Rodjendan u Kninu

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Andrea Pavkovic
Posts: 78
Joined: Tue Jun 06, 2006 10:02 am
Location: Australia

Post by Andrea Pavkovic »

Ja sam rodjena 25. 05 Vjerovatno se svi sjecamo okicenog knina, sleta, gitarijade na tvrdjavi. Da bude veselije, moj brat je rodjen 29. 11 pa bi slicno bilo i na njegov rodjendan.
Nenad Bolta
Posts: 22
Joined: Mon Dec 08, 2003 11:27 pm
Location: U.S.A.

Post by Nenad Bolta »

Ja imam 42 godine...

ili 513 mjeseci
ili 2,232 nedjelja
ili 15,629 dana
ili 375,103 sati
ili 22,506,155 minuta
ili 1,350,369,343 sekunda

i moj sljedeci rodjendan je tacno za
76 dana 17 sati 24 minuta 18 sekundi.

OVO JE MOMENTALNA SITUACIJA,MOZDA RODJENDAN I PROSLAVIM U KNINU, I OD SAD NECU GOVORITI DA IMAM 42 GOD. IMAM SAMO 513 MJESECI,ZVUCI NEKAKO DRUGACIJE...(ocu reci manje)
verica

Post by verica »

Iako je za mene je broj rodjendana proslavljenih u Kninu jos uvijek veci od rodjendana proslavljenih u drugim krajevima samo dva mogu izdvojiti kao one koji se pamte, sedmi i dvadeset drugi. Ostali su vjerovatno bili uobicajeni.
Kako se primicao moj sedmi rodjendan po glavi su mi se motale torta, rodjendanska zabava i velika zelja. Mama je bila pred kraj trudnoce i veoma cesto su me nesmotreni ljudi zadirkivali da ce mama roditi brata i mene vise nece voliti. Moja reakcija je bila nepromjenjiva; brata cu baciti kroz prozor. JA HOCU SESTRU!!!
Za razliku od drugih, na dan mog rodjendana nisam dobila poklon od mame i tate jer mama nije mogla da obilazi prodavnice na augustovskoj vrucini. Ali uostalom to i nije bio tako veliki problem jer su tu bili moji drugari i torta. Nakon ljepo provedenog dana sam otisla na spavanje iscrpljena ali zadovoljna. Tek sto sam zaspala probudim se i ugledam moju mamu kako me ljubi. Pa kaze, "Zlato, ti spavaj a mama ide u bolnicu da ti donese sestru." (Tko li joj je to dosapnuo?) Ucinilo mi se da tek sto sam opet zaspala kad tata me zove, "Verice probudi se, trebas da odneses mami cvjece, rodila ti je sestru." Do danasnjeg dana moja sestra, od koje sam starija 7 godina i 14 sati, je moj najdrazi rodjendanski poklon.

Dan mog dvadeset drugog rodjendana je osvanu i protekao kao vedar, suncan i sretan. A kako i nebi kad sam se na taj dan zarucila. Uostalom, kisa i da je padala nebi imala sanse da nesto pokvari.

O kako je ljepo biti mlad, svako odjelo ti dobro stoji,
a svaka rana manje te boli,
o da, o da, o da......

Ipak je najljepse ostati mlad i sretan u dusi a to se moze samo ako se hoce. Ova nasa Galerija nam je odlicna podrska.



"Keep your face to the sunshine and you cannot see the shadow."
Helen Keller
Post Reply