samo onako bezveze

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

MuMi

Pesme

Post by MuMi »

Sto se pesama tice,tu sam za sve,obozavam muziku,bez nje ne bih mogla da zivim.
Slusaj Peky,ja sam ukucala Crni Panter i pesmu koju zelim,jer sam tu pesmu slusala na jednom splavu i gorke suze ronila.Meni nije tesko da zaplacem uz dobru muziku.Toplo preporucujem "Nesanicu",ali samo kada je peva Tose Proeski,samo on i niko drugi.
E,pade mi na pamet jedan predlog,mozda da me aktivirate kao muzickog urednika.
Pozdrav svima i sve vas ljubim,ziveli jos godina sto,boze opet iz Bajagine pesme Moji su drugovi.
MuMi

Post by MuMi »

Izvinjavam se Pekiju zbog njegovih miseva.Najpre nisam shvatila o kakvim misevima govori,jer ja misa vec dugo ne koristim.Ali svirci u kafani su krivi,mada se i meni pojave kao Blek Panters.Pesma je tipicno kafanska i dobro ide uz crno vino,drugacije ne.
A sada jedan vic ako smem,ako i ne smem nije vazno.Volim da krsim pravila.Pravila,pravila,e ta glupa pravila,kaze Bora Corba u jednoj od njegovih popularnih pesama.
Ucio Cigo dete da pliva:"Rukicama...nogicama.....rukicama....nogicama...rukicama...nogicama........e,....j.b.ga.
Kaze Mujo Hasi:"Opet mi se ide u Pariz."Haso:"Ma daj,bolan Mujo ne benavi,kad si ti bio u Parizu?"Mujo:"I juce mi se islo."
MuMi

Kako sam ispala tupava

Post by MuMi »

Ej,ljudi,moram nesto pod hitno da vam kazem.Izgleda da u poslednje vreme samo ja nesto kazujem.Verovatno pocetnicki entuzijazam,znam,splasnuce s vremenom,kao i u svemu ostalom,ali nema veze,bar je napocetku lepo.Nego,sta sam ono htela da kazem?A da,kako sam ispala tupava.Mada kazu,cega se pametan stidi,glup se dici,ali nije vazno.
Udjem na forum,gledam ko je na njemu,1 skriven,2 gosta,registrovanih korisnika:Nema.Nakon izvesnogvremena opet Nema.Sutradan isto,samo mozda promenjen broj skrivenih i gostiju.Za tri sata slicno,Nema jos uvek na forumu.Pomislih,sta ova Nema toliko radi na forumu,kako ima tako puno vremena,radi li ta zena jos nesto u zivotu,osim sto je uglavnom na forumu.Ma da vidim ja ko je to.Kliknem na profil,kad ono nema.Nema Neme.Tek tada shvatih,da Nema nije korisnicko ime,vec da niko nije prisutan.A da pise niko,verovatno bih pomislila da je neki Niko.Eto tako vam je to sa mnom.A kako je sa vama to ne znam,jer nista ne kazujete..(mislim na period otkada sam se ja uclanila).Drago bi mi bilo ako uspem bar nekoga da nasmejem,ili izmamim blagi osmejak,ili bar krivljenje uglova usana.

Voli vas Mira



.
Luka Kanazir
Posts: 10
Joined: Thu Sep 04, 2008 10:09 pm

Post by Luka Kanazir »

:wink: za Miru.
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

samo onako bezveze

Post by Jadra Matkovic »

Ima ljudi koji izazivaju i potiču ono najbolje u nama i drugim ljudima.Samo ti se ljudi ne mogu otkriti na prvi pogled.Oni ne vole nositi zlato ni srebro,a po njihovom bismo ih sjaju možda prepoznali,Jednostavno ni po čemu se ne ističu od ostalih ljudi.A ipak,čine nam život ljepšim,svjetlijim,ispunjenijim,svrhovitijim,plemenitijim.Katkad ih možemo prepoznati po smijehu onih oko njih,ljudi ili djece,po vedrim licima kojima su okruženi,po sretnim pričama ili pjesmama...ili po muzici kojoj uče djecu.U njihovoj blizini nema mržnje,ljutnje ili ružnih riječi.Okruženi su dobrotom...Oni nas uče kako živjeti,kako se radovati,kako voljeti.Zovu ih zlatni ljudi...Svatko sretne nekog zlatnog čovjeka,a toga čak i ne mora biti svjestan...No trag tog susreta ostaje...Prepoznać‡ete ga u očima koje sjaje i u osmijehu koji ostaje na licu...u lijepom smirenom i ispunjenom osjeć‡aju sreć‡e u grudima...Potražite zlatne ljude ,tu su oko nas...
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Od Savane do Rima

