PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

cip.
Guest





Posted: Tue Nov 16, 2004 9:13 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Rodjen za kompjuter ko pile za sisu !
Ja nekako nabasam na adresu iz par madjionicarskih poteza ali zaboravim redosljed.
Cer je inace mjesavina krajiske i francuske ljepote , posto je napravljena u renolu 16, tako mi je bar zena rekla.
Moji mi govore da bi mogao i ja da idem za modela, zajebavaju me da bi mogao reklamirati pastu za zube npr.
AKO NE KORISTITE NASU PASTU ZA ZUBE IMACETE ZUBE KAO OVAJ OVDJE!
iLI
AKO NE KORISTITE NAS LOSION ZA KOSU IMACETE KOSU( ustvari necete ni imati kosu ) KAO....... OPET JA!

Tacno kad dodjem do para dacu da mi se presadi kosa i to crna ima sve loknice da mi padaju u oci,( valjda necu vid pokvariti) zube sam vec nabavio , imam cak i jedne rezervne( za janjetinu specijalno pojacane)pa ce mo viditi onda ko ce koga zajebavati !
Medjutim jednu zgodu na brzinu .
Kako su velike guzve na cesti ( vozim kamion)i cesti zastoji narocito oko londona cesto mi se desi da idem uporedo sa autobusom punim dijece (skolarci) i obicno curice mi masu, sta ce vesele, idu na neku eskurziju( ja se odma sjetim mojih eskurzija jos sa" parnim" autobusom) onda im ja isto mahnem nabijem facu na prozor zinem i izvadim jezikom zube!!
Ne mogu da vam opisem to vristanje po autobusu. Prvo zgranutost pa kad ukapiraju vriste od smijanja cijeli autobus, mos zamislit tri reda zuba ko u ajkule a sve na parove razbroj se !
Zelim na taj nacin da im eskurziju ucinim nezaboravnom, nadam se , ustvari ,sta se nadam ,siguran sam da je nece zaboraviti !

Back to top


Peky



Joined: 02 Mar 2003
Posts: 243

Posted: Wed Nov 17, 2004 10:29 am Post subject: KOMSO

--------------------------------------------------------------------------------

Moj komso Boro je bio maher u muvanju proteze ( dentijere ) ,
pogotovo dok bi igrao karte i normalno kad malo " zavati " .
" A , komso , bili ti ovdje zva devet ( meksiko ) " , onda mu ja
odgovorim " Bi , jedino u 5 ujutro " . Zna je komso nekad i da
ostvari " zvanje " . Inace dobar poznavalac karte , dok ne krene
muvanje uz " Votkicu " .

Back to top
Guest

Post by Guest »

Cipe, jesi li to u beogradu dobio inspiraciju?
cipe

Post by cipe »

