kako skenirati sliku prije slanja

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

kako skenirati sliku prije slanja

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

VEOMA VAZNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1.-Sve slike malog formata(kao za osobnu ili pasos)skenirati u 400(cetristo) dpi-ja.Tako ih i spremiti ne mjenjajuci dpi-je.

2.-Sve slike na kojima ima mnogo osoba(sa zabava, maturalnih, vjencanja,grupnog poziranja, nastupa i slicno) bez obzira na format slike(bila ona kao kutija cigara ili formata A4) obavezno skenirati u 300(trista) dpi-jaTako ih i spremiti i slati.

3.Ostale slike skenirati, spremati i slati u 200(dvjesta)dpi-ja.

Ovo je vazno zbog razlucivosti fotografije koju povecavamo. Nekog ne prepoznajemo?Klikanjem na (+)plus lice zeljene osobe povecamo ,a ne gubi se na kvaliteti.Odnosno slija ne postaje zrnasta.
Kninjanin

Bravo!

Post by Kninjanin »

Majstor!
Nema sta!
Svaka cast, Mobi!!! :)
kliker

Post by kliker »

postao mobi manga...
:)
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

Opet ja u vezi , slikanja , skeniranja i slanja.
KAKVO JE TO SLIKANJE NA DALJINU.STANETE NA KILOMETAR PA OPALITE KOGA OPALITE.TREBA GA ILI JU ILI IH OPALITI NA DVA METRA, A NE KILOMETRA.AKO NISTE VICNI VALJDA SVAKO IMA SITNEZI PA NEK MALKICE OBRADE SLIJU U FOTO SOPU.MALO OSTRINE, KONTRASTA , BOJE I TAKO TO.ZNACE ONI.Jos jednom procitaj upute na vrhu i ovo sadekarce napisano i nema problema.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

"TREBA GA ILI JU ILI IH OPALITI NA DVA METRA"
E moj kume jesi osjedio, ali da si zaboravio sa koje se udalenosti i ko (on - ona ) OPALJIVA, E TO NE MOGU VJEROVATI. J*** GA ZAR SI TOLIKO POSENILIO ?
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Ja mislim da sam ja sve dobro opalila, niko se ne zali. Pridjem skroz blizu, tako reci prisuljam se i opalim da ni ne osjete. Samo se malo zacude... :D
Jul

Opaljivanje

Post by Jul »

Kako,kako Naco ti to rece nisam shvatio ,mozes li mi to malo objasniti.Mora li sijevati ako je nocno opaljivanje.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PRAKSA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dobro si ti to Micko naucio,jos samo pocni prenositi to i u praksu i bit ce ok.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Objasnjenje za Jula:
Ovako, moras ga uvijek drzati spremnog, mislim aparat. I onda kad naidje neka zgodna meta, izvadis ga, dignes, malo zadrzis i...strocnes. Ako nije sjevnulo, ponovis postupak tj. opalis,pod uslovom da meta nije pobjegla i da je jos uvijek raspolozena. Ako mene pitas, najbolje je nocu, nekako najbolje sijeva :oops:
livadic

Post by livadic »

Bravo Naco, ovako ni ,,FOTO DADA'' ne moze objasniti koja je broj 1 u svom poslu, mene licno je slikala za razne dokumente izmedju ostalih i za osobnu. Pozdrav svima.
Rada Zarac Novakovic
Posts: 7
Joined: Fri Feb 17, 2006 9:20 am
Location: Melbourne

Post by Rada Zarac Novakovic »

Ako te je Dada slikala onako kako Naca 'objasnjava' :oops: bilo bi jako nezgodno i za tebe nezdravo :twisted: ako Saco kojim slucajem zaluta na forum.
livadic

Post by livadic »

Kuku majko,daleko od toga da me je tako slikala,ja sam samo mislio na profesiju a znam da Naca nije Fotograf nego Prevodilac, ali ruku na srce,objasnjenje je perfekrno. Pozdrav od vaseg Livadica kojem ne pomaze ni to objasnjenje.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

E moj livadicu, pa kako to da ni ove instrukcije ne pomazu! Mora da ti se aparat pokvario pa nece da skljocne kad zatreba. Trebas probati vise puta, znas ono kao nekada, i sigurno uspijeva. Mora sijevnuti, samo budi uporan. Ti se ne ljutis sto se ja zezam. Ja sam skuzila da me zajebancija najbolje ide, nisam ti ja za neke eseje i velike price. A uostalom, zar bi trebali biti ozbiljni?! Zivot i nije nista drugo nego jedna velika zajebancija!
livadic

Post by livadic »

Nije nista do mene nego do aparata, neki koji imaju takve ili slicne vele da se nije smjelo previse slikati dok je bio nov a neki vele neka ga, more valjati kao Antikvitet. Kvragu nek ide,neka ga,ne trazi jesti.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Moja dijagnoza bi bila: otisle kvragu baterije. Znas ono kad se osuse zato sto nisu dugo upotrebljavane, ili ih nisi stedio pa ih na brzinu potrosio, strocao i sto treba i sto ne treba. Nemoj se samo brinuti. Imaju sad ove neke nove tehnike, koje Mobidik spominje, samo nam duguje objasnjenje kako, neke daljinske komande, sto u nase vrijeme nije bilo.
Post Reply