PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

ljutnja

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

osim mene evo ljut i na micu.eto sta Londonska magla napravi od licana.Duni vjetre malo.sad mi pade na pamet da i u Kosovu ima cesto magle.Do Kaldrme sve suncano, onda upadas u gustu maglu i tako sve do onog nadvoznjaka u Ozegovicima."Mara" ne radi , ali je opet suncano.Moze li mi to Guest to objasniti , ako se vec nemere upisati ka sta triba. :wink:

evo sad prebrojah jos 71 jednu sliju.skenirane su i mora bi ih slati.kad zbrojim to je u zadnjih dvajs dana nedje oko 946(devet stotina cetrdeset sest komadica).zasto sam ovo napiso.ne da se ku...m, VEC DA VI LJUDIMA U DETALJE OPISETE KAKO DOCI DO NJIH I FORUMA.mene telefonom zovu i napadaju.citaju non stop o novim slijama ,a otvaraju po starom. i kako onda doci do slija.mozda bi ono staro trebalo gumicom.pa ne tende se svi u ove masine.aj sad mico jasno i glasno napisi ljudima i visak obrisi. :!: :?: :twisted: :wink:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ADRESA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Jos se krechi !
A sto se tice te radne adrese evo je : www.galerijaknina.com/main.html
pa na GALERIJA ( sa slicicom ili onu drugu ) , SELECT A CATEGORY i GO ,
i to je to .
Kao sto rekoh , jos je u fazi izrade , prema tome .
Ako imate kakav predlog , samo napred , nema od toga nista , ali red je da se kaze .
Guest

Post by Guest »

:D
Nije me dugo bilo imam jedan problem, Peky rekao sam ti da sam izgubio pasford, medjutim bolje da ti nisam rekao.
Prije sta god ukucam otvori mi se posta a sad , sve sam probao, i nikako. Nego ne mogu naci ono sto si mi poslao, sta da ukucam i kako da promjenim pasford. Pa ako ti nije problem posalji mi ponovo.
Taman ti tjede reci budi brz ko zec i sjetim se" Mire zecice" ! jedna "dama"... kad sam ukapirao da je dama sacu da ispricam.
Ive S...c kaze jedan dan ovako za nju "Jeeebooo maaajkuuu gaceeee bjeeeeleee a ona stvar miriseeeeeeee "I onda potanko opise sex sa njom , kako ju je jedva stigao ona bjezala Poslje se zecica udala za neko vojno lice neki visoki cin pitaj boga(posto nisam sluzio vojsku znam samo za generala i oficira)
ali odprilike nesto kao nacelnik u izvidjacima.
Posto je saznao da nema ko mu nije zenu j..o on ovako meni kaze
"Da nije valjala ne bi je je.b.li" .
I onda jos slucam kako u vojsci nasoj nije bilo demokrartije, ma to nema ni u Americi !
galerija

cipe - pasford

Post by galerija »

Cipe, sad ti je password:

pasford
Guest

Post by Guest »

E peki sad cu probati, inace moj pasford ti je bio moj pasford, ustvari moj pasvord, to nikako nisam mogao zaboraviti a niko nije toliko glup svako normalan misli da stavi za pasford pasford, el to sam ja imao pa sam mislio provalice neko pa sam uzeo pasford (knin )racunam to nema sanse iko da provali. Tako cu ja sad isprobati , pasford da vidim jel pali ako pali necu ga ni mjenjati posto to ne znam a popio sam 5 painti ginisa, zacinjen sa marom ali ne iz tepljuha i objasnjavao sam mu ( to je neka osoba ) sa kojom sam pio, da sami sebi gradimo buducnost u kojoj nikad necemo biti srecni, ukoliko ne ucinimil srecnim one koji su oko nas, sreca nije u nama nego oko nas, sve je ljepo ako tako zelimo da vidimo a sve je ruzno ako tako hocemo da vidimo. da li zena koja isce kurcA, DOBRA ILI ZLA ??? AKO JE ISTA NASA ONDA JE TO ZLO AKO JE TUDJA ONDA JE ONA DOBRA. oVO PISE4M CISTE GLAVE STO BI SE ONO REKLO. GDJE SU MALA SLOVA SAMO MALO DA IH NADJEM, KOLIKO SAM ISKREN CAK I PISEM ONO STO MISLIM NE MOGU NISTA DA SAKRIMEM TO MI JE MANA MNOGI KAZU A JA MISLIM DA JE TO VRLINA. u JEDNU RUKU KAD COVJEK IMA LOSU JETRU JE DOBRO SA MANJE SE NAPIJE, KAD MU BUBREZXI LOSE RADI, MANJE PISA, DOK MANJE PISA VISE LICI NA MUSKARCA A NE NA NEKU BABETINU STO PISA SVAKI PET MINUTA OBOLJELU OD UPALE JAJNIKA KAO STO RECE JEDAN MOJ PRIJATELJ, KAZE JEBO MAJKU NESTO ME JAJNICI BOLEEEEEEEEEE !
NADAM se, jebo te dokle smo dogurali avion nas evropski9 ne znam kako se zove stane u njega 850 ljudi, pola knina jos vjerovatno nisu brojali stajaca mjesta. Majku im jebem isele cijelu drzavu sa 5 avona.
sta je najgore u svemu ovome zvuk mu je tisi nego u obicnih aviona, znaci onako podmuklo ko i obicno nista necujes a letis!
Odleti i ja a nemogu se sjetiti koji mi je pasford, nacu drugi put.
Jos nisam uspio da po kisi ne pokisnem do posla!
hvala na brisanju ! i pasfordu ! :x
cipe

