KNINJANI,JEDAN ZA SVE,SVI ZA JEDNOG

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

mikikas

Post by mikikas »

ok sta da kazem ....., kad ne znam ....


ostali gradjani Like, Banije, Korduna, Zapadne i Istocne Slavonije i Srijema koji vole i postuju Dalmaciju i
- oni koji prihvataju programske ciljeve i Statut udruzenja ,.......
-------------
mozemo li jednostavno da napisemo i svi ljudi dobre volje koji prihvataju programske ciljeve i Statut ( u cilju demokratije kazem ???i a i simboliccno Galerija isto tako otvara )????
samo mali predlog izvini sto sam si dopustila
majanb

Post by majanb »

[quote="mikikas"]ok sta da kazem ....., kad ne znam ....


ostali gradjani Like, Banije, Korduna, Zapadne i Istocne Slavonije i Srijema koji vole i postuju Dalmaciju i
- oni koji prihvataju programske ciljeve i Statut udruzenja ,.......
-------------
mozemo li jednostavno da napisemo i svi ljudi dobre volje koji prihvataju programske ciljeve i Statut ( u cilju demokratije kazem ???i a i simboliccno Galerija isto tako otvara )????
samo mali predlog izvini sto sam si dopustila[/quote]
odlicno...
naravno da SVI mozete dopunjavati Statut, a ovo sam namjerno stavila, jer sam se vec pocela plasiti da ce se neko osjetiti zapostavljen, pa da pobrojim sve nase regije, za svaki slucaj...
a mi smo, cini mi se, u isto vrijeme bile online
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

???

Post by Miroslav Stankovic »

Koji vam je djavo, oladite malo sa regijama i nabrajanjem. Necu politiku ni u svoju a kamoli Pekijevu butigu. Ko o cemu politicar o politici. Brisi nas Peki pod hitno.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

I trci mali zeko ...

Post by Petar-Peky Bukarica »

Koliko vidim vi napravili razanj i zalozili vatru a zeko jos u sumi . Naj prije da se vidi koliko je Kninjanja zaineresirano za osnivanje i pomaganje ovog fonda a poslje raspravljajte o statutu . Do sada se javilo 7 (sedam) clanova koji su voljni da pomognu taj nas fond a vi vec sklepali statut , skoro .
Takodjer mislim da ova akcija ostaje na Kninu i Kninjanima koji su clanovi Galerije a ne sire .
Mislim da sam bio jasan do sada da kada kazem Knin i Kninjani mislim na sva okolna sela koja su pripadala Kninu i na sve ljude koji su vezani za Knin , kao Miki , Maja itd.
Toliko sto se tice ukljucivanja Galerije u ovu humanitarnu akciju . Ako akcija ima siri znacaj i obuhvata druga podrucja iz bivse nam Yuge onda bi spominjanje Galerije bilo nepozeljno sa moje strane .
Takodjer bi zamolio da se izbjegavaju komentari u kojima se kritikuju politicari ili politika bilo koje novonastale drzave sa prostora Balkana .
majanb

Re: I trci mali zeko ...

Post by majanb »

[quote="Peky"]
i to moze, sve sto smatrate nepotrebnim,recite...
ja sam dala siri okvir, ali sam mozda nesto propustila, i jako mi je drago sto ste dali svoje komentare na nepotrebne sadrzaje...
Peky, kad je razanj spreman, veci je motiv da uhvatis zeca... :wink:
lana

Re: I trci mali zeko ...

Post by lana »

Peky wrote:Koliko vidim vi napravili razanj i zalozili vatru a zeko jos u sumi . Naj prije da se vidi koliko je Kninjanja zaineresirano za osnivanje i pomaganje ovog fonda a poslje raspravljajte o statutu . Do sada se javilo 7 (sedam) clanova koji su voljni da pomognu taj nas fond a vi vec sklepali statut , skoro .
Takodjer mislim da ova akcija ostaje na Kninu i Kninjanima koji su clanovi Galerije a ne sire .
Mislim da sam bio jasan do sada da kada kazem Knin i Kninjani mislim na sva okolna sela koja su pripadala Kninu i na sve ljude koji su vezani za Knin , kao Miki , Maja itd.
Toliko sto se tice ukljucivanja Galerije u ovu humanitarnu akciju . Ako akcija ima siri znacaj i obuhvata druga podrucja iz bivse nam Yuge onda bi spominjanje Galerije bilo nepozeljno sa moje strane .
Takodjer bi zamolio da se izbjegavaju komentari u kojima se kritikuju politicari ili politika bilo koje novonastale drzave sa prostora Balkana .
Ova sa zekom je najbolja. :lol: :lol: :lol:

U principu se slažem sa Pekyjem, nisam ni ja za politiku.
A što se tièe realizacije, ja bi rekla da se i najjednostavnija stvar se da zakomplicirati totalno.
Probajmo stvar pojednostavniti pa æe se prije realizirati. :flower: :flower: :flower:

Dok Miæo ne napravi program, ja bi predložila ovako:

Pekyja poštujemo svi koji dolazimo na njegov sajt, mudar je, apolitièan i ima veliko srce za druge ljude potrebne pomoæi.

Znaèi, možemo izabrati Pekyja i neka on otvori jedan raèun samo za èlanove galerije i ko kad ima novaca viška, pošalje na taj njegov raèun .
Peky kad dobije lovu objavi na posebnom topicu Uplate èlanova za humanitarne svrhe npr. Petar Petroviæ -Žuæko( pseudonim na galeriji) je uplatio toliko i toliko.
Ako Petar Petroviæ želi ostati anoniman napiše Pekyju poruku da mu ne objavljuje ime,nego samo pseudonim na galeriji.

