samo onako bezveze

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Nijema

samo onako bezveze

Post by Nijema »

Nostalgija, demencija, strahovi.....i da još mislim kako ću naći pravi topic!
Pa ovaj Gazda baš misli da smo mi genijalci.....
Ja sam preživjela prelazak iz četrdesetih u pedesete ali grintavost i čangrizanje su mi ostali kao posljedica tog procesa:.... strah me je ( moram li ići na topic " strah"?) da ta posljedica ne prijeđe u trajnu osobinu.
Smilja, Mišo, Čile s porodicom ....opet sam upala u raskorak s godinama ! ...obradovala sam se poznatim licima, a i zidić je živnuo....
Ipak se okreće!!!!!!
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Molim gospođu da se ne nervira.Predlažem da popijete jedan DŽIN-TONIK i vidjeĆete,biĆe sve u redu.Nema sikiracije za topike,kako li se već zovu.Mi nešto napišemo,Pero sortira po temama i sve OK.Inače slažem se sa tobom Nedo.
lana

Post by lana »

Ma Colja, ja popih džin tonik,
ali opet sam nešto zbunjena.
Nisam čovjek od reda i najbolje se snalazim kad nema reda,
odnosno , niko ne vidi reda osim mene.
A meni, tako odlično.
Čini mi se ( Čini da po mesečini) da razumijem Što je htjela reći Nijema: taman se mi razpričali i sve dobro ide,
ali skačemo sa teme na temu
i onda nas Pero posortiro kako treba biti,
ali mi se izgubili načisto.
Ja ću još jedan djin tonik,
možda će biti bolje. :?: :?: :?: :?: :?: :roll: :roll: :cry:
Meni baš dobro na ovom topicu "onako bezveze"- možda se i udomaćim.
:roll: :roll: :roll:
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Ali Lana,Džin-tonik se odnosio na gospođu Nijemu,a što se tiče Tebe.Ti treba najprije da popiješ kavu da središ misli pa onda na pisanje.Šalim se,naravno.Nego,ionako pišem gluposti pa mi je svejedno gdje će me Pero uvrstiti iako bi volio da u topik u koji upišem tekst tu i ostane radi lakšeg snalaženja,što je rekla i Nijema.
Sada,obzirom da nas malo piše i ima malo tema,a i one se prožimaju,nije se teško snaći.
kad popiješ kavu,javi se da ti gatam.
Nijema

Post by Nijema »

colja wrote:Ali Lana,Džin-tonik se odnosio na gospođu Nijemu,a što se tiče Tebe.Ti treba najprije da popiješ kavu da središ misli pa onda na pisanje.ŠŠalim se,naravno.Nego,ionako piššem gluposti pa mi je svejedno gdje će me Pero uvrstiti iako bi volio da u topik u koji upiššem tekst tu i ostane radi lakššeg snalažženja,što je rekla i Nijema.
Sada,obzirom da nas malo pišše i ima malo tema,a i one se prožimaju,nije se tešško snaći.
kad popiješ kavu,javi se da ti gatam.
:roll:
Kad zazmirim ,ali bas jako zazmirim mogu osjetiti miris tog dzin-tonika!
...i nikad više nisam pila dzin- tonik! Bili su nekakvi martiniji, pa neki čokoladni likeri, pa poneka bevanda, ali dzin-tonik , nikada!Nema više onih dzin-tonika!!!
Maloprije pročitah zapis iz Mićinog dnevnika i osjećam se kao da sam bila sa njima ....i od srca se nadam da se Nikolino brdo nije otopilo...
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

a stas - malo pivo

Post by Miroslav Stankovic »

Posto sam ja jedini koji je zaradio penziju ovdje na galeriji, napisacu moje (analiticko) misljenje o ovoj temi.

Ako malo bolje pogledate postoje dvije vrste foruma:

1. Teme se slobodno dodaju
Primjer ovakvog foruma je SerbianCaffe.com
Prednost ovakve vrste foruma je da je odrzavanje jednostavno i jeftino, tako da par ljudi moze odrzavati puno foruma.
Nedostatak je sto nakon nekog vremena price zavrse u binarnom smecu pohranjene na nekom serveru odakle se nikad nece iskopati.
Ideja ovakvih foruma je da se bave tekucim dogadjajima, nesto kao novine.

