NOSTALGIJA

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

WRONG WAY

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ako neko ima sta da kaze u vezi sa ovim neka ide na topic PRICAM TI PRICU,ovdje smo zalutali.
Hvala!
Nijema

Praznik radnika i proletera

Post by Nijema »

Prvi maj...i pionirska marama i rakete i vatromet i djetinjstvo, ne bosonogo, ali...moje i sretno...Opet prvi maj i mladost i svecanosti i ideoloski obojeni govori i zablude, poluistine ....i opet dio mog zivota i mene! I opet prvi maj, u dalekoj zemlji i ovdje ima proletera i radnika...I bas volim Prvi maj, ali bez ideologije ...i sutra cu na svoj vlastiti uranak! Jesam li blesava ili nesto drugo? :lol: :lol:
ddj

Post by ddj »

Овај прилог је од још једног младог Полачког пјесника Данијела Маглова-Лакановића, који нажалост није више међу нама, пјесма једној планини - Динари. Хвала Данијел.

ЈЕДНОЈ ПЛАНИНИ

Теби што нагониш облаке у празан ход, грохотом са сунцем, лелујаш и ткаш. Теби што под плаветнилом личиш на брод, огромним тијелом посрнулом снаге даш.

Теби, што јесени позлаћују скут, а бисерно иње плете величанствен сјај. Теби, што си их у амбисној ноћи извела на пут, крилато вјечна и горда, твоја нарав нема крај.

Теби, што си метеоре бацила ми у сан, љубим твоје буре, пјесме и лавине звук. Теби што одгурнеш ехо и најавиш дан, кад зажмурим, ни у самоћи не чујем мук.

Теби, што стасита гора младеж је тек, уснуле јеле дворкиње, уз храстова бој. Теби што се молим за пронађен љек, шумама твојим и камену са дуга безброј.

Теби, што рушевине кваре твој вид, рукама бранила си синова крв. Теби што бескрајно близу је наше тврђаве зид, нема нас више, знам да самоће гризе те црв.

Ова пјесма је посвећена планини Динари, која се некад виђела са прозора моје куће. Д. Маглов,
Skinuto sa www.polaca.com
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Sta ste svi zasutili nakon ove pjesme? Lijepa pjesma o Dinari, ali ode pjesnik osam godina nakon devedesete, pa bi moglo biti belaja.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

Ja sam ga vec jednom 'opalila po prstima' pa nema smisla da opet uskacem... zapravo mogao je sve ostaviti (osim gramatickih gresaka) i izbrisati datum pa bi mu oprostili :wink:
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

pjesma

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Slusaj vamo ddj.Pjesma jes za polaca.com.Ali odje ne spada.Vidim da nisi dobro procito regule gazde Pekija.Ipak pohvale za trud.
ddj

Post by ddj »

Nela, apsolutno te ne razumijem i ne vjerujem da te bilo 'ko razumije sta zelis reci. Pjesmu niti popratni tekst nisam napisao ja, samo sam prenio na ovu stranicu sto se iz prilozenog i vidi.
Ocito si raspolozena za svadju ali ja nisam, niti je ovdje mjesto za tako nesto.
Pozdrav svima.

Neznam zasto bi neke druge prepisane pjesme pripadale ovdje a ova ne ali slobodno je izbrisite ako mislite da nije na pravom mjestu. Ti mobidik organizuj akciju brisanja pa napisi nesto sto je prikladnije za ovdje.
Last edited by ddj on Tue May 02, 2006 1:38 pm, edited 1 time in total.
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Tko o cemu on o Neli. Ali najvaznije je da ste vi progovorili. Ja volim doci ovamo i vidjeti da nekoga ima. Je li to nostalgija? :D
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

Draga Hope, to jeste nostalgija (za dobrim fajtom)
Za naseg ddj:
Sta ne razumijes i nitko drugi ne razumije?
Ono za gramatiku odnosi se na rijec ljek - bode u oci nacisto, ali to ti moze objasniti i Hope, to joj je struka.
Ono za godinu - da si izbrisao 1998 moglo je ostati jer ti lijepo pise - do 1990.
Valjda ti je sad apsolutno jasno :lol: :lol: - ne znam samo sto sa mnom polemiziras, vidis da je vec i Hope primijetila, a ona obicno ne gleda u takve detalje, je li tako Hope? :wink: :wink:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

NOSTALGIJA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Pjesma o "Jednoj planini" moze da bude na Galeriji jer se nalazi na topicu Nostalgija i koliko ja vidim pjesma je nostalgicna i spada ovdje.
Sto se tice godista kada je napisana to nije bitno,bitno je ono sto pise,
odnosno da ne vredja nicije osjecaje.Zato i postoji topic Nostalgija.
Mislim da nema potrebe da o tome raspravljate,ali ako bas hocete,izvolite.
Takodjer mislim da nebi trebalo da Galerija postane kao neke stranice gdje se prepucavaju ko je iz kojeg sela a ko iz grada.
To je toliko apsurdno da me mrzi pisati o tome.
Da ste mi veseli i zdravi.

PS:Ovo kucam na poslu,krisom,tako da je sve na brzaka.
Kninjanin

:)

Post by Kninjanin »

Nisam se stel mesat, ali opet... Brbljiv kakav jesam... Eh, da mi je tu Sanja i Cipe iz onih dana :)
Puno nas puta opomenu, puno nas puta ukori kad smo zabrazdili pa brbljali, pa brljali, pa uletili iza 1990... :lol: A sve je to bila nostalgija... I nije vrijedjala osjecaje... :lol:
I mislim, Peky, da si ovaj put nesto pogresno shvatio tj nije ovdje bilo nikakve veze "selo-grad" tj prepucavanja bilo koje vrste nego se samo Nela dohvatila principa "prije 90-e" na kojeg se ovdje oduvijek pazilo i pazi!! (Hvala Bogu i Pekiju da je tako! :) )
Molim DDJ-a da ubuduce, ako nesto takvo postira, izbrise godinu!!!! 8)
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Post by Nela »

:lol: :lol: :lol:
Hvala Kninjaninu - eh, sta ti je struka, odmah se shvatimo
pusa :lol: - reci Mici da doda puse u emoticone :wink:
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Vidim ja da se doslo u godine kad i puse spadaju u nostalgiju. :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Nijema

Post by Nijema »

Eh, sto ti je nostalgija! Uzburka i najmirnije vode! Od danas nisam vise nostalgicna!-rekla bih rado, ali tu je nekakav nepoznati faktor jaci, pa hoces, neces,osjecaj nostalgije se privuce i kad mu se najmanje nadas! A, Dinara stoji...stoji i Velebit...i Maglic...i Biokovo... stajat ce i poslije nas, kao sto su stajale i prije nas...Nista novo nisam rekla, a i nije mi bila namjera, jer pod nebeskom kapom i nema nista novo, sve je zapravo potpuno isto...nego ne dajte se uzbudjivati...Vjetrovi zavicaja znaju biti i subjektivni! Nedavno sam rekla da bih voljela biti tovarna zivotinja...jesam li pogrijesila? :lol:
Nijema

Post by Nijema »

Da li ovdje fali kvacica iznad slova s? Ili sam ja opet u ocekivanju novih nastavaka Dugog toplog ljeta?
hope wrote:Vidim ja da se doslo u godine kad i puse spadaju u nostalgiju. :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol:
:P
Post Reply