ među nama. On je na zidić‡u! Ili, more biti, sam Zidić‡ je taj eliksir.

Ukoliko netko u medjuvremenu nađe nešta još djelotvornije u smislu potkkrijepljenja opć‡e tjelesne i duševne posustalosti, bit će vjerojatno svima okupljenima oko Zidić‡a već‡ma zanimljivije.

Inače, baš taj spomenuti eliksir, kojega je tako teško uočiti, nepobitan je u svojoj nazočnosti. Jerbo, on je taj koji nas brani od straha i uplašenosti, dosade i besmisla, stida i snebivanja, zavisti i malodušja, osjeć‡aja muke i pritiska brige.

Ȍini mi se da taj "eliksir mladosti" neprestance "piri" preko Zidić‡a i zahvać‡a sve one koji po njemu sjede ili prolaze u blizini. On je u glasu i pred očima svih nas, čežnjivih znatiželjnika o prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Vrijeme njegova djelovanja, kao uostalom i svakog drugog tajnovitog praha, jeste ograničeno, a javlja se periodično. Njegova magija traje kratko, kao i sve slatko. Obično se njegovo djelovanje završava onog trenutka kad zavirimo u dio Galerije sa fotografijama "Kako izgledamo danas", ili se kojim slučajem ulovimo u zrcalu. Na sreću, tajnoviti eliksir, za kojim mnogi žude, nam se vrać‡a uvijek iznova. Ȍini se svaki puta sve snažnijeg intenziteta. To uzbuđenje u susretu sa novim, a ipak tako poznatim, ponajprije nam se događ‘a kad god svratimo u Galeriju ili sjednemo na Zidić‡. I uvijek ć‡e se tako događ‘ati.
MuMi

Post by MuMi »

Peky,zasto si uklonio moje pitanje postavljeno Aci?Mislis da je neumesno ili mozda provokativno?To mi nije bila namera.Ja samo ne razumem rec i trazila sam objasnjenje i nista vise.Ako ne moze,moracu ipak da kupim recnik.
lana

kompliciranje

Post by lana »

Sunce grije, ugrijalo se kamenje pred kucom. Na sred dvorista se izvalila susjedova macka, leži i prede. Izgleda da je zadremala. Uzmem kamencic i bacim ga u blizinu uspavane macke. Kamencic se nije ni dotakao tla, a macka je vec odskocila, nakostrijesena i ljuta.
Imala sam namjeru samo malo se posaliti ali macka me je drugacije razumjela. Kao da je ljuta, gleda me i čeka.
I ništa! Ocitno se nismo razumjele. Odoh ja dalje.
Nisu ni macke sto su bile, i one su izgubile smisao za lahkotnost i humor, bas kao i mi.
:flower: :flower: :flower:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

savjet

Post by Petar-Peky Bukarica »

Miro , nemoj se trošiti , dovoljno je da potražiš na google .
Ipak smo mi svjetski ljudi , prikupili smo prilično kulture i obrazovanje , nećemo se nadmudrivati oko jedne riječi . Sve ovo iz čiste dobrote .
MuMi

igra

Post by MuMi »

Peky,hvala na savetu.Ja se ne trosim,samo se malo igram.
Lana je ovo divno napisala i rekla mnogo vise,nego svi mi zajedno.
Veliki pozdrav za Lanu.
PALE

Post by PALE »

Ovo je svjetski forum (for god sake) i nema ništa strašno ako "ode" poneka psovka. Takva su vremena (damned) ! Ako moramo samo hvaliti jedni druge, kao curice "baš ti lijepa haljina-.. a ja taman htjela pohvaliti tvoju, nego, prekrasna ti je frizura.."(than fuck it). Ako su uvrede posredi onda razumijem da se ne pusti komentar na galeriju ali bih ja, da sam neka vlast :) , dozvolio i grublje komentare. Ne mislimo svi isto i ne slažemo se oko svega i zašto preć‡utati (for Christ sake)?
Lano, puno si očekivala od mačke ! Da si mene probudila kamenom, proporcionalne veličine, i ja ne bih shvatio da se radi o šali. Možda ni ja nisam kao što sam bio, haha, a nisam, garant !
pozdrav svima
lana

Post by lana »

