KNINJANI,JEDAN ZA SVE,SVI ZA JEDNOG

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

mikikas

Post by mikikas »

postovana gospodo,
nadam se da svi pisete na Pekijev mail , jer stvarno hocemo da se vidi broj zainteresovanih .......
Pekili danas mi nesto zakazo mail , pa se ja prijavljujem ovim putem , moje ima znas , lokacija Rim , sutra detaljniji podaci , mada verujem vec sve znas .........
Majo , ako si ti pravnik daj nam neki nacrtic o uredjenju , pa da poccnemo!
Peki molim te pronadji naccin da se ova tema bolje vidi , jer mnogi nemaju vremena pa samo bace pogled na sliccice ...
Dragi Laka , potpuno si u pravu sto se ticce troskarenja parica .........
majanb

Post by majanb »

[quote="mikikas"]
ostalo mi je iz skole nesto latinskog u glavi, a to bi trebalo zvucati ovako nekako (ako se malo frljam, ne zamjerite, davno je to bilo) Simili similis gaudet ili slican slicnog prepoznaje, slican se slicnom raduje...
sto bi trebalo da znaci, za akciju spremna, samo ja imam jedan "mali' problem... radim u IV Vojvodine, i politicki sam veoma aktivna (sto bi trebalo da znaci - preopterecena),pa ce moja pomoc biti potpomognuta i sa mojim suradnicima koje sam ukljucila oko prikupljanja pomoci za malog Luku, medjutim, ja sam svoju pomoc davno stavila na raspolaganje, pa ce tako biti i sada...
zato imam samo jednu molbu za sve vas, a to je da mi se sa idejama, sugestijama, vizijama obratite na maja.beader@gmail.com pa cemo odraditi sve potrebne radnje...
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

SOLIDARNOST

Post by Petar-Peky Bukarica »

Za mene bi ovo trebala biti humanitarna ili akcija solidarnosti , prema tome ne bi bilo dobro niti pozeljno da se placa za dolazak na Galeriju .

Nemojte da vas buni ova brojka od 1533 clana na Galeriji , puno je duplih i nevazecih . Ali ako nas je 1000 po $30 i to je suma sa kojom se moze pomoci onima kojima je ta pomoc najpotrebnija . Takodjer mislim da bi se suma trebala limitirati , tako da vise ljudi moze dobiti tu pomoc .
Do sada su se javili cetvoro clanova Galerije koji zele da ucestvuju u fondu (miki medju njima si i ti) .
mar

Post by mar »

majanb wrote: ostalo mi je iz skole nesto latinskog u glavi, a to bi trebalo zvucati ovako nekako (ako se malo frljam, ne zamjerite, davno je to bilo) Simili similis gaudet ili slican slicnog prepoznaje, slican se slicnom raduje...
sto bi trebalo da znaci, za akciju spremna, samo ja imam jedan "mali' problem... radim u IV Vojvodine, i politicki sam veoma aktivna (sto bi trebalo da znaci - preopterecena),pa ce moja pomoc biti potpomognuta i sa mojim suradnicima koje sam ukljucila oko prikupljanja pomoci za malog Luku, medjutim, ja sam svoju pomoc davno stavila na raspolaganje, pa ce tako biti i sada...
zato imam samo jednu molbu za sve vas, a to je da mi se sa idejama, sugestijama, vizijama obratite na maja.beader@gmail.com pa cemo odraditi sve potrebne radnje...
Oprostite mi, ali ja mislim da je ovo obicna licna promocija osobe koja misli da se bez nje svijet ne bi vrtio.
Koliko ja znam to je Pekyjev site i on je taj koji ce nesto organizirati, a oni koji su jako zauzeti jer su VIP neka rade svoj posao, ne treba im visiti pola dana na netu i prozivati ljude ko policija, ko je placo ko nije.
Ako u svojoj narcisoidnosti nisu jos opazili, raztjerali su ljude dobre volje a i sve ostale. A ko je dobre volje za druziti se taj je i za dati, al ne treba ljude prozivati svaki dan i viriti im u novcanike.
To je stvar volje pojedinca a ne prisile pojedinaca.
I ako dajemo dajemo zbog sebe a ne zato da bi se dokazali drugima kako smo mi dobri.
Svukud oko nas je puno ljudi potrebnih pomoci.
majanb

solidarnost

Post by majanb »

[quote="mar"]... nema smisla polemisati...
Sajt je Peky-jev, ideja mikikas... A promovisanje...
Ma nije vazno, vazno je, mar da se vi svi slozite oko ideja, a da virim u tudje novcanike, ne pada mi na pamet... dovoljan mi je moj, i sam pogled u njega mi pokvari dan :?
laka

kninjani, svi za jednog, jedan za sve

Post by laka »

