TRAZIM

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Jul

Sjecanje

Post by Jul »

Nijema wrote::( Sta je ovo!??? Zar se bas nitko ne sjeca Stane i Dimnjacara? Hajde Petre, ukljuci te ugrijane i pregrijane vijuge pa bar pokusaj!
A ti Mobi,sta je s tobom?

Nije bas da ih se niko ne sjeca, ja ih se vrlo dobro sjecam. Ne samo njih, vec pilane i djeteline na kojoj sad pociva JZ 9, i blok 3-ci DC. Djetelina je bila Likiceva. Sve to dobro znam jer sam tu proveo djetinstvo, preko puta u zutom paviljonu, kojeg vise nema. Dimnjacara i Stanu sam poznavao, ona je cesto dolazila u nas paviljon, posto ga je cistila. A dimnjacar je bio mali covjeculjak, koji je bio karakteristican po tome sto je imao na obe ruke po sest prstiju. Bio je omiljen takodje kod nas dijece, koji smo se u to vrijeme igrali po djetelini, i spustali nize na balvane. Za sad toliko, pozdrav od Jula!!!
Guest

Re: Sjecanje

Post by Guest »

Jul wrote:
Nijema wrote::( Sta je ovo!??? Zar se bas nitko ne sjeca Stane i Dimnjacara? Hajde Petre, ukljuci te ugrijane i pregrijane vijuge pa bar pokusaj!
A ti Mobi,sta je s tobom?

Nije bas da ih se niko ne sjeca, ja ih se vrlo dobro sjecam. Ne samo njih, vec pilane i djeteline na kojoj sad pociva JZ 9, i blok 3-ci DC. Djetelina je bila Likiceva. Sve to dobro znam jer sam tu proveo djetinstvo, preko puta u zutom paviljonu, kojeg vise nema. Dimnjacara i Stanu sam poznavao, ona je cesto dolazila u nas paviljon, posto ga je cistila. A dimnjacar je bio mali covjeculjak, koji je bio karakteristican po tome sto je imao na obe ruke po sest prstiju. Bio je omiljen takodje kod nas dijece, koji smo se u to vrijeme igrali po djetelini, i spustali nize na balvane. Za sad toliko, pozdrav od Jula!!!
sve si pobrko.rekoh da nije nikakav dimnjacar.Radio covjek kao mestar u pilani ,a poslije na porti.I samo na jednoj ruci je imao sesticu.

taj drugi cirusov Rus je Aleksej Nikolov.Radio je u ondasnjoj "Izgradnji" kao sef racunovodstva.Kancelarije su bile u onim barakama ispod Tri lovca preko puta Senjaka.Poslije je tu ostao i zivjeti sve do smrti 1973.On je cuven jerbo tade nije bilo digitrona i ostalog te je "pamtio "pomocu onih zbrajalica na zici.Pamtis, pomaknes kuglicu, itd.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

majko moja sta je ovo sa tehnikom.jedva se logirah i to gore sto sam mudrovo oslo kao gost.inace ljudi kukaju da nemogu uci.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Prijava

Post by Miroslav Stankovic »

nijema wrote: Za Nelu: Evo citavo jutro se pokusavam registrirati kao galerista,ali ne ide, pa ne ide...Tvoj prstic me je vrlo uspjesno sproveo kroz yahoo.com i tamo dobih e-mail...,ali dalje ni makac.Danas vise nemam zivaca jer ovo mi je jedan od rijetkih slobodnih dana pa mi valja stici i sa ostalim aktivnostima. O ,gdje li su sad one kninske ljetne zege, kad na ulici nisi mogao vidjeti, a ni sresti zivog stvora i kad smo se ubijali od dosade! Eh, da sam tada znala da i dosada moze biti lijepa...
Nijema, evo sam te ja registrirao.
Password ti je ime tvog brata, malim slovima.
Otidji na Login, pa upisi Nijema, i taj password, pa klikni na Profile, i upisi novi password...
Guest