Moj grad je Knin a jedino mjesto
gdje se osjecam kao" kod kuce"
su Mhaljevci jedno selo u sremu gdje sam zivio 5-6 godina.
Knin se izmjenio pa nemam zelju ni da vidim u novom izdanju a ovo selo se ne mjenja apsolutno ni malo. Cak u kafani na sanku stoje iste slike vjerovatno jos iz cika ili ne znam kojeg casopisa( dvi gole zenske) samo su one malo izbljedile i ustvari malo pozutile od duvana.
Nekako tamo kad sjedim cesto razmisljam kako mi nismo te srece da se tako knin nije promjenio da je onaj stari kakav je bio.
Uvijek sam se zajebavao da odem negdje 20 godina i kad bi se vratio tacno bi znao gdje cu koga naci.
Da dodjem u zimu npr ,tacno bi znao da cu pekija naci u mongomeriju sa rukama u onim malim dzepovima (onim najvisim) narocito kad je ( bura)
Taman da nabrojim gdje je ko stajao obicno ono,koga se god sjetim umro !
Pokojnog ljute za sankom kod Pese, pokojnog cvije za sankom kod lace,
pokojnog gambelicu njega bi mogao ocekivati sa svih strana, na to bi i racunao.Pokojnog lacu sam uvijek zamisljao da bi ga nasao kako sjedi u kaficu i kad ga pitas da ti posudi neku lovu on uvijek"ma da si dosao samo sat vremena ranije evo sad sve pare posudio nekom iz tepljuha"
Normalno da ne nabrajam mog komsiju Raku ("Dobrilinoga "tako smo ga mi zvali)sa svojom ekiopom na onom zidicu ispred robne kuce, cini mi se 24 sata. Onaj stari sjedi,sa svojom ekipom ispred bobisa.
Pokojni Sava Desic se nabrnjio na pokojnog Milorada( konobara)
Rada Desicka na balkonu.
Pokojnu Ivu u kaficu stisnutu uz Djoku i (piju iz iste case) itd, itd.
Dosadnog Stevovica da dodjem nakon dvajst godina on bi odma poceo vadit "evo imas jednu sliku cuvam ti je odkada,nisi je platio"
Mogao bi ovako da nabrajam do ujutro, medjutim posto mi sve to fali ja sam nasao jedno mjesto gdje se nista ne mjenja i gdje sve stoji .
Onda se naslusam toliko bisera i od dijece i od ljudi oni zive jedan zivot odprilike kakav smo mi zivjeli prije 20 ili 30 godina.
Dodjem kod komsinice u sremu a ona ce "Dje si komsija da sam znala da dolazis napravila bi flizuru!!!!
Druga mi kaze " oces sendic, jesi gladan, pa stavi djezmu da pristavi kafu.
Il kad je bolesna ili prehladjena , onda vice malom Duuuuuuuskooo
idi mi kupi limuntus bolesna sam !
Onda da ne nabrajam, ne pi ladne vode( sinu toci sa sporeta da pije)
Tako meni mater uvijek ne pi ladne vode vruc !
Pa moj prijatelj nasao novi biznis utjerace on neke pare, nekom tipu i ovaj ce mu za to platiti.( slicno kninskim big bisnisima)
Ode ti on kod tipa kuci, ovaj se usro kad ga je vidio, stvarno je visok, celav, strasno ga vidit, medjutim on ulazi kod tipa u kucu i izuva cipele i jos mu poderane carape!!! Ovaj normalno odma ga provalio jos par puta je on dolazio malo se i popije , pa sve blize se parkira auto i na kraju mu se i predstavi i ovaj normalno nazove muriju i ovoga uhapse. Ocu reci ljudi tamo zive neiskvareno kao sto se nekad zivilo u kninu i to mi pase, i sto ovaj rece jesi dobio inspiracije u beogradu pa u jednu ruku i jesam.
Mozda se ovoga ne bi ni sjetio da tamo u kafani nisam nasao sve iste ljude i svako za istim stolom.
Tamo su mi i rekli onu za mene bar cuvenu recenicu " ti si kulturan premda si izbjeglica"
Normalno sta cu se naljutiti kad me to odma podsjeti na knin jel i tamo se takvih bisera moglo cuti dosta.
Zenu mi u "odjevnom" nece da posluze jel sve prodavacice sjede i heklaju za pultom, to vise nigdje nema, to je samo u Kninu bilo.
Il ja dosao u uzdolje u najzabaceniji zaseok ( masici) kod zenine babe, a tamo jedan vice, "lapane vrati se okle si dosa "!
Tako me je to potreslo, strasno, sto nisam dobrodosao u tako razvijeno selo da vam ne mogu opisati !
Medjutim kolko se god pametne pamete toliko i glupa pa eto i njegovu sam upamtio .
Jedino sta u sremu nema a u kninu ima to su brda ! Kako sam pametan??
Nisam ja toliko pametan sacu vam ispricati kad sam to ukapirao.
Setam ja po njivam,kuruzi narasli( ustvari da ne lazem isao sam obici travu) kad odjednom zacrni se nebo poc pljusak kao nenormalan , grmi strasno, ja racunam bjezi kuci ubice te grom ovdje si najvisi.
Medjutim sta se desilo na vidim ja na koju stranu da idem od kuruza probam ljevo, nigdje puta, ja desno opet ga nema vrtim se u krug nemam pojima kuda da idem a ono lije ko iz kabla, dok se nisam sjetio pa nabro kuruza i nabacao na gomilu i popeo se na nju da vidim gdje je selo, to da mi je neko pricao da je moguce izgubit se u kruzima ne bi mu vjerovao al je stvarno moguce. Jedva se ja vratio. Ispade da uvijek nesto fali.Il ima ljudi nema brda il ima brda nema ljudi !
Isprica se ja malo sa knjinjanima, al da ne zaboravim sta mi se desilo u Beogradu al opet nekako indirektno povezano sa Kninom.
Za knjinjane tj za nas kad se govorilo o strancima uvijek se mislilo na svabe, oni su bili i u partizanskim filmovima, pise hund a pise i mile pa smo svi znali i po koju njemaku rijec od srafcigera, pa do javol, banditen itd, sad nazalost pricamo sve jezike ja mislim da ima knjinjana koji pricaju i japanski i indijski a mozda i busmanski. Busmanski nam je najlkase nauciti jel ono kad se malo popije uvijek se oblisne pa onako cmokces jezikom da ne bi neka kap propala slucajno!
I tako ti ja idem sa burazerom po beogradu ono pun grad pasa lutalica i ja se zajebavam onako nadmeno kao svabo i pokazem rukom na psa i kazem : ajn hund, onda pokazem na drugoga pokazem prstom cvaj hund, a neki cigan gura kolica sa novinama , burazer pokaze prstom na njega i kaze draj hund !!!!!!!!!
Pravi kninski humor! E da sam ovolike domace pisa !
Mi smo trgoglavi pa kad moramo mi bas onda necemo !
Nemojte sta zaviditi !
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Sto je Cipe dobio inspiraciju , od cega, pitam se pitam se.
Jeli "zelena ..... doma mog "Cipe ? :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: :wink: :wink: :wink:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

