ZA GENERACIJE KOJE SU ROÐENE 50-TE,60-TE,70-TE I 80-TE

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

andjela.pesic
Posts: 53
Joined: Fri Feb 15, 2008 12:29 pm

Post by andjela.pesic »

Auto
Auto je tu da ti služi,a ne da ti služiš njemu.Zato ne robuj skupim i ogromnim autima,niti ne ulazi u kradite zbog kojih æeš morati jesti štapiæe i piti mineralnu light,nego nabavi nešto vozljivo da ti bude funkcionalno.Ogromni auti su ionako kompleksaški substitut za mali mlohavi k***c kod mužjaka,i sitni zlobni oglodani mozak kod žena.Kad sam se vratio oz JNA tata mi je platio vozaèki.Kad sam žicao da mi posudi onu kršinu od žute Jette koja je preminula koju godinu kasnije,rekao je da auto nije igraèka i da kupim sebi jedan kad zaradim.Onda je došao rat i sve je otišlo u pi**u materinu.Tata je otišao u rat,gdje je ostao bez bubrega,a mi smo iz srednjeg prešli u malo niži stalež,pa sam za kredit za Clia,zaradio tek u 33-oj nakon puno èišæenja sjnega,nošenja brašna i èišæenja tuðih podruma.Tebi æu platiti vozaèki kad napuniš 18.Do tada æu jako dobro razmisliti hoæu li ti dati voziti svoj auto,ili æu biti sebièno g***o ko moj stari,koji je tim svojim postupkom navukao moju mržnju,ali i definitivno spasio neodgovornog majmuna sklonom alkoholu da ne pogine za volanom u vrlo kratkom razdoblju,i u smrt povede za sobom još koje nevino biæe.
Hvala ti stari.Jeste da si bio p***a,ali imao si pravo!Oprošteno...
andjela.pesic
Posts: 53
Joined: Fri Feb 15, 2008 12:29 pm

Post by andjela.pesic »

Televizija
Filmovi koji su meni sjajni,tebi æe biti spori i dosadni.Puno je bolji osjeæaj smijati se profinjenim komedijama,i shvatati dubinu i smisao nekih filmova,ali za to moraš razvijati mozak.Mozak se razvija uèenjem.Uèiš dok si živ i to u školi,s društvom,roditeljima i kad si sam.Najlakše je cijeli dan buljiti u TV i tako æeš garantovano zatupiti jer su TV programi stvoreni od strane retardiranih ljudi za retardiranu populaciju,a vredi svaka 100-ta emisija koju vidiš.Gledaj TV 2 sata dnevno i probaj da barem pola od toga bude korisno.Reklame imaš na mom hardu.Dobre reklame,a ne ove za švarckof i uloške.
Ne sine,žene nemaju plavu krv i fleku od bureka ne možeš isprati nikakvom pi***m materinom.
Humoristièke serije koje vrijede su veæ odavno snimljene,pa æeš ih imati arhivirane u fioci sa DVD-ovima.Ne u onoj ladici.Tu ne diraj.
REKAO SAM TI!
andjela.pesic
Posts: 53
Joined: Fri Feb 15, 2008 12:29 pm

Post by andjela.pesic »

Izlasci
Pivo u kafiæu je duplo skuplje nego pivo u dragstoru,pa ti je bolje naæi ekipu s kojom æeš svirati i pjevati u parku nego udisati dim i slušati tamo neku muziku s gomilom kretena koji vrte kutiju cigara oko najduže ose gledaju u prazno i pojma nemaju šta æe sa sobom.Kafa je k***c.Glupa navika.Možeš i bez nje.Noæni klubovi ti se djele na one za seljaèine gdje puštaju narodnjake,i gdje pokupiš šaku ili metak ili one druge.Ako odeš na kurve,znaš da su ti vrata mog dvorišta uvijek otvorena,ali kuæna više ne.Ionako te k****tina u miniæu neæe je***ati pet posto jer nemaš ni para ,ni makinu,ni koks.Što se tièe onih drugih,osim što ti nikad neæe odgovarati mjuza,i što æe te boljeti i uši i mozak,zapamti da žene prije izlaska troše barem sat vremena da se namažu,i da to što si vidio uveèe neæe biti ono isto pored èega æeš se probuditi ujutro.
A i pivo je malo i tri puta skuplje nego u radnji,pa se vi bolje skupite kod nekog i napravite privatnu žurku.
andjela.pesic
Posts: 53
Joined: Fri Feb 15, 2008 12:29 pm

