PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Guest

Post by Guest »

Eto vidis zaboravi , mili dujakovicu sam bio na sprovodu, isla je vjerovatno cijela skola pa i ja medju njima. Bilo je vrlo hladno vrijeme ostalo mi je u sjecanju. Kad smo prolazili prema groblju malo prije skretanja prema groblju je bila jedna mala prodavnica uz cestu a ispred prodavnice su bile zeljezne sipke koje su stitile ljude kad izadju iz radnje da ne izlete direktno na ulicu. Ja sam taj dan iskocio iz reda usao u prodavnicu i ukrao jedno kilo banana i to ogromnih medjutim dal zbog sprovoda, grize savjesti il velike hladnoce nisu mi prijali . Zbog grize cisto sumnjam , al interesantno da mi je taj dan ostao tako cisto u sjecanju pa cesto pomisljam dal nas je dujakovic toliko zaduzio kad ga se tako cesto sjetimo, jel ovo nije prvi put da vidim da se o njemu pise.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

ASOCIJACIJA+SINONIM=ZABLUDA :!: :?: :idea: :wink:

zapamti Gost za sva vremena. JEDNO KILO IMIDJA, TEŠKO JE STO TONA.
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Guest

Post by Guest »

ne znam moby svak ima svoje misljenje premda moje nisu uspio promjeniti sto se tice zivka, cinjenica je da je zivko imao i da ima , ne razumijem sta si mislio pod tim imidz, ja bar mislim da je njemu najmanje bitan imidz, imidz je on stvorio odavno i tesko ce ga promijeniti i on sam a pogotovo neko drugi. Sto se tice para sutra bi se mjenjao sa njim a vjerujem i 99 posto drugih knjinjana koji ga znaju. Sto se mene tice zelim mu da ima jos toliko. Mozda ja nisam upucen usta sumnjam jer zamislit zivka bez para moguce je kao sto je moguce zamislit slona da pose kokos, bar meni !
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

pare eh pare.imati , nemati, imati.biti sretan , zadovoljan ,ispunjen, pismen, udarati u tambure, biti socijaliziran,ostvariti snove svojom mukom,ostati drustveno bice, razlikovati bubrege od muda,imati, nemati, imati, nemati, imati.marka, dolar, kuna, lipa, franak,drahma, lev, euro,frunta i ostala kartusina i lima.nema te kartusine i lime koju ne bih dao da mogu o ovom pizditi i svadjati se sa svim akterima sa ovog foruma i svojom ekipom ALI U KNINU, NA ZIDICU, HOTELU, KAFICU, BRZICI , FORTICI..............
zablude sluze da se rasture u svemir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :wink:
nela.

Post by nela. »

Vrlo lijepo receno, moram se i sama sloziti s tim, mada je malo izvan topica. Dakle Mobi, dajem i ja sve eure, kune, bosanske marke i pokoji dolar (cak 1 australski imam) kao i ti ... ali sta vrijedi........ :cry:
Guest

Post by Guest »

Mi ovdje pricamo o kninskim likovima, a Zivko je jedan od njih. To sto on ima pare ne znaci da je manje nesretan il vise sretan od drugih.
Ja bar a mislim i vecina ovdje samo se prisjeca neki knjinjana a Zivka se sjecamo onako kako sam ja napisao. Ja nisam rekao za Zivka da je pametan , da je sretan, rekao sam samo da je Zivko sinonim za pare, sto ne znaci nista drugo osim toga sto sam rekao. Ne mora znaciti moby da taj isti Zivko ne bi takodje dao jedan dio svojih para da se nadje u Kninu kakav je bio, ne znaci da ja ne bi dao svoje sve pare ( ne bi puno izgubio) za istu ideju.
Prema tome svadjamo se a o istom govorimo ! Ocito se ne razumijemo, jedan pise nocu, drugi danju treci ujutro , vjerovatno zbog razlicitog stanja svijesti koje nosi razlicito doba dana dolazi do nesporazuma.
Ne kazu djabe nasi stari "jutro je pametnije od noci"
Eto ako su pare zlo , ja cu da vas usrecim!
Ne radim vec mjesec dana i imam jos samo 300 funti sto mi je dovoljno za dvi nedelje zivota, ako se ne zaposlim u medjuvremenu najebo sam, e ako vas to cini srecnim necu Zivka vise spominjati.
Zivila komunisticka partija Jugoslavije, na celu sa drugom Titom !
:lol:
Guest

Post by Guest »

Eto od danas pocinjem radit, Uraaaaaaaaaaaaaaa prezivicu !
hahahaha! :D
Ocekujem cestitke, za dobru placu, srecnu buducnost !
Sta je sudbina do jucer imao sam jos dvi nedelje zivota a onda bi vjerovatno oni najslabiji , najmladji,u familiji poceli krepavat, a ono ko carobnim stapicem dobijem posao i postanem DIREKTOR , navikao sam vec na to od zivota do smrti samo je jedan korak. Necu vise imati vremena za vas ceka me mnogo poslovnih SASTANAKA , hahaha!
Zivili !