k6
Guest





Posted: Tue Dec 28, 2004 4:02 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

ja sam kupio sunku, a ne jelku kod rimokatolickog mesara! ali izgleda da ta sitnica ne smeta ovog gosta da uputi moralisticku poruku o "stablu bez korijena". kao sto rece peki, svako ima svoj privatni odnos prema tradiciji i religiji, pa tako i ja - "svoju sunku sa sobom nosim". sto kaze nas narod "nema ptice do prasice, ni kolaca do prsuta" ... sta bih ja sad trebao raditi ovdje u njujorku, drzati prase na balkonu? nije potrebno, kad vec imam super mesara koji i radi i sunku i kobasice, a u ducanu prodaje i krafne iste kao one kod dzeme, a ne one americke sa rupom u sredini.

kako bi ostao u okviru teme - ovom prilikom pozdravljam svog poljskog mesara andrija, poljsku apotekaricu helenu, piljara denija koji jeste palestinac ali je ozenjen za poljakinju, prijatelja hermanna - ortodoksnog zidova iz sekte lubavichera koji se odmetnuo od tradicija i dao u nocni zivot bruklina, mladog vlasnika kafica izrelca sharona cija vjerenica sunni radi odlican burek i kapucino, te portorikansku bracu raoula i juana koji su se dali u prodaju bozicnih jelki otkad im je propala videoteka, te tajlandjanku juliu koja mi svako jutro donosi new york times po kisi, snijegu i ledu. have a merry christmas and a happy new year!!!
Guest

Post by Guest »

Kako Njujork zvuci iz price k6 ko Knin. Od jednog do drugog i prodje ti dan.
:D
nela.

Post by nela. »

Pocinjem zaliti sto nisam tamo, mada kad se sjetim terorista...
Fali mi mjesto gdje ce prva susjeda znati kad sam se ustala, sta kuham za rucak, kakve ocjene imaju djeca, cija zena se voda s postarom... mjesto gdje cu sama otici na kavu u kafic a tamo naci drustvo i konobara koji zna kakvu kavu volim...
E sad mi probudi nostalgiju, sjetih se svih doceka novih godina, kakve su to ludosti bile :lol: , ne znam je li to bilo zbog mladosti ili mjesta.
Dakle pitanje je - gdje, kada i s kim ste imali najludji docek?
Guest

cestitka

Post by Guest »

Sretnu i uspijesnu novu godinu te da vam se sve zelje snovi i nadanja ostvare zeli porodica BISERKO iz Knina!


