Vasa pisma

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Vasa pisma

Post by Petar-Peky Bukarica »

Posto mi se ponekad javite sa vasim rijecima kritike ili podrske,porukama u kojima pisete kako ste dozivjeli Galeriju i sta ona za vas znaci,odlucio sam da otvorim topic sa takvim porukama.Necu vas imenovati bez vaseg odobrenja,ako prepoznate vas tekst i zelite da se potpisete,javite pa cemo to napraviti.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PISMO No. 1

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ne mogu odoliti a da ne dam jedan mali komentar. Ova Galerija ti je Peky, kao neko tvoje dijete, nesto tako dobro, tako toplo, tako fali mi rijeci... Hocu reci da se na internetu rijetku srecu stranice sa tako puno pozitivne energije.
Rijetko na Galeriju navrate isfrustrirane budale, a ako ih i ima ti to dobro odradis, (ili ti i Buddy pomogne) pa ih mi ni ne vidimo.
Zanimljivo je koliko smo svi volili taj nas mali grad. I svi smo negdje drugo, razbacani po ovoj kugli zemaljskoj, ali ta nas toplina, malog gradica ispod tvrdjave uz Krku, jos uvijek grije. I neka se nastavi i dalje . Dok god nas ima. Hvala sta nam uveseljavas svaki dan.
A to je jako veliki zadatak.
I nadam se zadovoljstvo obostrano.

Puno pozdrava tebi i tvojima od srca
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PISMO No. 2

Post by Petar-Peky Bukarica »

Cao Peky, puno ti hvala sto si me ponovo uveo u< Galeriju >bez koje nema zivota u dijaspori.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PISMO No. 3

Post by Petar-Peky Bukarica »

Zdravo Peky,
Hvala ti sto si se odmah javio! Registrirao sam se na tvoju stranicu, te nesto pogledao i mogu ti reci: bravo i svaka cast za sve sto si ucinio kako bismo se mogli prisjetiti svega sto je Knin cinilo prepoznatljivim! Taj grad vise nije sto je nekad bio. Tvoj otac Lazo i moj tata su bili dobri prijatelji. Prilike su ucinile da su se nasi Kninjani rasuli po cijelome svijetu. Vjerujem da ste se vi dobro snasli u dalekoj Australiji. Zelim vam sve najbolje!Puno pozdrava Tebi, gospodji Zlati i vasoj djeci
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PISMO No. 4

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nepoznati sugradjanine! Ovaj produljeni vikend vratio mi je nadu da u Kninu jos postoji Netko,al da dugo ne duljim osim naravno velikog pozdrava...
imam poteskoca prilikom registracije?!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PISMO No. 5

Post by Petar-Peky Bukarica »

Odusevljeni smo idejom o Galeriji,za koju smo tek nedavno saznali. Obavijestili smo sve nase prijatelje po Svijetu,od Amerike i Canade,do Australije i Zagreba,da se prijave na Memberlist.Ideja "UNITE KNIN" preko interneta nam je prekrasna i od sveg srca zelimo da nas tamo bude sto vise.Kako izgledamo danas? Rijetko razmisljamo o tome.
Svjesni toga da smo danas tesko prepoznatljivi,ipak smo hrabro(i rado,jer smo se i mi obradovali drugima na Galeriji) odlucili poslati nase fotografije,slikane u nasem stanu danas,na putovanjima 2006.i za jedne od rijetkih posjeta Kninu u jesen prosle godine.Vi se sjetite tko smo,a mi Vas uvijek(pogotovo Zlatu) rado nosimo u nasim sjecanjima.Puno pozdrava od nekadasnjih sugradjana,danas "gradjana svijeta"!Ako niste uspjeli,odat cemo Vam tajnu,na slikama su ...
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PISMO No. 6

Post by Petar-Peky Bukarica »

racunam da .... nece imati nista protiv ako postavis njegovu fotografiju. takodjer cu pregledati sve foldere da nadjem koju photografiju (....... sina) pa cu naknadno poslati. ako postavis bilo koga od nas hvala. drago mi je da si odlucio da postavis fotografije napravljene nakon 91-95. neki od nas su odrasli u tom gradu u tom i nakon toga perioda. veselo
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PISMO No. 7

