Kako izgledamo danas

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Kako izgledamo danas

Post by Petar-Peky Bukarica »

E,pa evo jednog topica i stranice za slike sa novijim temama.
Ovo bi trebalo da bude mjesto gdje ce biti objavljene slike Kninjana iz danasnjeg vremena.Posaljite sliku na moju adresu :
peky240453@hotmail.com
i slika ce biti objavljena.Bilo bi dobro da na slikama bude jedno lice,osim ako nije porodicna.Nemojte slati tudje slike i trebalo bi staviti kada je slika napravljena (mjesec i godina).
Hvala i dobro dosli!
cedna

Post by cedna »

:) Ovom temom si nas zaista dotukao...Najprije nas vratis u Knin osamdesetih pa se svi fino podmladimo,sjetimo se najboljih dana (mislim,kako kome pase,) :lol: a onda nas vratis u otuznu stvarnost! :cry: Nije u redu!
Ne znam sta ostali misle,sigurno ste to negdje smislili na zidicu dok ste cakulali?!
Ili nas samo nagovaras da se dohvatimo dvolitre pa onda pocnemo pricati djeci:
-Eeeeeee, ne znas ti kakav(kakva) sam ja bio(bila) frajer(cura) kad sam bio (bila) mlad(mlada).
Al ipak moram priznati,nije ti ni losa ideja,samo izgleda da nam treba vremena da skupimo hrabrost.
A sta ostali misle?
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

SLIKE

Post by Petar-Peky Bukarica »

Cini mi se da je o ovoj ideji bilo govora prije,uglavnom u pravu si nekidan smo na zidicu pricali o tome kako ko izgleda i Rada je predlozila da se postavi nesto ovakvo.
Mislim da ce ovo malo osvjeziti Galeriju i da ona sa ovim nece nista izgubiti,naprotiv.
A sto se tice slika,sve je stvar tehnike.Ja licno na slikama ispanem ljepse nego sto sam u prirodi,stvar fotogenicnosti.
Rece ja Radi da ce se traziti slike koje su pravljene uz vjetar i to sto jaci.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Dodaj sliku

Post by Miroslav Stankovic »

Inace najbolje je da sami dodate slike umjesto da ih saljete e-mailom.

Odete na Galeriju.
Kliknete na Add (pored onoga Browse, sto inace znaci brstiti).
Otvorice se novi prozor, gdje kliknete na dugme Browse i pronadjete sliku na vasem racunaru.
Napisete par rijeci u polja Description, Title i Keywords.
Izaberete kategoriju (u ovom slucaju - Kako izgledamo danas).
I onda kliknete na Upload Picture.

Naravno, Peky treba sliku odobriti, i posto je on svaki dan tu slika ce se obicno pojaviti sutradan na Galeriji.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Ja cu prva probiti led, pa kud puklo da puklo. Moje godine su moje i bas me briga. Bolja sam sad nego sa 25 (ajme meni sta se ja tjesim :lol:). Ma stvarno, nekako sam okruglija, popunjenija, ozbiljnija, nosim i veci broj farmerica i svasta mi se nesto povecalo, a svako uvecanje je pozitivno, koliko ja znam. :oops: Dakle, sutra ne radim, ali u petak saljem slike pa vi vidite sta cete.
Rada Zarac Novakovic
Posts: 7
Joined: Fri Feb 17, 2006 9:20 am
Location: Melbourne

ja belaja u veceri kasne

Post by Rada Zarac Novakovic »

kakva panika :!: pa ne bira se miss ili mister galerije, niti je galerija jedan od onih site-ova za upoznavanje. svi se mi uglavnom znamo, isli zajedno u skolu, setali istim ulicama, sjedili u istim kaficima, sjedili na istim zidicima (ja na onom ispod suda). to je i bila i ostala draz malog grada, svi se znaju. jedina mana je sto svi o svakome sve znaju (pogotovo oni koji vole sve da znaju ili misle da sve znaju).
zapetlja se ja kao pile u kucinu, ali ono sto sam htjela reci je da kad vidimo sliku nekoga koga nismo vidjeli zadnjih petnaestak i kusur godina, i tu sliku prikacimo pored imena na forumu ili zidicu, razgovor je opipljiviji i prisniji. ne pricamo vise sa sjecanjem nego sa stvarnoscu (ma kakva on/a bila :twisted: :twisted: ).
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Super izgledamo, boga mi. Samo napisite imena, da se prepoznamo (uf, ala je ovo kontradiktorno). Mislim, ima ove divne djece, ali ko ce pogoditi cija su.
livadic

