KNINSKI LIKOVNI SALON

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

KNINSKI LIKOVNI SALON

Post by Petar-Peky Bukarica »

Pa kaze Bobo:
Dragi moji Kninjani .Ajde da napravimo nesto na brzaka dok Volga pici,ako stane mozda cemo morati gurati.
Sjecate se kako smo imali bogat kulturan ziviot u Kninu.Koliko prestava (sjetite se Mise Krstanovica)Koliko izlizbi (sjetite se Klika -Kninski Likovni Krug )
.Svakog ljeta smo imali "Kninski likovni salon" Izlozbe u Klikovoj Galeriji,Domu... ,Knjiznici.Ajde da pokusamo napraviti jednu virtualnu izlozbu "Kninski Zimski Salon" .Valjda jos uvjek neko razmazuje ,djelja,ili klese.Ako imate neki rad spremite .Nadam se da Gazda nece imati nista protiv .Ajde bacite nesto na ovu temu pa da vidimo kako i kada cemo to da napravimo. Mozda ce nam trebati dvi Volge .Posudicemo od Cakija.

A Naca odgovara:
Ja sirotica ne znam nista rukama raditi. Pletem, vezem, heklam, a kad bi nesto i vajala ili crtala, ko zna na sto bi to licilo s obzirom na moju mastu. Mozete samo pretpostaviti. A nedolicni prilozi se skidaju sa galerije.
Boro Djurica
Posts: 4
Joined: Sun Feb 19, 2006 6:27 pm
Location: Toronto

Kninski Zimski Salon

Post by Boro Djurica »

Malo smo cekali da ovaj topik izadje samostalno dok nam se ideje nisu iskristalizirale.Sada veci imamo neke radove .Vec smo kontaktirali mnoge ljude.
"Kninski Zimski Salon" bi trebao poceti oko prvi februara
Do tada ako nesto slikate ,djeljate,kleset,fotografisete itd. mozete poslati snimke vasih radova gazdi ili meni.Radovi treba da imaju
Ime autora
Ime rada
Tehnika (materijal)
Pomogucnosti dimenzije
godinu rada
cijenu ako zelite prodavati
ako zelite da vas neko kontaktira mozete dati vas imejl ili web sajta ako imate.
Daklen ovo moze biti i prilika da ako se vec bavite ozbilnije umjetnoscu
nesto i zaradite i ostvarite neke nove kontakte ,ai zaonene aktivne da budu aktivniji
Jos nesto posaljite i mjesto gdje sada zivite
Nemojt biti stidljivi ,ponosite se onim sto radite.
Nego nesto razmisljam dali da izlozba bude u sv.Barbari ili dole u gradu
Mozda ce snjeg pa bi nam lakse bilo u gradu. (snovi pusti) a mozda i nisu

Ajde uzmite cetkice i na slikanje
colovic

Post by colovic »

Dragi moj Bobo,
Ako se sve ovo bude desavalo u Sv. Barbari, moze se desiti da opet zaglavimo kod Sandra na veceru. Pa moze opet biti tamo neka oluja. To znaci, da se moze desiti da me opet vozis kuci u fici bez prednjeg sjedista. :D :D :D Sjecas li se?
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PRAZNA BROKVA NA ZIDU

Post by Petar-Peky Bukarica »

Cini mi se da sam bio na nekom od tih Salona ili sam vidio negdje Stivove radove,onda su mi se dopali a danas pogotovo, nostalgija.
Evo prilike da i mi koji smo daleko od Evrope okacimo sliku sa predjelima Knina ili neki drugi rad od nasih umjetnika ili ljudi koji se bave nekom od tehnika koje naginju umjetnosti.
Pretpostavljam da je to skup "sport" i mislim da je ovo jedan od nacina kako bi Kninjani mogli prodavati svoje radove i refati ulozeni trud i sredstva.Ako bude dovoljan odaziv za ovako nesto odvojit cemo na novu stranicu radove koji su za prodaju,za sad bez aukcija.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

MELBURN NOCU (City)

Post by Petar-Peky Bukarica »

Da se oslobodite treme,pred javni nastup,evo probijam led i postavljam par zanimljivih fotografija Melburna u noci (centar grada).
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

DRAZEN DUPOR

Post by Petar-Peky Bukarica »

Za one koji se interesiraju za Drazenove ikone samo da kazem da su radjene u Vizantijskom stilu a pripadaju specificnom pravcu -Kritskoj Skoli Ikonografije.
Post Reply