KNINJANI,JEDAN ZA SVE,SVI ZA JEDNOG

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

laka

krnji kolosjek

Post by laka »

Vidi ovoga iz Bocvane, jos da se Macic ukljuci i bice veselo, u svakom slucaju drago mi je da se Radnicki ukljucuje sto dokazuje da nas i ostali pazljivo prate iako se ne ukljucuju u diskusiju (boze zdravlja ukljucice se).
Evo recimo jednog predloga za Pekija.
Mozemo da napravimo podsajt na Galeriji ili kako to vec ide, to ce ovi nasi kompjuterasi bolje znati, da nebi gusili samu Galeriju i sve to odraditi na podsajtu, a sto se tice finansiranja mozemo da uradimo i promociju kad se napravi kostur organizacije koja ce biti u javnosti a ne virtuelno, i to svako u mjestu gdje zivi pod uslovom da tamo ima dosta Kninjana.
Mozemo mnogo toga, samo da se stvar pokrene i ne moramo dolaziti do financijskih sredstava samo putem, ima mnogo nacina a ja cu da dam par predloga kad se sve pokrene, da nebi trcao pred rudu.
Ijos jedna stvar ljudi, bez nervoze polako korak po korak i vjerujem da cemo uspjeti, u principu nigdje ne zurimo.
Drago mi je da se Cipe vratio sto sam i ocekivao, nije mogao stari vuk da suti.
Pozdrav svima koji ucestvuju i onima koji samo citaju, a vjerujem da ce se i ukljuciti kad vide da smo ozbiljni.
laka

krnji kolosjek

Post by laka »

U ovoj gore poruci sam se toliko zanio da sam preskocio da kazem da mozemo doci do para i na drugi nacin osim preko clanarine.
lana

Re: krnji kolosjek

Post by lana »

laka wrote:U ovoj gore poruci sam se toliko zanio da sam preskocio da kazem da mozemo doci do para i na drugi nacin osim preko clanarine.
Laka prijatelju,
nisi valjda mislio na pljaèku banke???
laka

Post by laka »

Nisam Lana, sacuvaj boze, nisam ja srecom napravljen od takvog materijala, nego kad si me vec povukla za jezik mada nisam htjeo da o tome pricam dok ne uradimo najbitnije tj. da napravimo tu nasu org. evo da ti kazem.
Pare mozemo da skupljamo i raznoraznim promocijama, od donatora, prodajom recimo majica sa nasim logom, koji naravno treba da se osmisli i da se prodaje na recimo veceri Kninjana koji se odrzava u BGD-u jednom godisnje, pa onda imamo razna desavanja u samom Kninu i okolini, ma ima jos mnogo nacina nego o tom potom moja Lana, hajde da uradimo najbitnije, a ja o samom osnivanju nemam pojma, ali mogu svakako da zavrsim mnogo drugih stvari kad se sve napravi.
Sto se tice logoa imam i tu nekih par ideja, ali kao sto rekoh ajde da idemo korak po koprak.
Eto ja toliko pa ti vidi.
mikikas

Post by mikikas »

Dragi Galerijasi , Gazda .....
srce mi je puno i sa ovim prvim nagovestajima da se nesto krece ...
Radniccki , potpuno si u pravu , tako se radi .....i u to ime prva dajem svoj kontakt mada napominjem da nisam pravnik , u stanju sam da odradjujem neke organizacione poslove ........
Dakle ako treba neka takva pomoc , mozete me kontaktirati na mikikas@yahoo.it ..
P.S. da Majo i ja sam primetila da smo u isto vreme bile online !!!
majanb

krenulo...

Post by majanb »

[quote="mikikas"]Dragi Galerijasi , Gazda .....
srce mi je puno i sa ovim prvim nagovestajima da se nesto krece ...
Radniccki , potpuno si u pravu , tako se radi .....i u to ime prva dajem svoj kontakt mada napominjem da nisam pravnik , u stanju sam da odradjujem neke organizacione poslove ........
Dakle ako treba neka takva pomoc , mozete me kontaktirati na mikikas@yahoo.it ..
P.S. da Majo i ja sam primetila da smo u isto vreme bile online !!![/quote]

odlicno, ponude su krenule, za organizaciju imamo, nadam se, laku, mikikas, micu, cipu... mozda i radnicckog...
da li se jos neko javlja za organizaciju...
jadranka

Post by jadranka »

Ideja je OK. Pridruzzujem se. Uzzasno sam slaba u organizaciji, ali samo da skrenem pazznju na ekonomske aspekte. U redu ej da se otvori bank account, ali treba vidjeti gdje, jer bi, prema cijenama kojima banke naplachuju SWIFT usluge provizija skoro bila vecha od uplate, jer se provizija do 500 eura naplachuje, uglavnmom, deset eura.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Racuni...

Post by Miroslav Stankovic »

Evo gdje stojimo sada:

1. Ideja je da se otvore tri racuna, negdje u svijetu, u Hrvatskoj i u Srbiji tako da bi slanje novca bilo naj jeftinije moguce. U svijetu bi se novac slao preko Paypal, Moneybookers, a tamo uplatnicama itd...

2. Tri covjeka bi bila zaduzena za tri kase, a financije bi se vodile na Galeriji tako da ce u svakom trenutku SVI koji uplacuju moci vidjeti stanje blagajni, priliv i odliv novca sa racuna. Mislim da je to jako bitno, prvo radi legalnosti cijelog poduhvata, a i da se nevjerne i vjerne tome uvjere gjde se novac trosi.