Bas mi je zao sto ovakve note citam na Galeriji i sto prozivku dozivljava neko ko to nije zasluzio i to od nekog ko jos uvjek ni pravopis nezna, a o rjecima kao sto su narcisoidnost i sl. da ne pricam.
Nisam imao namjeru nikog da vredjam ali cu to ovaj put uciniti svjesno zato sto ne volim kad utrci pametnjakovic-cka i djeli packe a da nezna o cemu se uopste radi.
E pa sad cu da ti objasnim, ako hocemo nesto da uradimo posebno kad je humanost u pitanju onda o tome moramo da pisemo i to stalno da pisemo da bi ljudi shvatili ozbiljnost situacije, zato sto tamo neko ceka nasu pomoc i ne moze sam da rjesi svoj problem a mi mozemo da mu pomognemo ako hocemo, ali sto Cipe kaze, samo spomeni pomoc i trazi pare i svi su se razbjezali i bez naseg pisanja.
Sto se tice zavirivanja u tudji dzep, niko nikog ne udara po usima da da pare, ali ako pricamo o humanosti i niko neda onda znaci da smo licemjeri, i da lazemo i sebe i druge, a koliko ja vidim ubiste se od davanja i za Luku a kamoli za druge (onaj ko nezna o cemu pricam neka iz
adje na topic: Pomoc Luki Sinobad).
Sto se tice same Galerije ona i sluzi za to da bi se na nju izlazilo i da bi se na njoj nesto pisalo, a ne da bi kao gosti gledali ko sta pise i onda se ulogovali i komentarisali neciju dobru volju da pomogne, uostalom takvi kao vi sto komentarisete umjesto da se pridruzite i animirate sto vise ljudi da ovo bude nesto nase, nesto zavicajno, bolje da i ne izlazite na Galeriju.
Licno ja se necu uopste osjecati neugodno zbog bilo kojih komentara na moj racun, zato sto ne gledam sta mi kazu vec ko mi kaze, a dovoljno mi je da ocjenim ko je ko kad na ovakav nacin nastupa i vredja.
Jedini razlog konstantnog pisanja je to sto mnogi, kao sto sam vec jednom rekao izadju, pogledaju zadnje poruke i u sustini ne znaju uopste o cemu se radi, a i treba da se pise da konacno vidimo koliko smo slozni a ne da zivimo u zabludi pa da smo jednom na cisto i da razbijemo tu famu kako smo mi Kninjani nesto posebno ili smo gola g.... kao i svi ostali kad nekom treba nasa pomoc.
Toliko od mene!
majanb

Re: kninjani, svi za jednog, jedan za sve

Post by majanb »

[quote="laka"] sada da budem onakva kakvu me neki vide, pa se kao branim, nije vazno...
Zapravo, vazno je, samo sam vec oguglala i otupila na sve vrste udaraca i provokacija. Svi smo mi ljudi, i svako ima svoj prag izdrzljivosti.
Niti sam vip, niti mi je to imperativ, ja sam samo jedan cinovnik u izvrsnoj vlasti, i smatram da mozda nekom mogu pomoci i preko kontakata koje imam. Politikom se bavim godinama, i kroz nju sam mnoge akcije humanitarnog karaktera privela kraju...
mikikas

Post by mikikas »

Uleteo mi neki poslic , u zadnje vreme , pa nisam nikako imala vremena da odgovorim , evo ja vidim ovako celu situaciju ...
posto se radi o kompleksnom poduhvatu ,najbolje bi bilo da ko zeli da komentarise ,tj.kudi a da pride nista ne ucini , nego samo da se pravi pametan , najbolje bi bilo da se suzdrzi od svojih komentara secajuci se dobrodoslice na ovaj sajt ,koja kaze da je za ljude dobre volje ....
sa druge strane ne trosimo energiju , mi koji hocemo da nesto uradimo na odgovaranje , nego pocnimo da radimo ...
Draga Majo , ja sam uz tebe ako sam dobro ukapirala da se konsultujes sa nekim za neki pravni nacrt ...
Peky hvala na gostoprimstvu za ovu akciju ...
Ljudi , odazovite se !!!!!!
mikikas

Post by mikikas »

ufff zaboravih najvaznije :
SVIMA PUNO HVALA
s postovanjem
mikikas
majanb

solidarnost

Post by majanb »

[quote="mikikas"]
naravno, razumjelio smo se...
ja bih probala sa formom zavicajnog udruzenja kao NVO (nevladine organizacije) na dobrovoljnoj osnovi,gdje bih nabrojala nekih 7-8 clanova Akta... Naravno da ce se sve staviti na galeriju, da vidite, a za materijalna sredstva stavila bih dva osnova :
- clanarine clanova Udruzenja
- donacije fizickih i pravnih lica

Vi razmislite, pa dajte predloge gdje je najbolje da bude sjediste Udruzenja, a ovih dana cu proslijediti Peky-ju predlog Statuta, pa neka ga stavi na razmatranje, ili ga mogu i sama postaviti na sajt, ako smatrate da ne zauzima previse prostora.
Mozda nema potrebe za tim, ali "u mojoj narcisoidnosti, i pokvarenoj politickoj dusi" ipak ima malo savjesti, pa sve sto je lose, i sto moze bolje - zajednickim snagama da dotjeramo, da lici na nesto ozbiljno...
Pozdrav svima!
p.s. cipe i dalje suti.
mikikas

