samo onako bezveze

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

KAD JE VEC BEZ VEZE

Post by Dean Beric »

Ovdje gdje je dozvoljeno malo bez veze htio sam ostaviti jednu svoju misao bez veze. Naime, svidja mi se cijela ova Galerija Knina, a pogotovo ona njena napomena da je ovdje Knin zamrznut u 1990. godini. Podržavam to punim srcem i s toliko zara da sam odlucio i sebe zamrznuti u 1990. godini, valjda kao kninjanin imam na to pravo makar ovdje. Nije to nimalo lose, imam trideset devet godina, gustu kosu, sve zube, naocale mi sluze samo za dulje citanje, imam jedva 73 kila, zdrav sam, mlad sam, ukratko: super.
Sad kad podijelim sebe na ovaj zamrznuti dio i nepozvan ostatak koji je dosao poslije, ne bas veseo, zamrzim ogledalo, vagu, ruke prekratke za drzanje novina, jedino mi sampon primjetno traje duze. Zato imam jedan prijedlog, kad se citamo na ovim stranicama, kad se nadjemo na zidicu, a i inace, kad god smo negdje, zamrznimo se u 1990., bice nam puno toga lakse. Ako je ovo bez veze, makar je na pravoj stranici.
Pozdrav jednoj ............, i neka sama stavi tockica koliko joj treba.
lana

Post by lana »

GLedam nešto po forumu pa opazih: prošle godine u ovo doba, tačnije 31.marta naguralo nas se 62 ljudi, na Galeriji, u isto vrijeme. Koja navala. A vidi nas ove godine.
Proljetni umor, definitivno!!!!!!!! :roll: :roll: :roll:
Hespera

samo onako bezveze

Post by Hespera »

E, 1990. , pa cini mi se da to nije tako davno, a kad se bacim na racunanje hvata me panika. 19 godina mladja !Ali tad je nekako sve brzo islo .To je bilo kad sam jos bila ziva.Ipak ne bih se vracala.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

HESPER

Post by Dean Beric »

Hespera, kako sam i ja vecernji jedna sugestija tebi i svima, Što se tice starenja. Plagiracu sam sebe iz jedne cestitke.
Ima jedno mjesto gdje se sakrivam, gdje je sve zamrzlo u 1990. godini. Imam samo 39 godina i nikad neć‡u napuniti 40, nikad neće doć‡i 1991. Ima jedan zidic na kojem sam gledao kako izgledaju odrasli, zidic na kojem sam odrastao, zidic sa kojeg sam gledao curice kako odrastaju, zidic sa kojeg sam pratio sinove kako se igraju na livadici i neke moje bivse tajne sa svojim sinovima. Na tom zidicu i danas neki navrać‡aju cesto, neki malo rjedje (kao nekad studenti za ferije), a neki samo prosetaju kao one curice nekad.
Ti se, Vecernja (jutarnja mozda), nebi vracala, ja bih. Kad se pita za nekog da li je još ziv, ustvari se usput pita da li zivi, ili samo radi, jede i spava. Zivot uvijek sadrzi i snove, a za ljepsi zivot treba nauciti sanjati budan. To sam mogao i prije, ali mi je na zidicu jednostavnije. Zato, Hespera, vrati se, probaj, ne boli
Hespera

Deanu

Post by Hespera »

Vracam se ja vracam,svakoga trena ,nisi me razumeo.
S veceri ,majsko se nebo u mom snu ponavlja.
Miris popodnevne kise,dok se vracam iz skole,tada jos nizak drvored u nasoj glavnoj ulici, na zidicu zelim da vidim nekoga ,....svasta ,svasta...
Vracam se vracam i precesto. Tada sam bila ziva! Eto tako.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

Veèernjoj i svim veèernjim

Post by Dean Beric »

SVIMA KOJIMA BEZVEZE IMA NEKE VEZE

Uzmem novcanicu, na njoj pise 100, okrenem je, opet 100, malo
Uzmem novinu, neke gluposti, okrenem stranicu, opet gluposti
Uzmem vazu, cvijece ubijeno, okrenem je, cvijece ispadne, nevalja
Sto god uzmem u ruke nesto mi nije po volji, okrenem, opet ne valja
E, a zivot okrenem na komediju, valja

Vozio iz Ugljana u Preko, za zadarski trajekt. Putem vidim znak, pokazuje desno, piše bolnica. Je tamo put za bolnicu, ali za one malo. Odjednom shvatim kako se najlakse stize do ludnice - samo skrenes!

