tko se sjeca

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

tko se sjeca

Post by Goran Zelic-Zele »

Ajde da pokusamo cakulati o necemu što nas sve zanima.Evo,mene interesuje zna li iko nešto o starom toku rijeke Orasnice.Kroz maglu se sjecam da joj je tok bio negdje iza starog Dinarinog igralista i da je u tom pravcu bio željezni most za vagone.Poslije su iskopali novi tok Orasnice,stari su zatrpali,a srušen je i taj željezni most i izgradjen je novi.Zna li iko nesto o tome, neka se javi.
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

Post by Goran Zelic-Zele »

Evo još jedne temice za cakulu.Pricam u drustvu prije neki dan o kninskim trgovcima i ne mižemo se sjetiti baš ni jednog imena.Sjeca li se iko trgovine ispod Crkve Sv,Pokrova,tko ju je vodio šezdesetih godina.Kako su se zvali trgovci iz prve kninske samoposluge u Pekijevoj zgradi.Sjecate li se Mikine pekare preko puta pijace.Nikako se ne mogu sjetiti kako se zvao gazda zadružne prodavaonice u Aniæa kuæi iza gornjeg mosta.Kao klinci znali smo satima stajati pred onim malim izlogom i smijati se aranžiranju,naime,u izlog su stavljali se po jedno od onog što su nudili.Ludnica.A sjecate li se otvaranje robne kuæe i svog onog sjaja sto nas je zapljusnuo.
Boris Babic
Posts: 28
Joined: Tue Feb 27, 2007 11:55 pm
Location: Beograd

Post by Boris Babic »

"A sjecate li se otvaranje robne kuæe i svog onog sjaja sto nas je zapljusnuo."

У прика кад је то било? Откад сам почео памтити моја је матер радила у робној кући :)
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

tko se sjeca

Post by Goran Zelic-Zele »

Ne znam za vas mladje,ali za mene je robna kuæa bila ko iz bajke.Do tada sam jedino bio u robnoj kuæi Prima u Splitu i jednom u Ljubljani,gdje smo bili na ekskurziji.Kad je ona otvorena u Kninu bilo je to za nas klince èudo nevidjeno,ali u to vrijeme za nas je sve bilo èudo.potrošaèko društvo još tada nije postojalo i nova robna kuæa,poslije onih trgovinica u kojima se pisalo mastiljavim olovkama,a pekmez se rezao špagom i vagao, je bila ko iz bajke.Vjerovatno se zbog toga tih davnih vremena sjeæam sa nostalgijom i sjetom.
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

Re: tko se sjeca

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

zele wrote:Ne znam za vas mladje,ali za mene je robna kuæa bila ko iz bajke.Do tada sam jedino bio u robnoj kuæi Prima u Splitu i jednom u Ljubljani,gdje smo bili na ekskurziji.Kad je ona otvorena u Kninu bilo je to za nas klince èudo nevidjeno,ali u to vrijeme za nas je sve bilo èudo.potrošaèko društvo još tada nije postojalo i nova robna kuæa,poslije onih trgovinica u kojima se pisalo mastiljavim olovkama,a pekmez se rezao špagom i vagao, je bila ko iz bajke.Vjerovatno se zbog toga tih davnih vremena sjeæam sa nostalgijom i sjetom.
Za tvoju radost, veselje , radovanje i vizualno dozivljavanje , imades odje na Galeriji , slije sa otvaranja , a i dezurno kreveljenje i poziranje ondasnje omladine.Gdje je nemerem ti reci , ali potrudi se listati na "Lica " i naces.
livadic

Post by livadic »

Zele, na galeriji ptitisni Search a (u polje) Search for: Otvatanje robne kuce i slika je tu, sa cini mi se Bjegovicem na njoj i ostalom elitom.
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

tko se sjeca

Post by Goran Zelic-Zele »

Fala momci,vidio sam vec tu sliku.Imao sam i ja jednu sa otvaranja robne kuce.Novak i ja smo na dan otaranja isli unutra i,naravno ja sam bio bez love,Novak je kupio jogurt.Uredno smo stali u red za kasu samo da vidimo kako to izgleda pazariti u pravoj pravcatoj robnoj kuci.Netko nas je slikao,mislim da je bio Martin Dubravia,ali sam ja tu sliku negdje zagubio.Ako je pronadjem sigurno cu je poslati Pekiju.Nego,sjeca li se neko imena poslovodja i trgovaca butiga u donjem dijelu grada.Volio bi ih se podsjetiti.
Vojka Treskavica
Posts: 3
Joined: Wed Jan 17, 2007 12:09 pm