Moji klinci su vec tjedan pred Eurosongom prognozirali ko ce pobjediti.
Zadni put su gledali Euroviziju kad su imali deset godina.
I otada ni blizu, do ove godine.
Doduše, u pocetku se gledalo samo sa pola oka, onako sa ledjima od ekrana, onda sa jednim okom, i na kraju smo vec svi navijali za Svabe- boze svasta, sve se pobrkalo na ovom svijetu.
Al pjesmica je odlicna, naravno dok se ne izlize. :wave: :smilebox: :salute: :flower:
MuMi

lepota

Post by MuMi »

Gde se nalazi lepota?U velikim stvarima,osudjenim na smrt,poput svih drugih,ili u malim,koje,ne tezeci nicemu visem,umeju da u trenutek utisnu dragulj vecnosti?
Nijema

Post by Nijema »

Aha...ugrijalo i na ovom sjeveru, otkravila se i sjecanja, probudili se nestasluci .....pocelo se opet disati punim plucima (malo opreznije, doduse
jer alergija na polen je i mene stigla) pa pomislih nesto bih trebala napisati na ovoj nasoj Galeriji! Odavno me nesto kopka : Da li je istina da su u Kninu zivjeli samo dobri i pametni ljudi! Ili nas je mozda Gazda zacarao carobnim stapicem pa se vise ne sjecamo da je u nasem gradu zivjela i pokoja budaletina a bogme je bilo i zloca! Ili smo mozda previse pristojni pa ne spominjemo ono sto bi mozda uvrijedilo cak i sjecanje na neke glupane i one koje bismo izbjegavali prelaskom na drugu stranu ulice?
U ime iskrenosti priznajem da se ponekad sjetim i takvih sugradjana i nista!
Bas je ovo bilo onako bezveze!
Pozdrav svim dobrim i dragim ljudima
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Bajke

Post by Petar-Peky Bukarica »

Odavno se nakanjujem postaviti ovu sliku sa tekstom i evo sad prilike , bar se nadam .


Image
Nijema

Re: Bajke

Post by Nijema »

Peky wrote:Odavno se nakanjujem postaviti ovu sliku sa tekstom i evo sad prilike , bar se nadam .


Image
:oops: Ovo nije bilo bez veze!!!!!
Divno razmisljanje i ja cu sad zaboraviti sve ono sto nije bilo bajka. Bar do sutra...
MuMi

zloce

Post by MuMi »

Bilo ih je Nijema,kako ti kazes,budaletina i zloca,i te kako ih je bilo i bice.Ali nigde ne mozemo da pobegnemo od njih,jer svuda ih ima.Ima ih i na drugoj strani ulice.I na severu i na jugu i na istoku i na zapadu.Ima jedna pesma koja nabraja sve strane sveta,bas kao i ja,ali nema veze jer ovo je svejedno onako bezveze.
Volela bih da mogu da posmatram svet i ljude ruzicastim ocima,ali mi nesto ne ide.Isto tako bih volela da su mi zivot i secanja bajkoviti,ili bar da ih tako dozivljavam,bez obzira kakvi zaista jesu.Dok sam verovala u bajke i snove bilo mi je lepo.Ali odavno sam prestala da verujem u bajke.Blago onima koji nisu,ako nisu.
"Nasa sposobnost da sami sebe varamo kako se ne bi poljuljao temelj nasih ubedjenja,fascinantan je fenomen."
Veliki pozdrav Nijemoj!
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

U SVAKOM OD NAS SPAVA DIJETE

Post by Dean Beric »

Kad sam bio mali, mali citao sam bajke i poslije lutao u svijetu sna/maste i uzivao. Lako je bilo uzivati, jelo je uvijek bilo na stolu, soba je uvijek bila topla, za stvarnost su se brinuli roditelji, za skolu niko (onda je bilo lako ici u skolu). Malo pomalo bajke su ostale iza, problemi nadolazili i bio sam tuzan sto nikad u stvarnosti nije moglo biti niti djelica bajki.
Neke probleme sam sada rijesio, druge preskocio ili ostavio za kasnije i negdje prije par godina shvativsi da sam presao pola zivota sjetio sam se bajki u kojima se zivi sretno i vjecno. Pokusao sam napisati bajku za odrasle u kojoj bih se poslije skrivao po noci izmedju gasenja svjetla i spavanja, poslije i drugu, trecu. Jos nitko mi nije rekao da su lose. I nece.
Jos nitko ih nije niti procitao.
Katkad me povuce da napisem jos koju bajku, ali necu. Onom djetetu sto spava u meni za lutanje po bajkama dovoljne su tri.
Post Reply