KNINJANI,JEDAN ZA SVE,SVI ZA JEDNOG

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

laka

kninjani, svi za jednog, jedan za sve

Post by laka »

Ljudi jako mi je tesko dok ovo pisem a bice mi jos teze ako niko nista ne uradi pa da nam makar malo bude lakse u dusi kad znamo da smo nesto pokusali.
Nasoj Zoi, sestri od pokojnog Srdjana Coke je jako lose, mozda je cak kasno za sve a opet su proklete pare u pitanju, proklete zato sto ih ljudi stavljaju ispred ljudskog zivota.
Ova situacija je toliko urgentna da nemamo vise ni jednog trenutka vremena, ako zelite pomozite a ako ne, nece biti vremena za razna piskaranja i rasprave.
Ja znam kako cu se osjecati, a vi vidite kako ce vama biti kad cujete da se desilo ono najgore.
U Americi mozete da se javite Bori ili Nini i to hitno zato sto nasi Lenko i Miki krecu za koji dan nazad za Srbiju, a ostali na racun koji je naveden na pocetku ove nase teme.
Nemojte da preispitujete nista vec pobogu pomozite odmah, niste valjda postali gradjani svjeta, valjda ste jos uvjek Kninjani.
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Lene je trenutno kod mene i sinoc smo se dogovorili sa Mikijem pa cemo napraviti humanitarni koncert za Zoju ovoga petka. Ako ima ko iz okoline Cikaga ili neka mi se javi ili neka dodje u petak u Indijanu Kod crkve Sveti Ilija u merilvilu. Pocetak u 7 sati.
majanb

Re: kninjani, svi za jednog, jedan za sve

Post by majanb »

Laka, kasno je...
Zakazali smo druze moj, totalno... :pale: :cry:
nina

Post by nina »

Ljudi, smisao cijelog naseg angazovanja je metafizicki, nece ici koncert ali toj porodici mozemo malo pomoci, koliko da znaju da nisu sami, bar da stave cijece na Zojin grob.
majanb

kninjani, svi za jednog, jedan za sve

Post by majanb »

Ne znam da li smijem, ali pokusacu...
Mozda ce me neko optuziti da je moja ideja morbidna.
Da li je moralno da "Mindjusari" ipak odrze koncert, a da sredstva idu za Luku Sinobada i Zojine roditelje?
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Zojini roditelji su zamolili da ne radimo nista. Lene je prilicno pogodjen sa ovim dogadjajem i ne moze pjevati.
majanb

Post by majanb »

[quote="boro"]Zojini roditelji su zamolili da ne radimo nista. Lene je prilicno pogodjen sa ovim dogadjajem i ne moze pjevati.[/quote]
razumljivo...
laka

Post by laka »

Najbolje da neko stupi u kontakt sa Zojinim roditeljima pa ako nesto zatreba da se javi.
Tuzno mi je uopste ovo da pisem i nadam se da nam ubuduce nece trebati ovoliko vremena da odreagujemo, a kamo srece da nebudemo ni trebali.
lana

Post by lana »

laka wrote:Najbolje da neko stupi u kontakt sa Zojinim roditeljima pa ako nesto zatreba da se javi.
Tuzno mi je uopste ovo da pisem i nadam se da nam ubuduce nece trebati ovoliko vremena da odreagujemo, a kamo srece da nebudemo ni trebali.
Laka prijatelju,
niko nije kriv, šteta da okrivljujemo sebe ili druge za bilo što.
Vjerujem da svi imamo svoju sudbinu od koje ne možemo pobjeæi.
Možemo pokušati da je promijenimo i normalno je da pokušavamo, zato i jesmo to što smo- samo ljudi- mali, ranljivi i
"mrvice" u kosmosu.
A svaki rastanak boli. I svaki rastanak nas uvijek nanovo podsjeti na našu prolaznost.
Zoju nisam osobno poznavala.
Na netu sam ukucala njeno ime i našla njenu sliku i slike sa jedne njene izložbe, u kninskom rjeèniku je jedna prièica u kojoj se ona spominje.
Dobri ljudi odlaze samo fizièki, a ostanu negdje u nekom kutu naše duše zauvijek.I svaki put kad ih se sjetimo, prikrade se osmijeh na naša usta i neka toplina nam ogrije dušu.
Radniccki

Post by Radniccki »

Ajde da rezimiramo: kad je trebalo, nismo bili u stanju da reagujemo. Razlog: ne goji se prase uoci Bozica. Mislim da je ovo prilika da zakljucimo da je neophodno stvoriti fond, izgraditi ga do pozicije da stvarno moze da pomogne, da fond bude dovoljno jak da moze (kad zatreba) da "promjeni" tok stvari...
AJMO!
cipe

Post by cipe »

slazem se sa komsijom radnickim .Racunajte na mene !
Momentalno imam nekih problemcica pa nemam vremena za javljanje ali tu sam i pratim sta se desava .

pozdrav !
mikikas

Post by mikikas »

potpisujem i ja...
AJMO IDEMO DALJE ....
bezbro

Post by bezbro »

Vidim i ja o cemu se radi ,ali nije kasno makar za druge.Vidjet cu sta ja mogu u Bgd. Pozdrav svima
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

I ja sam za 'ajmo'. Znaci 'ajmo'.
laka

Post by laka »

Sta se ceka ovdje, Majo, Peki, Micko, sta se ceka sta treba da radimo, javljajte ljudi.
Post Reply