BEZ UVREDE!

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

BEZ UVREDE!

Post by Petar-Peky Bukarica »

Neznam kako Vi,ali ja kad zavrsim tekst,procitam ga ponovo,
popravim gramaticke greske (ne sve,jer ipak ne poznam
pravopis tako dobro) ali prije svega potrudim se da smirim
emocije.Uvijek mislim da ce taj tekst citati,oni koji mozda
neznaju o cemu se radi.
Posebno mi je drago sto vidim da na "Forum" dolaze gosti
zeljni ovakvog razgovora,bez obzira na godine i mislim da
nebi trebalo puno mudrovati oko toga tko je veci a tko manji
Kninjanin.Svi mi znamo po nesto o Kninu i tu smo da se
dopunjavamo,saznajemo,prisjecamo,prepricavamo i tako to,
medalje niti odlikovanja ne dijelimo.
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Stilske vjezbe...

Post by Miroslav Stankovic »

Isto tako, ja predlazem da radi citljivosti:

Iza tacke: dva prazna mjesta
Iza zareza: jedno prazno mjesto
Enter koristiti samo za novi paragraf. Na taj nacin ce se tekst svakome rasiriti u prozoru koliko je ekran sirok.

Jesu li ovo presusile teme za pricu, kad smo se poceli baviti izgledom? To je kao ovdje sto svi satrase pricom o vremenu, Nice day isn't it? Yes it is.
Kninjanin

Da...

Post by Kninjanin »

Kazu oni koji su bili svojevremeno daktilografi da iza znaka interpunkcije ide jedno prazno mjesto. Iz iskustva mi se cini da je tako najcitljivije.

:oops: Ovo ja malo radi sebe jer sam navikao tako pisati pa bi mi sad bilo tesko kuckati dva razmaka iza tocke! :roll: :wink:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Interpunkcija

Post by Nela »

Aha, Kninjanin je u pravu, a i stariji je pa bolje zna. Hocemo stavljati i cvjetice ili su dosta okvirici u ljubicastom tonu sa zutim prugicama? :wink:

Teme su izgleda potrosene. Zbilja nema nitko nista za reci, npr. o prvim roditeljskim zabranama, o stajanju u kutu u skoli, o bjezanju s nastave, o kradji lubenica na pijaci ... mozda se tko neceg sjeti.

Pa, djecaci, npr. tko vam je bila prva ljubav (Cipe ti se ne javljaj s Melitom)? Kad ste dobili prvu loptu, prvi bicikl?
sanja

Pravopis

Post by sanja »

Jel' se to ja moram javiti da napravim redakture po postovima? Ili da kazem, kao skolovani daktilograf i novinarka iz potrebe (ostale poslove zasluzene nuzdom da i ne spominjem), da je Kninjanin u pravu sto se tice pravopisa. Pravo da vam kazem, ja razumijem sve sto Moby napise. Dva, tri puta procitam i to je to :wink: :lol: :lol: :lol:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Novi clan

Post by Nela »

Ne znam jeste li primijetili, dobili smo novog clana, pa bi bio red da ga pozdravite.
Well, hello Djuradj, how do you do? I am very glad to meet you! :lol:
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Dva puta "space"

Post by Miroslav Stankovic »

Stas kad se ljudi brzo pokondire. Nisam ovdje nego 6 godina, a vec se navikao na dva "space"-a.
pk16

Post by pk16 »

ja isto glasam za dva spejsa. (i protiv velikih slova.) samo je pitanje vremena kad ce to ostatak svijeta prihvatiti.
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Promjene

Post by Nela »

Ma vidi ti njih. Oni su za promjene! Pa ok, i ja glasam da odsad:
- muski kuhaju, a zena s vrata vice: Jel gotov rucak, iako je i on tek dosao s posla,
- nose minicu, jer mi se svidjaju njihove noge
- noge depiliraju kombajnom ili kosilicom ovisno o afinitetu
- primaju manju placu nego ja za isti posao koji obavljamo
:lol: :twisted:
sanja

Zbunjoza

Post by sanja »

Pa, vi mene stvarno hocete ubaciti u totalnu zbunjozu! :o Svaki radni dan pisem ovako:
1. dnevni servis vijesti sa ss, ch, cc, zz
2. spec. tekstove u wordu sa svim nasim znakovima
3. mailove sa c, s, z - bez nasih znakova.
O pravopisu da i ne govorim! :roll:
I sad jos hocete da za forum uvedem dva space-a i sve pisem malim slovima, a sve uz ionako napregnute vijuge da se prisjetim originalnog kninskog govora i izraza? :o Nema sanse, budite sretni da ne pocnem brkati sve ove nacine pisanja, onda me ni Moby nece razumjeti..... :lol: :lol: :lol:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

interpunkcija

Post by Nela »

E Sanjica, pitanje je sta se iza toga krije. Djecaci su poceli cifrati forum, valjda su se zamorili od sredjivanja kuce, heklanja i pletenja. :wink:
Kninjanin

Eh...

Post by Kninjanin »

Ma nije bas da heklam. Ja ti vise volim goblene :lol:
Od tehnike dobar sam sa usisivacem, a zena mi nece kupiti mashinu za sudje (kaze da to drnda, a da ja ne pravim toliko buke :D !)

PS
A i pjena od bjelanjaka je bolja kad se umuti rucno nego mikserom (koji puno zuji!) tako da ne koristim ni mikser! :D
Milorad-Micko Dujmovic
Posts: 322
Joined: Tue May 06, 2003 2:26 pm

bez uvreda

Post by Milorad-Micko Dujmovic »

pa dobro sta je ovo. kakav je ovo topik? ispada da me neko mora procitati vise puta da bi me "procitao" ? pa vise ni neznam dali je zajebancija ili prosfikancija da je nestalo tema? u redu jes da je onaj ABORIDJANAC napravio malu pomutnju pa se i ja tesko snalazim. ali sto se vi hakeri bunite! pa ja cu stvarno poceti dijeliti kazne. NEMA TEMA!? koga vi to mutite. hocete da sad otvorim 101-u? no sta vrijedi kad ni vec otvorene nisu iskoristene ni 10%. nego polako prelistati vec zadano i pokusatii napisati domaci rad. puno pozdrava Djuradju! ti mora da si sa Sinobada. samo izgleda da je i tebi maca pojela jezik! :?: :evil: :twisted:
Nela
Posts: 108
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:18 pm
Location: Gospic

Gobleni

Post by Nela »

Kninjanine, ti si idealan muz! Svaka cast zeni, dobro te je odgojila, vidi se, tipican Dalmatinac. Samo brate gobleni nisu vise u modi, mijenjaj bransu, mozda da slikas za promjenu?
Eto ja vidjela kod nekih nasih Kninjana sliku Knina na zidu, ona slika gdje se vidi tvrdjava, a u dolini jezero (nekadasnje Lago di Krka, rekao bi Miso Uros). Ja posizila za slikom, a ne mogu je ukrasti, velika je, sta je, je. Onda se moj muz sazali pa uzme tus i tockicama u pet veceri napravi istu takvu samo malo manju, uokviri i stavi mi u trpezariju. Kaze da je to za dobar tek. Pa sta ti je dobar muz.
Luka Kabic
Posts: 199
Joined: Thu Mar 20, 2003 4:49 am

Post by Luka Kabic »

Hajde hajde skeniraj sliku pa posalji Pekiju da i mi ostali mozemo da uzivamo
Post Reply