Kako izgledamo danas

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Nijema

Post by Nijema »

Ja sam bila uvjerena da si ti jedan od mojih skolskih drugova...Da vidimo koga se mogu sjetiti iz razreda:M.Dmitrovic, R.Popovic, Z.Dobric,R.Rasic, D.Kutlaca,J.Kurbalija,J.Jelic,D.Uros,Borka ?,M.Milivojevic, R.Seat, M.Kasum, N.Losic,Jovanka ?,M. Dragas...i jos nekih lica se sjecam, ali imena su mi negdje isparila...Da li je to bio i tvoj razred?A sto se moje slike tice, ostala je tamo, zamrznuta u sjecanju...Kazu da vrijeme mozemo zaustaviti samo u sjecanjima i snovima...
livadic wrote:Pa, 'ko sam to onda ja? Ti mene ocito mjenjas, u stvari mene ima na galeriji i iz mladjih dana, samo se drugacije zovem. Zato sam rek'o da Peki to sigurno sve vidi ali suti. Ako ovako nastavim mora' cu se ponovo drugacije zvati a isto izgledati, kuzis? Nego daj de ti svoju sliku na svjetlo dana. Inace sam dobro, tu sam blizu u Alpama i (kao sto sam i zasluzio) sam. Tako mi i treba, sta ti velis, a?
:cry:
livadic

Post by livadic »

Poznajem mnoge iz tog razreda ali sam generacija iza, nisam siguran dali godinu ili dvije. Nekad bilo sad se spominjalo. Pozdrav.
Nijema

Post by Nijema »

Pozdrav i tebi i posto sam zbunjena, moram upitati da li si imao dvojnika? Moj skolski drug, R.S. izgleda kao tvoj brat blizanac, cak i poslije trideset godina! U cemu je greska i zasto ja mislim da si ti onaj koji nisi...mozda sam samo tvrdoglava pa cu i sama sebe ubijediti da sam u pravu ne osvrcuci se na tvoje nijekanje! Ipak, to mozda nije ni vazno...ja sam i dalje ubijedjena da si ti moj skolski drug!
livadic wrote:Poznajem mnoge iz tog razreda ali sam generacija iza, nisam siguran dali godinu ili dvije. Nekad bilo sad se spominjalo. Pozdrav.
:?
livadic

Post by livadic »

Drago mi je da neko lici na mene ali stvarno nisam taj, moji inicijali su D.M. Prezime kao kod jednog od tvojih iz razreda. Stvarno ne foliram, jednom sam se prestavio pa sam samo promjeno ,,Ime'',tako da mi se ne da ponovo...... Bili smo skolski drugovi po Gimnaziji i to su drugovi.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Ovo je stvarno prava milina gledati ove nove slike. Peky, samo nastavi. Sad bi te poljubila da si zera blize. Nekako imam osjecaj da sam u Kninu, da setam nasim ulicama i srecem sve ove drage ljude. Ja cu sad poceti slikati ovdje po Beogradu, kao nas Stevovic, pa cu slati slike s ove strane svijeta (naravno, ko se slozi da bude na galeriji). Ima li iko neku slicicu korza u Kninu kad su zenske iz moje generacije (1961) bile obucene u dimije, kao bule. Ma Talija to mora imati. Posaljite mi na privatan email, ja nemam slika. Kninjanin, imas ti ista?
Kninjanin

Ma kako si

Post by Kninjanin »

Kninjanin

:(

Post by Kninjanin »

E, moja Naco, sto se tice slika slabo ces se kod mene pomoci...
Imam neku sliku iz Moskve, svi mi kod nekog spomenika, a ni sebe vise na njoj ne prepoznajem koliko je malena :(
Sada tek vidim koliko sam se malo fotografirao iako mi se uvijek cinilo da imam puno fotografija... :(
Kninjanin

Zasto napisah post?

Post by Kninjanin »

Zasto napisah post?
Zato jer od gledanja slika svi zaboravili pisati pa nam zadnji post star 3 (slovima:TRI!) dana!
Sramota!
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Jedna slika govori vise nego...Nemam vremena pisati odoh gledati slike. :roll:
Nijema

Post by Nijema »

:oops: :evil: :?: :cry: Kako izgledamo danas....svakodnevno provirujem na ovu stranicu i ne bih rekla da sam pronasla ravnotezu u vremenu i sjecanju.Trazeci poznate likove iz moje mladosti susrecem srednjovjecne i ozbiljne ljude i onda mi treba jedna psihoterapeutska seansa da bih uvidjela da su mladici i djevojke, djecaci i djevojcice slicni sebi samo u mojem sjecanju...Ipak je lijepo vidjeti ih...
:P Pokusavajuci prepoznati bar one ljude koje sam svakodnevno sretala napravila sam i niz promasaja....ipak su fotografije samo fotografije i ponekad im izmakne ono nesto neopipljivo sto je specificno za individualnost i sto se moze mozda opisati, ali ne i uslikati! Pitam se da li se i vi ponekad osjecate slicno ili ne ponirete dublje u razloge zasto nas sjecanja ponekad izdaju na najmanje ocekivan nacin!...Ili sam ja zapala u krizu pedesetih, i postala svjesna da sam zakoracila u starost!
Post Reply