samo onako bezveze

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Premjesteno - duplikat topika

Post by Petar-Peky Bukarica »

Nijema



Joined: 29 Jan 2006
Posts: 115

Posted: Wed Feb 27, 2013 8:32 am Post subject: samo onako bezveze

--------------------------------------------------------------------------------

Svecano izjavljujem da je Lana najpametnija osoba na Galeriji! I ovo nije samo onako bezveze !Ona nas je sve prodrmala ili ovako ili onako ali smo se probudili i poceli opet pisati , pa makar s` brda s`dola, ali opet smo tu....


Back to top


Nijema



Joined: 29 Jan 2006
Posts: 115

Posted: Wed Feb 27, 2013 8:36 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Toloko dugo nisam svrljala po galeriji da sam i zaboravila kako se napisi salju i eto otvorih novi naslov sa starim sadrzajem!!!
Ma , sto ima veze , Gazda ce to popraviti...i bas je lijepo kad postoji neki Gazda koji moze i zna ispraviti sve nase greske ....ne citajte izmedju redova jer sakrivenog znacenja nema!

Sto je pisac htio da kaze: Um nije kao padobran!

Back to top


lana



Joined: 01 Feb 2008
Posts: 269

Posted: Wed Feb 27, 2013 9:21 am Post subject: pozdrav

--------------------------------------------------------------------------------

Nijema wrote:
Toloko dugo nisam svrljala po galeriji da sam i zaboravila kako se napisi salju i eto otvorih novi naslov sa starim sadrzajem!!!
Ma , sto ima veze , Gazda ce to popraviti...i bas je lijepo kad postoji neki Gazda koji moze i zna ispraviti sve nase greske ....ne citajte izmedju redova jer sakrivenog znacenja nema!

Samo da te pozdravim. Lijepo je, da si opet tu.
_________________
Um je kao padobran, najbolje djeluje,kad je otvoren.

Back to top
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

Idemo dalje za iste pare.

Post by Petar-Peky Bukarica »

Case i solje oprane,pepeljare ispraznjene,
pod pometen,stolice na stolovima,okrenute,
idemo dalje.
lana

Re: Idemo dalje za iste pare.

Post by lana »

Petar-Peky Bukarica wrote:Case i solje oprane,pepeljare ispraznjene,
pod pometen,stolice na stolovima,okrenute,
idemo dalje.
Gazda jel to već fajront?????? :?:
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

zasluzen odmor

Post by Petar-Peky Bukarica »

Eto,malo sam sredio lokal pa odoh u prnje.
Ile Cenic
Posts: 95
Joined: Mon Mar 26, 2007 5:19 am
Location: california

Post by Ile Cenic »

Peky izgleda mi da si otvorio restoran,sta je na jelovniku ??
Djole Karanovic
Posts: 11
Joined: Tue Apr 19, 2011 4:36 am

Post by Djole Karanovic »

Izgleda da je sve u rudu,da nije onih sto grintaju (piju) na "P I S"...bice i njih manje.Ti Petre samo nastavi sa radom i nema "bankrota" Svim musterijama veliki pozdrav i bez razbijanja iventara.
Ile Cenic
Posts: 95
Joined: Mon Mar 26, 2007 5:19 am
Location: california

Post by Ile Cenic »

Djole uvijek je bilo u redu sa galerijom i bit ce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdeav ile!!!!!!!!!!!!!!!!!! a poseban pozdrav maloj SKARINOJ zivili mi!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nijema

Post by Nijema »

ile cenic wrote:Djole uvijek je bilo u redu sa galerijom i bit ce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdeav ile!!!!!!!!!!!!!!!!!! a poseban pozdrav maloj SKARINOJ zivili mi!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bojazljivo pritisnuh na ono "quote" jer ako opet zabrljam valja mi prezivjeti Gazdino grintanje o ciscenju, praznjenju pepeljara i ostalih radnji vezanih za odrzavanje mentalne urednosti Galerije.....Vidjet cemo gdje ce ovaj napis stici....a gdje god da stigne poboljsat ce frekvenciju aktivnosti ....i ako ima sto bezveznije od ovog napisa, ljubazno se umoljavate da to i prilozite! Veliki i smrznuti pozdrav iz ove smrznute i lijepe zemlje!
lana

Post by lana »

Nijema wrote:Vidjet cemo gdje ce ovaj napis stici....a gdje god da stigne poboljsat ce frekvenciju aktivnosti ....i ako ima sto bezveznije od ovog napisa, ljubazno se umoljavate da to i prilozite! Veliki i smrznuti pozdrav iz ove smrznute i lijepe zemlje!
Kako da nema. Evo prilažem... :roll: :roll: :roll:

Danas sam dobila na emajl i jednu poučnu priču o Paganiniju:

