KNINJANI,JEDAN ZA SVE,SVI ZA JEDNOG

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
livadic

KNINJANI,JEDAN ZA SVE,SVI ZA JEDNOG

Post by livadic »

Danas sam malo procakul'o sa nasom Nacom a prije toga ona i Peky spomenuse neku akciju za pomoc,pa nisam uspio shvatiti o cemu se radi. Odma' da kazem, tu sam za sve sto ce nekom pomoci na ovom vasiljenom svijetu a pogotvo ako se radi o kninjanima. U svakom slucaju to neko mora da koordinira i vodi da bi pokazali da smo ne samo ostarili nego i sazreli da budemo od pomoci,'ko koliko moze.Mislim da to najbolje moze Peky koji i ovo sve radi za nas (kninjane,polacane),malo se salim sa polacom ali 'ocu reci, Knin i sire. Ako vec postoji uhodana ekipa samo me obavjestite,kako mogu da pomognem. Do duse moram reci da mi je Naca obecala da ce me obavjestiti, pa nemere ni ona ''jadna'' sve. Eto, ja vas sve puno pozdravljam i ocekujem da stvarno stvorimo nesto sto ce mnogima pomoci. Vas Livadic.
Dusan Sekulic
Posts: 25
Joined: Mon Apr 18, 2005 10:42 am

Post by Dusan Sekulic »

Ideja dobra.Ja se takodjer pridruzujem.
Pozdravljam sve Knjinjane ma gdje bili!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

IDEJA

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ideja o osnivanju fonda za humanitarnu pomoc vec postoji na SerbianCafe-u (diskusije Knin,topic "Pomozimo Zoji").
livadic

Post by livadic »

Ocito smo brzo nasli rjesenje.Pomazimo kao i do sada, po vlastitom izboru. Mozda je tako i najbolje ali nisam mislio tako. Mislio sam da ne bude ni ,,Serbian'' ni ,,Kroatcian'' nego, Galerian pomoc gdje bi stalno bila neka crkavica iz koje bi se u odredjenom momentu moglo pomoci. Ja se iskreno nadam da ce doci do toga. Sta vi velite? Pozdrav.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

za

Post by Miroslav Stankovic »

I ja cu se pridruziti ako bude neko ko ce to organizirati.

A ja bih predlozio da livadic bude ministar financija posto se on toga sjetio, ako zazivi, a nebude dobrovoljaca.
livadic

Post by livadic »

O moj Mico,ja stvarno nisam u mogucnosti da to obavim kako valja iz raznih razloga ali predlazem da to bude neko 'ko zivi u Kninu (min.trojica),tako da nebi bilo mucke. Eto,recimo Micko (mobidik) i jos dvojica koje odredimo svi zajedno. Jednostavno,otvore konto u banci i na site objave kako uplacivati. Naravno ovdje bi se redovno izvjestavalo o svemu. Pristup parama bi bio moguc samo uz prisustvo ,,trilinga''. Eto, za sad toliko od mene. Pametni livadic. PS. Ako se slucajno dogodi da bude jednonacionalno, nisam tu.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

FOND

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ocito da ste voljni da pomognete nekom od Kninjana,nekome ko se nalazi u nevolji.Slazem se sa tim i vec sam ucestvovao u takvim akcijama gdje pojedinac salje novcanu pomoc nekome,ali za osnivanje fonda bi trebalo dobro zavrnuti rukave i razmisliti kako da se to organizira.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Da mi ne bi puno filozofirali, ajde da uradimo nesto konkretno, a kasnije cemo razmisliti o daljnjim koracima.
Zoja Coko, kcer Davorke i Mladena Coke i sestra pokojnog Srdjana Coke, je na ljecenju u Italiji. Treba joj pomoc. Ovo je njen ziro racun:

Zoja Čoko
SWIFT: BACXCSBG
162 906 320 (Account number)
IBAN: CS73170000016290632034

Njen e-mail: zojacoko2002@yahoo.com

Nemojte se ljutiti, ja sam samo zena od akcije. :P
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

FOND

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ajde da se oko ove ideje dogovaramo preko Private message ili preko e-maila.Svi koji su zainteresirani da se ovakva ideja ostvari neka mi se jave a ja cu vidjeti i obavjestiti vas dali smo uspjeli da nadjemo dovoljan broj investitora za ovaj humanitarni fond ili se mora sacekati do neke druge prilike ili mozda uclanjenja u neki drugi,vec postojeci fond.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

