KNINJANI,JEDAN ZA SVE,SVI ZA JEDNOG

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

laka

krnji kolosjek

Post by laka »

O cemu se ovdje radi?????
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

?

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nina vjerovatno nije obratila paznju na datum , pa je otvorila temu od prije 25 mjeseci .
nina

Re: ?

Post by nina »

Ma treba jos....Opet se pokrece akcija
majanb

Re: ?

Post by majanb »

[quote="nina"]Ma treba jos....Opet se pokrece akcija[/quote]
vec smo polemisali na tu temu, da li ima, i koliko jos nasih ljudi koji su u nevolji, i treba im pomoc... cipe je predlozio da se placa clanarina, pa da se sredstva preusmjeravaju na takve, humanitarne akcije...
mozda je vrijeme da svi razmislite o tome, da se otvori neki racun, pa da se pocne sa takvom, vjerujem dobrom praksom...
laka, cipe, peky... ajmo, budite kreativni, dajte onu inicijalnu kapislu, da se pokrenemo, mozda jos nismo toliko otupili na bol i tugu, mozda jos u nama, negdje duboko skriveno, cuci mrva ljudskosti... :roll:
mikikas

konkretan plan

Post by mikikas »

Ne znam ko je jos imao tu ideju , ali ja sam bila razvila vrlo konkretan plan : u karcim crtama evo ovako :
svaki clan bi trebaop da placa mesecnu clanarinu od jednog eura , sto bi znacilo da placa 12 eura godisnjeg , prilikom uplate na strani virtuelni raccun skida mu se jos 15 eura sto bnas dovodi da je clanarina , po clanu na godisnjem nivou 27 eura ...
pare su na virtuelnom raccunu , gde god moze i na svicarskom raccunu cisto da pokazemo da imamo smisla za humor ..
svaki clan ima tri glasa i mogucnosti na jedan predlog .....
svi predlazemo porodicu za pomoc svi glasamo ...... i pare idu izglasanoj porodici ..
predlozi mogu da podrazumevaju samo ....porodice koje i danas zive na podrucju stare YU bez obzira na republiku , jer zna se migrirali su svuda , ali ne i u stranu zemlju jer vecina ima vec pomoc drzave ....
ovaj sistem treba malo doraditi ali je baza za ozbiljnu i konkretnu pomoc ...
iz ovog sistema iskljucene su ( po meni ) bilo kakve udruge , zadruge , drustva , jer ja pisem i mislim samo na konkretnu pomoc pojedincu ........, ne i crkve niti spomenici , samo covek , porodica , jer mnogima treba samo maLI INPUT DA NAPRAVE VELIKE STVARI , a nama ne padaju na pamet ...
hvala na paznji
mikikas

a bili bi dobro i....

Post by mikikas »

a bilo bi dobro i podrzavati malde talente svih kampova u skolovanju !!!!!!!!
npr. bodovanjem uspeha u skoli i naklonosti dece placati neki dobar fakultet!!!
na mladima svet ostaje !!!!!!
majanb

Re: a bili bi dobro i....

Post by majanb »

[quote="mikikas"]a bilo bi dobro i podrzavati malde talente svih kampova u skolovanju !!!!!!!!
npr. bodovanjem uspeha u skoli i naklonosti dece placati neki dobar fakultet!!!
na mladima svet ostaje !!!!!![/quote]
sa prvim dijelom se u potpunosti slazem, a ovo su vec "varijacije na temu", koje, ne da nisu dobre, cak naprotiv, ali jednostavno, mozda je bolje da se fokusiramo za pocetak na pomoc ljudima koji su bolesni... i kojima su prijeko potrebna novcana sredstva.
Peky mudro suti, Cipe takodjer, a i Laka meditira...
Ljudi, mikikas je dala odlicnu ideju, da vidimo sta dalje, konkretno, konkretno, ideje... :idea: :idea: :idea:
mikikas

Post by mikikas »

to bi bila neka vrsta stipendiranja mladog narastaja ,ccime bi se davala velika i vrlo znaccajna pomoc mladoj inteligenciji kojoj bas i samo to fali nas mali novccani input , da bi mladji mogli ostvariti velike stvari ...
meni ne fali ideja kao i nikom od vas , ali citajuci ovo ljudi uglavnom kazu da se radi o velikoj obavezi koju u stvari niko ne zeli da prihvati ..
pa sam razradila jednu malu teoriju .....
npr. opet samo u kratkim crtama ...
kao prvo trebalo bi izglasati administratora buducih fondova i coveka pravno osigurati i " zastiti" , ali i obavezati kako bi se neko , bilo ko uopste hteo zauzeti ovakve neke obaveze ...jer ako cemo da gradimo , ajde da udarimo ozbiljan temelj ...
trebalo bi napraviti neki pravni nacrt kako bi to sve trebalo da izgleda , mislim na ovaj fond , neki pravni spis koji bi uredjivao " piramidu 2 fonda , ali ja eto nisam pravnik , n eka se javi neko ko ima ova znanja , razmisli o ovome i napise neki nacrt , o kom bismo konkretno mogli da razmisljamo .....
samo malo volje i hrabrsoti da se istupi za tren oka bismo imali sve ...
mikikas

