samo onako bezveze

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

samo onako bezveze

Post by Jadra Matkovic »

Ima jedno mjesto koje spaja ljude...mjesto gdje svi misle isto,mjesto gdje su svi jednaki,mjesto gdje su svi slobodni...to mjesto se zove MAŠTA!!! I tu nastaju najljepše bajke ,napisane ili ne napisane,jedna dvi ili tri...moje, tvoje naše...
PALE

Post by PALE »

"U svakom od nas spava dijete" je šesta fraza ali ima nas u kojima spava odrasao čovjek, u kojima dijete kolo vodi. Toliko poznajem sebe. Nikad ne sazrevamo ili sazremo pred samo opadanje. Uopčte nije loš osjeć‡aj.
Mira bi se sigurno sjetila neke pjesme koja govori o ovome :D .
U Kninu je oduvijek bilo bure i budala.
lana

ba� fino

Post by lana »

PALE wrote:"U svakom od nas spava dijete" je �esta fraza ali ima nas u kojima spava odrasao �ovjek, u kojima dijete kolo vodi. Toliko poznajem sebe. Nikad ne sazrevamo ili sazremo pred samo opadanje. Uop�te nije lo� osje�aj.
Mira bi se sigurno sjetila neke pjesme koja govori o ovome :D .
U Kninu je oduvijek bilo bure i budala.
Pale, imaš pet plus za komentar.
MuMi

uspavano dete

Post by MuMi »

Nesto se dete u meni,u poslednje vreme, retko budi.Ne znam zasto?I to me brine.Mozda sam zato i dosla na Galeriju,mislim ,zbog tog deteta.Ko ce ga znati?To sam bog zna.
Evo za Paleta,a naravno i za ostale reci iz jedne pesme Cede Markovica"Zal iz mladosti",cesto slusanog u Beogradu.
"Kad prodje sve i ostave me svi,kad prodje sve i kad se ostari.
I tada cu u dusi nositi svu ljubav tvoju zal iz mladosti.Tuzna noc preteska ,u ruci ruza uvela.Za jedan dan il' mozda dva,otici cu odavde ja,a kuda cu,to sam bog zna."
Bas je ovo bilo optimisticno.Ko razume,shvatice.
Cesto mi na veseljima,Sasa Smiljkovic,mnogima poznat,kaze:"Samo nemoj ti da narucujes pesme. Ljudi su dosli da se vesele a ne da placu."Ja sve neke setne narucujem,sto mi dusu moju diraju.
A volim i da placem uz setnu pesmu,nekako mi posle lepo i osecam se relaksirano.Kao da sa tim suzama"izdajicama",odagnam neki teret iz sebe i neku cesto bezrazloznu tugu,ili bolje reci setu.Posle se smejem
Pale mnogo si mi nedostajao.Kada si se ponovo oglasio, bi mi lakse.
Pozdrav svima i nemojte da placete.A ako vam se place ,placite,jer je posle lepo.
PALE

Post by PALE »

Sada si ti Miro mene podsjetila na jednu pjesmu, " SUUUZE MOOJE, MOJE VERNE SLUUGE" i ovom prigodom ti dodjeljujem, nezvanično i neovlašteno, titulu " KRALJICA TUGE" :)
ostanite iskreni
Nijema

Post by Nijema »

PALE wrote:"U svakom od nas spava dijete" je česta fraza ali ima nas u kojima spava odrasao čovjek, u kojima dijete kolo vodi. Toliko poznajem sebe. Nikad ne sazrevamo ili sazremo pred samo opadanje. Uopšte nije loš osjećaj.
Mira bi se sigurno sjetila neke pjesme koja govori o ovome :D .
U Kninu je oduvijek bilo bure i budala.
Bura mi ponekad nedostaje, a budala , hvala Bogu , ima i ovdje! ....i ako uspijemo zadrzati bezazlenost "djeteta u nama" bit cemo srecni i zadovoljni ili cemo , u suprotnom, biti shaceni kao neozbiljni i oni koje nitko ne uzima za ozbiljno! Mogucnost izbora je uvijek pozitivna!
MuMi

suze

Post by MuMi »

E,Pale,Pale......Nasmejao si me do suza,tvojom vrcavoscu i hvala ti zbog toga.Ali ne mogu da prihvatim titulu koju si mi dodelio,mada je kraljica,kraljica,pa makar i tuge.Ne dominira kod mene osecanje tuge,znam ja i da se smejem i te kako.Zaplacem lako i u srecnim i u tuznim trenucima,na sahranama i na vencanjima,pri susretima i pri rastancima.Pre bi mi odgovarala titula"KRALJICA SUZA",ako se ti slazes.