:D
Guest

Post by Guest »

:D ja navratio da vidim ko mi je sve cestitao a ono nista !
Ma zajebavao sam se, odakle ja direktor, ma eno dijeca leze ne mogu se ni digniti vise od gladi iz kreveta , zena puze po podu ne bi li nekako dosla do vode, ja od gladi jedva vidim pisat bojim se da ne padnem u nesvjest. Jebem ti zapad dobro nam je drug tito govorio: kapitalista jednu trecinu uzme sebi, drzava jednu trecinu sebi a radniku samo ostane jedna trecina. Nismo mu vjerovali, lisce zuti, lisce vece pada, zelenoga ja nikad vidjet necu ...Padam u komuuuuuuuuuuuuuuuu, aaaaaaaaaaaa. valjda ce mi neko bar saucesce izjaviti ! :cry:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

direktor

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Nije to nista.Ja sam mislio da sam direktor barem sam sebi.Ali zena i djeca kazu, malo sutra.Evo moja sucut, kolegi u Londonu na ljepoj plavoj Temzi, sto bi reko Straus.
:cry: :wink:
Guest

Post by Guest »

Hvala an sucuti ! :D
Dehidrirao jesam ali nisam jos umro.
:shock:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

GLAVNA ULICA BEZ ASVALTA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Sjecate li se glavne ulice bez asvalta , onoga zivota i zajebancije .
Po cjele dane i noci guzva , nesto se dogadjalo . Danju su radnici radili na prosirenju odvodnih cjevi ( KANALIZACIJE , koja cudna rijec ) , a poslje njih nastupaju gradjani , svi od reda . Balote se bacale ispred Ozegovica do Slavije . Bacis bulu u trag od buldozerskog tocka pa slazi .
Najljepse je bilo kad su poravnali ulicu , e onda je to vec bio raj . Od djece , balotasa , kartasa , kibicera i ostalih prolaznika ,nisi mogao proci a da ne zapnes u nekoga , guzva , svi svakog znadu , javljaju se , milina , premda neke komsije nisu mogle spavati , sta ces to je tako uvijek bilo . Do pred zoru ulica bi odjekivala od price ali i od pjesme
" nocnih tica " . Ujutro si mogao ici trotoarom i lopatom kupiti uginule vinske musice , presisane komarce i nocne leptire koji jos pokusavaju da lete .
Steta za Kusturicu , moga je capiti Oskara , bez i jedne marke utrosene za glumce , kulise , sminku , scenario ... !
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

a najveca fora je bila kod ZATVARANJA odvodne cijevi ispod Saponjine kuce.cjev promjera jedan metar i ondasnji sef naredi da se zatvori.veli otice voda vako i nako.pokojni Kreso dimnjacar na moje oci i usi mu veli."Jebote ko ti je dao da budes sef.djabe ti radis ovo i dalje ce poplavljivati ulicu kod veliki kisa".da napomenem cijev je vodila dreto u Krku.tako i danas ja kod velikije kisa umjesto auta koristim "camac sa krke" od hotela do Slavije.Sefa nisam spominjo kao sto vidite.naime sa coekom se vidim svaki dan i nema smisla.svi ga znate, ali ga ne spominjite.
A Peki nece da kaze da sam ga nemilice krpio u balotama, tako da je cesto pjevao onu popularnu "Da je meni do bulina doci".Da budem iskren pjevo bih je svaki dan da IMAM S KIM.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

O BULINU I DIREKTORU

Post by Petar-Peky Bukarica »

