30 godina mature

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Snjezana

30 godina mature

Post by Snjezana »

Evo, da ne bi bilo zabune otvaram novi topic. Dakle, svi koji ste završili kninsku Gimnaziju 1978. javite se.
Snjezana

PROSLAVA MATURE

Post by Snjezana »

Obavještavam sve one koji su maturirali 1978 godine ( Gimnazija ) da ce se proslava 30 godina mature održati 14.06.2008. godine u Beogradu. Mjesto i vrijeme ce biti naknadno objavljeno. Molim sve zainteresirane da mi se jave radi organizacije. Moj mobilni je 063 8 762 883 . Pozdrav!
Snjezana

Post by Snjezana »

Evo i konaène informacije o proslavi 30 godina mature. Sastanak je 14.06.2008. u 18 èasova u restoranu "Park" koji se nalazi preko puta ulaza na Kalemegdan. ( odmah iza ugla biblioeke grada Beograda na kraju Knez-Mihailove ulice). Poslije okupljanja se odlazi u restoran "Lovaèka prièa" koji se nalazi u blizini Ade Ciganlije na starom obrenovaèkom putu. Ako ima još neko zainteresovan neka se javi na vrijeme.
Snjezana

Post by Snjezana »

Evo i konaène informacije o proslavi 30 godina mature. Sastanak je 14.06.2008. u 18 èasova u restoranu "Park" koji se nalazi preko puta ulaza na Kalemegdan. ( odmah iza ugla biblioeke grada Beograda na kraju Knez-Mihailove ulice). Poslije okupljanja se odlazi u restoran "Lovaèka prièa" koji se nalazi u blizini Ade Ciganlije na starom obrenovaèkom putu. Ako ima još neko zainteresovan neka se javi na vrijeme.
Snjezana

Proslava mature

Post by Snjezana »

E pa dragi moji, posto se osjeæam prozvana, evo izvještaja sa naše proslave. Da se ne bi ponavljala iz prethodne poruke znate gdje smo bili a sad ukratko kako nam je bilo. Dakle došlo nas je tridesetak, veæina je na slikama, i to najviše iz Beograda, Novi Sad, Banja Luka, Pirot, Šabac, Požarevac , Crna Gora i Zagreb. Sastali se u 6 popodne, a rastali u 6 ujutro. Prièalo se, pjevalo i igralo. Neki ljudi se nisu vidjeli 30 godina. Prisjeæali smo se onih divnih gimnazijskih dana, pomenuli i one uèenike i profesore koji, na žalost nisu više meðu živima. Na kraju obeæali jedni drugima da neæemo èekati sljedeæih pet godina da se ponovo vidimo nego æemo to uèiniti veæ dogodine ili barem na svake dvije godine.
R
Posts: 67
Joined: Fri May 25, 2007 1:20 pm

Post by R »

Nakon trideset godina...
dolaze jedan po jedan na mjesto sastanka, kao nekada ona djeca na početku nove školske godine u razred, sa osmjehom i znatiželjom, pitanjem gdje si ,šta radiš , hoće li me prepoznati... , atmosfera kao da je neko zaustavio vrijeme za školskog odmora, a onda ga pustio da teče nakon toliko godina , a onu djecu preobrazio u drage,divne ljude i radosnom , vedrom stranom okrenuo jedne prema drugima - u prkos godinama i svemu što je nosio život. Bravo generacijo!
Post Reply