Na jednom koncertu, pred punom dvoranom, Paganini je uživao je u vlastitom izvođenju kad mu je u pred sam kraj koncerta pukla jedna žica na violini.
Na licu mu se pojavilo iznenađ‘enje, ali iako vidno ljut, nastavio je izvođenje bez prestanka, sjajno improvizujuć‡i.
Za nekoliko trenutaka pukla mu je i druga žica.
A nedugo nakon nje i treć‡a.
Sada su tri žice visile s majstorove violine dok je on i dalje nezaustavljivo privodio kompoziciju kraju, svirajuć‡i samo na jednoj, jedinoj žici.
Po završetku je publika skočila na noge, aplaudirajuć‡i sjajnom umjetniku, još žešće aplaudirajući njegovoj hladnokrvnosti, snalažljivosti i improvizaciji te dovršenoj kompoziciji u uslovima kada to gotovo nije bilo moguć‡e.
Nakon što su se ovacije stišale, Paganini je podigao violinu tako da je cijela publika može vidjeti, klimnuo glavom dirigentu i uz mig publici započeo svirku uz povik:
"Paganini i jedna žica!"
Na svom je jednožičnom Stradivariju odsvirao završnu kompoziciju koncerta dok je publika u čudu promatrala kako se pred njihovim očima nemoguće u zanosu duha pretvara u moguće.
Prisjeć‡ajuć‡i se ove priče, shvatimo da naši životi, ma koliko bili ispunjeni problemima, brigama, razočarenjima i svim ostalim "ugodnim" propratnim pojavama ne moraju to biti.
Provodimo već‡inu vremena koncentrišuć‡i se i brinuć‡i za žice koje su popucale. Žice koje ne možemo istog trenutka popraviti i promijeniti. A zaboravljamo da uvijek postoji barem jedna žica koja je još uvijek ispravna i s kojom vrijedi improvizovati. :flower:
Nijema

Post by Nijema »

......nesto pokusah zamisliti kako mirise proljece u Kninskoj dolini! I lagano (kako to mozes samo u svojoj astralnoj spodobi), preletjeh iznad Krke , Brzice, Radljevca...i vidjeh poneku procvjetalu bajamu, prve cvjetice ljubicice i poneki jaglac, Dinaru, Kozjak, Pljesivicu u daljini! :cry:
......pogled prema Lici, uz licku prugu...nabujale vode i nebo prepuno obecanja o jednom lijepom i toplom ljetu!
Bilo je divno odrastati u ovoj ljepoti koja se neizbrisivo ucrta u dusu, u srce i sve mozdane vijuge ..... :lol:
lana

prolje�e u du�i!!!!!!!!!!!!!!!!

Post by lana »

Proljeće je u zraku, definitivno.
Dok se probije koja zraka sunca kroz ovaj vječiti smog i magluštinu, ja poželim, da sam na našem kamenjaru.
Jedan nemir mi se naseli u tijelo i u dušu i moram van,
bilo gdje van,
samo da je priroda,
rijeka,
kamenjar,
trava,
drveće.... :roll:
Samo toliko "da napunim baterije"!
Na ovom "kultivisanom" Zapadu nema one naše lijepe divljine i kamenjara.
Kud god kreneš su neke tablice, dozvoljeno- zabranjeno, privatno, ne diraj, ne šetaj, ljuti pas...... :shock: :shock: :shock:
Nijema

Re: proljeæe u duši!!!!!!!!!!!!!!!!

Post by Nijema »

lana wrote:Proljeæe je u zraku, definitivno.
Dok se probije koja zraka sunca kroz ovaj vjeèiti smog i magluštinu, ja poželim, da sam na našem kamenjaru.
Jedan nemir mi se naseli u tijelo i u dušu i moram van,
bilo gdje van,
samo da je priroda,
rijeka,
kamenjar,
trava,
drveæe.... :roll:
Samo toliko "da napunim baterije"!
Na ovom "kultivisanom" Zapadu nema one naše lijepe divljine i kamenjara.
Kud god kreneš su neke tablice, dozvoljeno- zabranjeno, privatno, ne diraj, ne šetaj, ljuti pas...... :shock: :shock: :shock:
U Svedskoj postoji nesto sto se zove "zajednicko pravo ili pravo svih ljudi" ( allemansrätt ) sto im dozvoljava da mogu uzivati u svojoj predivnoj prirpdi na najbolji moguci nacin! Nitko nema pravo da zagradi pristup rijeci, moru ili otocju pa makar da se radi i o privatnom vlasnistvu! S druge strane , posjetioci i izletnici su obavezni postivati privatnost ! I zamisli, to divno funkcionira. Zivjela Svedska!!!!
lana

usput malo komentiram

Post by lana »

