Nadimci

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Locked
Trooly

Nadimci

Post by Trooly »

:P . Ja opet 8) .
Danas sam cijeli dan pregledavao slike koje su postavljene i zakljucio da se moram i ijekavicarski vratiti u nas kraj. Ne zamjerite zemljaci na transformaciji jezika , ali stvarno zivot nosi i donosi .... nesto sto se zove samo zivot.
Evo mene da pocnem sa vaznim nam nadimcima znamenitog grada Knina. Kao klinac sam cuo pricu kako je tata od Damira Mijakovca dobio nadimak Tacka. Naravno radi se o jednom i jedinom originalnom liku naseg grada Tacki . Bio je SLET famozni u cast DRUGA TITA na dinarinom stadionu i naravno neko je morao biti tacka na slovu I i zapalo njega. Damir je preuzeo nadimak ali stari je bio nenadje..v u svemu. (Damire ne ljuti se ). Inace Damir je jedini nadimak mogao dobiti po KIKI bombonima , ali spasio ga cale . (ja mu dodjem ko glavni svjedok iz klupe od prvog osnovne, kad je mlatio samo kiki bombone i bolio ga k. za svima).
E sad kad smo otvorili pricu mogu ja. Mene je nazvao Pleya( Sinisa Vejnovic), Trola u neko doba petog osnovne kad smo poceli svi uciti engleski i njemu su svakakve gluparije padale na pamet i ja se tako krstio u Trolu . Kasnijim obrazovanjem smo otkrili da to znaci neka poluga koja spaja tramvaj sa zicama za struju. Pokojnog Borisa Markosa je nazvao isti Pleya , Ming a mi uljepsali u Mingo. Naravno Mingo i ja smo mu vratili i njega krstili u Pleya. (jedinu recenicu koju je tad izgovarao do ko zna kog razreda je bila Aj plej fudbol) . Jazo (Damir Gubelic) je dobio nadimak jer je navijao za Partizan a nama je to bilo (Zvjezdasima) odvratno i nazvali ga jazavac zbog pruga. Igora Kmetica , Truba je nazvao Goran Knezevic , a zauzvrat smo njega nazvali Truba i ja , Kuki jer je bio toliko mrsav da su samo se kukovi vidjeli ,(Bijafra). Najubjedljiviji je lik bio u nasem zivotu (od moje generacije) Darko Dondur. Taj je bio zdravo seljacki jak (bez zeze) . Bobo Djurica i ja ga nazvasmo Traktor. E toliko nas je taj mlatio da je to preslo u patologiju ili jos gore u zavisnost. Ovaj nas je ubijao od batina , a mi umirali od smija.Sjetm se sad ( a smijem se ko lud) kako nas udara i govori "ti to nemeš, ti to nemeš", u smislu da ga ne zovemo Traktor. (LOL).
Ajte sad vi, ja bi do sutra mogao. :P
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PREMJESTENO

Post by Petar-Peky Bukarica »

Premjesteno na topic PREZIMENA-IMENA-NADIMCI.
Locked