TRAZIM

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Re: Trebao bi nam jos neki kviz...

Post by Miroslav Stankovic »

Nijema wrote::? :!: :?: Evo ja ucestala sa pisanjem po ovoj galeriji,pa me nesto skoro stid uhvati,jer ostali ljudi kao da imaju vaznija posla....Nesto se osjecam veoma nametljivo, ali nadam se da ce me ova nostalgija uskoro popustiti ili ce bar se smanjiti.Kazu da je najgore dok ne prodje...Dok smo se igrali kviza i bilo nas je, pa pomislih da bi Peky,mogao smisliti neki novi...da nas malo aktivira...Mobi je jedini koji je stvarno aktivan i da sam u Kninu, castila bih cvijetom...
Njema, i ja sam se tako osjecao ovdje preko nekoliko puta, nadobudan, pun entuzijazma, a ono drugi samo cute - corak, nista. Nista se ne obaziri, sve ce se to ispraviti. Izgleda da vecini ovdje dodje da pricaju ponekad, i isto tako dodje da cute ponekad, pa neka tako i bude...
Nijema

Re: Trebao bi nam jos neki kviz...

Post by Nijema »

mico wrote:
Nijema wrote::? :!: :?: Evo ja ucestala sa pisanjem po ovoj galeriji,pa me nesto skoro stid uhvati,jer ostali ljudi kao da imaju vaznija posla....Nesto se osjecam veoma nametljivo, ali nadam se da ce me ova nostalgija uskoro popustiti ili ce bar se smanjiti.Kazu da je najgore dok ne prodje...Dok smo se igrali kviza i bilo nas je, pa pomislih da bi Peky,mogao smisliti neki novi...da nas malo aktivira...Mobi je jedini koji je stvarno aktivan i da sam u Kninu, castila bih cvijetom...
Njema, i ja sam se tako osjecao ovdje preko nekoliko puta, nadobudan, pun entuzijazma, a ono drugi samo cute - corak, nista. Nista se ne obaziri, sve ce se to ispraviti. Izgleda da vecini ovdje dodje da pricaju ponekad, i isto tako dodje da cute ponekad, pa neka tako i bude...
:P Bas ti hvala Mico...vidim ja da je komsija skoro kao i brat( mozda ljudi malo pretjeruju, ali nisu daleko od istine ) i sad mi je vec lakse.Kad malo bolje razmislim ,ljudi su pisali zadnje tri godine i mozda su se izasitili malo, a ja sam tek pocela pa sam vjerovatno zato i navalila ( kao magarac u kupus?- vole li magarci kupus i zasto se tako kaze ,ako se kaze!?)..... mozda cu i jja za dvij- tri godine biti ista...
Kninjanin

Laze selo... :)

Post by Kninjanin »

Ma da se ne bi pomislilo da sam, nedajboze, umro evo da pozdravim drustvo.
Ja sam ljencina koja rijetko pise, a ponekad samo ostavim komentare na slikama kad mi se ucini da su mi sjecanja vrijedna javljanja :roll:
Pozdrav
:lol:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Tisina

Post by Nela »

Kad sutimo to je znak da u real world previse brbljamo pa smo izdusili ko guma na biciklu ili nas je uhvatila depresija tj. velika ekonomska kriza. A tko zna, mozda i lutamo po prirodi trazeci oboljele pticurine (golubari zeznuse vam hobi).
Ja osobno nista od toga, mozda su me samo preopteretili poslom, ali i to ce proci cim oni shvate da nismo na trulom zapadu. Do tada pozdrav :wink:
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Ja sam najzivlja, ali niko nista ne pise. Sad mi je nesto palo na pamet. Kad sam bila mala (do petog osnovne) stanovala sam u onoj zgradi povise stare Jugoplastike gdje i Vito Popovic. Obicno smo se igrali u nekoj sumici pored one vojne menze ili ispred gostione Saric. Sjecam se mnogo likova iz tog doba, ali ne znam da li sam izmislila ili je stvarnost da je postojao neki Javor. Da li se neko od vas sjeca? U mojoj glavi, to je bio tip mozda 4-5 godina stariji od mene i plav. Pojma nemam da li sam ga izmislila. Pomagajte!
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

javor

Post by Nela »

Obzirom da ime nije uobicajeno, a i ja ga se odnekud sjecam, mislim da ti glava jos dobro radi. Poput tebe ni ja ne znam gdje bih ga smjestila, ali da je postojao, jest. :lol:
Kninjanin

Javor

Post by Kninjanin »

Javor Vodogaz, generacija negdje 57-58, a mozda i ranije. To ne znam. Negdje se izgubio iz Knina, a u Kninu mu je zivjela sestra koja je radila u ZOP-u na zeljeznici, a generacija je godinu ili dvije prije Nace :)
Za ostale detalje kontaktirati Mobija ;)
Nijema

bas je vrijedilo!