Post by andjela.pesic »

Sport
Sine bavi se sportom.Ne profesionalno jer æeš zatupitii.Ne ni s puno sportova jer æeš se razvodnjiti.Ne nekim sportom od kojeg nema vajde,tipa hokeja na travi,sinhronizovanog plivanja ili skvos.Ni veslanjem.Neæeš mi u cilj leðima ulaziti.I ne fudbalom,jer ne želim da ti 50 000 hiljada ljudi psuje mater jer si pogodio stativu.Ni košarku jer æe te tjerati u k***c kad budeš sjedio ispred njih u bioskopu,a i niko ti neæe moæi naæi patike broj 53.Mogao bi odbojku,ali æeš sjebati zglobove i prste,dok æe te u rukometu non-stop mlatiti.Ili vaterpolo,ali æeš se usvinjiti 25 kg isti dan kad prestaneš trenirati.A u bazenu æeš odmah pokupiti gljivice.Za skijanje i tenis nemam para,a na borilaèke vještine te nedam iz principa.
Sine jel se baš moraš baviti sportom?
andjela.pesic
Posts: 53
Joined: Fri Feb 15, 2008 12:29 pm

Post by andjela.pesic »

Kompruterske igrice
Sine to te zaglupljuje.Nas su matorci istjerali u dvorište,dali nam loptu ili klikere i pokupili kad bi pao mrak.Akad bi pao mrak,pranje i u krevet,eventualno si mogao èitati neku knjigu ili gledati jedan od dva TV programa koji su završavali u 10 ili11 sati.Igrice su ti k***c.Zaradit æeš dioptriju,grbu,nikad neæeš pobjediti,a ako i doðeš do zadnjeg nivoa,neki æe kreten u Japanu napraviti još 1800 novih.A do tad æe ti najveæi mamlazi u razredu pokupiti najbolje komade.Za**bi to,bolje i fudbal da igraš.
andjela.pesic
Posts: 53
Joined: Fri Feb 15, 2008 12:29 pm

Post by andjela.pesic »

Alkohol
Nemoj poèeti piti prije osamnaeste jer æeš prestati rasti,organi æe ti zakržljati,a moždane æelije prepoloviti.Kad i poèneš,loèi obazrivo,polako i inteligentno.Uvijek æe te neko u ekipi zapiti ko svinja,a nije nužno da to budeš baš ti.I probaj piti kvalitetno,a manje,jer nije poenta piti najviše,nego se najbolje zabaviti.Najveæi je gušt sjediti pripit sa strane i gledati nekog kako jede opuške ili mokri po maèki.Prije spavanja se ljepo ispovraæaj,napravi sendviè,popij litru vode,i eventualno popij kafetin ako vidiš da se sprema zlo.Mamurluk inaèe ujutro ljeèi rasol.Od alkohola ti garantovano raste"bojler"Ribe ne vole "bojleraše".
Zašto ja pijem?Pa nije mi niko rekao ovo što ti sad govorim.
Sad vrati to pivo u frižider.
andjela.pesic
Posts: 53
Joined: Fri Feb 15, 2008 12:29 pm

Post by andjela.pesic »

Droga
Sine drogiraju se samo glupi ljudi,a ti nisi,niti želiš biti glup.Od trave æeš se smijati 15 minuta,a onda æeš dva sata biti u k***u.Od skanka æe ti 20 minuta biti veselo,a onda æeš tri sata biti u k***u,i još æe ti urin smrditi 12 sati.Od bombona æe ti se vrtiti u glavi,i skakati i neæeš moæi zaspati 10 sati,od koke æe ti smrdjeti u ustima na ren,i nakon sat vremena æeš shvatiti da si dao 100 evra,da bi ti sat vremena bilo malo bolje,ako si dobre volje ili dosta gore,ako si loše.Kao i sa svakom drogom,uostalom...LSD rade neki sumnjivi tipovi u sumnjivim laboratorijama i ako stave jednu j***nu kap više na taj list papira koji æeš posisati da bi nakon toga vidio ljubièaste leptire na tvom p***su,dok ti oko putuje na obližnji hrast,ode ti u p**du materinu.Mislim,ne ti -tvoj mozak.Ubrizgaš li si hors,daæu ti i inekciju sa AIDS-om,pa da odmah prekratimo muke.
Samo te dvije stvari molim u životu.Ako se meni nešto desi,pazi na ostatak familije i nikad nemoj imati veze sa drogom.HVALA TI!
andjela.pesic
Posts: 53
Joined: Fri Feb 15, 2008 12:29 pm