Post by cipe »

evo ga orajt sto bi nasi rekli, vide ljepe doly, mama dje su moje soks, dajde bojs sosidja, ajde sreco andjojavaj ti, valjda je ok !
cipe

Post by cipe »

Upisao suljin , Djuro neku skolu u Zagrebu, valjda neka firma placala, nije vazno uglavnom, ostao on u domu ,medjutim nije proslo ni dva mjeseca eto ti Djure nazad na Vrbnik.
Pita ga Suljo:
Sta si se ti seco vratio ?
Djuro kaze:
Nasao sam muhu u juhi !
cipe

Post by cipe »

Neki tip na Vrbniku ubio se na specifican i neobican nacin ,vezao spag za obarac okrenuo pusku prema sebi opalio i tako se i ubio .
dolazi Suljo kod mrtvaca ljudi oko njega, tuzna atmosfera a Suljo ce sa vrata :
Sta nas osramoti seco, sta se njesi objesio !!
cipe

Post by cipe »

Stevo jaguar, kninski pjesnik i legenda.
Nema sprovoda na kojem nije bio, uglavnom nepozvan, al mu se nije zamjeralo,jedno vreme je u Kninu vazilo, jebo sprovod ako nije Stevo na njemu bio.
Tako ga jedan zovne kad mu je umrla baba i Stevo normalno dodje, i ovaj mi prica
"poce Stevo jesti, jede, jede, trpa ko u bunar, puna tri sata, vec svi poceli buljiti u njega gdje mu stane nako starom i sitnom kad Stevo pogleda... stade jesti i upita sa onim svojim piskavim glasicem:

Ima li kakav kolacic za desert ???????
cipe

Post by cipe »

Na nekom sprovodu na Vrbniku svi normalno pjani a od pica i ludi dodjose do zakljucka da je jedna nogavica na pokojniku malo duza.
Uzes skare da je malo skrate.
Medjutim nisu pogodili pa su morali i onu drugu malo skracivati,
opet su je previse odrezali pa su morali opet da popravljaju i tako su skracivali dok nisu dosli do koljena ?
Na kraju onako pjani uz gromoglasno smijanje ispratise pokojnika na vjecni pocinak u bermudama !!!!!!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

2000-ta slika na Galeriji

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nadam se da mi necete zamjerati na naslovima slika , na Galeriji .
Malo je tesko naci bas odgovarajuci naziv za vecinu slika , recimo
vatrogasaca ili NK Dinare ima dosta grupnih slika , tako da moram improvizirati . Novogodisnjih takodjer , sa svadba itd .
A , evo dogurali smo do 2000-te slike na Galeriji , svaka Vam cast .
Ajde da vidimo koja li ce biti jubilarna .
Jos jednom hvala na suradnji i saljem Vam srdacne pozdrave !
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

"SVAKA VAM CAST NA SURADNJI U VEZI SLIJA", kaze Klokan.Evo dosad nisam znao da sam MNOZINA.Dobro , mozda je u Klokaniji TI, VAM.Sad CEMO razmisliti, hocu li poslati jos stotinjak novih slika. :wink: :wink:
Dusan Sekulic
Posts: 25
Joined: Mon Apr 18, 2005 10:42 am

Post by Dusan Sekulic »

Hvala na strpljenju Mobiju i Pekiju.Sa velikim zadovoljstvom gledam po nekoliko puta na dan ove divne slije i sa nestrpljenjem gledam da li su se pojavile kakve nove.
Svi moji albumi bili su kod moje mame u Kninu i kada je bila Oluja,mama je u strahu sve ostavila tako da smo ostali bez mnogo porodicnih slika.Nesto fotografija mi je dala kuma Nena i u julu kada budem isao u Beograd pokupicu i sve sto bude interesantno za Galeriju poslati cu pa neka Peki rjesava sta ce objaviti.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

GALERIJA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dule,to je i bila moja namjera kad sam krenuo sa Galerijom.
Da izvucemo iz zaborava sve sto je vezano za Knin i da oni koji
"osjecaju nostalgiju" imaju mjesto gdje mogu doci i vratiti iz sjecanja
ona mjesta i ljude.Oteti zaboravu jedan grad i ljude koji su zivili u njemu,
bez obzira na vjeru i vjeroispovjest,politicku ili stranacku pripadnost.
Drago mi je kad se Kninjani ovako jave i potvrde da trud oko ove
nase Galerije nije bio uzaludan i da ona (Galerija), polako ali sigurno,
uz nedostatak tekstova,izlazi iz okvira privatnog site-a i postaje prava Galerija Knina.
Davor Stojanovic Stojo
Posts: 25
Joined: Tue Jun 21, 2005 10:29 am
Location: SWE

Post by Davor Stojanovic Stojo »

ne znam jel pravi topik al ajd sad............

koristim evo ovu priliku (posto tek sad nabasah na ove stranice....eto poslje 100 g......)...da pozdravim autora sajta....( a pritom i sve ostale kninjane koji ovdje pisu ........a i ove sto kibicuju......)...i pozdravim ovu njegovu ideju......koja je ono totalno OK.......
nestigoh jos da pregledam sve ove topike.......mozda ce se i kod mene naci neka slicica...ali trenutno nema skenera .......tako da ono.......

inace .....MZ KNIN IV........
Post Reply