samo onako bezveze

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

?

Post by Petar-Peky Bukarica »

Kad si ovo napisao mislio sam da se odnosi na mene jer jedino ja to ovdje radim :
P.S.
sve gramatičke greške se namjerne i moje su autorsko djelo,te molim zainteresirane da ih ne ispravljaju jer će povrijediti moja autorska prava


Izvini ali ja sam to tako protumačio .

Povod mome javljanju je bio tekst od maccica :

islo se na galeriju dok nas neki cudni kriteriji nisu udaljili sa iste. Tako mi veli dosta ljudi koji su posjecivali Galeriju, a sad su po drugim sajtovima gdje mogu slobodno da se druze...

Očekujem da će mi neko odgovoriti od ovih koji smatraju da im Galerija nedaje slobodu izražavanja , što su morali otići na druge sajtove da bi mogli slobodno pričati .
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Thu Apr 15, 2021 9:27 am, edited 1 time in total.
lana

Post by lana »

Dobro je, nešto se dešava. :roll:
Najmučnije je kad se povučemo u tišinu, svi smo tu negdje a držimo se svako za sebe. :cry: :?
Lijepo je da postoji neki sajt, gdje imamo priliku stupiti u kontakt s ljudima, za koje smo mislili da ih više neć‡emo nikad sresti. A ovako, ..... možda ih i sretnemo jednog dana.... :lol:
Fascinira me činjenica da smo razbacani po cijelome svijetu, nisam jedino sigurna da li je neko od Kninjana na Antartiki?
Otišli smo toliko daleko, koliko smo bili spremni rizikovati i otić‡i u nepoznato tražeć‡i svoju sreć‡u. :walk:
Otišli smo kad je "podgorilo pod noktima" , a neki i prije, ne čekajuć‡i da podgori. :violent3:
Niko nije išao iz dobroga na još bolje.
Onaj koji se nije mogao odlučiti da ide daleko, ostao je bliže.
I zna zašto je ostao.
A nikad, baš nikad nismo bili svi isti, niti u socijalizmu ne. I jedino tako je pravilno i pravedno.
Niti smo jednako pametni, niti smo jednako snalažljivi, niti smo jednako elokventni, niti smo jednako štedljivi, niti nas zanimaju iste stvari,niti smo jednako lijepi, niti smo jednako obrazovani..... i tako u nedogled. :occasion5:
I baš to je dobro, ta naša različitost.
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Zivili !

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dobar ti ovaj smajlić , aj živili !
:occasion5:
Milenko Seat

Post by Milenko Seat »

lana wrote: Niti smo jednako pametni, niti smo jednako snalažljivi, niti smo jednako elokventni, niti smo jednako štedljivi, niti nas zanimaju iste stvari,niti smo jednako lijepi, niti smo jednako obrazovani..... i tako u nedogled. :occasion5:
I baš to je dobro, ta naša razlièitost.
Ja bih rekao da je to ono što nas spaja,jer najveći Kninski redikuli (Stevo_Suljo,Stevo -Jaguar,Pero-Golub) i najveći Kninski intelaktualci (Doktori,profesori i umjetnici ) su Kninjani i Knin bez njih nebi bio ono što je bio,pa tako i Galerija nebi bila ono što je da nije takva kakva jest.
Mene smeta radio-Šabac na Galeriji (poruke i pozdravi ispod slika) ali tko sam ja da nekom objašnjavam da za to postoje privatne poruke i i "emajlirana pošta",jednostavno to zanemarim jer je to nečije htijenje i ljubav.......
P.S. inače Lana mogla bi i pozvati na tu pivu na Tromostovlje da se i vidimo,naravno na tvoj račun,hahahahaha (xaxaxaxaxaxa,ako sam dobro preveo)
Luka Kanazir
Posts: 10
Joined: Thu Sep 04, 2008 10:09 pm

Post by Luka Kanazir »

Nemoj tako Tenenum, ima poseban topic Pozdravi, zelje, poruke. Neka se ljudi pozdravljaju, bio je nekad radio Knin i nedeljom se puštala muzika isto slično nešto kao pozdravi i želje kad bi se neko ženio ili išao u JNA. Meni su puštali onu Čobijevu pjesmu Kad u vojsku pođem ja cijelo selo će znatiii... jedno 10 puta taj dan. e koji su to dani bili.
lana

piva

Post by lana »