A ova Nijema,kao da je i Slijepa,a ne samo Nijema.Lepo sam je pozdravila u jednom komentaru,a ona nista.Pa posto nisam ljutica,opet je pozdravljam.
Pozdrav svima!
lana

popodnevna siesta pod alpama

Post by lana »

Evo kod mene popodne, dosadno, ovaj moj gleda svjetsko prvenstvo, utakmica Argentina: Nigerija, ja nemam s kim piti kavu, pa svratih na galeriju. Nigdje nikog, pogledam slike, htjedoh već‡ ić‡i, kad opazim Pekija na galeriji, uređ‘uje komentare. Nije vreme za sjedenje, u Melburnu dva ujutro.
Ne trebam ni pitati što ga natjera da prosjedi noć, biće isti posao ko kod ovog moga: svjetsko prvenstvo u nogometu.
Ja sam uvela red u kuću: zabranila urlikanje kad padne gol, zabranila čips i kokice a bogami nema ni pive dok se gleda.....ženske, mogu vam reći da je recept za pet. Nema gužve pred televizijom.
Odoh piti kavu sama, ovaj moj u međ‘uvremenu zaspao. Šunjam se polako do daljinca i klik......blažena tišina! :happy1: :coffee: :occasion5: brushteeth
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Argentina : Nigeria 1:0

Post by Petar-Peky Bukarica »

U pravu si Lana , bilo je to u poluvremenu , samo nisi spomenula da je bila i Mira tu , da sam bio na Zidicu i cekao da se koja pridruzi ali nista . Sta mi je ostalo nego da nastavim i drugo poluvreme uz jednu krusku (vocku) .
MuMi

budjenje

Post by MuMi »

Pitam se,da li ovaj nas Peky uopste spava?Vidjam ga na Galeriji,kada je tamo daleko,a tako blizu,vec uveliko vreme za spavanje.Kazem "blizu",jer kada je na Galeriji,cini mi se da je tu negde u mojoj blizini.
Mada ja,sto sam starija ,sve manje spavam,zao mi da mi zivot prodje u spavanju.Ne znam koliko mi je jos ostalo,pa ko velim,treba biti sto vise budan i iskoristiti svaki trenutak do maksimuma.Jer i sam nas zivot je samo trenutak u odnosu na vecnost.
Zato dragi moji,probudite se!
Voli vas vasa Mira.
Nijema

Re: suze

Post by Nijema »

Mira Muzdalo wrote:E,Pale,Pale......Nasmejao si me do suza,tvojom vrcavoscu i hvala ti zbog toga.Ali ne mogu da prihvatim titulu koju si mi dodelio,mada je kraljica,kraljica,pa makar i tuge.Ne dominira kod mene osecanje tuge,znam ja i da se smejem i te kako.Zaplacem lako i u srecnim i u tuznim trenucima,na sahranama i na vencanjima,pri susretima i pri rastancima.Pre bi mi odgovarala titula"KRALJICA SUZA",ako se ti slazes.

A ova Nijema,kao da je i Slijepa,a ne samo Nijema.Lepo sam je pozdravila u jednom komentaru,a ona nista.Pa posto nisam ljutica,opet je pozdravljam.
Pozdrav svima!
:twisted: Postovana sugradjanko!
Ne vjerujem da si me namjeravala uvrijediti iako nisi bas birala rijeci nazivajuci me Slijepom pa cu ti zato odgovoriti na tvoj "pozdrav". Tebe je Bog razmazio ljepotom a mozda i necim drugim pa si navikla da se sve okrece oko tebe , da ti se pozdravi uzvracaju i da ostatak svijeta samo razmislja kako je tebi! Pozdravi se zapravo, uzvracaju od srca , iz pristojnosti ili "....se predje na drugu stranu ulice". Uz najljepse zelje, ja sam na drugoj strani ulice!!!!
MuMi

izvinjenje

Post by MuMi »

Izvini Nijema,ali niposto mi nije bila namera da te povredim,a iz tvojih reci vidim da jesam.Htela sam da budem duhovita,a ispalo je ono sto nisam zelela.Jako mi je zao,jer uvek se trudim da ne povredjujem druge,bar ne namerno,cak i one koji to mozda i zasluzuju.Zasto bih tebe zelela da povredim,nema razloga,posebno sto volim da citam sve sto napises,jako mi se dopada.Iznenadilo me je i to ,kako si me dozivela kroz pisanu rec.Imas pravo na takav dozivljaj,naravno.Hvala ti sto si mi skrenula paznju,da znam i da me tako drugi mogu doziveti.Moracu ubuduce da biram reci i da ne pokusavam da budem duhovita,jer ljudi su ipak osetljivi,a i cesto ne razumeju moju vrstu humora ili im naprost ne lezi.
Ne moras da prelazis na drugu stranu ulice,jer sam potpuno bezazlena.Ali ako je to tvoj izbor,postujem i to.
Veliki pozdrav i to od srca!
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Samo se salim !

Post by Petar-Peky Bukarica »

Ma , pravo da vam kazem , ove utakmice sa SP iz SA su sama voda , nikakve , nezanimljive .
Pomislio sam u jednom trenutku , evo nesto malo zesce , zanimljivije , kad ono nista , corak , opet voda .
:pain10:
Nijema

Re: Samo se salim !

Post by Nijema »

Peky wrote:Ma , pravo da vam kazem , ove utakmice sa SP iz SA su sama voda , nikakve , nezanimljive .
Pomislio sam u jednom trenutku , evo nesto malo zesce , zanimljivije , kad ono nista , corak , opet voda .
:pain10:
:lol: :shock: :twisted: :x :shock: :shock: :shock: :shock:
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

samo onako bezveze

Post by Jadra Matkovic »

Započni svaki dan s osmijehom.osmijeh obogać‡uje dušu...i upravo zato što je topao.osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu...
Post Reply