Post by Nijema »

:Oj,oj,oj....sad vidim da je vrijedilo sto ste me nagovorili da se registrujem. Vec sam bila objesila nos i pomislila da sam se jos jednom i u ovim starim godinama pokazala kao naivcina , kad ono... puna galerija...Bas je super i evo me pa sam pala u sevdah kò magare u jendek. Pa kad sam jos vidjela da je i Nela opet tu....ma, ljudi to se ne da ni opisati.... ai Kninjanin sa svojom samokriticnoscu, pa Naca sa novim sjecanjima i licima....ma ostadoh bez teksta...Puno ,puno vas sve zajedno pozdravljam! :D
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Dragi moj N....(Kninjanin). Spasi ti mene! Ja stvarno pomsilila da sam otisla na kvasinu. Kome god kazem za Javora, svi mi kazu da takav nije postojao u Kninu i ja se pravo pokolebala, da li sam sanjala ili sta. Sjecam se face da je bio plavo smedj i imao kosu do ramena. Super! Pozdrav svima i ne znam sta se desava sa Pekijem. Ili ga je smlatila vrucina u Australiji ili nece da se druzi s nama. Vidi on da mi cakulamo i bez njega, oteli se kontroli...
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Naca wrote:Dragi moj N....(Kninjanin). Spasi ti mene! Ja stvarno pomsilila da sam otisla na kvasinu. Kome god kazem za Javora, svi mi kazu da takav nije postojao u Kninu i ja se pravo pokolebala, da li sam sanjala ili sta. Sjecam se face da je bio plavo smedj i imao kosu do ramena. Super! Pozdrav svima i ne znam sta se desava sa Pekijem. Ili ga je smlatila vrucina u Australiji ili nece da se druzi s nama. Vidi on da mi cakulamo i bez njega, oteli se kontroli...
A sta fali dobroj domacoj kvasini.Ja i sad u kredenci imama tri litre nase domace.Donio mi prijateljiz Raskovica.
Taj tvoj Javor mi je prijatelj .Vidjeli smo se nedavno.Inace ljevo krilo u Dinari.Poslije je igrao i za Solini Split.Sad zivi u Splitu.
A sada za Njemu.Ta tvoja stara dama je Olga Klinger, a druzica je mate Mirka Madjara , Anka Madjar.Obe su pokojne.Tu kucu je poslije kupio Pero Milos, srusio i sagradio novu.Vjeruj mi ne lazem, sve do nedavno je visio dio klavira(zid do vatrogasnog), odnosno okvir sa par zica.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Olga

Post by Nela »

Kad smo bili djeca, pricalo se da je ta Olga bila bogata, pa se udala za nekog tipa koji je prokartao i nene pare i nju na kraju, pa da je tako stigla u Knin. Sjecam se da se bavila nekim gatanjem (ili je i meni memorija upitna), sve u svemu nama je izgledala cudna i misticna. Sta je stvarno istina - mozda Moby zna.
Kninjanin

Post by Kninjanin »

Naca wrote:Dragi moj N....(Kninjanin). Spasi ti mene! Ja stvarno pomsilila da sam otisla na kvasinu. Kome god kazem za Javora, svi mi kazu da takav nije postojao u Kninu i ja se pravo pokolebala, da li sam sanjala ili sta. Sjecam se face da je bio plavo smedj i imao kosu do ramena. Super! Pozdrav svima i ne znam sta se desava sa Pekijem. Ili ga je smlatila vrucina u Australiji ili nece da se druzi s nama. Vidi on da mi cakulamo i bez njega, oteli se kontroli...
Eh, Naco, nemas na cemu zahvaljivati :)
Javora pamtim kao posebnu facu. Zivio je negdje oko Vojne apoteke, a blizu mu je zivio Vlade Telenta, Laca Vedran (odselio u Sibeniik), itd...
Sjecam se posebno kada su on i Dule Macko isli s nama na radnu akciju na Tjentiste tamo neke davne godine, izdrzali neko vrijeme i onda se odlucili vratiti kuci. Ostali neko vrijeme (vise ne znam da li 3,5,7 ili 15 dana :) ) i onda otisli :)
Nijema

Post by Nijema »

:roll: Cudno je kako se covjek sjeca nekih sporednih likova iz svog zivota i sad kad ste mi poblize objasnili tko je bila stara dama iz donjeg grada jos je jasnije vidim pred sobom. I istina je da se bavila gledanjem u karte , a moja ljubav za sve sto je misticno i nesvakidasnje je vjerovatno i ucinila da mi njih dvije zauvijek ostanu u sjecanju...Nela i Mobi su opet pokazali da su im vijuge, s kvasinom ili bez nje, sasvim uredu...Mobi sto je s bajamima...vjerujem da su procvjetali...uh,uh ..oh,..ah,ne smijem ni pomisliti kako bi bilo lijepo ih vidjeti...
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Nijema wrote::roll: Cudno je kako se covjek sjeca nekih sporednih likova iz svog zivota i sad kad ste mi poblize objasnili tko je bila stara dama iz donjeg grada jos je jasnije vidim pred sobom. I istina je da se bavila gledanjem u karte , a moja ljubav za sve sto je misticno i nesvakidasnje je vjerovatno i ucinila da mi njih dvije zauvijek ostanu u sjecanju...Nela i Mobi su opet pokazali da su im vijuge, s kvasinom ili bez nje, sasvim uredu...Mobi sto je s bajamima...vjerujem da su procvjetali...uh,uh ..oh,..ah,ne smijem ni pomisliti kako bi bilo lijepo ih vidjeti...
Bajami jos nisu procvjetali.Kad budu, opalicu ih digitalcem i atacirati.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

bajami

Post by Nela »

Tebi za utjehu Nijema - 116 km daleko tj blizu tvojih bajama upravo gledam kako snijeg vije (vijavica vjetar vije, covjeka ni vuka nije...). Posto me snijeg ne moze asocirati na bajame, ipak me asocira na sanjkanje niz onu ulicu od Pasiceve zgrade do opcine i na suprotnu stranu prema rio baru. Eh, moram priznati da nisam bas bila vjesta u tome, a i kako bih kad nas se odjednom spustalo po dvadesetak niz takvu strminu. Bilo je razbijenih noseva, promrzlih prstiju i sl. :lol: Ma malo sam rekla dvadeset, pa nas je u onim zgradama bilo ko ovih Kineza sto mi se secu po Gospicu :wink:
Post Reply