Post by livadic »

Kao sto sam i ocekivao, prave kninske dame, vetive gospoje. Sad mi dodje nesto drago sto sam u godinama. Sto se tice imena, nisu toliko bitna ali ce stici kroz komentare. Muskarci su se mnogo vise promjenuli i sada su prave muskarcine, znam po sebi.
Nijema

Post by Nijema »

:D Zlatna vuga....da li je davni entuzijazam sacuvao od izumiranja ovu lijepu i ugrozenu pticju vrstu? I da li vi postovani gospodine, imate ikakve veze sa takvim angazovanjem? Jako mi je drago sto mi se cini da vas prepoznajem....a i samouvjerenost vam nije ostarila! S postovanjem, skolska drugarica
livadic wrote:Kao sto sam i ocekivao, prave kninske dame, vetive gospoje. Sad mi dodje nesto drago sto sam u godinama. Sto se tice imena, nisu toliko bitna ali ce stici kroz komentare. Muskarci su se mnogo vise promjenuli i sada su prave muskarcine, znam po sebi.
Nijema

Post by Nijema »

Draga Naco, tebi ne trebaju nikakvi recepti jer izgledas bas kao sto bi mnogi zeljeli izgledati...jest da ne bih prepoznala onu djevojcicu ili djevojcurak kojeg se ja sjecam, ali nista zato!
Naca wrote:Super izgledamo, boga mi. Samo napisite imena, da se prepoznamo (uf, ala je ovo kontradiktorno). Mislim, ima ove divne djece, ali ko ce pogoditi cija su.
:lol:
livadic

Post by livadic »

Ne,ne,ne, u pitanju je zabuna, po meni bi Zlatne vuge nestale zajedno sa dinosaurusima, koliko sam angazovan na tom polju.
Pozdrav Nijemoj, boljebi bilo i meni da sam pravo nijem, nego da lupetam.
Nijema

Post by Nijema »

livadic wrote:Ne,ne,ne, u pitanju je zabuna, po meni bi Zlatne vuge nestale zajedno sa dinosaurusima, koliko sam angazovan na tom polju.
Pozdrav Nijemoj, boljebi bilo i meni da sam pravo nijem, nego da lupetam.
:oops: Zar je moguce da sam toliko pogrijesila? Vrlo sam zabrinuta za svoje mentalno zdravlje i kondiciju....a ti se ne daj smetati i ne mislim da bi bilo bolje da nisi progovorio. Dapace! Da li je ono tvoja slika ...zal za mladoscu? Ako nije izvinjavam se za sve insinuacije ... hm, hm, nista mi nije jasno! :lol:
livadic

Post by livadic »

Za sliku si u pravu, to sam ja glavom i bradom. Peki me je imenovao a ja sam vec od pocetka pobrk'o loncice, tako da ni sam nista ne znam.
Mozda je ovako najbolje, sto gore to bolje. Ma, Peki sve zna i vidi, on ti je kao ona vidovita Vava iz (cini mi se) Bugarske. Samo da se ne desi da jednom probam uci na Galeriju a ono zakracunato. Ma nije Peki takav vidi se po slici.
Nijema

Post by Nijema »

livadic wrote:Za sliku si u pravu, to sam ja glavom i bradom. Peki me je imenovao a ja sam vec od pocetka pobrk'o loncice, tako da ni sam nista ne znam.
Mozda je ovako najbolje, sto gore to bolje. Ma, Peki sve zna i vidi, on ti je kao ona vidovita Vava iz (cini mi se) Bugarske. Samo da se ne desi da jednom probam uci na Galeriju a ono zakracunato. Ma nije Peki takav vidi se po slici.
:P :lol: Drago mi je da si na galeriji, a P...( vidis da ga ne smijem ni imenom spomenuti!) nije uopste strasan...a to sto izgleda tako...to je samo k´o fole! Nego, gdje ti zivis i sto radis osim sto si ostao gotovo isti?
livadic

Post by livadic »

Pa, 'ko sam to onda ja? Ti mene ocito mjenjas, u stvari mene ima na galeriji i iz mladjih dana, samo se drugacije zovem. Zato sam rek'o da Peki to sigurno sve vidi ali suti. Ako ovako nastavim mora' cu se ponovo drugacije zvati a isto izgledati, kuzis? Nego daj de ti svoju sliku na svjetlo dana. Inace sam dobro, tu sam blizu u Alpama i (kao sto sam i zasluzio) sam. Tako mi i treba, sta ti velis, a?
Post Reply