TRAZIM

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nijema

Re: bajami

Post by Nijema »

:P
Nela wrote:Tebi za utjehu Nijema - 116 km daleko tj blizu tvojih bajama upravo gledam kako snijeg vije (vijavica vjetar vije, covjeka ni vuka nije...). Posto me snijeg ne moze asocirati na bajame, ipak me asocira na sanjkanje niz onu ulicu od Pasiceve zgrade do opcine i na suprotnu stranu prema rio baru. Eh, moram priznati da nisam bas bila vjesta u tome, a i kako bih kad nas se odjednom spustalo po dvadesetak niz takvu strminu. Bilo je razbijenih noseva, promrzlih prstiju i sl. :lol: Ma malo sam rekla dvadeset, pa nas je u onim zgradama bilo ko ovih Kineza sto mi se secu po Gospicu :wink:
:P Ipak su bajami tamo,a ta zimska idila o kojoj vrlo kratko pises je sigurno ljepsa od ove moje zimurine.Sto je zima, pa i nekako, ali ni sto ljeto nije puno bolje ...Jedan covjek iz Afrike je to lijepo opisao, tako sto je rekao da ovdje postoje samo dvije zime, i to, jedna bijela i jedna zelena... :evil: :oops: Koliko sam ja u Kninu imala prilike upotrijebiti sanke ,govori to sto su ih moja djeca naslijedila i bile su gotovo nove novcate, tako da ne trebas biti tuzna sto nisi bila vjesta...Jedno od najljepsih stiva kojeg se sjecam iz citanke je ono o lijepoj bajami i prokletoj veljaci...A tek prve ljubicice, jaglaci i zvoncici...Jucer mi je kcerka kupile mimoze i toliko lijepo i svjeze mirisu, da sam izgleda prolupala ...i nema veze sto su iz Spanije
Nijema

Post by Nijema »

mobidik wrote:
Nijema wrote::roll: Cudno je kako se covjek sjeca nekih sporednih likova iz svog zivota i sad kad ste mi poblize objasnili tko je bila stara dama iz donjeg grada jos je jasnije vidim pred sobom. I istina je da se bavila gledanjem u karte , a moja ljubav za sve sto je misticno i nesvakidasnje je vjerovatno i ucinila da mi njih dvije zauvijek ostanu u sjecanju...Nela i Mobi su opet pokazali da su im vijuge, s kvasinom ili bez nje, sasvim uredu...Mobi sto je s bajamima...vjerujem da su procvjetali...uh,uh ..oh,..ah,ne smijem ni pomisliti kako bi bilo lijepo ih vidjeti...
Bajami jos nisu procvjetali.Kad budu, opalicu ih digitalcem i atacirati.
:P Ucinit ces mi veliku radost i prvi put kad dodjem u Knin ,a doci cu , imas pice...
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

A zamislite ovo.

Pruga Knin-Split.a S JEDNE I DRUGE STRANE PRUGE , OD kNINA DO kALDRME, orah do oraha.Kad u kasno proljeće i sredinom ljeta sve prolista voziš se u vlaku od Knina za Split kroz zeleni tunel.šTEKĆE MALA PARNJAČA(imate je i na fotografijama) iz dana u dan.Staje usput , ulaze seljaci , izlaze, gospoda u posebnim odjeljcima posmatra, cuje se glasanje peradi i ostale domace sitne stoke,mirise znoj i vonj domaceg sira, pancete i kapulice.Ostalo si zamislite sami.
Onda dodje jesen i sazriju orasi(ono sto je ostalo, jerbo ih je kninska mularija mlatila dok su jos bili zeleni).Ti putujes pretecom Zeca i kroz prozor gledas ljude, zene i najvise kninsku mulariju kako s jedne i druge strane skupljaju i mlate orase.I tako sve u duzini od desetak kilometara stekce mala parnjaca kroz zeleni tunel.

I sade pitanje.Jesom li se ja zahebavo, ufatila me neka FELINIJEVA istina ili sam propuvo. :D :cry: :wink: :idea: :?: :?: :?: :?:
Nijema

Post by Nijema »

Ja mislim da je to ipak ta Felinijeva...i da znas bas me briga za orahe.A bajam o kojem ja pricam ja postojao na pocetku ulice P.Drapsina, (u dvoristu kuce koja se nalazila na pocetku ulice, sa lijeve strane kad ides od zelj. mosta). Taj bajam je obicno znao procvijetati pocetkom druge polovine februara, a sto mu je sad...ne znam.Napisi da li taj isti bajam jos postoji...
mobidik wrote:A zamislite ovo.

Pruga Knin-Split.a S JEDNE I DRUGE STRANE PRUGE , OD kNINA DO kALDRME, orah do oraha.Kad u kasno proljeće i sredinom ljeta sve prolista voziš se u vlaku od Knina za Split kroz zeleni tunel.šTEKĆE MALA PARNJAČA(imate je i na fotografijama) iz dana u dan.Staje usput , ulaze seljaci , izlaze, gospoda u posebnim odjeljcima posmatra, cuje se glasanje peradi i ostale domace sitne stoke,mirise znoj i vonj domaceg sira, pancete i kapulice.Ostalo si zamislite sami.
Onda dodje jesen i sazriju orasi(ono sto je ostalo, jerbo ih je kninska mularija mlatila dok su jos bili zeleni).Ti putujes pretecom Zeca i kroz prozor gledas ljude, zene i najvise kninsku mulariju kako s jedne i druge strane skupljaju i mlate orase.I tako sve u duzini od desetak kilometara stekce mala parnjaca kroz zeleni tunel.

I sade pitanje.Jesom li se ja zahebavo, ufatila me neka FELINIJEVA istina ili sam propuvo. :D :cry: :wink: :idea: :?: :?: :?: :?:
:lol:
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

trazim Kninjanina i pitam se sto on trazi po kninskim ulicama u ovu kasnu uru?
Kninjanin

:)

Post by Kninjanin »

Da dodjes do zidica nasla bi me :)
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Bila ja jednom pa se pogubila.
Kninjanin

:)

Post by Kninjanin »

Eh, bice ti neda muz da setas po gradu! :) Dodji barem do stepenica pa cu ti ja mavati :)
Kninjanin

Ajme!

Post by Kninjanin »

Nagrabusili smo kad nam Gazda na ovo naidje!! Sve ce pobrisati :(
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

ZNAK PITANJA?

Post by Petar-Peky Bukarica »

A mozda i nece ?
Kninjanin

Re: ZNAK PITANJA?

Post by Kninjanin »

Peky wrote:A mozda i nece ?
Ma nisam ja ozbiljno ni mislio da hoce, ali ga htjedoh isprovocirati da se javi pa makar i brisanjem! :) :wink:
Slabo ga ima odkad je postao did i ima zeta :)
Nijema

Post by Nijema »

Sto je ovo komsija!? Jesu li to stare ljubavi ili samo ..." nekako s proljeca...ja se sjetim starih drugova..."I ne sjecam se da li si ti ozenjen? S postovanjem, susjeda! :oops:
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

8) Eto tako se pocela pisati prva kninska sapunica.
ddj

Post by ddj »

hope wrote:8) Eto tako se pocela pisati prva kninska sapunica.
Ajde Kninjani,poslije ove Sapunice niko se ne javlja. Moda ja donosim srecu.
Veliki pozdrav za sve.
Kninjanin

PRESELJENJE :)

Post by Kninjanin »

hope wrote:8) Eto tako se pocela pisati prva kninska sapunica.
Zaplet: ...

NASTAVAK NA "Pricam ti pricu..." jer ce nas Gazda preseliti ako nastavimo
Post Reply