Post by andjela.pesic »

Oružje
Je***o te oružje.Oružje nose kompleksaši koji nisu dovoljno jake liènosti da bi nešto dokazali rijeèima.Ako ti neko zaprijeti oružjem,reci mu da je u pravu i da ti sad ideš kuæi.Nabaviš li veæi gan od njega ,on æe nabaviti još veæi i tako u krug dok neko nekog ne upuca.Onda æeš iæi ili u zatvor ili na groblje.Kad odeš u grob nema te,a iz zatvora se niko nije vratio normalan,i onda uspio pošteno živjeti,jer niko ne želi imati posla sa zatvorenicima,koloko god oni nevini bili.S druge strane,ako misliš pravdu istjerivati sa noževima i pištoljima,onda idi u neku vojsku i uživaj.
Previše ima takvih idiota po ulicama da bi i ti bio jedan od njih.
colja
Posts: 81
Joined: Wed May 30, 2007 1:10 pm

Post by colja »

Slušam pjesmu Mis Robinson, Pola Sajmona i Art Garfankla,muziku iz filma "Diplmac" pa mi kroz glavu prođe,ne znam zašto,ona veoma česta parola mladih,a bome i starijih, "VODITE LJUBAV.A NE RAT" Sjetih se tada jedne simpatične priče.Ovako....
Bio jedan kršni hercegova,visok,snažan,a nadasve hrabar i nemirnog duha.Nemirni duh ga odvede u svijet pa se tako nađe u Rusiji baš u vrijeme Rusko -japanskog rata i on,vrntavi Balkanac,prijavi se kao dobrovojac na Rusku stranu,naravno.U ratu je proveo cijelo vrijeme trajanja rata i pokazao izvanrednu sposobnost i hrabrost.Kad se rat završio ruski Car ga zbog zasluga odlikovao sa ko zna koliko odlikovanja i dodjeli mu veliki kompleks zemlje sa dvorcem,kao i doživotnu penziju i mnoštvo privilegija.Pošto je bio nemirnog duha i mjesto ga nije držalo odluči da se vrati u rodnu Hercegovinu i tako sve napusti i zemlju i kuću i vrati se u rodni kraj.Kad se vratio upoznao je jednu mladu,ljepu ženu i zaljubio se u nju i ona u njega,ali nevolja je bila u tome što je ona bila obećana drugom.Oni su se počeli sastajati tajno i to je trajalo dok jednog dana,taj kome je obećana,nije posumnjao pa ih je počeo pratiti i tako jedne večeri ih je uhvatio na djelu.vodili su ljubav.Uzeo je sjekiru i okončao stvar....Ja i dalje slušam Mis Robinson i pitam se,dali je baš uvijek bolje voditi ljubav nego ratovati?Kako je čudan ovaj život.
Srecko Vukmirovic
Posts: 12
Joined: Sun Apr 01, 2007 10:54 am

oruzje

Post by Srecko Vukmirovic »

andjela.pesic wrote:Oružje
Je***o te oružje.Oružje nose kompleksaši koji nisu dovoljno jake liènosti da bi nešto dokazali rijeèima.Ako ti neko zaprijeti oružjem,reci mu da je u pravu i da ti sad ideš kuæi.Nabaviš li veæi gan od njega ,on æe nabaviti još veæi i tako u krug dok neko nekog ne upuca.Onda æeš iæi ili u zatvor ili na groblje.Kad odeš u grob nema te,a iz zatvora se niko nije vratio normalan,i onda uspio pošteno živjeti,jer niko ne želi imati posla sa zatvorenicima,koloko god oni nevini bili.S druge strane,ako misliš pravdu istjerivati sa noževima i pištoljima,onda idi u neku vojsku i uživaj.
Previše ima takvih idiota po ulicama da bi i ti bio jedan od njih.
Svaka cast Andjela. Pametniji komentar nisam cuo pitaj Boga od kada.
andjela.pesic
Posts: 53
Joined: Fri Feb 15, 2008 12:29 pm

Post by andjela.pesic »

Pisala bih ja još ali vrijeme mi ne dozvoljava,poèela da radim,troje djece,tempo ludnica sad ovako malo skoèim do Galerije.Ali samo da se malo naviknem,eto mene opet u dužim intervalima.Pozdrav svima!
Post Reply