I onda, pošto smo svi samo ljudi i krvavi ispod kože, ja mislim da bi to moglo ovako nekako izgledati: :roll:
Kad se svrati na galeriju, pogledaš šta ima, ko je plaæao i kažeš sebi:
Ma gledaj ti Žuæka, i on plaæao. Odoh i ja danas na banku, kad je mogo i on. Nisam ni ja škrtiji èovjek! :!: :?:
Šta mislite bili to išlo ili sam opet fulala u teoriji?
laka

kninjani, svi za jednog, jedan za sve

Post by laka »

Cisto sam malo bacio pogled na galeriju, da vidim sta se desava posto sam ovih dana prebukiran poslom.
Vidim da ima nacina a i mogucnosti da se ova ideja ostvari, a kad ima i volje nista nije nemoguce.
Posto ne poznajem materiju po pitanju organizacije necu da se mjesam, ali imate moju podrsku i sve sta se ocekuje od mene da odradim ja cu odraditi.
Drago mi je da se Lana vratila i odmah ucestvuje u prici.
Pozdrav svima!
mikikas

Post by mikikas »

Kako Peki kaze ...ljudi vezani za Knin ok u pravu je , nama promicu neke stvari i Maja je u pravu , ali i Lana kad je razanj spreman veci motiv da se ufati zec....hehehehehe..
Drago mi je da se stvari krecu sporo , ali ima pomaka .....
laka

Post by laka »

U principu nigdje ne zurimo, idemo korak po korak, jeste tesko ali nije nemoguce.
Nije bitno sto ide sporo, bitno je da uspijemo i da dokazemo da smo bolji od drugih i da mozemo da organiziramo pomoc onim nasim sugradjanima kojima je to potrebno.
Ajde da lovimo zeca!
majanb

Re: I trci mali zeko ...

Post by majanb »

[quote="lana"?[/quote]
Lana, to bi bila najbolja varijanta, samo ne znam da li je Peky voljan za takvo sto...
Ljudi, da li ste krenuli u lov na zeca?` :albino:
Lana, reportaza o najljepsem gradu u Sloveniji jos nije napisana, ili mi je nesto promaklo... :wink:
Radniccki

Ako dozvolite.....

Post by Radniccki »

Ideja - dobra
Problem - kako ostvariti ideju???
Predlog:

neka vas nekoliko koji ste zacetnici ove ideje prodiskutuje osnovne principe (ideja, cilj, metod, potencijal, strategija, itd.) To mozete mailom (operativnije je)

Kad se usaglasite, iznesite plan na Galeriju, na doradu (komentare, dopune, pljuvanje, zadovoljavanje licnih kompleksa itd.)

Dajte rok. Poslije tog roka, zatvorite diskusiju, sjedite i napravite konacan plan. Naravno, tada treba procijeniti i da li cijela stvar ima smisla, ili je gubljenje vremena.

Nakon toga, u realizaciju. Dakle, formirranje pravnog lica, otvaranje racuna, imenovanje osoba koje upravljaju fondom, itd, itd

Kad je to gotovo, regrutacija: novi clanovi, prilozi, promocije, sponzorstva, izvjestaji, godisnja skuipstina, udri me do zore....

Dakle, ili da ga uradimo kako se radi, ili ne pipaj nista, samo ce se ljudi svadjati i nervirati.

I last but not the least, ne izmisljajmo toplu vodu. Topla voda je davno smisljena. Uzmite i pogledajte statute i strukturu nekih od najvecih svjetskih dobrotvornih fondova, i tu smo.

Hvala na paznji
cipe

Post by cipe »

tako je radnicki !!!!!!!!!!!!!!!
Ja predlazem nasu maju da ona ispita sta i kako ?
Na kojem to principu moze da radi , sta treba i kako poceti ?
Sto se tice mene ja sam promijenio misljenje, nije vazno ustvari koliko od ovih pustih clanova ce se odazvati, vazno je krenuti a nekoliko nas vec ima.Mislim da , ustvari siguran sam da ce se broj povecavati a ljepo bi bilo se i naci negdje na godisnjoj skupstini ako bog da !
Eto toliko odo ja za Srbiju !
:D
cipe

Post by cipe »

lano dobra ideja svaka cast !
majanb

Re: Ako dozvolite.....

Post by majanb »

[quote="Radniccki".
Hvala na paznji[/quote]
To, hvala na paznji zaista i lici na tebe...
Sve je to vec receno, u ovom ili onom obliku, mozda ne tim rijecima i redoslijedom kojim si ti napisao, a i ko bi s tobom na crtu, ipak si ti imao "dobru skolu" (p.a), salim se, naravno.
Nadam se da ce se svi ukljuciti, i da ce ova prica biti zajednicka, gdje niko nece svojatati ovo "cedo", ali "cedo" treba kontrolisati da ne preraste u "frankestajna"...
Za desetak dana bi trebalo da se iskristalise sve, a onda ce ideja biti podastrta "sudu galerije"...
Svi koji imate iskustva u finansijama, javite se... Prica o racunima, gdje je najpovoljnije otvoriti racun, i sl. za mene su "spanska sela" :geek:
majanb

vratio se sime...

Post by majanb »

[quote="cipe"] vratio se sime... tj. cipe...
jupi... :cheers: :cheers: :cheers: :blob: :blob: :blob:
Post Reply