3. Sto se tice legalnosti, moramo utvrditi gdje osnovati organizaciju. Npr, u Engleskoj je nelegalno skupiti preko 5000 funti ako nisi osnovao organizaciju itd... U principu mozemo poceti sa ovom akcijom odmah, nista nas ne sprjecava, i brinuti se o ovim stvarima usput.


Ako neko zna vise o tacki 3, neka kaze. Postoje li slicni zahtjevi u Hrv ili Srb?

Toliko za pocetak, nastavak u sljedecoj epizodi serije Nikad robom.
verica

Post by verica »

Izvjesno vrijeme s interesom pratim napore ljudi sa Galerije koji proucavaju razne ideje i nacine u namjeri da pomognu onima kojima je pomoc potrebna.
Ja po prirodi nisam nikakav organizator ili vodja ali podrzavam ovu akciju jer smatram da mi Kninjani razasuti po cijelom svijetu trebamo ostati bliski u dobru i u zlu. Kako izgleda, ovo je akcija vecih razmjera i trebace vremena da se ideje razviju i profunkcionisu.
S obzirom da je Luki pomoc potreban SADA, predlazem da svi ljudi dobrog srca koji iz bilo kojih razloga osjecaju pripadnost Kninskom kraju i ljudima pomognu DANAS.
Pa na primjer 500 Kninjana uplati po 10 eura, sto vecina ljudi moze priustiti, i to iznosi 5000 eura sto je za Luku znacajana pomoc. Razumijem da je wire transfer u vecini zemalja skup, ali da se napravi bankovni cek ne kosta nista ili sasvim sitno. Pored 10 eura za ovo je potrebno malo dobre volje i nesto slobodnog vremena i Luki cemo omoguciti ljecenja a nama donjeti saznanje da smo zajedno ma gdje god bili.

kap + kap +..... = slap (prvi razred osnovne skole)
Kninjanin + Kinjanka +.... = KNIN (zivotna skola)

Svi smo davno culi da grad ne cini samo teritorija i gradjevine, vec da grad cine i ljudi. Pa hajd' da vidimo kakvi smo?
laka

Post by laka »

Kao sto rekoh a vidim da i Verica djeli moje misljenje, ako odradimo ovaj dio sa Lukom povjerovacu da mozemo jos vise, tj. da se organiziramo i pomognemo i drugima.
Cuo sam se veceras sa Majom i ona mi je rekla da moze da se registruje zavicajno udruzenje i u tom slucaju nebi morali da placamo nikom nista, toliko sto se tice Srbijanskog zakona, a vjerujem da je tako i u Hrvatskoj, ako neko zna da je drugcije neka me ispravi.
Moj predlog je da se nesto takvo napravi u Beogradu ili u Novom Sadu zato sto tu ima najvise Kninjana i u samom Kninu normalno posto se necemo djeliti da bi mogli da ucestvuju svi Kninjani bez obzira na nacionalnost.
Dakle stavljamo naglasak na Kninjani da nebi bilo zabune, a sto se tice uvida u finansije normalno je da bude totalna transparentnost.
Da nebi duzili ja bi zamolio Pekija da iz svih poruka sumira predloge pa da polako krenemo i da se predlozi stave na glasanje da odredimo mjesto registracije, nacin uplate, iznos po clanu i na kraju ljude koji ce to da vode, a kasnije mozemo da vidimo i druge nacine finansiranja.
Pozdrav!
Boro Raskovic
Posts: 39
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:14 pm

Post by Boro Raskovic »

Cao drustvo. Bio sam malo odsutan pa se nisam u nista ukljucivao a vidim da se ideja siri i dolazi do konkretnih predloga. drago mi je da ima volje da se nesto napravi.
Posto je slanje novca dosta skupo, moj predlog je da se otvori jedan centralni racun (mozda u Beogradu gdje vecina nas ide) a da mi po svijetu otvorimo regionalne racune u centrima gdje ima puno kninjana i kada neko ide za beograd da odnese pare na racun. Ja se mogu obavezati za regiju srednje Amerike (Chicago, Indijana, Wiskonsin) ili za cijelu Ameriku i odavde stalno neko ide za Beograd pa nema problema za slanje para.
Tako se mogu naci ljudi u Kanadi, po Evropi, Australiji...
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

odlicne ideje

Post by Miroslav Stankovic »

Ova Vericina (slanje licnih cekova) i Borina (racuni po svijetu) ideje su odlicne. Svaka cast, ko vam dade taku pamet? Ovo sve odlicno izgleda, stvari se krecu brze nego sto se ocekivalo.
laka

kninjani, svi za jednog, jedan za sve

Post by laka »

Javite jel se krcka ovdje neka sarma ili je zagorila?
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

nije presha

Post by Miroslav Stankovic »

Cekamo da se Peki oglasi, a on ima trenutno vaznijeg posla kao sto i svi znamo. A i sam si rekao da nije tolika presha, kao sto i nije. Ipak se krece.
nina

Re: nije presha

Post by nina »

mico wrote:Cekamo da se Peki oglasi, a on ima trenutno vaznijeg posla kao sto i svi znamo. A i sam si rekao da nije tolika presha, kao sto i nije. Ipak se krece.
Ajmo Srednja Amerika.
Ili se javite Bori ili meni Nini
Moj telefon je +1 608 232 0280
Zoji je hitno.
Post Reply