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nista, lutao sam i danas po Tvom sajtu i opet malo otisao u aut...Pozelio sam samo da Te pozdravim, i Tebi i Tvojoj porodici pozelim svako dobro i od Boga sve najbolje, mada se Ti mene mozda i ne sijecas najbolje. U svakom slucaju, veliki pozdrav i drzi se -
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PISMO No. 8

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dobar dan!
Pogledala sam vas sajt, izvrsna ideja!
Radim magistarski rad koji se tice Knina i okoline, pa sam Vas htjela zamoliti da li mogu koristiti neke od vasih slika? -- Inace sam iz Knina.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PISMO No. 9

Post by Petar-Peky Bukarica »

Zdravo Pero i familjo Bukarica!Ovo ti pise tvoj bivsi komsija .
Prvo da ti se odmah zahvalim na ovom fantasticnom web-sajtu koje nas Kninjane vraca u dobra stara vremena.Tako mi je bilo drago vidjeti tolika poznata lica sa kojima smo zivjeli i djeli svako dobro i zlo.
Inace Ja i moja familija se nalazimo u USA.Ovdje smo nesto vise od osam godina.
Ja sam uspio da izvucem dosta mojih slika iz Knina pa ti i saljem poneku. Mozda ce neke ljude zanimati i malo ih vratiti u proslost.Eto,toliko za sada od mene pa primite ujedno puno pozdrava.
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Tue Nov 24, 2009 4:49 pm, edited 1 time in total.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PISMO No. 10

Post by Petar-Peky Bukarica »

Peky,

Zelim da te pozdravim od srca. Pravi si site napravio. Podsjetio si me na dobra stara vremena, rodni kraj, mladost i drage ljude.
Prosao sam; Dinaru, Surdup, Duler, Risovac, Brezovac, Vrsinu, Kurozeb, Koziju jamu, Krvnicu na Dinari,Kapnicu, Suhopolje, i tako redom kao i ti. Zao mi je da se nikada nismo sreli. Na slikama prepoznao sam Aljosu, Bracu Medica, Kukolja i Boska Sinobada - brku. Pokojne; Momira Maglova i Peru Cimbura takodjer sam poznavao.
U znak zahvalnosti tebi i svima koji napravise ovu stranicu o rodnom Kninu prilazem moj skromni prilog;
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PISMO No. 11

Post by Petar-Peky Bukarica »

Postovani,
Pogledao sam Vas site i jako mi se svidja. Posebno mi je drago da radite na ocuvanju uspomena na nas kraj.
Vidim da ste skinuli nekoliko slika sa moga site, ali neka, samo nastavite sa radom.
Ja isto pokusavam stavljati neke slike iz naseg kraja na internet da mozemo lakse docarati kako je bilo.
Puno uspjeha u radu uz srdacan pozdrav
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PISMO No. 12

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dragi Peki .Prepoznajem mnogo lica sa tvog albuma mnogo mi je dargo da nekako imam neki kontakt sa moim starim krajom .
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

PISMO No: 13

Post by Petar-Peky Bukarica »

Danas su mi došli roditelji u kratki posjet...a S----- i ja,naravno,u Galeriji bile i cavrljale malo sa R----.
Kad je caca ušao u Galeriju...to je suza suzu stizala od srece
a ni mama nije puno zaostajala.Jedva sam starog prisilila da odradimo nedjeljni rucak pa kako se najeo i malo umoran od puta bio,kaže "Probudi me za pola ure da opet zavirim i ceri moja baš me obradova a tom decku što je inicirao ovo puno pozdrava,zdravlja,srecu mu Bog dao i njegovima!"
Eto u njihovo ime pišem ti da znaš,pozdrav.
cipe

Post by cipe »

Peky
Nije me dugo bilo na ovom sajtu i nedavno kad sam naletio ugodno se iznenadio. Prije par godina samo nas je 10-tak clanova bilo a sada kolko vidim nekoliko stotina,svaka cast !
Pozdrav ! 8)
Post Reply