Post by mikikas »

majo , ja eto nisam pravnik, pa ,nevladina organizacija dobro zvucci , peky ce sve odluciti .....
ufff a zavicajno udruzenje , to nisam shvatila , ali imacu strpljenja da sacekam da zavrsis nacrt...
p.s. mozda je ovo pravi trenutak da napomenem da ima i onih koji nisu iz Knina , eto npr. ja i mora da jos ima po neki aktivni cclan , a peky sta kazes !???
uostalom meni je sve odliccno !!!
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Nesto

Post by Miroslav Stankovic »

Pisano2008-03-07
mico wrote:
Mislio sam ovako odgovoriti Cipi, ali cu pricekati da popricamo prije nego sto pocnem obecavati...

cipe wrote:
Normalno sve uplate bi bile javne i sve isplate bi bile javne

Clanarina po mom nije dobra ideja, prilozi jeste.
Cisto sumnjam u uspjeh, ko ce to raditi, obicno ispadne sr... kad se novci upletu. Ali evo, ja se svecano obavezujem da cu ako ovo zazivi napraviti program koji ce moci na ovom sajtu prikazivati uplate, isplate itd.

U principu treba poci od toga da ce neko uvijek sumnjati u blagajnika, tako da bi trebalo ovako napraviti:

1. Onaj ko salje novac u blagajnu ukuca iznos i datum.
2. Kad novac dodje, blagajnik to potvrdi
3. Kad se novac isplacuje blagajnik ukuca kome ide novac, razlog, isnos i datum slanja.
4. Onaj ko prima novac kad dobije mora potvrditi prijem (mozda napisati zasto je novac potrosen).

Sve bi bilo javno, tako da bi u svakom trenutku svi mogli vidjeti stanje blagajne i tok novca.

Evo ovo je privatna poruka koju sam poslao Pekiju 2008-03-07.
Ako ste vi stvarno ozbiljni sto se ovog svega tice, ja cu odraditi moj dio posla.

Posiljalac bi mogao izabrati da bude anoniman.
Tokom akcije clanovi bi glasali o predlozima za donacije...

Itd, to je samo okvir programa.


Vazan problem je ogromna postarina kad se novac salje u malim iznosima preko Western Union, ili preko banke. Za uplatu novca u blagajnu bi se trebalo koristiti Paypal, ili Moneybooker, a za isplatu
Western Union ili banku, ili najbolje licno i personalno.

Ima li ovdje nekih programera koji znaju php i MySql da bi pomogli u razvoju aplikacije?


Pozdrav od Mice
mikikas

Post by mikikas »

ufff sta ti je izhlapela zena ...
zaboravljam , pa to ti je !!!
Majo samo napred !!!!
mikikas

Post by mikikas »

Mico zato i priccamo da se otvori raccun u sred srede zemljine kugle pa tako pri svakoj donaciji se donatori skida taccno 15 eura bonifika na strani raccun bez obzira na iznos bonifika ...
evo primer
ako otvorimo raccun u Svici ( moja ideja ....cista simbolika ...heheheh)onda ti i ja bez obzira gde smo i bez obzira koliko uplacujemo ..placamo pri uplati jos 15 eura ...
majanb

Post by majanb »

[quote="mikikas"]navescu samo nesto iz Odluke koju pisem, da vidite sta obuhvata to, zavicajno udruzenje:
Clan 1:
Osniva se Zavicajno udruzenje Kninjana u ... (u daljem tekstu Uduzenje).
Zavicajno udruzenje Kninjana jeste nevladina, nepoliticka i neprofitna organizacija, koja na dobrovoljnoj osnovi okuplja sve one gradjane koji postuju i vole kninski kraj i koji su voljni da pomognu njegov razvoj i napredak. [b]Svoj rad ono zasniva na dobroj volji gradjanina pojedinca[/b], [b]njihovoj udruzenoj snazi, rjesenosti da se ne zaboravi svoje[/b] [b]porijeklo i obaveza da se pomogne drugima[/b]. Okvir za njegovo djelovanje predstavljaju drzavni propisi, moralne norme savremenog drustva i obicaji na kojima se temelje drustvene vrijednosti.

Clan 2:
Clanovi i osnivaci mogu biti:

- gradjani koji su rodjeni na podrucju Dalmacije (Knina, Benkovca,Obrovca, Drnisa)
- njihovi potomci i ostali srodnici koji vode poriijeklo iz Dalmacije
- [b]njihovi supruznici [/b]
- ostali gradjani Like, Banije, Korduna, Zapadne i Istocne Slavonije i Srijema koji vole i postuju Dalmaciju i
- oni koji prihvataju programske ciljeve i Statut udruzenja

Da ne duzim, to je otprilike uvod, sada samo da nadopunim jos sa nekim segmentima, i to bi bilo sve...
Precitajte, pa sve sto mislite da ne valja i da bi moglo bolje, napisite ovdje, ili na moj mail...
mikikas, ni ja nemam veze sa Kninom, osim muza, koji mi je karika...
:cheers:
Post Reply