TRAZIM

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

lana

Post by lana »

Moj burek se pojeo do zadnje mrvice. Kako je Vjeko s tvojim, jesil ga s sikiricom nakockao?
Colja hvala za recept,odlièan je! Reci mi jel još sviraš ko u dobra stara vremena. :?: :?: :roll:
Sava

Post by Sava »

hmm.. Ja se ponadao da se malo neðe ogrebem za zera bureka... :D :D
Vjeko

Post by Vjeko »

Lana
Prva tepsija nije uspila kako treba to je bila sa jabukama .
Ali druga i treca tepsija bili su odlicno sa mesom .Ja sam jednu sam smasa a oko trece tepsije je bila guzva svak je tio . Naj bolji pase mesniburek sa Zelenom Salatom i Jogurtdressing .
Jos jednom zahvalujem Colja .
Sava ako si u blisini navrati na Burek .
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Dobro je,oglasili ste se što znači da ste preživjeli,a već sam se bio zabrinuo.Ti Vjeko,smanji malo,navalio si ko gladna godina,imam ja još recepata.Odkako ne sviram,postao sam domaćica,tako da imam vremena za kuhinju.Doduše još sam u fazi pripravnika,ali mlad sam,budućnost je predamnom.Za sad sam savladao tehniku pripremanja jela na bazi pasulja i kupusa (Pasulj i kupus na lički način sa ili bez dodataka)Recepto o spremanju kupusa na lički nači ne smijem vam poslati,jer to sigurno nebi preživjeli.
lara

Burek I ostali recepti

Post by lara »

Colja

Kad otvaras restoran - sjecas li se one uzrecice - to ja takav burek - mrtav bi ga jeo!!!!!!!
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Pokušao sam,ali mi vlast nije dozvolila,kažu groblja bi se uznemirila.Svi bi ustali i navalili na burek,a nekim bi i biznis uništio.Mo'š zamisliti ranom zorom kolona sa groblja,bunovna,otresa zemlju sa sebe i piči u moju buregdžinicu na jedan s meseom i jogurt(eliksir života) pa onda nazad na ploču da u miru smaže burek i na spavanje.Nema smisla.Ali dobro si rekla:"I mrtvi BI ga jeli" bolje nego:"I mrtvi SU ga jeli"
ibizza_b52

Re: TRAZIM

Post by ibizza_b52 »

Cirus wrote:Hajde da ovdje ostavljamo poruke ako trazimo nekog.
Ja imam poruku clana sa imenom GLAVICA.Hajde javi mi se na moj private messages ovdije na forumu ili na meil cirus232@hotmail.com
trazim jednu prijateljicu koju nisam vidila dugo vremena. Zove se Zdenka Jerkoviæ, zivi u Kninu, barem je zivila, zavrsila je za kuhara prije godinu i pol. Ako ju netko poznaje molila bih da, ako je moguæe, da me spoji s njom. Hvala i pozz svima
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

milkica



Joined: 03 Nov 2007
Posts: 3

Posted: Fri Mar 21, 2008 5:36 am Post subject: trazim druga

--------------------------------------------------------------------------------

Ako neko zna gde se nalazi Milan Celabicanin,stanovao je u KNINU,DRNISKA 6,molim neka mi javi na email mirjana_borjan@hotmail.com hvala unapred

Back to top
lana

trazim nesto a zaboravih sto

Post by lana »

cipe wrote:

Ma nedavno slusam Gorana Bregovica koji kaze "bojim se da nesto ne napravim lose u ovim godinama " pa to je izgleda razlog ne javljanja.
Nego nesto sam te htjeo upitati, ma jel ima da se kupi u kninu dunja, tjeo bi da stavim jednu na ormar kao sto se nekad u kninu stavljalo
ovdje je ne mogu naci, pa ako bi mogao jednu postom da posaljes?
hahaha! Ja bi nabavio ormar u tom slucaju !

:D
Nesto sam trazila a zaboravih sto je to.Uglavnom, nasla sam Cipu iz jednog prije perioda, pa posto mi se puno dopalo njegovo pisanje, malo cu ga osvjeziti, da i ostali procitaju..
:clock: :flower:
lana

Post by lana »

Trazim, trazim "recepat" za kari od piletine. Ako koga zanimaju sarmice od patlidjana, možemo se mjenjati. ( Ovo nije za Spiza na kojoj smo rasli)
:roll: :roll:
Mjenjam tri breskve za jedan prazan burek.
mayche_b

Post by mayche_b »

radmila dobrijevic mail snj.snjeza@gmail.com :D javite se. javi se nijemo
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

TRAŽIM

Post by Jadra Matkovic »

Sinoć sam saznala da moja prijateljica iz djetinjstva živi u Našicama. Na galeriji je prijavljena pod imenom IVIS ako sam dobro skužila.Veki javi se .Jadra
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

maro



Joined: 12 Oct 2008
Posts: 1

Posted: Sun Oct 12, 2008 12:12 pm Post subject: trazim jednu curu...

--------------------------------------------------------------------------------

Mozda nije pravo mjesto, ali ne znam odakle da pocnem. Trazim jednu curu iz Knina sa kojom sam izgubio kontakt vec neko vrijeme. Sada mi je stalno u mislima a ne mogu je naci... broj koji je imala vise ne koristi...
Molim nekog ako ima volje da mi pomogne, njeno ime ne zelim pisati ovdje javno.
Hvala

Back to top
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Mozda mene trazi, nikad se ne zna!
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Re: PREMJESTENO

Post by colja »

Peky wrote:maro



Joined: 12 Oct 2008
Posts: 1

Posted: Sun Oct 12, 2008 12:12 pm Post subject: trazim jednu curu...

--------------------------------------------------------------------------------

Mozda nije pravo mjesto, ali ne znam odakle da pocnem. Trazim jednu curu iz Knina sa kojom sam izgubio kontakt vec neko vrijeme. Sada mi je stalno u mislima a ne mogu je naci... broj koji je imala vise ne koristi...
Molim nekog ako ima volje da mi pomogne, njeno ime ne zelim pisati ovdje javno.
Hvala

Back to top


Ovo me podsjeća na onu anegdotu iz Krajine kad je jedna baba na željezničkoj stanici tražila voznu kartu,a šalterski radnik je pita: Dokle bako? Šta je tebe briga dokle ću ja! odgovori baka.
Prijaelju,kako da ti neko pomogne bez ijednog podatka o osobi koju tražiš.
Post Reply