Re: Prijava

Post by Guest »

mico wrote:
nijema wrote: Za Nelu: Evo citavo jutro se pokusavam registrirati kao galerista,ali ne ide, pa ne ide...Tvoj prstic me je vrlo uspjesno sproveo kroz yahoo.com i tamo dobih e-mail...,ali dalje ni makac.Danas vise nemam zivaca jer ovo mi je jedan od rijetkih slobodnih dana pa mi valja stici i sa ostalim aktivnostima. O ,gdje li su sad one kninske ljetne zege, kad na ulici nisi mogao vidjeti, a ni sresti zivog stvora i kad smo se ubijali od dosade! Eh, da sam tada znala da i dosada moze biti lijepa...
Nijema, evo sam te ja registrirao.
Password ti je ime tvog brata, malim slovima.
Otidji na Login, pa upisi Nijema, i taj password, pa klikni na Profile, i upisi novi password...
Bas si ti neki covjekoljubac i bas mi nesto toplo oko srca, jer se netko potrudio da mi pomogne. Vjerovatno si se druzio s mojim bratom, Mico?.Hvala
Guest

Re: Sjecanje

Post by Guest »

Jul wrote:
Nijema wrote::( Sta je ovo!??? Zar se bas nitko ne sjeca Stane i Dimnjacara? Hajde Petre, ukljuci te ugrijane i pregrijane vijuge pa bar pokusaj!
A ti Mobi,sta je s tobom?
Ti si Jul u pravu, ali vidim da si ih i ti izgubio iz sjecanja


Nije bas da ih se niko ne sjeca, ja ih se vrlo dobro sjecam. Ne samo njih, vec pilane i djeteline na kojoj sad pociva JZ 9, i blok 3-ci DC. Djetelina je bila Likiceva. Sve to dobro znam jer sam tu proveo djetinstvo, preko puta u zutom paviljonu, kojeg vise nema. Dimnjacara i Stanu sam poznavao, ona je cesto dolazila u nas paviljon, posto ga je cistila. A dimnjacar je bio mali covjeculjak, koji je bio karakteristican po tome sto je imao na obe ruke po sest prstiju. Bio je omiljen takodje kod nas dijece, koji smo se u to vrijeme igrali po djetelini, i spustali nize na balvane. Za sad toliko, pozdrav od Jula!!!
Guest

Post by Guest »

mobidik wrote:
Nijema wrote::( Sta je ovo!??? Zar se bas nitko ne sjeca Stane i Dimnjacara? Hajde Petre, ukljuci te ugrijane i pregrijane vijuge pa bar pokusaj!
A ti Mobi,sta je s tobom?
Opet si se pokazao kao ziva enciklopedija...svaka cast

A sta ce biti samnom.Broj 1 je uvijek na dispoziciji.

Taj tvoj dimnjacar uopce nije nikakav dimnjacar.Nikolaj Ivanov je Rus koji je
radio na porti u pilani(poslije stolarija).Kao i mnogi Rusi, njegova familaija je poslije oktobarske utekla u Jugu.Tu mu se pridruzila i Stana .Nikad se nisu nu "registrirali".On je umro 69, a ona 71. :wink:
Guest

Re: trazim

Post by Guest »

gost wrote:Draga Nijema R zivi u Sibeniku.
:shock: Nevjerovatno i ne slaze se sa vijestima ,doduse starim nekoliko godina, koje ja imam. Da li mislimo na istu osobu?
Guest

Re: Prijava

Post by Guest »

Anonymous wrote:
mico wrote:
nijema wrote: Za Nelu: Evo citavo jutro se pokusavam registrirati kao galerista,ali ne ide, pa ne ide...Tvoj prstic me je vrlo uspjesno sproveo kroz yahoo.com i tamo dobih e-mail...,ali dalje ni makac.Danas vise nemam zivaca jer ovo mi je jedan od rijetkih slobodnih dana pa mi valja stici i sa ostalim aktivnostima. O ,gdje li su sad one kninske ljetne zege, kad na ulici nisi mogao vidjeti, a ni sresti zivog stvora i kad smo se ubijali od dosade! Eh, da sam tada znala da i dosada moze biti lijepa...
Nijema, evo sam te ja registrirao.
Password ti je ime tvog brata, malim slovima.
Otidji na Login, pa upisi Nijema, i taj password, pa klikni na Profile, i upisi novi password...
Bas si ti neki covjekoljubac i bas mi nesto toplo oko srca, jer se netko potrudio da mi pomogne. Vjerovatno si se druzio s mojim bratom, Mico?.Hvala
:(ZZzzz, evo mene opet...Ime moga brata, ili si mislio nadimak?
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

gajo

Post by Miroslav Stankovic »