Tenenum wrote:
P.S. ina�e Lana mogla bi i pozvati na tu pivu na Tromostovlje da se i vidimo,naravno na tvoj ra�un,hahahahaha (xaxaxaxaxaxa,ako sam dobro preveo)
Pa, Tene, ja ne znam gdje si ti bio oko nove godinice ali ovi tvoji otamo navalili na Tromostovje ( 28.12.- koncert Toni Cetinski, 31.12.- koncert Danijela....) ja sam dežurala na Tromostovju sa kuvanim vinom. Inače, ti znaš da imaš poziv na pivu pa kad dođ‘eš, bić‡eš dobrodošao. :occasion5:
( ksa,ksa,ksa....ako sam dobro prevela) :wave:
laka

samo onako bezveze

Post by laka »

Ma sta vam je ljudi, samo sam malo zatalasao da probudim duhove.
Samo sam iznio svoje misljenje, valjda imam pravo na to, a za sve koje to tangira samo znaci da sam bio u pravu.
U sustini nije ni to bitno, vec da imamo suprostavljena misljenja jer da nije tako nebi valjalo, bez suprotnih misljenja nema ni dijaloga a ako nema dijaloga Galerija je mrtva, sto ja nikako nebi zelio.
Po meni, bolje je da se malo i zakacimo nego samo da sutimo.
One koje je moje pisanje dotaklo neka koriguju ponasanje ili neka iznesu argumente protiv, ja cu naravno i dalje da branim svoj stav.
Sto se tice Pekija, nije mi jasno zasto se on uvjek osjeca prozvanim, ja licno nemam neke konkretne primjedbe osim nekih zanemarujucih sitnica tu i tamo, ali boze moj niko nije savrsen pa naravno da to ne ocekujemo ni od Pekija.
Rekao sam sta me smeta kod nekih nasih Kninjana, a svi vi mozete meni reci sta vas smeta kod mene, uopste necu da se ljutim, cak sto vise mozda mi vase kritike pomognu da na neki nacin budem bolji covjek.
Nemam nista protiv konstruktivne kritike koja ima argumente, ta covjek se uci dok je ziv i niko od nas u sustini nezna nista, ali zajedno znamo mnogo.
Jos nesto, volio bih da se malo zakuva dijalog na ovim stranicama, a ne da se provlacimo kroz Galeriju kao duhovi.
Kad izadjem na forum samo vidim kako se stidljivo pojavi Luk, Lela, Lana, Tenenum, Olja, Milkica, Andjela, Naca, Peki i mnogi drugi a niko ne ostavlja nikakav trag, kao da se nakon ovolikih godina nema sta napisati, kao da nemamo jedni drugima sta reci, pa i ono sta Luk kaze, makar zelje, pozdravi i poruke.
Toliko od mene a sada ste svi vi ostali na redu.
Svako dobro Kninjani!
Daniela Damjanic
Posts: 53
Joined: Sat Mar 15, 2008 9:02 pm

Post by Daniela Damjanic »

Ajme sto ste se raspisali:)
Ih Laka, ja ko duh? Nemoj tako, dodjem svaki dan. provirim, posjetim zidic, iscakulamo se i tako to....ne pisem puno, ne zbog gramatickih gresaka ili ta dva razmaka o kojem pricate, nemam pojma ni sta je to,nisam na satu jezika nego na forumu/galeriji, nego nemam bas nesto reci....niko nit me pozna, nit puno ljudi poznam iz Knina, ali eto volim doci jer je to moj grad i ovu Galeriju smatram za svoju, nasu:)
U toku dana imam sat vremena za osjesti na galeriji, nadje se vrijeme, samo mislim sto koga briga sto je meni napada snjeg do koljena, sto mi opet onaj pe##r sa grtalicom sve nanio na vrata i lopatajuci mi se ustuno po ko zna koji put vrat...ili koga briga sto cu sutra kod advokata jer imam arbitrazu vezano za nekakav udes koji je bio ima godinu i po dana i jos se nije rijesio....sve mislim koga ce to pod milim Bogom interesirati :shock: Nemam ja nekih prica i dogadjaja iz Knina da bih ovdje pisala jer sam isla u Zadar u srednju, poslje otisla u BGD, onih par godina u KNINU sto sam radila u bolnici pola novih nekih ljudi, pola zaboravila,...sjecam se planinara i njihovih odlazaka u Brezovac,ujakovih prijatelja, Pekya, Colje, Mise, Savice...te ekipe...ali to se samo sjecam, a nemam sto napisati...eto to ti je razlog sto ne pisem,a opet volim procitai, a dok ne pisemo nemamo sta citati tako da razumijem zasto ovo pisete....