Re: tko se sjeca

Post by Vojka Treskavica »

zele wrote:Fala momci,vidio sam vec tu sliku.Imao sam i ja jednu sa otvaranja robne kuce.Novak i ja smo na dan otaranja isli unutra i,naravno ja sam bio bez love,Novak je kupio jogurt.Uredno smo stali u red za kasu samo da vidimo kako to izgleda pazariti u pravoj pravcatoj robnoj kuci.Netko nas je slikao,mislim da je bio Martin Dubravia,ali sam ja tu sliku negdje zagubio.Ako je pronadjem sigurno cu je poslati Pekiju.Nego,sjeca li se neko imena poslovodja i trgovaca butiga u donjem dijelu grada.Volio bi ih se podsjetiti.
Pajo Krpan je radio u onoj tgovine mjesovite robe ispod Sv. Pokrova, do njega je bila urarska radnja moga djede a preko puta je Nenad drzao parfimeriju, a do Nenada Simic drzao svoj famozni stand
Milenko Seat

da nastavim

Post by Milenko Seat »

U Nenedovoj trgovini mirisa su se prodavalele ribarske dozvole i plaæala TV pretplata,do njega Èièa sa svojim biznisom ,Kolo se kreæe dinar se meæe itd.",do njega trafika u kojoj je poslije radila Nene Vr.,iza Vrankoviæeva krèma,preko ceste željezara u kojoj mi je mater 70-te kupila prvi pony,bijele boje,skršio sam ga za dva mjeseca,prekoputa Vranj,krème bila je Slavija,naravno opet gostiona,iza nje prema rivi je nekad bila Sodara,tu sam pijo prve "oranðžade" i "kokte",poslije je tu kuæu kupio Èièa,iza slavije je bio "Kluz" u njemu se radili Joso Perica i njegova žena,pa trgovina mješovite robe,pa "Veseljak" (promijenio nekoliko vlasnika i imena),pa je jodno vrijeme bila proizvodnja i prodaja kora za pite,pa proizvodnja svijeæa,pa prec.mehanièarski servis,u Bilbijinoj kuæu trgovina mješovite robe koju je vodio Nine Tiæ,gdje se ulje prodavalo iz baèvi u rinfuzi i sto kao i brašno i šeæer,iza njega nekakva trgovina tekstila koja mi i nije ostala u sjeæanju,iza vatrogasnog doma Paraæeva gostiona pa ništa pa Gega i njegova pekara a prekoputa njega u portunu pok.Ivica Krvavica je imao stolarsku radionicu,pa nema više biznisa do Atlagiæa mosta,pardon zaboravio sam Kamerija i njegov biznis,
ako sam šta propustio vi nadopunite.
dalmatinoooooo

Post by dalmatinoooooo »

Znate li mozda nekog iz Djevrsaka?
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

ajmo malo o željenici

Post by Goran Zelic-Zele »

Tko zna kad je sagradjena nova željeznièka stanica i da li se stariji sjecaju kako je izgledala stara stanica i kako je tada izgledao taj prostor.
livadic

Post by livadic »

Stara zeljeznicka stanica postoji na galeriji, moras potraziti.

[img]http://img142.imageshack.us/img142/5223 ... tchje8.jpg[/img]
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

\eljeznuièka stanica

Post by Goran Zelic-Zele »

Znam livado,vidio sam tu sliku,ali mene zanimaju i nekakvi podaci na tu temu,ako imaš nekog starijeg pa da mi to javiš,lijepi pozdrav
maccic

Post by maccic »

Zele,
imam ja foto iz osamdesetšeste kad je na željezničku u Kninu stigao Tiiitooo, dva sa dva, na prvoj električnoj lokomotivi koja je stigla u Knin!
Goran Zelic-Zele
Posts: 128
Joined: Sat Dec 30, 2006 5:29 pm

zeljeznicka stanica

Post by Goran Zelic-Zele »

posalji sliku Pekiju da je postavi na Galeriju
Post Reply