samo onako bezveze

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

cipe

Re: odgovor

Post by cipe »

[
mora da si se napio dok si se opra a nije nedelja
lana

škola

Post by lana »

Sutra prvi dan škole! :study: :pukeleft: :book: :violent1:
Jesmo li kupili nove papuče Borovo. :walk:
bezbro

Post by bezbro »

Treba da kupimo kecelje i dobro da naostrimo zivce :jocolor: :twisted:
mikikas

Post by mikikas »

super sam se provela i videla sam i manitu dragu i sve
.......... poznajem sad citavu hrvatsku kao svoj dzep .....i bilo nam je divno !!!!!pozzzzz
mikikas

Post by mikikas »

uhhhh skola tek za 15 dana .....
lana

paučina se nabira po Galeriji

Post by lana »

Kupine i drača se razrasle, nikoga nema, zaboravljeni kraj, ova naša Galerija. :sleepy2:
Peky, daj neku mačetu, da to razčistimo. A baš nam dobro krenulo...... :wave:
Niko nema vremena, ljuta žurba i trka, obaveza obavezu sustiže.
Ponekad mi se čini, da mi to sami izmišljamo obaveze, da nam brže prođe život. :bball:
Kako je to bilo jednostavno prije jedva dvadesetak godina.
Vremena je bilo na pretek. :tongue8: :wave:
Hespera

Post by Hespera »

Dragi prijatelji kako je tamo po Americi i Australiji gde besne neki veliki pozari ? Je li neko od vas blizu ? Cuvajte se ,bezite od te vatre , nema tamo kninskih vatrogasaca .
Andrea Pavkovic
Posts: 78
Joined: Tue Jun 06, 2006 10:02 am
Location: Australia

Post by Andrea Pavkovic »

Draga Hespera,

Puno ti hvala na brizi. Lijepo je znati da neko kilometrima daleko od tebe misli na tebe i brine, mada mislim da mozes da se opustis, barem sto se tice Australije. Za sada su pozari poprilicno daleko od mene i Jula, a mislim i Pekyija i Rade. Za sada toliko. Jos jednom, puno hvala
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

samo onako bez veze

Post by Jadra Matkovic »

Lakše se diše kad saznaš da tvoje ljude u dalekom svijetu ne guši dim tamo nekog požara.Jer požar zna učiniti čuda. Prije dvije godine na Kornatima stradalo je 12 vatrogasaca ,najmlađ‘i je bio sedamnaestogodišnjak a najstariji je imao 52 godine.Strašno.Ali valjda nas čuva duh naših Kninskih vatrogasaca ,koji su moramo priznati bili i ostali legende.Hvala im za to.Pozdrav svima .Mogli bi se zaletiti koji put na zidić‡.
Hespera

Post by Hespera »

Drago mi je da ste mi bezbedni a iako ste daleko uvek postoji fluid koji nas veze .
Sto se zidica tice valjda ce sad kad zahladni oziveti .Evo mirise jesen , zna biti i lepa ali dzaba sve , ja volim samo leto . Nikad u Beogradu nisam osetila tako jak miris pelina kao ovog leta oko Knina . O drugim mirisima da i ne govorim .
Sinoc sam citala svasta na topicu "Strah" i odusevljena sam . Ajte malo tamo i napisite ponesto u tom fazonu , pa cu i ja .
bezbro

Post by bezbro »

Povremeno su nas isprepleteni putevi vodili u davne, ne zaboravljene mladalacke ludorije. Nikad zaboravljene, tu negdje pored nas, na sam dodir nase ruke. Ali uvijek nedostižne. Prosto osjecamo njihov miris ali ipak ne uhvatljiv, vise nikad za nas. Iskreni osmjeh, nestasno dobacivanje nekoj dijevojci pored zidica, lutanja po tvrdjavi, kafici puni dima i dobre muzike,ali ipak sve je to samo zarobljeno sijecanje u ovoj kutiji. Moje, a mislim i mnogih nas. Voleo bih da taj bezbrižni i diječačko otkačeni život bar jos jednom vidim i oživim pa i iz prikrajka, makar i virtualno. Ali tu nema mirisa. Ne, hvala. Ipak vise volim onaj zaboravljeni miris, lijepsi je, makar bio i buđav ustajao u davnom prošlom vremenu.
Hespera

Post by Hespera »

Cudno je kako ljudi sami sebi kvare zivot .
Kad pominjem pelin , pricam o njegovom gorkom mirisu ,ne pominjem "gorcinu".
Neke slike mog detinjstva i mladosti lebde koji tren pred mojim ocima , onda nestaju ,ali ostave dubok trag pravog dozivljaja . Nekad su to ljudi a nekad eto obicna gorka trava .
Nadam se da se razumemo .
Radmila Bogunovic
Posts: 18
Joined: Sat Jan 31, 2009 12:18 am

Post by Radmila Bogunovic »

Idi, idi nesanice, da ne vidim tvoje lice,
da mi zora bol ne stvara.
Idi , pusti me da je odsanjam.
Ovo, naravno, nisu moji stihovi, ali sam ih ukrala u ime kninske generacije iz pedeset i neke, i jos neke i sigurna sam da nema onoga ko se sa mnom nece sloziti da pelim jeste gorak, ali mirise brate.
Andrea Pavkovic
Posts: 78
Joined: Tue Jun 06, 2006 10:02 am
Location: Australia

Post by Andrea Pavkovic »

Sydney je jutros osvanuo potpuno prekriven crvenom prasinom. Zastrasujuce. Nebo je bilo narancasto - crveno. Dise se na skrge. I sad idem brisati prasinu po sobi i usisavati. Kako zanimljivo?! Ali eto, tako mi je poceo dan.
Hespera

Post by Hespera »

Videla sam sad na Dnevniku Sidney. Sigurno ne morate na posao .
Post Reply