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nalaziš se u Savani , u ruci držiš jabuku a juri te lav .
Kako ćeš‡ se spasiti i onda otić‡i u Rim?
Baciš jabuku, jabuka ne padne daleko od stabla i popnes se na stablo.
Pošto si se spasio, pao ti je kamen sa srca i ubio lava.
Kad si ubio lava, onda si na konju.
Kad si na konju, kreneš bilo kojim putem, jer svi putevi vode u Rim ...
Last edited by Petar-Peky Bukarica on Fri Apr 16, 2021 1:31 pm, edited 1 time in total.
MuMi

pometnja

Post by MuMi »

Sinoc bi guzva na Zidicu,pa se zbunih,a kako i ne bih posle 35 godina.Sljaste boje,pitanja i odgovori,lampice i smejuljci,opsta strka i pometnja.Grupa razigrana,raspevana i pomalo razuzdana,ali uigrana.Ja ne znam sta cu pre.Taman odgovorim na postavljeno pitanje,stize drugo,pa trece,pa neko novi stigao,pa ga pozdravljaju,a ja jos ni na drugo pitanje ne stigoh da odgovorim.Otvori se jedno prozorce,taman krenem da catujem s tim prozorcetom,poklopi ga novo prozorce.Sta cu,poceh sa drugim,kad ono poklopi ga trece.Opet neko stize,gledam dole ispod prozora,sta se desava,ko je to,kakva je to graja i odusevljenje.Ucini mi se da je Kresimir.Koji sad Kresimir?Sta da radim,da li da ga i ja pozdravim ili da ostanem na prozorcetu,kad ono klik,novi prozor kod mene.Ucini mi se da me pozdravlja Klepo Kreso,ali to sam videla samo krajickom oka,jer kliknuh da prihvatam,bar mi je bila takva namera,a sta sam uradila pojma nemam.Bilo kako bilo ,,ali prozorce nestade.Ubrzo zatim nestade i Kresimir sa Zidica,te nisam sigurna da li je to bio on,a ako jeste,molila bih ga da mi se javi,ostao mi je u lepoj uspomeni.
Jos uvek se ne snalazim bas najbolje,ali se polako uigravam i otkrivam fore i fazone.
A iskreno da vam kazem Zidic mi je uvek bio problem.Uglavnom sam imala tremu kada sam morala proci pored ,zapravo nisam morala ,htela sam.Kolena su mi klecala,misleci da me procenjuju,a mozda i nisu.Ali kada sam sedela na Zidicu,bilo je potpuno drugacije.Lakse je biti posmatrac,nego posmatran.
Toliko od mene i sve vas ljubim.
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

DRAGOJ MIRI i ostalim

Post by Dean Beric »

