Rodjendan u Kninu

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Milenko Seat

Rodjendan u Kninu

Post by Milenko Seat »

Jucer mi je bio 45 rodjendan,to za širu javnost i nije neki dogadjaj ali imao sam zadovoljstvo nakon dugog niza godina rodjendan provesti u svom rodnom gradu.Prošao sam pored bolnice u kojoj sam rodjen,kuce u kojoj sam odrastao i šetao ulicama na kojim sam rastao,svecani rucak je bio dobar domaci grah i domaca žutina te ugodno društvo pa šta bi covjek bolje poželio.
Kakvi su bili vaši rodjendani u Kninu?
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Sretan ti rodjendan Tene i interesuje me 'el te bolio drob od gra i zutine? Ostario si Tene brate, punih 45! Dabogda zivio jos sto godina i sjedio na zidicu!
domenika

Post by domenika »

Ja se takoðer pridružujem èestitkama. :lol:
mikikas

Post by mikikas »

tanti auguri a teeeeeeeeeee
tanti auguri caro Tene
tanti augri a teeeeeeeeeeeeeee
Boris Babic
Posts: 28
Joined: Tue Feb 27, 2007 11:55 pm
Location: Beograd

Post by Boris Babic »

O sretan rodjendan zemo! Da nam zivis u zdravlju i veselju barem jos 100 godina . Kakvi su bili rodjendani? Pa najbolji za nas kninjane. Kao sto si i sam rekao uz stare prijatelje, dobro zezanje i naravno cast. Ma kad razmislim svaki mi je dan bio rodjendan :) E Miki dede nam pjesmicu prevedi na domaci :)
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

Rodjendan u Kninu

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Sretan ti cetrdeset i peti rodjendam Tane i sve najbolje u iducih cetrdeste i pet godina i da ti Bog poda zdravlje i zadovoljstvo tebi i tvojoj familiji zeli ti Repko.
Kako sam proveo rodjendan u Kninu? Bili je to davno kada smo ja i moja genga slavili rodjendane po Kninskim ulicama i kada je rodjendan znacio nesto.Sjecam se jednom;bili smo u serenadi,ljetno doba (rodjen sam u Augustu) i odjednom Tarnovski se sjeti mog roddjen dana i uhvati me rulja i skinu me gola i ubace u Butiznicu.Ja izidzem onako mokar i krenem kuci i ispricam mom caci sto je bilo,a on da crkne od smija i povede me u podrum i natoci damijanu vina i ja se vretim medju moje drustvo i pili smo to vino do zore.Od te godine,svake godine smo slavili moj rodjen dan uz gitaru i damijanu.Takve se stvari ne zaboravljaju i ponosan sam sto imam priliku da vam ispricam taj dogadjaj. Repko.
mikikas

Post by mikikas »

nasa verzija ove pesmice je
danas nam je divan dan , divan dan ,
nasem Teni rodjenadan
Snjezana

Roðendanska

Post by Snjezana »

Dobri moj komšo,
pridružujem se èestitkama za roðendan i želim ti od srca svako dobro a najviše zdravlja, jer kad je èovjek zdrav onda mu je i voda slatka :wink:
Ile Cenic
Posts: 95
Joined: Mon Mar 26, 2007 5:19 am
Location: california

Post by Ile Cenic »

Tene sretan 45 ti i jos punooooooo zeli ti ile!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Kakvi su bili vaši rodjendani u Kninu?

Post by Petar-Peky Bukarica »

Kakvi su bili vaši rodjendani u Kninu?