2. Teme su odredjene od strane moderatora
Primjer ovakvog foruma je KninskiRjecnik.com koji je po definiciji takav jer ima tridesetak slova i to je to, a i GalerijaKnina.com
Prednost ovog foruma je sto su diskusije kako-tako slozene po temama.
Mane su mu da zahtjeva puno posla za moderatora (ne bih mu bio u kozzi), izazva tenzije posto se rijetko kome svidja kako moderator sortira njihove misli, ljudi gube volju za pisanjem itd

Na pocetku pocetaka, cirus232 je predlozio ovo sortiranje po temama, a Peki se prihvatio tog posla. Pitanje je zasto bi moderator gubio vrijeme da sortira diskusije, a odgovor je jednostavan - da se nesto sacuva, bilo u obliku knjige (Puki i Nine su izdali knjigu Kninski Rjecnik), ili slikovnice sa pricama ili u ovom elektronickom obliku.

Peki kakav je takav je, tvrdoglav, svojeglav, ganja svoje, nekad pravedan, nekad nepravedan, sta ces - nema rezervnog. Ali svi znamo da nije njega ovaj forum nebi postojao. Pa prema tome poklopite se usima i durajte.

Meni licno najvise smeta cisto tehnicki nedostatak sto Peki mora premjestati koristeci copy-paste. Najbolje bi bilo da Peki ima opciju samo da promjeni topic, a da na poruci ostane ime onoga koji ga je originalno pisao. Nesto kao sto za slike na galeriji postoje grupe, pa on moze premjestiti sliku iz jedne grupe u drugu. To ce jednom biti otklonjeno valjda. Najbolje rjesenje u kojem bi bio i vuk sit i ovce na broju bi bilo da neko napravi opciju sortiranja po originalnm temama ili onako kako je Peki premjestio. Vidis dobra ideja, trebalo bi je patentirati.
Druga isto tehnicka stvar sto mi smeta su razne kvacice koje dobro rade na galeriji, ali ne i na forumu, a to ce mozda biti uskoro otklonjeno.
.eba ga programer sto ga je takvog napravio.

Jednom se Mobidik bunio sto mu je Peki obrisao nesto, a ovaj je rekao da bi vidio njega da ima gumicu. Sigurno je da nemozes svima ugoditi.

Prema tome lana, nijema i ostali, durajte i nastavite pisati, tako nam je svima.


Pozdrav svima od penzionera.
lana

Post by lana »

Mico, hvala ti za podršku.
Doduše, malo mi je selenje ubilo volju ali ne dam se ja.
Kao što vidiš brzo sam se oporavila.
Žilava sam, čisti dinaridikus homosapiensikus. :lol: :lol: :lol:
Mi smo Kninjani,navikli na selenje. :arrow: :arrow: :arrow:
Što se tiče ovog topika, tućete me uvijek naći.
Tema mi je odlična, ma, na kožu napisana.
Mićo, lijepe slike si poslao i članak u Dnevniku je odličan. Imala sam osjećaj, u jednom trenutku, da sam i ja tamo i da vidim sve to što nam opisuješ.
Uuuu, što volim ove smajliće :roll: :oops: :roll: :wink:
Pozdrav svima od mene
oljaknn

miavuk

Post by oljaknn »

mia pogledaj postu i ajde na zidic. olja
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

KAKO OCETE

Post by Petar-Peky Bukarica »

Dobra ti ova Mico,sto dukata vredi:

Peki kakav je takav je, tvrdoglav, svojeglav, ganja svoje, nekad pravedan, nekad nepravedan, sta ces - nema rezervnog. Ali svi znamo da nije njega ovaj forum nebi postojao. Pa prema tome poklopite se usima i durajte.

Nemojte ga slusati,za*ebava,nemorate Vi durati,Vi mozete i otici ali ja moram ostati,cistiti stoljnjake i prati case,pepeljare,kupiti opuske,mopati pod itd. , da bi sutra kad se nakon prospavane noci opet vratite,dosli u koliko toliko sredjeni lokal.
lana

prva asocijacija i drugo

Post by lana »