Slusaj vamo , zog na igralistu , Marko , Djuro i ja , godinu dana nismo izgubili ni jedne , ej , nijedne ( brojkama 0 ) . Djuro i ja tukli sok a Markovo se znalo , dvolitar . Toliko je ovima na igralistu dozlogrdilo da su smislili plan kako da nas oderu . Plan im je uspio . Sa onog tvrdog i ravnog terena izazovu nas na barice kod mosta , po janje i pice . Pero , Tode i neznam ko je bio treci , oni dobiju po jenje a mi za sir i jos neke pizdarije . On meni do bulina .
Sta je , vuna , bojis se reci ime dishe , znas kako kazu, boj se vuka , boj se ajduka , nikad u sumu .
slovenac

Post by slovenac »

hvala ssto si izbrisa. samo sam htio da znate ako neznate .
slovenac

RAFTING I

Post by slovenac »

Taj rafting kako ga sada zovu mi u kninu prakticirali vecc odavno t.j. Otkako djokicc kupi ccamac na papir koji se u ono vrijeme zvao narudzbenica a danas bi rekli tome na karticu bez pokricca. Jes da je butizznica mala rijeccica ili vecci potok al mozze bit i opasna. Nedelja pred 1.maj godine 84 priblizzno . Ljepo sunccano dopodne ccisto za otvorit sezonu . Za spust idealno dvojica. Trebam pronacci joss jednoga. Idem ja do prijatelja , kad on kod matere u peytonu. Ajmo pa ajmo , kad mater kud ccess sine upast ccess , ajme meni prehladit , pa to je opasno i sve u tom stilu. Meni smjessno , jer sam issao tom rutom vecc puno puta i jedino mozzess skoccit pa recc upao sam drukccije nema teorije. Na dionici od pruzznog prelaza povisse zz.st. Golubicc , pa do same stanice , voda nigdje dublja od balota , znam je u metar . Prossao sve pjesske po vodi vatajuci ribe il taccno bacajucci i loveci na ssissarku. Ide se kucci preobucc i kod mene stavit sporta na krov auta i ajde. Pripremila sve za poccetak , kad joss avto da prebacim dole do stanice i vratim se sstopom. E sad o tehniki vozznje. Jedan naprijed veslajucci izvlaci ccamac iz krivine a veslacc pozadi samo stavlja ccamac popreko na tok vode u krivini . Nissta drugo. Sve skupa izgleda kao kad voze raly po snjegu. Kreneva normalno, kad na treccoj krivini nema boccnoga proklizavanja kroz okuku. Pogledam natrag , kad on vata granccice , ne bi li se od njih odgurnuo. Baci nas dobro u obalu i pod grane. Nemoj tako , nego veslaj a od granccica se skloni u ccamac, jer kad napraviss svoje , nemass sta visse veslat do sledecce krivine. Opet u redu par krivina milina ka na koloradu. Opet gresska . Pogledam natrag opet se on nagurava i svadda sa granccicama . I opet ga upuccujem na pravilno vozznju. I tako skoro dossla do pred sam kraj . Dve tri krivine i gotova vozznja . Posle dolazi skroz neoccissccena struga i dalje se i ne mozze. Opet nepravilan polozzaj ccamca. Pogledam natrag kad vidim samo dvi noge u visini jedne grane a tjela od koljena dalje i nema u stvari ima al sakriveno u vodi. E pa dossla mu je granccica koja mu bi ravna. Htio on nju savit il odmaknut ka one prije a ova ki ruka. Pomela ga sa sjedissta , da je napravio salto unatrag. Od tu noge u zraku a tijela nigde. Priccekam ja sa davanjem daljnih upustava , dok ccoek ne izvadi ussi iz vode i vodu iz ussi , da me mozze ccut. Evo skacce on iz vode ki podmornica kad je pogode. Kako necce voda topla 3 i po stepeni. On nasred potoka nissta i ne vidi poccnem vikat ljevo ljevo , kad on gazi prema desnoj obali . Meni ga zzao ne sto upadne , nego cce takav mokar i jadan morat joss jednom pregazit vodu , jerbo izadde na krivoj strani a mosta nema. Trcci on prema avtu, kad dodje do njega mozze odma sjest al izmeddu joss butizznica. Skocci on unutra joss brzze izleti iz nje jer sad mu orientecija radi dok mu prije zaledila i vozi kucci . E mater je odma znala , u stvari znala je ona vecc kad sva krenula , ssta cce se desit . Sad najglavnije zassto sam i pocceo sa volikim uvodom. Tvrdite da je nikissa otvara sezonu kupanja mozzda i jest al te davne 84. G sezonu je otvorio mickissa oli moj kum.
Post Reply