Da ne ispadnem nepristojan,pridruzujem se cestitkama.
Mislim da je Tenenum osim toga sto je naveo svoj rodjendan htijeo da Vas animira da pisete kako ste nekad provodili rodjendane u Kninu.
Ja licno se ne mogu sijetiti nijednog slavlja mog rodjendana,jedino predpostavljam da se popila koja tura vise u to ime.
Milenko Seat

TO

Post by Milenko Seat »

Zahvaljujem svima na èestitkama,ali kao što je Peky zakljuèio cilj mi je bio upravo da vi ostali opišete kako ste slavili roðendan u Kninu,poput onog što je napisao šjor Repko.
mala

rodjendan

Post by mala »

Kao djete sjecam se mojih rodjendana, sav komsiluk, rodbina stari i mladi dosli bi kod nas. Mama ko i svaka mama sve spremila po redu kako to ide a na kraju torta sa svjecicama. Telefon bi tih dana cesto zvonio tetke, dede, babe i rodbina iz inostranstva zvali da mi cestitaju. To vece bi se kasno igrali oko zgrada ispred nase kuce jer je ljeto, mogu reci nije bilo granica, cak sam bila puno puta bezobrazna pa zvonila komsiluku kad odu spavati. Jedan od kojih pamtim rodjendana je bio moj 15 ili 16 kad su mi dali da pijem. Tesko je to bilo iz pocetka, veliko to nase pivo al moralo se necemo sad da popustimo, da se obrukamo kao nemozemo to sve popiti. I tako 4 ili 5 puta. Mogu reci nije mi se vrtilo sto sam ocekivala, al kad sam izasla na svjez zrak sve je poslo niz brdo. Drugove nove cipele vise nisu bile ciste, da povratila ja jaojjjjjjjjjj sramote. Bio je veoma dobar, rekao nema veze al znam da je onako tajno poludio. Kuci krisom stigla, svi spavaju a ja malo na prozor da se osvjezim kad on ponovo. Tu noc mi se vrtilo, ribaca cetka je radila nekoliko puta po tatinoj fasadi da ne primjeti ujutro. Mislim da mi je muka bila i sutradan al drugacije nije moglo. To se moralo napraviti kad tad. Srecom starci nisu nista primjetili al milsim i danas se malo zuti ispod mog prozora. Danas bas i nepijem eto ima jedno 17 godina nesto mi i ne ide.
lana

Re:abraham

Post by lana »

Tenenum wrote:Zahvaljujem svima na èestitkama,ali kao što je Peky zakljuèio cilj mi je bio upravo da vi ostali opišete kako ste slavili roðendan u Kninu,poput onog što je napisao šjor Repko.
Ja bi pisala ali moj roðendan je bio 2. maja a to mu doðe kao roðendan 1. januara. :geek:
Ko æe se sjetiti nekakvog roðendana jutro po proslavi, svi malo popili dan prije a ni na poso ne treba iæi , pa se može i odspavati. :roll:
Ovdje kod mene ljudi slave 50. roðendan. :clock:
Nije mi baš previše bilo jasno, èemu to služi, jel da te podsjeti da si star ko biblija ili da se veseliš što si još živ.

Nema šansi da ja nešto tako proslavljam. :newb:
Tako sam mislila i predomislila sam se. :3some:

Bila sam pozvana na jedan takav roðendan- kažu mu "abraham" po svecu Abrahamu - i oduševila sam se. :blob5:
Prvo što mi je palo u oèi je osjeæaj da nisi star,
jer su svi oko 50 pa i puno stariji.
Nekako 45-50 je donja granica starosti. :angel1:

Mogu samo reæi:
Dugo se nisam toliko smijala, toliko plesala, toliko zabavnih igrica igrala,toliko opuštena bila.
Abraham je žur posebne vrste i mislim da bi ga trebalo prakticirati. :blob3: :blob5: :blob3:
Daniela Damjanic
Posts: 53
Joined: Sat Mar 15, 2008 9:02 pm

Post by Daniela Damjanic »

Svojih rodjendana u Kninu se sijecam po velikoj torti u frizideru, skicanju prasadi i zastavama po gradu.Rodjena sam 29.11! Uvijek bio dobar rucak, familija na okupu...radio Knin uvijek pusta svecane praznicne pijesme...bilo nekad... :D
VLjilja

Post by VLjilja »

Ja sam rodjena 3o.12. pa se uvjek slavio moj rodjendan kad i nova godina.Uvjek je bilo puno ljudi u kuci spremali se kolaci i torte.Ko ce znati jel to bilo zbog nove godine ili zbog mog rodjendana.
Post Reply