Jednu, za dobro jutro:
-Suljo dobio novi poso!
-A jel, a što radi?
- Ima 500 ljudi pod sobom. Održava travnik na groblju. :lol: :lol:
Želim vam lijep radni dan. Jutros sam vozila malu na bus i ja obično takve trenutke iskoristim ili da joj kažem što bi trebalo da zna ili se sjetim nečega od prije.
Danas sam se sjetila tapkanja, tapkaroši, natapkati.....
Kupe se naveliko karte za kino,kad igra dobar film, i onda pred početkom predstave "tapkaš" po većoj cijeni.
Zanima me, ako ko zna, da li je to uopće naš izraz iz Knina i jel se kod nas tapkalo ili sam ja to samo sanjala. :roll: :roll: :?:
Nijema

Re: prva asocijacija i drugo

Post by Nijema »

lana wrote:Jednu, za dobro jutro:
-Suljo dobio novi poso!
-A jel, a što radi?
- Ima 500 ljudi pod sobom. Održava travnik na groblju. :lol: :lol:
Želim vam lijep radni dan. Jutros sam vozila malu na bus i ja obièno takve trenutke iskoristim ili da joj kažem što bi trebalo da zna ili se sjetim neèega od prije.
Danas sam se sjetila tapkanja, tapkaroši, natapkati.....
Kupe se naveliko karte za kino,kad igra dobar film, i onda pred poèetkom predstave "tapkaš" po veæoj cijeni.
Zanima me, ako ko zna, da li je to uopæe naš izraz iz Knina i jel se kod nas tapkalo ili sam ja to samo sanjala. :roll: :roll: :?:
:lol: :cry: Draga Lana kod nas se tapkalo sa razlicitim vrstama slicica vec davnih sezdesetih godina. Sjecam se da su tadasnji djecaci, a sadasnji djedovi, imali slicice futbalera i tapkali se sa njima, a djevojcice su se pokusavale upetljati i u to tapkanje.
Tapkanje iz mog sjecanja nema veze s novcem, vec stavis jednu slicicu na drugu i dlanom ruke pokusas podici iste slicice i prevrnuti ih.Onaj tko uspije je pobjednik i nosi slicicu koju je prevrnuo...
Nijema

Re: KAKO OCETE

Post by Nijema »

Peky wrote:Dobra ti ova Mico,sto dukata vredi:

Peki kakav je takav je, tvrdoglav, svojeglav, ganja svoje, nekad pravedan, nekad nepravedan, sta ces - nema rezervnog. Ali svi znamo da nije njega ovaj forum nebi postojao. Pa prema tome poklopite se usima i durajte.

Nemojte ga slusati,za*ebava,nemorate Vi durati,Vi mozete i otici ali ja moram ostati,cistiti stoljnjake i prati case,pepeljare,kupiti opuske,mopati pod itd. , da bi sutra kad se nakon prospavane noci opet vratite,dosli u koliko toliko sredjeni lokal.
:lol: Dragi i postovani i vrijedni i dobri i sposobni i covjekoljubivi gazda!
Nikad mi nije bila namjera da te kritikujem , pa cak ni onda kad me izbrises ili ispravis, jer znam da to cinis iz dobrih namjera....i tko zna koliko sam se puta isprovaljivala u labirintima sjecanja , a ti bio ljubazan pa me ispravio. A sto sam grintala.....to je samo zato sto je kod mene sve isprepleteno pa se ne mogu odrediti ....i onda " samo onako bezveze". Nadam se da si me izbrisao s crne liste i iz bijele knjige?!
Nijema

Re: a stas - malo pivo

Post by Nijema »

mico wrote:Posto sam ja jedini koji je zaradio penziju ovdje na galeriji, napisacu moje (analiticko) misljenje o ovoj temi.

Ako malo bolje pogledate postoje dvije vrste foruma:

1. Teme se slobodno dodaju
Primjer ovakvog foruma je SerbianCaffe.com
Prednost ovakve vrste foruma je da je odrzavanje jednostavno i jeftino, tako da par ljudi moze odrzavati puno foruma.
Nedostatak je sto nakon nekog vremena price zavrse u binarnom smecu pohranjene na nekom serveru odakle se nikad nece iskopati.
Ideja ovakvih foruma je da se bave tekucim dogadjajima, nesto kao novine.