Ja ću ovdje napisati što imam, tu mi je najbolje...samo onako bezveze...
Danas je jedan od onih dana kad mi se čini da sve što radim ne ide kako treba, ni sa najbližima, ni sa strankama ni sama sa sobom....
samo znam i da ću ga izgurati, kao uvijek......
da još pušim, zapalila bi jednu, pa bi mi se kresalo za cijeli svijet i šire....ali ne pušim više, to otpada....
da još jedem čokoladu, pojela bi pola tablice i sve bi mi bilo ravno, al ne jedem je više, " odEFTala sam je i ne mogu je više očima vidjeti....
da jedem karamele, ne ide, i to sam "odeftala"
al nađoh jedne "pti ber" koji još uvijek nisu prokisli ( prokisli su kad jedem keks a ono namjesto hrust-hrust se čuje fljak-ppplj)
i bacim se na "posao" ali nakon tri keksa skužim,
da i to treba uredno "odeftati" ...
i lotiti se posla...
ali naravno prije nego krenem na posao, da pogledam šta ima novo na Galeriji ....u zadnje vrijeme samo neko prepucavanje.....
pitam se da li je to zbog godina ili zbog karaktera....
uvijek je bilo lakše zatuć‡i drugoga, zatuć‡i ideje u korijenu a pritom ne predlagati ništa ili ništa bolje... moja djeca bi rekla " učem je tu point" :?: :roll:
Želim vam lijep dan, sa malo do ništa, briga i problema. :flower: :flower:
:flower:
lana

gre�ka u koracima

Post by lana »

lana wrote:
Nijema wrote:Vidjet cemo gdje ce ovaj napis stici....a gdje god da stigne poboljsat ce frekvenciju aktivnosti ....i ako ima sto bezveznije od ovog napisa, ljubazno se umoljavate da to i prilozite! Veliki i smrznuti pozdrav iz ove smrznute i lijepe zemlje!
Kako da nema. Evo prilažem... :roll: :roll: :roll:

Danas sam dobila na emajl i jednu poučnu pri�u o Paganiniju:

Na jednom koncertu, pred punom dvoranom, Paganini je u�ivao je u vlastitom izvo�enju kad mu je u pred sam kraj koncerta pukla jedna �ica na violini.
Na licu mu se pojavilo iznena�enje, ali iako vidno ljut, nastavio je izvo�enje bez prestanka, sjajno improvizuju�i.
Za nekoliko trenutaka pukla mu je i druga �ica.
A nedugo nakon nje i tre�a.
Sada su tri �ice visile s majstorove violine dok je on i dalje nezaustavljivo privodio kompoziciju kraju, sviraju�i samo na jednoj, jedinoj �ici.
Po zavr�etku je publika sko�ila na noge, aplaudiraju�i sjajnom umjetniku, jo� �e��e aplaudiraju�i njegovoj hladnokrvnosti, snala�ljivosti i improvizaciji te dovr�enoj kompoziciji u uslovima kada to gotovo nije bilo mogu�e.
Nakon �to su se ovacije sti�ale, Paganini je podigao violinu tako da je cijela publika mo�e vidjeti, klimnuo glavom dirigentu i uz mig publici zapo�eo svirku uz povik:
�Paganini i jedna �ica!�.
Na svom je jedno�i�nom Stradivariju odsvirao zavr�nu kompoziciju koncerta dok je publika u �udu promatrala kako se pred njihovim o�ima nemogu�e u zanosu duha pretvara u mogu�e.
Prisje�aju�i se ove pri�e, shvatimo da na�i �ivoti, ma koliko bili ispunjeni problemima, brigama, razo�arenjima i svim ostalim �ugodnim� propratnim pojavama ne moraju to biti.
Provodimo ve�inu vremena koncentri�u�i se i brinu�i za �ice koje su popucale. �ice koje ne mo�emo istog trenutka popraviti i promijeniti. A zaboravljamo da uvijek postoji barem jedna �ica koja je jo� uvijek ispravna i s kojom vrijedi improvizovati. :flower:
Nešto sam šarala po najboljem topiku i vidim da sam ko Pitija ( sjećam se onog njenog proročanstva, ne znam kome li ga je već‡ dala, ali štima u oba smjera, samo se zarezi premiču:" U rat ić‡i ć‡eš poginuti nećeš kuć‡i se vratiti."
Ponekad kapiram iz druge i tek sad sam čitajuć‡i ponovo ukapirala što je za ukapirati.
Nijema, sori jer nisam mislila kao što je za pročitati, mislila sam na moj tekst. :flower:
lana

ljeto na vratima

Post by lana »

Kako stoje stvari sa godišnjim odmorima?
Ljeto je na pragu.....naravno kad prođe ovaj kijamet....snijeg na 800 i nešto metara u junu.... :shock: pa ajde ti planiraj more i kupanje
Post Reply