HUMANITARNI FOND

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nema sta da se krije i umotava,evo nakon pet sedmica niko mi se nije javio (na privatnu postu a ni preko e-maila),da bi zelio da bude clan ili financijer humanitarnog fonda koji bi se koristio za pomoc Kninjanima.
Ljudima kojima je potrebna takva pomoc,bez obzira gdje se nalaze.
Pretpostavljao sam da nece biti bas neki odaziv,ali ovakav,bas nisam.
Vjerovatno vas je vecina vec ucestvovala u pomoci Zoji Coko pa je smatrala da je to dovoljno,sto je u redu ako se pogleda samo za Zojin slucaj,ali ako se misli osnovati fond onda stvarno treba malo vise volje i samoodricanja.Pa ...
d.livadic

Pomoc

Post by d.livadic »

Ocito je to bio prevelik zalogaj za sve nas,ali pomognimo pojedinacno i opet dobro. Ja sam stvoren za neka izmisljanja ali provesti u djelo, e to mi nikad nije islo za rukom. Kad pisemo o tome kako pomoci,i to je pomoc. Pozdrav svima.
livadic

kninjani

Post by livadic »

Sa vremenske distance ponovo gledam ovo i mislim da je provodivo.
Ovo je jedan od posjecenijih sajtova iz nasih krajeva, gdje nema disktiminacije, zato potezem ponovo pitanje pomoci onima koji bez nje ili nemogu ili zive (nikako). tesko.
Svaki put kad posjetim kraj u kojem sam odrast'o (mislim na Knin i sela...),
isto...Sretan kad dolazim,nesreran kad odlazim. Pitam se dali ista imam viska sto ce nekom pomoci, imam, uvijek nesto ima i svi imamo nesto sto nam nije bas vazno a nekom je i te kako vazno. Nemojte se naljutiti ali jos jednom razmislite o ovoj temi. Svi mi immo nase (najblize,rodbinu) ali ima i onih sto nemaju nikog,imaju samo sebe i svoju muku, nazalost takvih je puno.
Jos jednom razmislimo.
livadic

Post by livadic »

[quote="Naca"]Da mi ne bi puno filozofirali, ajde da uradimo nesto konkretno, a kasnije cemo razmisliti o daljnjim koracima.
Zoja Coko, kcer Davorke i Mladena Coke i sestra pokojnog Srdjana Coke, je na ljecenju u Italiji. Treba joj pomoc. Ovo je njen ziro racun:

Zoja Èoko
SWIFT: BACXCSBG
162 906 320 (Account number)
IBAN: CS73170000016290632034

Njen e-mail: zojacoko2002@yahoo.com

Nemojte se ljutiti, ja sam samo zena od akcije. :P[/quote]


[b]Proslo je dosta vremena od ove akcije za pomoc nasoj sugradjanki Zoji i to smo skoro vec svi zaboravili ali ne i Zoja. U znak zahvalnosti danas nam je stigla ova novogodisnja cestitka od nase Zoje.

Kliknite na link.
http://img407.imageshack.us/img407/7723 ... byzol4.jpg[/b]
livadic

Post by livadic »

Ovdje ocito nesto nije u redu a nemam mogucnosti da to popravim pa cu jos jednom probati da stavim link Zojine cestitke,u nadi da ce te moci da vidite.

http://img407.imageshack.us/img407/7723 ... byzol4.jpg
nina

Treba Puna Adresa

Post by nina »

Naco, molim te da obezbjedis punu adresu mjesta stanovanja i mjesta u kojem se nalazi banka.
Naca wrote:Da mi ne bi puno filozofirali, ajde da uradimo nesto konkretno, a kasnije cemo razmisliti o daljnjim koracima.
Zoja Coko, kcer Davorke i Mladena Coke i sestra pokojnog Srdjana Coke, je na ljecenju u Italiji. Treba joj pomoc. Ovo je njen ziro racun:

Zoja Čoko
SWIFT: BACXCSBG
162 906 320 (Account number)
IBAN: CS73170000016290632034

Njen e-mail: zojacoko2002@yahoo.com

Nemojte se ljutiti, ja sam samo zena od akcije. :P
Post Reply