PRICAM TI PRICU !

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

naca1

Post by naca1 »

U IME PROSLOSTI

u ime proslosti koju imali mi smo
i kad ko jedan bili svi smo
u ime proslosti koja nas boli
i koja srcu neda
sadasnjost da voli...

ma popit ću ja casu još jednu
samo za dusu moju i tvoju
a neću pustit suzu ni jednu
pobjedit ću ja tugu svoju,,,

i evo slagah ja sebe samog
suza kreće niz lice moje
čujem glasove iz djetinjstva davnog
mirisem mirise i prepoznajem boje...

plakacu ja i picu ove noći
u ime proslosti naše davne
zaboraviti ja neću moći
trenutke iz „rezindencije” slavne...

u ime proslosti ti popi casu
u ime prosloti sjeti se mene
kad smo koracali kroz ulicu nasu
korak uz korak i sjena do sjene...

ma popit ću ja casu još jednu
samo za dusu moju i tvoju
a neću pustit suzu ni jednu
pobjedit ću ja tugu svoju,,,
Naca1

Post by Naca1 »

Opet ja! Ovo je pjesma nekog naseg Kninjanina. Dobra,a?
Nijema

Post by Nijema »

:?: Ma , gdje je Nela! Bas mi nedostaje! Danas sam izmedju kucnih poslova chatala sa Nacom i nesto mi u dusi kao raspasoj... Oj , oj ili ono se i Kninu govorilo ajme, "bas je lijep,ovaj svijet,ovdje potok, tamo cvijet"... Draga Nelo , progovori!
Postovani Mobi, znam tko si i to bas dobro znam, a nije ni cudo da sm te pobrkala sa O..... Tvoje prepoznatljive zivotne okolnosti su se izmijenile u toku onog vremena kada ja nisam bas imala kontakata sa Kninom. Ali . vidim da "ostala si uvijek ista...",vrijedi i za tebe.
Nijema

Post by Nijema »

naca1 wrote:U IME PROSLOSTI

u ime proslosti koju imali mi smo
i kad ko jedan bili svi smo
u ime proslosti koja nas boli
i koja srcu neda
sadasnjost da voli...

ma popit ću ja casu još jednu
samo za dusu moju i tvoju
a neću pustit suzu ni jednu
pobjedit ću ja tugu svoju,,,

i evo slagah ja sebe samog
suza kreće niz lice moje
čujem glasove iz djetinjstva davnog
mirisem mirise i prepoznajem boje...

plakacu ja i picu ove noći
u ime proslosti naše davne
zaboraviti ja neću moći
trenutke iz „rezindencije” slavne...

u ime proslosti ti popi casu
u ime prosloti sjeti se mene
kad smo koracali kroz ulicu nasu
korak uz korak i sjena do sjene...

ma popit ću ja casu još jednu
samo za dusu moju i tvoju
a neću pustit suzu ni jednu
pobjedit ću ja tugu svoju,,,
Pjesma je predivna. Hvala, a i ove druge ulice kojima sada koracamo , nisu bas ni najgore samo sto mi ne mozemo uvijek osjetiti tu ljepotu trenutka pa ceznemo za necim sto mozda nema korak u stvarnosti...
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

nela

Post by Nela »

Naca zvana inspiracija. Pa joj se omaklo. Pa tako nekoliko puta. :lol: :lol: :lol: :lol:
Evo Nijema tu sam. Zaradjum za kruh i rezije (za bundu i subaru ce dragi zaraditi). Ako me uhvate u nedjelu, odselicu se i ja u Svedsku. Tamo cu se gledati prosvercati sa slijedecim kontingentom Kineza. Inace ne znam kako kod vas stvar s Kinezima stoji. Pricao mi rodjak kako je u Kanadi sve super, al brate od Kineza se ne mozes nabraniti (njemu je problem sto voze a ne znaju voziti). Bilo mi je smijesno to slusati dok jednog dana nisam na ulici ove nedodjije ugledala pravog pravcatog Kineza. Od tada pa do danas mnoze se brzinom svjetlosti (u 1 godini sad imaju 12 trgovina), vidjas ih na svakom cosku. Pa sad se pitate jesam li rasist ili zasto ja to pisem? Ma neeeee, nista slicno, jedino se tjesim, kako li je njima u Kini, kad dolaze ovamo! :lol:
Sto se registracije tice Nijema, lijepo klikni na register, prvo klikni na ono plavo dole da se slazes s uvjetima i da si under 13 age; otvorit ce ti se forma u kojoj trebas ukucati redom User name : npr.NIJEMA, EMAIL ADRESU ONU S YAHOO (kompletnu npr. kninjanjka@yahoo.com , zatim pasword: npr. SLUSALICA, JOS JEDNOM UKUCAJ PASWORD, ZA CONFIRMATION CODE UKUCAJ SLOVA KOJA VIDIS U ONOM OKVIRU IZNAD, ne trebas nista vise nakon toga idi na dno i pritisni Submit
Nijema

