Vasa pisma

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Sanja Djuric
Posts: 3
Joined: Sat Apr 28, 2007 5:32 pm
Location: California

Zahvalnica

Post by Sanja Djuric »

Kako u licno ime, tako i u ime svih mojih prijatelja zelim da se zahvalim Pekiju (i njegovim suradnicima) za ulozeni dugogodisnji trud na Galeriji Knina. Moram da priznam da nam je Vas sajt pomogao da se sacuvaju uspostavljeni kontakti i naravno povežu svi stari (da ne kazem izgubljeni) članovi kninske gerile i žkk Knin 90-ih.

Galerija Knina nam je dala ideju da i mi napravimo nas sajt (ukljucujuci live chat i forum vrlo slican ovome) za cakule i druzenja. :-) http://www.3k2n.zoomshare.com

Hvala jos jednom Vama Peky i svim Kninjanima koji su svojom kontirbucijom ozivili ovaj sajt, probudili uspavani duh nasih zemljaka i ponovo nas zblizili, pa makar i na ovaj nacin.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Kritika

Post by Petar-Peky Bukarica »

Misljenje jednog Kninjanina o meni i Galeriji:
Smrade,
Sajt, ne da ti nije izisao iz okvira "licnog", nego je naobicnija
prcijska seraonica, za tebe i one koji tebi odgovaraju. Govnjavi
bijednice, jebao te ... (ime jednog Kninjanina), sugavi anonimus i klosar, kao sto si i sam!
Petnaest godina zivis u toj usranoj Australiji, i jos nisi izisao iz
svoje umisljene kasabe. Krivo mi je sto sam i ono malo vremena djelio
isti zivotni prostor sa huljama i govnarima, prodanim cigansturama.
Zbog gnjida kao sto si ti, volio da onaj Knin proguta zemlja, da ga vise
niko ne spominje, a ponajmanje djubrad kao ti i tvoja seljacija!
Ako ti, smrade, nije jasno zasto ti pisem, to ti je zato sto si
"prodavao" ovo smece od sajta za nekakvu kninsku pricu, sto ne moze biti
dalje od istine. Ne mozes biti nadobudan, koliko tvoj seljanluk moze
biti proziran!
Stevan-Stiv Biserko
Posts: 96
Joined: Mon Apr 11, 2011 11:47 am

Post by Stevan-Stiv Biserko »

Samo javno izrecena rijec,ili citko potisana ima svije znacenje.Nije sramota
biti bolestan,vec je sramota kriti bolest,pa ga nije ni kritikovat,vec uputiti
kof odgovarajuceg ljecnika,jer za sve ima ljeka samo ako se na vrijeme
dodje i da se ljecniku nista nesakrije.Zeli mu brzo ozdravljenje,jer se
nadam da ce uspijeti.
Drago Kovacevic
Posts: 91
Joined: Tue Jul 24, 2012 8:45 pm
Location: Beograd

Post by Drago Kovacevic »

Složio bih se sa Stivom u potpunosti. Ovdje se radi o nekoj teškoj frustraciji i prilièno neplemenitoj patnji.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Kritika

Post by Petar-Peky Bukarica »

Objavljivanjem ovoga zadnjeg pisma nije mi bila namjera da trazim od Vas da procjenjujete psiho-fizicke sposobnosti doticnog autora,pogotovo ne da mu vracate istom mjerom.Razlog zasto sam ga objavio je bio jednostavan,htijeo sam Vam pokazati da ima i onih koji misle da ja ne zasluzujem da vodim ovaj site.Da ima ljudi koji bi to sa svojim stilom vjerovatno bolje radili.
Prema tome susdrzite se od komentara na necija pisma,pogotovo uvredljivih.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Pismo

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nadam se da ce Vam ova poruka,bez obzira sto je upucena Petru,uljepsati dan kao sto je i meni samom.


Petre,
znam da ti ne treba jos jedno pismo od mene, ali obecavam da te nakon ovoga vise necu zamarati. Ovo sto sam ti napisao ranije je bio izraz mog bezobrazluka, izliva krajnjeg primitivizma, koji je ispod granice ukusa i nista sto ti sad napisem, nece oprati moju sramotu zbog toga. Prije svega zbog nas dvojice, a zatim i zbog odnosa nasih porodica, licnih poznanstava i svega ostalog. Okrivio sam tebe za nesto, nasta ti vjerovatno nemas mnogo uticaja, a sve u afektu zbog onoga sta sam na forumu procitao, kao i zbog brisanja mojih postova. To sam dozivio vjerovatno, previse licno, i ocigledno pod losim dojmovima napisao ono sto si imao prilike procitati. Moje misljenje na temu NK Dinara i sl. ostaje isto, tj. ono sta je bilo u mojim postovima(obrisanim), kao i o ljudima koji su u cijeloj toj prici. Politikantstvo i sitnosopstvenicki interesi, iskazani od pojedinih ucesnika rasprave o proslavi stogodisnjice NK Dinara, su pojave koje kod mene izazivaju reakcije koje si imao, nazalost, priliku procitati. Medjutim, moja reakcija na brisanje postova je bila u afektu, i osim toga, nemam nikakvo drugo opravdanje za nesto sto je svakako primitivno, vulgarno i ipak seljacki, ali sa moje strane. Za ono sta sam napisao, ne ocekujem da mi oprostis, jer bi to bilo previse, vec prosto da znas ne mislim o tebi nista od onoga sta sam napisao, niti imam pravo misliti o tebi tako.
Galerija Knina me vise ne zanima, a posto je to tvoj sajt, ti najbolje znas koja mu je svrha i ko treba na njoj da pise. Mislim da je pravljenje ovakvog sajta nesto najbolje sta nam se desilo kao Kninjanima, jos od Oluje, jer sluzi plemenitoj svrsi. Ne slaganje sa jednom temom, ili sa par ucesnika nije dovoljno dobar razlog da se napadne citav sajt, a pogotovo ne ti licno, i na onakav nacin.
Zelim ti sve najbolje i volio bih da znas da ovo ostaje na mojoj savjesti dok sam ziv.
Pozdrav,
..........
PS Nadam se da makar ovaj mail nece ici u rubriku.



Kao sto vidis,ako navratis,ipak sam odlucio da objavim ovu tvoju poruku.
Svako dobro tebi i tvojima.
Post Reply