Post by mikikas »

ispravka ..
mislila sam na samo jedan fond , bez ove varijacije , kako maja kaze
poccnimo od poccetka dajte neke nacrte o piramidi fnda pa da polako krenemo ...
opet se okrece !!!!!
mikikas

Post by mikikas »

evo proccitah ovo od poccetka , celu temu....
pa....
evo
i ja isto ko i livadic sam zamislila trojku na celu piramide fonda koji vidim i isto tako sam zamislila da na racunu uvek bude para , konkretnije , ali se moja zamisao vrti oko porodice u nevolji jer vec kako se vidi za pojedinacne slucajeve postoje i drugi fondovi ...
i ja sam za neki Galerija fond , koji bi po meni bio najozbiljniji , vec svi znaju da je i Galerija kao sajt po meni najozbiljnija jer jedina postuje osnovna naccela demokratije i nema odredjene nacije ...
ovaj bi fond bio jako ozbiljna akcija za pomoc ljudima , kojima fali taj jedan INPUT da rese neke egzistencijalne probleme , a sistemom glasanja ,obezbedili bismo potpunu jednakost clanova , s tim sto ja predlazem da trojka na vrhu piramide treba pravno da bude i obavezana ali i zasticena od , da ih tako nazovem " zlih jezika ", a da bi sve b ilo u ravnotezi tzv. administratori bi trebalo da postuju neku brojniju skupinu ,koja bi donosila konaccne odluke ........
zvuci kopmplikovano , ali u principu i nije ............kad bismo samo nesto pocceli ......
cipe

Post by cipe »

kako maja kaze cipe suti . Pa valjda imam pravo da sutim !
Salim se, sto se tice mene kako sam i rekao ja sam za .
Nisam bogat al sam zdrav i odvojicu uvijek koliko mi mogucnosti budu dozvoljavale dok mogu .
Kako ce ,i oce li da se to uradi to ostavljam mladjim i pamentijm i normalno Pekiju da odluci jel na kraju krajeva ovo je njegova galerija a mi smo samo clanovi koji ne mozemo da odlucimo o bilo cemu apsolutno nista , osim da damo sugestiju koju ce on prihvatiti ili ne ?
Medjutim ako peki nije zainteresovan za tako nesto , moze i da se napravi neki novi sajt moze da se nazove naprimjer gAAlerijaknina, hahaha !Sa dva a, hahaha !
Medjutim to bi bilo veoma sporo i tesko jel galerija vec radi godinama i ima veliki broj clanova i bilo bi najbolje kad bi to peki organizovao, a ako bas nece napravicemo sami nesto i krenuti od nule .
Svi znamo da je 0 x 10000000 mnogo .
Spoiti lepo i korisno , druzenje i pomoc na kraju krajeva , to nas ljude i razlikuje od zivotinja .
Zivotinje zive po instiktu i bore se za opstanak ne razmisljajuci od drugome , a covjek se bori za opstanak i sreca njegovog uspijeha nije potpuna dok je ne podijeli sa drugim nesebicno i od srca .
Dosta je :pohlepe , licemjerstva , i egoizma i ljubomore valjda nas osim ovih krase i neke druge stvari ! :D
mikikas

Post by mikikas »

naravno da sam i ja mislila uz pekijev blagoslov.....
pekililililililili
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Solidarnost

Post by Petar-Peky Bukarica »

Tu sam Miki , mislim se kako to jednostavno izgleda kad se cita .
Vec smo pricali o osnivanju fonda za pomoc Kninjanima . Tada su se ostvarile moje sumnje u vezi toga . Ni danas ne mislim da bi akcija imala uspijeha , govorim o fondu koji bi imao ozbiljniju sumu novca .
Zao mi je sto sam ovako nastupio ali to je moje vidjenje stvari .
Sto se tice Galerije i mene imate svu podrsku , ako otvorite novi site sa akcijom ja cu isto ucestvovati .
Evo da pokusamo ponovo sa provjerom koliko se vas zeli i moze prikljuciti
ovoj akciji . Javite mi na moj e-mail : peky240453@hotmail.com , vase podatke i da li mozete ucestvovati sa godisnjom uplatom od $30 .
Mogla bi se napraviti i dva uplatna roka po $15 (svako 6 mjeseci po $15), ali bi se suma trebala uplatiti u roku 10 dana .
Normalno da bi trebali utvrditi koje kategorije bi dobijale pomoc .
O svemu tome bi se jos trebalo dogovoriti .
Kad vidimo koliko clanova ima onda cemo znati sta dalje .
Za mene to ce biti mjerilo , znaci posaljite svoje podatke a ja cu nakon mjesec dana postaviti na Galeriju koliko vas se javilo .
Cujemo se 30. Septembra .
majanb

