mentalitet nasih ljudi

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Vujatovic Zeljko-Zej
Posts: 9
Joined: Mon Dec 27, 2004 8:34 pm
Location: knin

Post by Vujatovic Zeljko-Zej »

Nadam se da sam na pravom mjestu ili kako vi kažete topic -u.Ne radi se ovdje o nekom mentalitetu koji je kod nas čudan ili malo drukčiji već o tome ,baram po meni,što učestvuje puno ljudi koji se medjusobno slabo ili nikoko ne znaju te im je nezgodno čavrljati. Još ako moraju kucati na ovu mašinu prodje ih volja za pričom. Uz to kad je u Kninu oko 35 stupnjeva kome je do priče.Da ga vidim.Pozdravljam sve koje znam i možda postanem aktivniji, premda skoro svaki dan pogledam što ima novog.
Pozdrav Zej
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

MENTALITET

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dobro dosao Zej,drago mi je da si i ti propisao (kao sto pise,bez kvacice).
Problem (sto se tice javljanja na Galeriju) nije u tome sto se ljudi neznaju,nego jaz medju generacijama.Mladi nisu zainteresirani jer nisu zivjeli u tom vremenu a stariji (nase generacije i stariji) nemogu da prelome pa da sjednu za tastaturu i pocnu da pisu.
Danas kompjuter nije "bauk".Masa ljudi je zaokupljena borbom za bolju egzistenciju ali uvijek se moze naci pola sata vremena za prelistati slike ili napisati nesto.Ako ne 1/2 sata dnevno,ono sedmicno ili mjesecno.Ipak je to stvar mentaliteta,nacina zivljenja i misljenja.
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Ja isto kazem dobro dosao Zej, ali bez onog drugog dijela recenice koju je Peky napisao.
Zej je napisao da se ljudi ne poznaju ili vrlo slabo,pa da je to razlog ne javljanja. Kao da sam ja znala Pekija, Nacu, Nijemu. Trooya i ja smo razmijenili ovdje vise rijeci nego dok smo kao klinci zivjeli u istom kvartu.
Jaz medju generacijama? Ma nije. Javljaju se ovdje oni koji slovkaju po ovoj tastaturi(kao ja), a i oni stariji od mene. Ima i mladjih kao Cedna, Blok 3 decembar.
Nije ni vrijeme u pitanju. Ako ljudi imaju vremena svracati nekoliko puta na dan pogledati slike i procitati sto je novo napisano imaju onda i vremena stogod i napisati.
Mentalitet je to maloga mjesta u kojem su se svi znali. Strah izloziti svoje rijeci i misli javno. Ne daj Boze napisati kakvu glupost. Samo vi pisite, tu je Peky da ispravlja. To sto vice da ce kompjuter baciti u Krku, neka proba da vidimo dokle se moze dobaciti.
Vujatovic Zeljko-Zej
Posts: 9
Joined: Mon Dec 27, 2004 8:34 pm
Location: knin

Post by Vujatovic Zeljko-Zej »

Peky živio
Vidim da si odmah skužio u čemu je stvar.Samo trebaš da znaš da ovo ljudi što je ostalo u Kninu malo tko se uopće i služi ovom makinjom.
Govorim za svoju generaciju, godina više manje nije važno.Koliko je meni poznato kroz priču po kafićima i na ulici kad spomeneš galeriju malo tko zna iti malo o njoj.Opet napominjem da se radi o mojoj generaciji.
Koliko vidim mladji su puno aktivniji i više ćakulaju.
Da ne budem dosadan završit ću s jednim novim fazonom.
Idu dva prvašića mojom ulicom i pričaju.Pita jedan drugoga odakle je. Ovaj kaže iz knina.Ali ovaj prvi pita ,a odakle si JOŠ. Ovaj reče .......,nije važno koje mjesto iz Bosne.
Nadam se da nije loš.a ako je poznat prolazim kao Avelj jer pričam stare viceve.
Pozdrav Cipi i nek pozdravi Budu,LJubicu i Biberaju.
Pozdrav i svim ostalim Zej
Jul

Bravo Hope!