Evo kad sam tu sad cu vam ispricati jedan "tuzni" dogadjaj iz Chicaga!
Za Novu godinu gostovali su nam Neda Ukraden, Mindjusari i jos neka dva brata, ne znam im ime, pjevaju bukovacke pjesme, nije ni vazno...
ulaz 120$ ukljucujuci veceru, open bar cijelu noc , kolaci....orgaizator(Kninjanin) se stvarno potrudio, dekorirao salu, hrana na nivou, sve kako treba...ali nema ljudi....nema ih...Kninjani na nekim drugim zurkama....bilo nas je vise kad su Mindjusari sami dolazili u crkvenu salu i pjevali nam za barom, nego tu noc.....kao nema se novaca, kriza....ma koja kriza...da je bio Baja i Karleusa, bilo bi Kninjana o ho ho! ovako Mindjusari i organizator iz Knina....nikog nema...decko potrosio novce, zabavljaci nikakvu zaradu....a Kninjana pun Chicago...tuzno...
milkica

samo onako bezveze

Post by milkica »

Sta da vam kazem,sve sta su Lela i Laka napisali istina ,pre nas je bilo vise,pa kad smo na zidicu covek i zaboravi neke stvari,brige probleme,jer kad sam na zidicu znam sta me ceka ,zezanje sa mojim ljudima iz knina ,tako reci to mi je i neki kontakt sa njima,da se ispricamo izezamo cujemo poneku novu,Lela vam je rekla dogadjaj za novu godinu u cikagu ziva istina tamo gde nas treba da bude nas nema,a svi znamo reci e moji kninjani a kad treba nesto nigde nikoga ,nepostoji ona parola vise "svi za jednoga jedan za sve"svi su se nekako povukli u neku jazbinu,nekad se razocaram po pitanju toga ,dali je to zbog ove zime ili sta ,nas par sta se kako kaze laka stidljivo pojavimo ,nesto i dodamo napise se ,dali se boje gramaticki gresaka ja sam prva tu ,ali sta me briga ko cita taj i vidi poentu u pisanju a negleda greske,kod mene nema ni velikog slova ,ni tacke ,sve u jednoj recenici receno,pa ko ce zameriti neka zameri,sto se tice dogadjaja i secanja u kninu tu bi se moglo pisati danima..........nemoj te misliti da je ovo neka kritika, ali sto kaze laka da se malo zakuva da se razdrmate malo ,da se vise cujemo ,svugde nas ima po ovom svetu,pa da svi napisemo po neku recenicu ,novinu ,dogadjaj neki odma se vidi da smo tu,..........eto toliko od mene ,ipak ja sviju vas volim i veliki pozdrav za moje kninjane
lana

Post by lana »

Bas ste me obradovali ljudi. Jeste lijepo doci na galeriju, a ono neko nešto napisao... :roll:

Lijepo ste napisale obe i Milkica i Lela. Svako od nas ima svoje probleme, veće i manje probleme. Ne znam ko je bez problema a živ.
Kod Lake ponekad osjetim nešto kao neku nedefinisanu ljutnju.
Imam osjećaj, Laka, da se sretnemo svi opet u Kninu, ti bi nas sve postrojio i dao nam svakome po sto sklekova, pa deri.... :glasses11:
nekako si nas prozvao da kažemo što mislimo. Svi smo mi imali teške faze u životu, kad ti se čini da se sve okrenulo protiv tebe i da sve što radiš nema ama baš nikakvog efekta, trudiš se ko lud a još uvijek si na početku.
Ponekad sam znala razmišljati, da sam negdje drugdje možda bi sve izgledalo drugačije i možda lakše za živjeti. Možda.....
Ali nije poanta u tome. Mi smo takvi kao što smo i zato što smo takvi, izabrali smo baš taj put i nijedan drugi.
Drugi životni put, drugi čovjek. Kninjanima je sudbina namijenila golgotu i iz toga treba potegniti najbolje. :thumbup:
I još nešto: nemoj misliti da je drugima sve lijepo i lako.
Prave se, Laka.
Svi mi , čast izuzecima, živimo od rada, svojih ruku i svoje glave, a nadnice se razlikuju od države do države. Ali još uvijek su nadnice ( ili malo finije - plać‡e). A od plaÄće još niko nije obogatio. Plać‡a je za preživiti.
I svaka plaÄća se potroši od prvog do tridesetog, bez obzira gdje si. :dontknow:
Milenko Seat