OGI
Guest

Post by Guest »

Nela i njujork ima svoj kvartove koji lici na male kninove i tamo se sve zna , vidis kako k6 sve zna :ko je s kim ozenjen, ko sta radi,
ko, koga, kada i gdje?
Jos moze da bude interesantnije ako se zna da je Andrej vjerovatno poljak ruskog porijekla,(zakljucak iz rat i mir ) poljakinja helena njemackog, palestinac deni katolickog, zidov je bez vjere a tajladjanka neutralna zeljna samo kise i snjega. Idealno za knjigu.
Nela sad ces se razocarati u gospic !
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

CESTITKE !

Post by Petar-Peky Bukarica »

Poslao sam cestitku od Galerije na sve adrese , clanovima i ostalim
Kninjanima ( cije sam adrese imao ) .
Razlog zasto ovo pisem je sto mi se 10-ak poruka vratilo zbog toga
sto su adrese ugasene . Neki od njih su : Cipe ( adresa nepoznata
webmasteru ) , Bobo , Stevo D. , Englez ,Ozren , Dea & Igor ... !
Nije do mene .
Guest

Re: CESTITKE !

Post by Guest »

Evo ti Peky moja nova dresa.
knn200762@hotmail.com(cipe) :shock:
Guest

Re: CESTITKE !

Post by Guest »

Evo ti Peky moja nova dresa.
knn200762@hotmail.com(cipe) :shock:
Guest

Post by Guest »

Peky izvini sto ti nisam javio novu adresu, mjenjam adrese kao saric aute!
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

asocijacija

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

kakva ti je to baza.:Kao Saric aute.Svaka cast Saricu, no ja se sjecam tri-cetri u 20 godina.ne znam sta te tu inpresionira.Vidim da se nisam duze javlja pa pomislis da mozes svasta pisati.

NO NISAM SE ZATO JAVIO .NEKO JE NAIME SPOMENUO pok.PROFU MILU DUJAKOVICA.PREDAVO POVIJEST, SOCIOLOGIJU I MARKSIZAM.OVO JE ISTINITA BAZA I SLICNA ONOM KRVOPILCU STO JE FATO SMAILAGU.EVO:

Godina je 1975.Drugi razred srednje.Sat povijesti, propast Rimskog carstva.Predava Mile, objasnjava malo povjesno , malo politicki, malo socioloski i da bi im sto plasticnije objasnio da se Rimsko carstvo najvise urusilo iznutra rece:"Pa vidite djeco.To vam je kao kad crv jede jabuku.Jede je iznutra, dok ne istrulu"

Poslije par dan ispitivanje.Digne on jednog naseg poznanika.Ima kucu u Licanima, kod Praparandije.Ispitiva ga o Rimskom carstvu."Reci ti meni M......, zasto je propalo.?"
"Zato sto je crv usao u jabuku odgovori Mladen ka iz topa?
Guest

Post by Guest »

slusaj mobi saric je sinonim za pare u kninu bio i ostao i ostace za narednih sto godina , u najgorem slucaju dok je nas.
.Dok je on radio sa autima koliko se ja sjecam cak i ovi stariji sa galerije nisu imali aute a o mladjim necu ni da pricam, oni nisu imali ni romobile.
Da ne spominjem starog sarica, Pekao je zadnjih "sto" godina po 50 janjaca dnevno pomnozi to sa samo buretom vina pa ce ti se mozak zavrtit moraces se za nesto uvatit.
Da ne nabrajam posta je bila u to vreme marka ?
On ih je kupovao dok smo mi sto se tice marke znali jednino za postansku marku jmnogi ni za nju, a dje su salate, dje su maci, dupli, i tako dalje. Zivko sto se tice Knina je sinonim za izobilje, i to ne moze niko poreci, ni onda pa ni danas!
Jel se govorilo da se ne moze razlikovati nova bolnica od zivkove kuce, pricalo da se da na trecem spratu ima bazen. ne znam jel istina al on je bio kninski karington i to ce ostati mi svi smo za zivka mali bili i ostali !
Opet gdje bi mu bio kraj da jos zna samo ono sto smo mi zaboravili ! :lol:
Post Reply