TRAZIM

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Guest

Post by Guest »

Ne treba da se glasa vise, sledece nedelje je izbor u Londnu i bira ziri iz agencije, sastavljen od jednog modela, fotografa i vlasnik ili ko vec vodi tu agenciju.

Moby kako mos napisati da mala lici na tebe , kad ima ravnu kosu a ne kovrdzavu kao ti !
Cijeli dan sam usporedjivo slike nema sanse da je tvoja !

Javicu vam sta je bilo a ustvari mozete i sami da saznate, ako ne pobijedi idem u London i neko ce naj...ti !

Ja se vec vidim kako pijem kafu sa Klaudijom Sifer( , a ona vice...
bez starca nema udarca ! )hahaha !
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREVAGNULO SA ...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Mos ti misliti sta oces , ali ja mislim da su glasovi sa Galerije
bili presudni !
PS : Pozdravi Klaudiju , kad se sretnete .
nela.

Post by nela. »

Peky je u pravu, ja sam glasala cak 4 puta. A sta se zalis za slicnost kad svi dobro vidimo na koga je mala. :lol: :lol: :lol:
I reci Klaudiji da se ostavi corava posla, ja sam te prva upoznala :wink:
Guest

Post by Guest »

Galerija jeste pomogla sigurno, zato vam hvala od srca.
Kad budem sa klaudijom ( mislicu na vas) :D
Vice zena budalooooooo nije klaudija u toj agenciji nego Sindi Kraford !!!
Ma meni je svedno . Glavno da je popularna jel ja sam tako navikao, nekad sam bio sa jos popularnijim (bar u kninu )ribama: golubica, vesa, borka, pickinica................... !
:D
Guest

Post by Guest »

Potrebne hitno tri balinjere( pravim trokolicu )Usputa ima li izraza balinjera u kninskom rijecniku ?
Dijana

Re: traze se

Post by Dijana »

mobidik wrote:traze se Milemande, Dijana, Djurad, Cipe , ovi koji su se logovali a sute i oni koji nas prate a nemaju muda da se ukljuce :wink: :wink: :wink:
Hehehehe,ja tek sad ovo procitala:):):)
PS.
S obzirom da ja nemam to za sta si me prozvao,ja se ipak javljam!!!

Rado bih pisala,ali ja se Knina do 90-tih sjecam kroz maglu:(:(:(
Citam sta pisete i umirem od smijeha!

Pozdrav i poljubac za sve,ma gdje god da ste!!!
slovenac

potraga

Post by slovenac »

ko zna gdje se nalaze sledecca lica:RAJKO BUKARICA , otac mu bio ssofer u dinarke,a on elektriccar il elektroniccar, a bome nije bio ni mali STEVAN BISERKO ,zvani STEEVE PERO SAVICC ,mesar kod crkve trazzim samo vezu ,tj naslov ili broj telefona il ako ima ko kontakt sa njima neka jim recce da se jave
slovenac

POTRAZZNJA

Post by slovenac »

VOLIO BIH SAZNATI GDE SE NMI NALAZE SLEDECI PRIJATELJI:RAJKO BUKARICA ELEKTRICCAR OLI ELEKTRONICCAR, OTAC MU VOZIO TAMICCA U DINARI,A ON SAM OD 2 M. STEVAN BTSERKO -STEEVE I PERO SAVICC MESAR KOD CRKVE.AKO IMA KO VEZU MAIL TEL.IL GA VIDDA ,NEKA MU PRENESE DA BIH GA VOLEO CCUT
Kninjanin

:)

Post by Kninjanin »

Pozdrav!
Rajko (veliki) je prije par godina bio u Svicarskoj. Prije par godina sam imao neki telefon, ali kad sam zvao nitko mi se nije javljao :(
Stiv je negdje u Srbiji i direktor je nekakvog poljoprivrednog kombinata, ali bi ti bilo dobro upitati Mobidika jer on sigurno vidja Koju Biserka pa bi brzo mogao saznati sve o Stivu :)
Inace mislim da si na pravom mjestu postavio pitanje. Naci ce se odgovor ovdje sigurno :)
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

VIDI SAD OVO !

