TRAZIM

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

DEZURNI KRIVAC

Post by Petar-Peky Bukarica »

Neka visi Pedro!
livadic

Post by livadic »

Posto se radi o trazenju,dali neko zna jeli pronadjen Magijev otac Ilija Maglov koji je nestao prije neki dan u Kninu. Procitao sam u -online Jutarnjem- ali dalje nema nikakvih vjesti.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Trazi se Davor Grubic!

Post by Petar-Peky Bukarica »

Zamoljen sam da pokusam pronaci Davora Grubica.
""Davorinjo" nadam se da ces se javiti i da cemo cuti dobre vijesti o tebi."
Cveba!

Ako neko zna Davora neka ga obavjesti da mi se javi na Galeriju ili na moj mail.Hvala.
Peky!
VLjilja

TRAŽIM...

Post by VLjilja »

...Mirelu Njegic(Jerkovic)

Ako cita, ili ako neko zna njen mail,nek javi privatnom porukom.


VLjilja
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

adrese i telefoni

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

DRAGE MOJE I MOJI.BILA MI RIKNULA OVA MASINA TE SAM ZBOG RADI TOGA IZGUBIO SVE ADRESE, TELEFONE I MAJLOVE.OSLI VINDOVSI , DRJAVERI, A RIKNULA I MATICNA PLOCA.BIO SAM U KVARU DVI NEDJELJE.NEMA SEKIRATE,IMAM PUNO NOVIH SLIKA.ZATO BIH LIJEPO MOLIO DA MI SE JAVE SVI S KOJIMA SAM BIO U VEZI, A I ONI SA KOJIMA NISAM.NE MISLIM NA BRAK NI ODANJE.DAKLEM HITNO JAVLJANJE NA

milorad.dujmovic@si.t-com.hr

POZDRAVLJA VAS VAS micko iliti mobidik :!: :!: :!: :!: :wink:
SaleV

Post by SaleV »

Тражим
Небојшу Синобада (Гулу)

Ако ме види или ако га неко види нека му просљеди – да ми се јави на мејл
sale_bolech@yahoo.com
ili
sale_bolech@mail.ru
felix

Post by felix »

Evo da i ja potražim nekog...možda uspije...dakle
Sandro Marièiæ...Nela Rnjak...Dražen Zoriæ...hm to je to za sad generacija negdje 75,76

pp ili mail torente@online.hr
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

radioknin



Joined: 04 Feb 2008
Posts: 1

Posted: Mon Feb 04, 2008 6:07 pm Post subject: trazim

--------------------------------------------------------------------------------

druga iz djetinjstva Marko Jerkovic(rino), 67/68god.

Back to top
lana

TRAŽI SE

Post by lana »

TRAŽIM RECEPT ZA BUREK!
Ako može neko da mi pošalje recept za burek, al onaj pravi masni da se cijedi mast oko usta kad ga jedeš, može sa sirom,može sa mesom(taj ne preferiram previše zbog kapule),
može i prazan burek (taj mi je odlièan).
Burek sa jabukama ne treba slati recept jerbo nije niti burek niti štrudla.
Samo da napomenem, ne treba mi slati ove recepte iz 21. stoljeæa, smrznut burek i mikrotalasna peænica.
Ne treba ni neke dijetalne varijante, toga imam i sama.
Zato i tražim Burek sa velikim B, pravi masni burek iz mog djetinjstva ili bolje reæi mladosti.
Eto ako neko pozna nekoga ko ima taj recept neka reèe ili neka ga napiše sam.
Puno hvala unaprijed za vaš trud.
:shock: :idea: :!:
Vjeko

Post by Vjeko »

Ajmo ljudi i ja cekam na Rezept sa Burek od jabuka .
Tepsiu sam verc kupio i samo sad cekam na Rezept.
Ako je moguce a onja nas pravi kninski kao od pokonog Gege .
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Obzirom da živim u Nišu,gradu poznatom po bureku i gdje se održava "Burekdžiujada" svake godine,nekako me je sramota a da se ne javim i odam vam "tajnu"pravljenja bureka.Tehniku sam usmeno primio od lokalnog stanovništva i mogu vam reći da mi ni jedan burek što sam pripremao nije ostao nepojeden,a niti se iko žalio i svi su preživjeli.
Dakle,Lane moje!
Potrebne su tanke kore,mast ili margarin sitan sir i so.
U posudu se pomješa 2-2,5 dl vode sa 2/3 kocke margarina ili adekvatne količine masti.Sve se zasoli po želji i prokuva dok se mast ili margarin ne rastopi u vodi.
Tepsiju,ne preveliku,premažemo sa masti ili sa uljem po cijeloj površini.
Prve 3-4 kore poredamo po tepsiji tako da krajevi tih kora vire (strše) preko ivice tepsije i to preko cijelog obima tepsije.
Ostavite 3-4 kore sa strane za kraj.
Potom u tepsiju slažemo ostale kore da prekriju površinu tepsije i da ne prelaze rub .
Svaku koru koju stavimo potrebno je premazati ili poškropiti sa pripremljenom masnom smjesom.
Između svake 3-4 kore staviti sitan sir po cijeloj površini tepsije u količini koju želite,ali ne previše.
Kad smo poredali sve kore,stavili nadjev od sira i zamastili sve kore potrebno je rubove od početnih kora koji strše preko ruba tepsije ppresaviti preko ostalih kora,Porom preko svega staviti kore koje smo ostavili za kra i to isto kao prve odnosno da strše preko ruba tepsije pa zatim te krajeve podviti pod ostale kore tako da se dobije konačni oblik bureka.
Tako pripremljen burek po površini takodđer premazati sa masnom smjesom.
Pripremljeni burek peći u rerni 15-20- minuta na 250 stepeni
Toliko od mene za sad i prijatno ,a ako osjetite čudne trzaje u stomaku,ostavljajte sve i trk kod do najbližeg doktora..
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Zaboravio sam navesti da u burek stavite bar tri (3) nadjeva sa sirim.a sad na posao.Vjeko,vidim da si već kupio tepsiju,ali zaboravi si i nož za sječenje,onaj savijeni,ne znam ni ja kako se zove,niti znam na što me podsjeća.Nema vez.
Jul

Nina 78Trazim

Post by Jul »

Trazim Ninu 78. Nina javi se na moj imejl. Pozdrav od kuma Jula.
Vjeko

Post by Vjeko »

Colja
Puni ti Hvala za Recept od Burek .Sve sam kupio i sada idemo na posa .Noz nam netreba u kuzini imam mali Panjic i sikiricu pa ce moga onda sjeci na panjicu . :P :P
Sava

Post by Sava »

'Oæe li biti išta od tog bureka? :) :) :)
Post Reply