2. Teme su odredjene od strane moderatora
Primjer ovakvog foruma je KninskiRjecnik.com koji je po definiciji takav jer ima tridesetak slova i to je to, a i GalerijaKnina.com
Prednost ovog foruma je sto su diskusije kako-tako slozene po temama.
Mane su mu da zahtjeva puno posla za moderatora (ne bih mu bio u kozzi), izazva tenzije posto se rijetko kome svidja kako moderator sortira njihove misli, ljudi gube volju za pisanjem itd

Na pocetku pocetaka, cirus232 je predlozio ovo sortiranje po temama, a Peki se prihvatio tog posla. Pitanje je zasto bi moderator gubio vrijeme da sortira diskusije, a odgovor je jednostavan - da se nesto sacuva, bilo u obliku knjige (Puki i Nine su izdali knjigu Kninski Rjecnik), ili slikovnice sa pricama ili u ovom elektronickom obliku.

Peki kakav je takav je, tvrdoglav, svojeglav, ganja svoje, nekad pravedan, nekad nepravedan, sta ces - nema rezervnog. Ali svi znamo da nije njega ovaj forum nebi postojao. Pa prema tome poklopite se usima i durajte.

Meni licno najvise smeta cisto tehnicki nedostatak sto Peki mora premjestati koristeci copy-paste. Najbolje bi bilo da Peki ima opciju samo da promjeni topic, a da na poruci ostane ime onoga koji ga je originalno pisao. Nesto kao sto za slike na galeriji postoje grupe, pa on moze premjestiti sliku iz jedne grupe u drugu. To ce jednom biti otklonjeno valjda. Najbolje rjesenje u kojem bi bio i vuk sit i ovce na broju bi bilo da neko napravi opciju sortiranja po originalnm temama ili onako kako je Peki premjestio. Vidis dobra ideja, trebalo bi je patentirati.
Druga isto tehnicka stvar sto mi smeta su razne kvacice koje dobro rade na galeriji, ali ne i na forumu, a to ce mozda biti uskoro otklonjeno.
.eba ga programer sto ga je takvog napravio.

Jednom se Mobidik bunio sto mu je Peki obrisao nesto, a ovaj je rekao da bi vidio njega da ima gumicu. Sigurno je da nemozes svima ugoditi.

Prema tome lana, nijema i ostali, durajte i nastavite pisati, tako nam je svima.


Pozdrav svima od penzionera.
:lol: Dragi Mico, ja naprosto uzivam citati tvoja objasnjenja, jer nakon njih se uvijek osjecam malo pametnijom....i kao sto kazes , duraj i nastavi! :shock:
lana

samo nako

Post by lana »

Citiram Nijemu:
Dragi Mico, ja naprosto uzivam citati tvoja objasnjenja, jer nakon njih se uvijek osjecam malo pametnijom....i kao sto kazes , duraj i nastavi!

Nijema,
ovo mi se puno sviđa što si napisala.
Nekako sa malo riječi puno toga lijepoga i pozitivnoga si rekla. :!:

P.S: sad bi te nešto drugo upitala- kako ti to taj okvirić‡ žuti, kad citiraš? Sve sam već‡ odklikala pa ne ide a ponekad bi mi dobro došlo. Ako je nešto komplicirano a ti pođi na topic Tehnički problemi ili ne znam kako se već‡ zove.
Naćiću ja tebe! :arrow: :arrow:
Nijema

Re: samo nako

Post by Nijema »

lana wrote:Citiram Nijemu:
Dragi Mico, ja naprosto uzivam citati tvoja objasnjenja, jer nakon njih se uvijek osjecam malo pametnijom....i kao sto kazes , duraj i nastavi!

Nijema,
ovo mi se puno sviða što si napisala.
Nekako sa malo rijeèi puno toga lijepoga i pozitivnoga si rekla. :!:

P.S: sad bi te nešto drugo upitala- kako ti to daš u taj okviriæ žuti, kad citiraš? Sve sam veæ odklikala pa ne ide a ponekad bi mi dobro došlo. Ako je nešto komplicirano a ti poði na topic Tehnièki problemi ili ne znam kako se veæ zove.
Naæi æu ja tebe! :arrow: :arrow:
:oops: Draga moja Lana , ja ti bas nisam tehnicki virtouz ( svojevremeno su me nas Mico i pok.Nela uclanili i registrirali kao clana galerije!), medjutim ako sam te dobro razumjela , dovoljno je da kliknes na ono quote u desnom uglu napisa na koji zelis replicirati! A sad cu ti sapnuti jedan tips( nemoj nikom reci! ) : Nas Mico je kompjuterski obrazovan i rado ce ti pomoci! :lol: Pozdrav
Post Reply