Biznis

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

Biznis

Post by Goran Zelic-Zele »

Cao narode
Sta mislite da pokrenemo topic na temu biznisa.Znam da to malo odudara od smisla koji ima Galerija,ali,od dinara se ipak zivi.Ako neko ima kakvu ideju o pokretanju nekog posla ne bi bilo lose da je podijeli sa drugima.Evo,ovih dana se u ovdasnjoj stampi mnogo pise o trzistu kapitala,odnosno o olaganju u akcije preduzeca i u investicione fondove.Kazu da je zarada poprilicna.Izasao je podatak da onaj ko je u Montenegro berzi 2002.godine ulozio 1 euro danas ima 212 eura,pa ti vidi.Posto je ovo podrucje za mnoge jos uvijek nepoznanica ne bi bilo lose kad bi oni koji nesto o tome znaju svoja isustva podijelili sa nama ostalima.
Pozdrav svima
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Ja bi volila da zaradim, ali nema nista dok "ja svoja ledja ne podmetnem". Cujem i ja nesto o tim fondovima, berzi...ali nemam pojma o tome. Mozdi ovi zapadnjaci znaju vise pa nek' nas "prosvjetle".
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

Post by Goran Zelic-Zele »

Naco
Dobro si cula o fondovima,lijepa je zarada,ali na dionicama je jos veca,istina i rizik je visi.Dodje mu to kao kladionica,ko zna taj i dobija.Evo ti primjera iz hrvatske,INA je u novembru pustila u opticaj svoje dionice po cijenu od oko 1600kuna.Vec u januaru su vredile po 3000 kuna za svaku dionicu.Racunica je jednostavna i preporucio bi svakom ko ima imalo slobodnog novca da krene u ovu vrst biznisa.Naravno,pretodno se treba malo educirati i raspitati,a tu je i internet.dakle,sretno
Milenko Seat

INA

Post by Milenko Seat »

danas je dionica INE
18.04.2007 3.312,01
17.04.2007 3.380,00
ja nešta i zaradio na 11 dionica,Zele kako tebi ide?
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

Post by Goran Zelic-Zele »

Ovdje kod mene dionice nisu išle tako mnogo,ali blagi plus je zabilježen.Ko ima para neæe pogrešiti ako uloži na ljeto u dionice telekoma,ima predviðanja da æe i one rasti poput ovih INInih
Milenko Seat

staromodnost ili konzervativnost

Post by Milenko Seat »

Ne znam da li sam staromodan ili komzervativan ali ja ti Zele volim svagdje po malo ,pa sam tako ove zime investirao u objekat na ranèu ,cca 60 m2,koštalo me do sad cca 6000 jurica i još raèunam dva soma da dovršim šta ti rode ispada 13o eura po m2,po meni jeftino tim više što se prema ranèu u slijedeæe tri godine treba napraviti auto put,što po meni znaèi porast investicije bar za 400% a do tada koristim iti objekt kao skladište,šta ti Zele kažeš na moju filozofiju života.
Pozdrav. :?:
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

ulaganje u buducnost

Post by Goran Zelic-Zele »

Svaka cast majstore,nekretnine su ipak najsigurnija investicija,samo za taj biznis treba malo više novca.U svakom sluæaju treba pecati sa više štapova,uvijek æe se na neki uhvatiti kakva riba,najgore je ne raditi ništa i èekati da ti lova padne sa neba.Toga nema garantovano.A štp se tiæe dionica,tu treba igrati oprezno i sa malim svotama,ako si oprezan neèeš izgubiti,uz malo sreæe možeš i dobiti,a ako se dogodi èudo ili takozvani poremeæaj pa izgubiš ulog,pošto si malo uložio preživièeš
Milenko Seat

ipak

Post by Milenko Seat »

sve je to ljepo moj Zele,i sve ovo šta radim je da osiguram pristojnu starost ali ako je doživim zato pored ovoga šta prièamo ipak se držim one stare "use,nase i podase" jer jednom se živi i zato ti ja ko pravi kninjanin uvijek u kuæi imam bar jedan pršut,komad pancete i dumižanu crnog vina ........
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

Post by Goran Zelic-Zele »

na tu besjdu nemam sta dodati,begenam potpuno svaku koju se rekao,dakle,use,nase i podase,a za ostalo cemo se nekako snaci,pa ne zivi se sto godina.
Milenko Seat

sve si mi draži

Post by Milenko Seat »

nisam homiæ ali ti si mi sve draži,mislim na mentalni sklop,pošto boraviš u Rijeci a ja imam apartman u Crikvenici (i to je investicija) moramo se naæi,javi kad dolaziš,ja sam obièno cijeli 8 mj. dolje.
i zalij ovaj naš razgovor bar sa dva deci crnog....
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

Post by Goran Zelic-Zele »

Javit cu ti svakako kad su biti u Rijeci pa se mozemo naci i sve to zaliti sa dobrom kapljicom.A ni riba nam bas nece biti mrska,sta kazes na to
Milenko Seat

Riba

Post by Milenko Seat »

Dogovor vrijedi,ali šta se tièe ribe za mene ti postoje samo dvije riba a to je pastrva i ona riba što rokæe i možeš joj šuko utikaè utaknuti u nos,ali o ukusima se ne raspravlja.
Post Reply