Anonymous wrote: Bas si ti neki covjekoljubac i bas mi nesto toplo oko srca, jer se netko potrudio da mi pomogne. Vjerovatno si se druzio s mojim bratom, Mico?.Hvala :(ZZzzz, evo mene opet...Ime moga brata, ili si mislio nadimak?
A imao sam obicaj pomoci tvojoj mami kad se cjepaju drva ispred zgrade, pa sto nebi i tebi... Haha, ma nadimak, zar se Gajo nekako drugacije zove osim Gajo?
Onda probaj Username Nijema i sifra gajo. Pa promijeni onda sifru iza tog. Sad sam probao i radi.
Guest

Re: gajo

Post by Guest »

mico wrote:
Anonymous wrote: Bas si ti neki covjekoljubac i bas mi nesto toplo oko srca, jer se netko potrudio da mi pomogne. Vjerovatno si se druzio s mojim bratom, Mico?.Hvala :(ZZzzz, evo mene opet...Ime moga brata, ili si mislio nadimak?
A imao sam obicaj pomoci tvojoj mami kad se cjepaju drva ispred zgrade, pa sto nebi i tebi... Haha, ma nadimak, zar se Gajo nekako drugacije zove osim Gajo?
Onda probaj Username Nijema i sifra gajo. Pa promijeni onda sifru iza tog. Sad sam probao i radi.
:) Sve mi je jasno i nista mi nije jasno...Jos mi reci da smo stanovali u istom ulazu i na istom spratu, pa cu sve znati...Komsije su uvijek bile blize od rodjenih,kaze se u narodu,a narod kó ( opet promasih apostrof izmedju k i o !) uvijek pomalo pretjeruje. A, ja odoh da to provjerim i da razmislim za koju edukativnu nominacuju bih trebala prijaviti Nelu i tebe! Posto mi je Stockholm blizu, mislis li da bi Nobelova ,odgovarala!?
Nijema

Post by Nijema »

:o Mora da Nela opet radi i ako je za bundu i subaru, bolje je zabusavati jer kako cujem Drustva za zastitu zivotinja su jako aktivna i u Hrvatskoj, pa ne daj Boze, moze njima svasta na um pasti... Ili Nelo kruzis gradom da sretnes nekog Kineza i da ispunis ono sto ti u nasem posljednjem javljanju ostavih u amanet!?
Hajde, draga Nelo,(" dodji k sebi, ako nemas kome"- bosanska baza) javi nam se...
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Trazim ostale slije, sto sam poslo , a on ih nije stavijo.Il ih stavi il si nastrado.Sta nam samo radi.Sve na kapaljku pa ondak po pet komadica slija.zALUD VAM TRUD SELJACI.Nemerem ja vise ovo drzati u masini,Sve sade spremam na CD-e.Evo sam mu prije par minuta poslo pedesetak. :evil: :wink:
Nijema

Tko zna,zna...

Post by Nijema »

mobidik wrote:Trazim ostale slije, sto sam poslo , a on ih nije stavijo.Il ih stavi il si nastrado.Sta nam samo radi.Sve na kapaljku pa ondak po pet komadica slija.zALUD VAM TRUD SELJACI.Nemerem ja vise ovo drzati u masini,Sve sade spremam na CD-e.Evo sam mu prije par minuta poslo pedesetak. :evil: :wink:
:oops: Mobi prestani grintati,i nastavi raditi kao i dosad ,jer sigurno je da si obradovao puno ljudi,a vjerujem da ti je to i bila namjera. Nego, sto ima u Kninu i jesu li bajami poceli cvjetati? Ti si jedan veliki sretnik, samo da znas...
Nijema

Trebao bi nam jos neki kviz...

Post by Nijema »

:? :!: :?: Evo ja ucestala sa pisanjem po ovoj galeriji,pa me nesto skoro stid uhvati,jer ostali ljudi kao da imaju vaznija posla....Nesto se osjecam veoma nametljivo, ali nadam se da ce me ova nostalgija uskoro popustiti ili ce bar se smanjiti.Kazu da je najgore dok ne prodje...Dok smo se igrali kviza i bilo nas je, pa pomislih da bi Peky,mogao smisliti neki novi...da nas malo aktivira...Mobi je jedini koji je stvarno aktivan i da sam u Kninu, castila bih cvijetom...
Post Reply