Post by Jul »

Bravo Hope, potpuno se slazem sa tvojim misljenjem.
"Strah izloziti svoje rijeci i misljenje javno.Nedaj Boze napisati kakvu glupost".
Ako Peky baci kompjuter u Krku ti si najbliza izronuces ga i nastavljamo dalje.
Pozdrav za sve od JULA!
cipe

Post by cipe »

:D
Nije me dugo bilo i bas nabasam na zejovu postu pa odlucih da se javim .
Prvo pozdrav mom dragom komsiji zeju kojeg se cesto sjetim , a takodje i ostalima.
Kolko mi se cini ovdje se radi o mentalitetu pa bih da dodam neku "pametnu "
Kninski mentalitet:nase use i podase !
Sta kaze Petko Vlade "Moga sam sinoc jebavati al me bila sramota bile mi usrane gace"

:D
Trooly

Post by Trooly »

:lol: Mislim Cipe , dobra ti ova . Sjetio sam se i ja te baze. Sad bi bila fora da se odnekuda pojavi i Vlade sa onim svojim (jebac..m akcentom kaze , "Ne seri Cipe ka da s ti svoju sapra") On je bio lik a la Travolta , za one koji ga nepoznaju. :twisted: E sto se tice ukljucivanja svih nas u postovanje , mislim da ima smisla , jer evo ja se napokon nasao sa mnogima , a usput se i sjetio nekih kao sto je Jul (ptica trkacica?). Jesam li se dobro sjetio Jule? Uvijek mi je bila muka sto ste vas par dobili one adidas trenerke , a mi ostali nosili pumine u Atletskom klubu. E kad smo tu pozdravila te Sandra EX Stupar. 8) Zej-boj , Hope je u pravu , ja i ona nismo za zivota progovorili ovoliko koliko ovdje. Ljudi a gdje je Nelina?????? Nela oglas de se!!!!
Last edited by Trooly on Mon Jun 26, 2006 9:39 am, edited 1 time in total.
cipe

Post by cipe »

:D
kad smo vec kod mentaliteta dobar primjer je ona Suljina .
Tip sa vrbnika ubio se iz puske i dolazi suljo kod pokojnika u kucu pokojnik lezi a suljo ce sa vrata.
Staaa naaas ooosraaamotiii staaa se njesiii objeeessiiiooo ! :lol:
pozdrav, hahahahah !
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Dobrodoslica za Zeja! Mislim da je dovoljno sto nas veze ista tvrdjava, isti grad, isti kafici i zidic. A dal' se licno znamo ili ne, pa zar je to uopste bitno? Vecina nas se poznaje medjusobno, a osim toga, posaljite slike i to je to!
livadic

Post by livadic »

Posto se nisam dugo javljao (znam da mislite, bolje da nisi ni sada) eto da vas sve lijepo pozdravim. Namjerno sam ovo stavio pod mentalitet... jer mi se volimo pozdravljati, a to lezi bas u nasem mentalitetu. Ako mi oprostite greske iz vremena kad sam se zvao ddj onda ne samo da vas pozdravljam, nego i volim. Vas Livadic sa Alpa.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

I mi tebe volimo! Pa mi smo svoji!
livadic

Post by livadic »

Ma Naco, ja se samo salim,vrag odnio greske,'ko radi taj i grijesi. Sad moram ovdje spomenuti i slike,jednostavno super,kao da sam bio tamo,cak sam i tebe vidio. Pekiju poseban pozdrav i svima onima koji se toliko trude da nam priblize sve te drage nam ljude.
Nada Markic-Sucur
Posts: 55
Joined: Mon Feb 20, 2006 12:42 am
Location: split

Post by Nada Markic-Sucur »

Koliko Livadic tj. ddj( a mozda je on pola ljudi na forumu :shock: ) ima mentaliteta ? :lol:
Trooly

Post by Trooly »

8) Za koji dan stizu svjeze slike zidica slikane by me. Realno ocekujem da mu se dodjeli oreden (koji cemo ustanoviti kasnije) jer bogami sa tog zidica su potekli mnogi . Love Wall for us all.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Volimo svracati na galeriju,ali ne i na zidic. I to nam je mentalitet. Pa pisite nesto, vrag ga da. Ja bi, ali kao sto sam rekla, nesto mi ne ide. Mozda pocnem s pjesmama, kao sto mi je hope sugerisala. Kad smo vec kod pjesama, boze, da li je Stevo Manojlovic jos ziv?
Post Reply