Život

Post by Milenko Seat »

lana wrote: Svi mi , èast izuzecima, živimo od rada, svojih ruku i svoje glave, a nadnice se razlikuju od države do države. Ali još uvijek su nadnice ( ili malo finije - plaæe). A od plaæe još niko nije obogatio. Plaèa je za preživiti.
I svaka plaèa se potroši od prvog do tridesetog, bez obzira gdje si. :dontknow:
Lana,i tamo odakle smo potelki živio je kako ko,ja sam toplu vodu iz špine prvi put vidio kad sam došao u dom u Zagreb sa 14 godina,dok sam išao u osnovnu školu u Kninu umivao sam se na èesmi na staroj pijaci,kako ljeti tako i zimi,tako je bilo i nije se moglo drugaèije, ali pored svega toga pamtim sretno djetinjstvo u Kninu.
Imao sam život do prije dvije godine u kojem mi ekonoski gledano nije falilo ni ptièijeg mljeka (karikiram) i sve sam to ostavio i poèeo opet od skoro nule,jer novca je bilo ali ne ljubavi poštovanja.
Nedavno sam bio u takvoj krizi da je malo falilo da si prosviram glavu,ne zbog bijede (radim i po 12 sati dnevno i dok sam zdrav neæu biti gladan) nego zbog nedostatka volje za život,zbog nedostatka cilja kojem bi se stremilo,i opet ljubavi i poštovanja.
I kad naš prijatelj s Galerije,kaže da jedva sastavlja kraj s krajemali da kad pogleda svog sina..............vjeruj da postanem prvi put u životu zavidan jer on ima zašto živjeti,ima motiv,ima ono što mu daje snage i volje da izdrži.Ja u isto vrijeme æu ono što zaradim bez razmišljanja zalokati i prokockati ako treba za jedan dan jer mi fali taj motiv za sutra.
Ljepo je imati novac ali njime se ne kupuje sreæa,pa mislim da je Stevo-Suljo možda u svom životnom svijetu bio možda sretniji od najbogatijeg Kninjanina,tko æe to znati.
Lana ovo nije odgovor na tvoj napis,ovo je samo moja lamentacija na izdvojeni pasus tvog teksta,koji izdvojen iz konteksta daje krivu sliku èlanka,kao i u životu sve izdvojeno iz cijeline ima sasvim drugi znaèaj.
Da i meni je drago da su se naši sugraðani raspisali,nek piše tko šta zna i kako zna,nek ostane trag iza nas.......bar virtualni. :sad11:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Galerija

Post by Petar-Peky Bukarica »

To i jeste poenta Galerije , Tenenum .
Galerija je zamisljena kao stranica na kojoj bi se sacuvali dokumenti (slike i tekstovi) o Kninu i okolici , ljudima i obicajima .
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

DEAR LORD !

Post by Petar-Peky Bukarica »

Skinuto sa Neta , nadam se da nije problem što je na Engleskom .

Dear Lord,

Every single evening
As I'm lying here in bed,
This tiny little Prayer
Keeps running through my head:

God bless all my family
Wherever they may be,
Keep them warm
and safe from harm
For they're so close to me.

And God, there is one more thing
I wish that you could do;
Hope you don't mind me asking,
Please bless my computer too.

Now I know that it's unusual
To Bless a motherboard,
But listen just a second
While I explain it to you, Lord.

You see, that little metal box
Holds more than odds and & amp; ends;
Inside those small compartments
Rest so many of my friends.

I know so much about them
By the kindness that they give,
And this little scrap of metal
Takes me in to where they live.

By faith is how I know them
Much the same as you.
We share in what life brings us
And from that our friendships grew.

Please take an extra minute
From your duties up above,
To bless those in my address book
That's filled with so much love.

Wherever else this prayer may reach
To each and every friend,
Bless each e-mail inbox
And each person who hits 'send'.

When you update your Heavenly list
On your own Great CD-ROM,
Bless everyone who says this prayer
Sent up to GOD.com

Amen
andjela.pesic
Posts: 53
Joined: Fri Feb 15, 2008 12:29 pm

Post by andjela.pesic »

A baš vala AMEN!Da nije ove sprave zaboravili bi jedni drugima imena,a o liku da i ne govorim.
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

:o :D
Post Reply