Cudan je zidić, jos iz onih vremena. Sjedilo se i cekalo da prođe ONA. Usput se dogadjalo svega i svacega u trosenju vremena cekanja. Nesto od tog zidica je ostalo negdje u zraku i utjece na nas carobnim zrakama iz tame minulih vremena. Neki od nas uzimaju dozu zidica povremeno, rjedje ili cesce, ali svakako ovisnicki. Cak smo dogurali i do stvarnog susreta na stvarnom zidicu, prvog poslije dugo vremena, ali ne i posljednjeg, na to smo se zakleli.
Mira se ukljucila i naivno misli da je time sve rijeseno. Ustvari je ona novi ovisnik o zidicu, ali to jos nezna. I treba uciti od nas starih - da prenesem to u ono vrijeme:
Znalo se kad ko dolazi, gdje ko stoji ili sjedi, niz mimika je odavalo upucenim u znacenje sta ko misli ili namjerava. Zidic je vjecan, a u onom trajanju isto tako su dolazili neki novi, gledali, ucili. Draga mi je Mirina zbunjenost, kao da me vraca u vrijeme moje zbunjenosti, ucenja, odrastanja na zidicu. Ta se skola poslije prenosila u Dom. Znalo se ko i kada diže koga, znalo se koja dama smije zamoliti toga i toga na ono ''Dame biraju''. Jednom sam se u Domu nasalio: ''I dame biraju, zar ne''.
U ime svih sa zidica: MIRO, dobrodosla, nemoj biti zbunjena, budi ocarana, a mi stari cemo te podrzati. I mi smo ocarani (zacarani). I da znas, bas mi je zao sto nisam sjedio na zidicu kad si prolazila.
MuMi

Post by MuMi »

Ja samo malo karikiram stvari,da bi vam bilo interesantnije.Nisam ja Deane,bas tako lako zbunjiva. Proslo je vreme,kada me je nesto ili neko,lako zbunjivalo,sto je mozda dobro,a mozda i nije.Bilo je cari i u toj zbunjivosti.
Na ovom Zidicu mi je mnogo lakse,jer me ne vidite i ne mozete da me procenjujete.Postoje samo pisane reci,a one ne moraju da budu u skladu sa onim sto osecamo i dozivljavamo.Postoji i neverbalna komunikacija,izraz lica,pogled,gestovi......,nekada znacajniji od reci i mogu mnogo toga da nam otkriju.Ljude procenjujem i pre nego sto progovore,kako sede,hodaju,kako se rukuju....,pa tek onda dolazi ono:"Progovori,da vidim ko si!"A onda procena glasa,prijatan,neprijatan,umirujuci,iritirajuci,pa tek onda sadrzaj,procena onoga sta govori i kako govori.A toga svega nema na ovom zidicu.A da ne govorim o pozitivnoj i negativnoj energiji koju ljudi odasiljaju i sire oko sebe.
Hayda Blazic
Posts: 34
Joined: Sun Jul 17, 2005 8:02 pm

Post by Hayda Blazic »

Kako ide ona narodna poslovica: Iz mire sto vragova vire. :lol:
Mirjana Cargonja
Posts: 9
Joined: Mon Dec 28, 2009 9:35 pm
Location: RIJEKA

Post by Mirjana Cargonja »

talija wrote:Kako ide ona narodna poslovica: Iz mire sto vragova vire. :lol:
Neka Talijo Mire i tri vraga što vire...Ne laje pas radi sela nego radi sebe.... :lol:
PALE

Post by PALE »

Opet sam loše volje i kad razmislim, češć‡e sam loše nego dobre volje. Znam da vas ne zanima moje raspoloženje.
Dobrovoljno se javljam da budem "Štuka u ribnjaku" da se mnogi od vas "Šarana" ne udebljate, uljuljkani u sopstveni optimizam i da pomalo provociram. Moram malo grintati. Nervira me kad pročitam da "nake arije niđ‘e nema" ili "nake prirode" i slično a ja bih dodao i "nakog kruva masti i šećera niđ‘e nema". Sve se svodi na "Kako nam je bilo lijepo kad smo bili mladi". Trenutno radim na iznalaženju eliksira mladosti i čim ga pronađ‘em, izbacujem formulu na forum.
lana

eliksir mladosti

Post by lana »

Pale, jel može i za mene jedna flašica iz tvoje apoteke?
Kod mene sa duhom nemam problema, samo tijelo me nešto počelo zafrkavati. :roll:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Foto-Biseri

Post by Petar-Peky Bukarica »

E , dok ne procuri Palina vesela mašinica da vas obavjestim da je otvorena još jedna rublika za slike pod nazivom VAŠI FOTO BISERI .
MuMi

optimizam

Post by MuMi »

Svidja mi se Paletov optimizam.Kada neko ujutro ustana i ne zna da li da se umije ili da se ubije,neka se obrati Paletu i sigurno ce se ubiti.
Post Reply