Post by Petar-Peky Bukarica »

Bavim se mislju da , ako ne ove onda do godine , odstampam knjigu
( slikovnicu ) Galerija Knina ( mozda podnaslov Amarkord ) . Tu bi se trebale nalaziti slike velike vecine Kninjana sa nekim temema koje budu obradjene na Forumu . Te teme bi trebale da budu znacajne za Knin i Kninjane .
E , sad , perem ruke ako u tim tekstovima ne bude obradjeno ono nesto sto vi mislite da je trebalo da se pojavi , jer ce se koristiti tekstovi sa Galerije . Ako neko od Kninjana ne bude zastupljen na tim slikama opet nije do mene . Zelja mi je da budu obuhvacene slike i zbivanja sira od desetak godina , kao sto je bila praksa u objavljenim ( novijim ) knjigama o Kninu . Sto bi se reklo , ako mislite da imate neku fotografiju ili zanimljiv tekst postavite ili posaljite tako da se prosiri i upotpuni ta knjiga . Nadam se da shvacate ozbiljnost ovog mog apela i da ce te mi pomoci da se obuhvati sto vise lica i dogadjaja ( izuzev ratova ) vazanih za Knin i Kninjane .
Hvala .
slovenac

POZIV

Post by slovenac »

Prosto ne mogu da vjerujem , da se novak ne ukljucci. Pa da i nema interneta taj bi se sigurno snassa. Ajde novacce ja vecc zaboravijo. Al to najinu priccu ima da ispriccava pa makar peky sto puta brisao.
slovenac

pas

Post by slovenac »

Iskoristit ccu priliku koju mi pruzza ovaj topik , a za potragu za prijassnjim vlasnikom moga pasa , sada radi njegove ljepote nazvanoga belo. Pasa sam dobio na kapiji tvika i pretpostavljam , da je od tu blizu -plave kuverte, senjak, monti- . Pas je veliccine zlatnoga donosioca -vidi prijevoda- zlatne boje sa resama po nogama i bjelim djelom po prsima i po sredini glave. Ima sve karakteristike border colija za rad sa zzivinom , voli maccke nemogucce ne slivi svoju vrstu 5 posto , jedino kuje kad dodde vrijeme. Prati trag , pa me nade ako ga ostavim kucci , gdje god bio. A pametan voli se vozat autom . Voli policiju a na vojsku i ne laje nego samo cceka za skoccit. Ide uz nogu na kaissu ne potezzucci . Ide i bez kaissa uz nogu joss bolje jer nije siguran dal je dosta blizu , pa se stalno okrecce gledajucci me , dal je sve u redu . Brani me neverovatno. Pa skoro , da me nesmess krivo pogledat a kamo li taknut. Ko god dodde u posetu prvi put je problem veliki , dok ga ne uspije pomirisat al kad dodde drugi put mozze slobodno pricc i kucci i njemu. Ne ssljivi trccanje za igracckama i te stvari.. Nisam pretero al da ga prijassnji vlasnik mozze prepoznat i da zna da je snjm u redu. A ja bi volio znat dal ima rodovnik i kako mu je prijassnje ime. E joss to : bila u kninu na sinobadima amerikanka iz new hempshira pa se i ona zaljubila u pasa . Od nje ima meseccnu rentu 100 dolori svaki mjesec za hranu i to ssto treba. Nema ljepssega i pametnijeg od njega. Davali mi 1000 maraka da jim ga dam vecc na poccetku dok se nisva ni upoznala dobro al nema para da ga dam. Vlasnik javi se !!!!
slovenac

PAS II

Post by slovenac »

Pa ja zaboravio recc da je pas ostao sam 95.godine posle oluje. Tada je bio star priblizzno 2. Godine
Guest

Post by Guest »

slovenc, gust nam je citati te, al' iskljuci brate "Caps Lock" ... a i to duplo ss i cc ti isto ne treba, razumije se i bez toga. inace, samo naprijed, udri dok si vruc!
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

pusti ga da pise i Caps Lukom.Jes da mi je kum, ali sram vas bilo ispasce da on, koji je 25 godina zivio u Ljubljani, doso osamdesetih i vas nazovi Kninskih domorodaca ima vise Kninskih prica.Tek sad se vidi zasto su Slovenci u Evropskoj Uniji , a mi na Balkanu. :wink:


I da se zna.Imam DVD , godina 1982.To je jedan pravi kninski
stimung,Dinarina proslava 75-godisnjice.Mnogi od vas ili vasi ocevi nalaze se na tom DVD-eu.Taj DVD nitko na ovom svijetu ,naravno, nema osim mene.Sta sam se namucio da ga napravim.Stajalo me truda i love.A zbog ljenosti necete ga ni gledati. :evil: :wink: [/b]
Post Reply