samo onako bezveze

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Radmila Bogunovic
Posts: 18
Joined: Sat Jan 31, 2009 12:18 am

Post by Radmila Bogunovic »

Nadam se da ć‡ete se složiti sa mnom da se ni beogradsko proljeće ni snijeg u Kanadi ne mogu porediti sa kninskom burom. Mislim da nigdje ne puše onako veličanstveno kao u Kninu.Ponekad me, doduše, po malo posjeti ovdje u Nišu, što ja samo objašnjavam činjenicom da starim (polako ili brzo, svejedno).
bezbro

Post by bezbro »

E, ne moze tebe madura bura da ostari,
vec kad ti pune u prsa i zacrveni ti lice
pomladi te za jos deset godina. :P
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

samo onako bez veze

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Danas je sedmi Aprila,snjeg vije sve vrag nosi.Juce ga je palo deset centimetra ,a kazu da ce dans biti oko tri.Jebes Kanadu.U ovo doba u mome Kninu trazio sam da uberem neku ljubicicu pa da ponesem uciteljici i gaza sam po poplavljenoj Krki i Oresnici trazeci guscijih i pacijih jaja za Uskrs.Jorgovana je vec bilo pa smo se umivali u kajinu sa hladnom vodom i sa kojejakvim cvijecem u njemu za cvijetnu nedeljuJebes Kanadu.
Milenko Seat

Re: samo onako bez veze

Post by Milenko Seat »

Repko wrote:Danas je sedmi Aprila,snjeg vije sve vrag nosi....Kanadu.
nema ti druge šjor Repko nego sjedi na parobrod i na feratu i u Knin,bajami su procvjetali :D
Ile Cenic
Posts: 95
Joined: Mon Mar 26, 2007 5:19 am
Location: california

Post by Ile Cenic »

Jovica ja imam bolju ideju, predji kod Boxe i mene u Californiju, pozdrav od ile!!!!!!!
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

Samo onako bez veze

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Ćita, Tuša, Njuša, Stevo, Ćićo, Pero, Dunja ,Sanja, Vanja, Kobo, Remeta, Jale.
i Krojf (rezerva)
Ko zna ko su ovi , neka odgovori.
Inace , ovo se mora izgovoriti za 4 sekunde.
Mislim da je autor Miso Colakovic.


Ja znasm ko su ovi,ovo je sastav NK Rudara iz Siverica 1958 godine.
Vjeko

Post by Vjeko »

U Californiji nema Krke Orasnice Raljevca iBosketa di je sada sav procvjeta i onaj pogled sa Badjere prema Krcicu pa sada biraj Repco
Vjeko

Post by Vjeko »

Cita je bijo Golman Tusa je bijo bek ako se nevaram
Ile Cenic
Posts: 95
Joined: Mon Mar 26, 2007 5:19 am
Location: california

none

Post by Ile Cenic »

Vjeko nisam cuo da u njemackoj ima Krka, Raljevac , Butiznica, Krcic pa si opet tamo???? pozdrav od ile!!!!!!!!
Vjeko

Post by Vjeko »

Ile Ceniu ja mislim da si pogresno svatijo to Ile zivijo ti meni i puno pozdrava Vjeko ako je moguce pozdravi Gospodina Tanburovica Boksu hvala
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

samo onako bez veze

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Njusa je bio bek koji je zivu djecu jeo,lopta bi smijela proci pored njega,ali ne igrac,isto sto je Mefo bio u Dinari.
Jovan-Repko Urukalo
Posts: 159
Joined: Thu Mar 22, 2007 11:26 pm

Samo onako bez veze

Post by Jovan-Repko Urukalo »

Pozdrav svima i nemoj te se gurati oko mene.Ja znam Ile da tebi i Biksi treba treci za TRIJUNF. Pozdrav.
Hespera

Post by Hespera »

A ja mislila da su ovi likovi izmisljeni i to da su ih izmislili Miso ili Konta,kao to je grupa rudara iz Siverica.
Cudim se sta ce im rezerva!
Hespera

Post by Hespera »

Sta je ovo , svi se nekud razbezali , pa ni s vezom , ni bez veze .
Uostalom zar to nije isto . Niko od nas nije toliko mlad da bi pravio razliku .
Dean Beric
Posts: 235
Joined: Mon Jan 05, 2009 8:51 pm

ANTINOSTALGIN (svim koje su mi osvijetlile mladost)

Post by Dean Beric »

Katkad bi me uhvatila neka nostalgija, a ne mogu joj naci uzrok. Nije za mladoscu, nepovratnom. Nije za Kninom, vracam se cesto. Nije za kosom, usteda sampona. Uzroka nema, a bezuzrocna nostalgija ostaje onako sama, ogoljena i polako vrti, gricka. Nekoliko godina sam pokusavao ublaziti, izbjeci odjeke onih dana, a odjednom pocetkom ove godine otkrio sam antinostalgin. Moze se uzimati po volji, najbolje uvece prije spavanja. Lijek je poznat pod nazivom "zidic", prilikom uzimanja boravim u nekom vanvremenu, svi poznati su tu, naidju, popricamo, bacimo koji stos i razidjemo se svak u svoje krpe. Snovi iza toga su uvijek lijepi, bosket, gajnjaca, marunusa, borici, pogled s bandijere naokolo, nasiroko.
Na kraju jedno upozorenje: moze stvoriti ovisnost.
Na samom kraju obavijest: lijek pijem izmedju 21 i 22 sata po kninskom vremenu.
Post Reply