Inace Preko je, gledano iz Zadra, preko. Iz Preka Zadar nije zadar, iz Preka je Zadar preko.
Hespera

zagonetka

Post by Hespera »

Ćita, Tuša, Njuša, Stevo, Ɔićo, Pero, Dunja ,Sanja, Vanja, Kobo, Remeta, Jale.
i Krojf (rezerva)
Ko zna ko su ovi , neka odgovori.
Inace , ovo se mora izgovoriti za 4 sekunde.
Mislim da je autor Miso Colakovic.
lana

zidic

Post by lana »

Ej ljudi, ako ovo nije bez veze , ne znam što je.
Parkiram se ja na zidić‡ u nadi da ć‡e neko svratiti , da malo popričamo. I čekam, čekam i čekam.... i ništa.
Pritvorim zidić i ko velim, aj da malo telefoniram dok čekam da mi se ko pridruži. Ionako me nekakav zvuk uvijek upozori da je neko došao na Zidić. :hal
Kad sam sve to obavila, krenem da zatvorim zidić‡, pošto me niko ne benda, kad ono tamo, ljudi dolazili i odlazili a mene nema.....ej ako ja nisam baksuz ne znam ko je.
Pogledam šta je sa zvukom, zašto ga nije bilo. Kad ono zvučnik isključen. :cry: :cry: :cry: :sleepy2:

Sutra ć‡u zasjesti na zidić‡ i naviti zvučnik do daske, pa ko oće neka dođe da popijemo kavicu i prebacimo koju riječ.
Pozdrav za sve ljude dobre volje :hello2:
Andrea Pavkovic
Posts: 78
Joined: Tue Jun 06, 2006 10:02 am
Location: Australia

Post by Andrea Pavkovic »

E moja Lana, ja sam ti jos veci baksuz. Ti se bar ponekad nadas da ce neko naletiti, a ja sam skoro pa izgubila svaku nadu. Jednu sam noc (podavno to bjese doduse), sjedila do 3 i po ujutro i cakulala sa Nacom i radnickim. Sad vidis na koje sam ja zrtvovanje spremna. Naime, kad je kod mene dan u Evropi je noc i obratno, pa ti vidi gdje su moje nade da ce neko naletiti kad sam ja na zidicu.
Sretno
Milenko Seat

Re: zidic

Post by Milenko Seat »

[quote="lana"]
Kad ono zvuènik iskljuèen. :cry: :cry: :cry: :sleepy2:

Sutra æu zasjesti na zidiæ i naviti zvuènik do daske, quote]

:D Lana,rekla bi naša èeljad da si "išla bez ...... u svadbu"
svaka škola se plaæa
:lurk: :lurk:
Nijema

Re: zidic

Post by Nijema »

lana wrote:Ej ljudi, ako ovo nije bez veze , ne znam što je.
Parkiram se ja na zidiæ u nadi da æe neko svratiti , da malo poprièamo. I èekam, èekam i èekam.... i ništa.
Pritvorim zidiæ i ko velim, aj da malo telefoniram dok èekam da mi se ko pridruži. Ionako me nekakav zvuk uvijek upozori da je neko došao na Zidiæ. :hal
Kad sam sve to obavila, krenem da zatvorim zidiæ, pošto me niko ne benda, kad ono tamo, ljudi dolazili i odlazili a mene nema.....ej ako ja nisam baksuz ne znam ko je.
Pogledam šta je sa zvukom, zašto ga nije bilo. Kad ono zvuènik iskljuèen. :cry: :cry: :cry: :sleepy2:

Sutra æu zasjesti na zidiæ i naviti zvuènik do daske, pa ko oæe neka doðe da popijemo kavicu i prebacimo koju rijeè.
Pozdrav za sve ljude dobre volje :hello2:
:oops: I ja sam navracala i pozdravila te....i onda nista! Ja sam mislila da si na nekom jako vaznom sastanku ili tako nesto...i bas mi je bilo zao sto se nismo cule! Ali uvijek ima drugi put, ili....?
Nada-Naca Jaramaz
Posts: 174
Joined: Wed Dec 03, 2003 4:27 pm
Location: Beograd

Post by Nada-Naca Jaramaz »

Danas je divan proljetni dan...
lana

sunny day

Post by lana »

I kod mene, Naco. Dušu dalo da šetnju. :sunny:
Hespera

Post by Hespera »

U Beogradu je prolece!
Neke lepe slike ozive u secanju pa tako kao da sad gledam moju dragu prof.Senku kad s prolecem krene kaskadom stihova, uglavnom ljubavnih,prepuna neke sete, pomalo tuge...
E razumeli smo mi to i tada onako kako vrlo mlad covek vec to moze,a sad je vala razumem skroz. Moja draga profesorica i sad je jedan od svetlijih momenata u mom pamcenju .
Ovim se mozda ne uklapam u temu ali ako bolje razmislim , mozda i da.
Beogradske baste su ozivele (ovo onako bezze)
Nikolic Valentina
Posts: 16
Joined: Mon Nov 19, 2007 5:25 pm

Post by Nikolic Valentina »

Blago vama, ovdje ni traga ni glasa suncu. Danas pada snijeg. Uzivajte i za mene.Pozdrav iz Kanade.
Post Reply