Re: Solidarnost

Post by majanb »

[quote="Peky"]...
Evo da pokusamo ponovo sa provjerom koliko se vas zeli i moze prikljuciti
ovoj akciji . Javite mi na moj e-mail : peky240453@hotmail.com , vase podatke i da li mozete ucestvovati sa godisnjom uplatom od $30 .
Mogla bi se napraviti i dva uplatna roka po $15 (svako 6 mjeseci po $15), ali bi se suma trebala uplatiti u roku 10 dana .
Normalno da bi trebali utvrditi koje kategorije bi dobijale pomoc .
O svemu tome bi se jos trebalo dogovoriti .
Kad vidimo koliko clanova ima onda cemo znati sta dalje .
Za mene to ce biti mjerilo , znaci posaljite svoje podatke a ja cu nakon mjesec dana postaviti na Galeriju koliko vas se javilo .
Cujemo se 30. Septembra .[/quote]
Ovaj dio Pekijeva teksta mi je izvukao osmijeh na lice, znaci MOGLO BI DA KRENE...
Svako od nas ima neki, samo sebi znani krst, koji vuce cijelog zivota, ali kad prevazidjemo sebe, kada se iscaurimo iz svoje kucice, vidjet cemo da ima puno vecih nesreca od one nase... I zato ovu ideju podrzavam od sveg srca... Bravo narode, bravo, najprije mikikas, koja je bacila udicu, a potom i svim ostalima koji spartaju po forumu... Cipu ne smijem vise pominjati, reci ce da sam provokator :lol:
laka

krnji kolosjek

Post by laka »

Evo mene, blago vama, da i ja kazem koju pametnu.
Sto se tice ovih predloga, naravno sve ima smisla ali kako.
Ja nisam pravnik, pa ne znam kako bi se to moglo uraditi, ali imamo pravnike na Galeriji hvala bogu koji bi mogli sve to da osmisle.
Mislim da je to ozbiljan posao gdje mora da se postavi veoma dobra zakonska osnova.
Posto je Maja voljna da odradi taj dio, eto nacina da se pronadje zakonski modus da se sve odvija preko galerije, normalno ako je to moguce.
Dalje, Pekijev ili bolje reci Cipin predlog je dobar sto se tice clanarine ako cemo zvanicno Galeriju da gurnemo u ovu pricu.
Po meni Galerija bi dobila daleko veci smisao kad bi se stvarno poceli baviti navedenom problematikom umjesto da nam sluzi kao povremena pilula protiv nostalgije i depresije.
Naravno ovom izjavom necu da uvredim nikoga zato sto i meni licno Galerija mnogo znaci ovakva kakva je ali zasto ne i nesto vise ako moze, posebno kad je u pitanju humanost.
Mislim da se mi koji konkretno ucestvujiemo u ovoj prici nalazimo pred velikim testom i vjerujem da ce nam trebati mnogo vise vremena da ova ideja zazivi, ali zar je to uopste vazno ako postignemo cilj.
Znaci trenutno je sve na nasim pravnicima, i pozivam sve koji imaju veze sa pravom da ovo i osmisle i stave u zakonski okvir pa da vidimo koji nam je sljedeci potez.
Na kraju krajeva mnogi imaju svoja zavicajna udruzenja kroz koja se pomaze bolesnim i ugozenima pa zasto nebi i mi.
Neka je i cifra od 10 evra na godisnjem nivou u odnosu na broj clanova pa se sa tim parama mogu rjesavati ozbiljna pitanja nasih zemljaka.
I na kraju bih Pekiju predlozio jednu nepopularnu mjeru, ako od ovoga ne bude nista.
S obzirom da svakodnevno trosimo neki dinar na razne tricarije koje nam iskreno u zivotu nisu ni potrebne, a od toga dinara moze da zavisi neciji cjeli zivot, onda stvarno mozemo da se okrenemo prema kvantitetu na Galeriji i jednostavno Peki banuje onog ko nece da placa clanarinu i gotovo jer stace mi neko ko jednom godisnje izadje ovdje toliko da bi se sjetio ko je i odakle.
Toliko o mojoj meditaciji, a usput da spomenem i malog Luku jer on jos uvjek ceka na nasu pomoc.
Pozdrav!
Post Reply