Re: nela

Post by Nijema »

Nela wrote:Naca zvana inspiracija. Pa joj se omaklo. Pa tako nekoliko puta. :lol: :lol: :lol: :lol:
Evo Nijema tu sam. Zaradjum za kruh i rezije (za bundu i subaru ce dragi zaraditi). Ako me uhvate u nedjelu, odselicu se i ja u Svedsku. Tamo cu se gledati prosvercati sa slijedecim kontingentom Kineza. Inace ne znam kako kod vas stvar s Kinezima stoji. Pricao mi rodjak kako je u Kanadi sve super, al brate od Kineza se ne mozes nabraniti (njemu je problem sto voze a ne znaju voziti). Bilo mi je smijesno to slusati dok jednog dana nisam na ulici ove nedodjije ugledala pravog pravcatog Kineza. Od tada pa do danas mnoze se brzinom svjetlosti (u 1 godini sad imaju 12 trgovina), vidjas ih na svakom cosku. Pa sad se pitate jesam li rasist ili zasto ja to pisem? Ma neeeee, nista slicno, jedino se tjesim, kako li je njima u Kini, kad dolaze ovamo! :lol:
Sto se registracije tice Nijema, lijepo klikni na register, prvo klikni na ono plavo dole da se slazes s uvjetima i da si under 13 age; otvorit ce ti se forma u kojoj trebas ukucati redom User name : npr.NIJEMA, EMAIL ADRESU ONU S YAHOO (kompletnu npr. kninjanjka@yahoo.com , zatim pasword: npr. SLUSALICA, JOS JEDNOM UKUCAJ PASWORD, ZA CONFIRMATION CODE UKUCAJ SLOVA KOJA VIDIS U ONOM OKVIRU IZNAD, ne trebas nista vise nakon toga idi na dno i pritisni Submit
Napokon, evo Nele...Sve sam ti ja to Nelo odradila, ali registracija ni makac...Pricekat cu do ponedjeljka, pa cu opet pokusati...Rasizam ti ne prilici,ali ja osjecam da ti nemas u sebi ni r od rasizma...Nostradamusova prorocanstva su se dijelom ispunila, pa se sjeti sto je rekao o malim zutim ljudima...A vjeruj mi da je nedodjija bolja od ovih zapadnjackih visoko razvijenih tehnoloskih drustava...Stranac je uvijek stranac, osim u tim nasim nedodjijama Sjecas se onih stihova ..mi smo ljudi Cigani, sudbinom prokleti... grupa Azra, zato kad sretnes iduci put Kineza ,molim te pozdravi ga nekim prijatnim pozdravom, a meni ce biti kao da si pozdravila mene...
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Pisac

Post by Miroslav Stankovic »

Naca1 wrote:Opet ja, nisam htjela ovoliko puta, omaklo mi se! Peky, brisi! Ovo je pjesma nekog naseg Kninjanina. Dobra,a?
Sad je opet kviz ko je napisao ovu pjesmu.

Ja bih rekao Vukasovic Neven.

Aaa, Naco?
gost

Re: Pisac

Post by gost »

a sjeca li se iko steve manojlovica, lokalnog pjesnika?
gost

Re: Pisac

Post by gost »

a sjeca li se iko steve manojlovica, lokalnog pjesnika?
Gostica

Re: Pisac

Post by Gostica »

U Kninu u gostionici Varivode na zidu je pisalo : NEMA SJEDIT NAKO.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Gdje je G... ?

Post by Luka Kabic »

Njema gdje ti se nalazi brat? Ima li mozada meil?
Hajde posalji ako ima na
cirus232@hotmail.com
Naca1

Post by Naca1 »

Pa ti Mico sve znas! Jeste, pjesma je Nenadova. Stvarno je super!
Guest

Re: Gdje je G... ?

Post by Guest »

cirus232 wrote:Njema gdje ti se nalazi brat? Ima li mozada meil?
Hajde posalji ako ima na
cirus232@hotmail.com
:P Postovani Oblace, malo mi poblize objasni kako znas mog brata, pa cemo se cuti....
Gajo

Post by Gajo »

Isli smo njema Gajo i ja zajedno u skolu. Ista generacija
Guest

Post by Guest »

Gajo wrote:Isli smo njema Gajo i ja zajedno u skolu. Ista generacija
8) Gajo nema e-mail ( za sada )ali cu ga pozdraviti,samo jos uvijek ne znam od koga...Ako kazem Cirus, mislis da ce znati?
Post Reply