STA DA SE CITA

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

lana

Post by lana »

Zanimljivo? "Senka vetra" Karlos Ruis Safon nije prevedena u slovenski jezik. :roll: :roll: :roll:
mikikas

Post by mikikas »

lano bas mi je zao sto im fali bas taj prevod ,jer je ta knjiga evropski bestseler , a kriticari kazu za nju da je oda knjizevnosti kroz misteriozne i ljubavne zaplete
pozdrav
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

Indija

Post by Miroslav Stankovic »

Bog malih stvari - Roy Arundhati
Knjiga sa teskom temom, a laka za citanje. O Indiji, kastama, zabranjenoj ljubavi, tragediji.
A kad sam citao podsjetilo me je na heklanje, ma kako ono vrti sa onim tankim koncem i dvije zice, dvije pravo dvije krivo, i na kraju ispadne predivni milje za psihu... Hocu reci bez imalo ironije, i u najboljem smislu te rijeci, vidi se da je zensko pisalo, predivna knjiga.
verica

Post by verica »

ODLICNA TEMA!!!!

Najprije da se osvrnem na pocetak i podrzim predloge za knjige od
Khaled Hoseini, "The kite runner" i "A thousand splendid suns". Obadvije sam procitala gotovo u jednom dahu, izizetno dobre knjige.

Kad covjek dodje u nekakve zrelije godine (ali naravno jos uvijek se osjeca mlad) onda pocne da ozbiljnije razmislja o zivou i da ga gleda nekim drugim ocima. I onda mu se desi da cita ovakve stvari,
Albom Mitch "Tuesdays with Morrie" ili Pam Rice "Coming to my senses."

Za one koji vole misteriju "The Christmas Train" od David Baldacci je dosta dobra knjiga. Izvinjavam se sto naslove pisem na engleskom, a razlog za to je sto neznam tacne prevode na nas jezik.

Toliko za pocetak, ako vam se svidja bit ce toga jos. Od svih sportova najvise volim da se zavucem u nekakvu biblioteku,te da se izgubim u prostoru i vremenu i lovim dobre naslove.

Pozdrav svim citacima i necitacima i dobro uzivanje
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

što da se čita

Post by Jadra Matkovic »

Knjigu Crveni šator sam pročitala i zaista je odlična.Hvala za preporuku.
Problem je naći neke naslove jer ih jednostavno nema u knjižnici.Pozdrav svima
59300

STA DA SE CITA

Post by 59300 »

Hvala na temi,zaista je odlicna!
Ja citam Shaman ..i tesko ju je ispustiti iz ruke.

Ja dodajem listi knjigu koju je napisal Indijska knjizevnica Jhumpa Lahiri i koja se zove "The Namesake" .Zao mi je ali ne znam prevod.
Nedavno je napravljen i film ali nije ni blizu knjizi!

Pre par godina sam citala "Memoirs of Geisha" Arthur Golden.Meni su uvek interesantne druge,egzoticne kulture a ovde sa radnja desava u Japanu.Jos jedna po kojoj je napravljen film,i opet knjiga je mnogo bolja.

Da dodam jos jednu-"Middlesex" Jeffrey Eugenides....saga familije grckih imigranata u USA.
Jadra Matkovic
Posts: 106
Joined: Sun May 14, 2006 11:02 pm

što da se čita

Post by Jadra Matkovic »

Za 59300 potraži knigu DOBRE KINESKE ŽENE.Pisana je kao dokumentarac ali je odlična.druga je IGRA YO .Obe su knjigekoje govore o drugim kulturama.Pozdrav svima.
laka

Post by laka »

Procitajte Francuski poljubac od Erika Van Lustbadera Francuski Poljubac. Fantasticna knjiga puna zapleta za onog ko voli krimi romane gdje se preplicu istocnjacka i zapadnjacka kultura i vjera. Prilicno teska za pracenje zato sto pisac paralelno vodi tri teme zajedno povezane kroz zaplet prema kraju. Radnja se odvija u Kambodzi ,Vjetnamu, Francuskoj i Americi kroz vremenski peruod od vjetnamskog rata do danas. Knjiga se jednostavno cita u jednom dahu i potrebna je maksimalna koncetracija da bi se citala.
lana

Re: Indija

Post by lana »

mico wrote:Bog malih stvari - Roy Arundhati
Knjiga sa teskom temom, a laka za citanje. O Indiji, kastama, zabranjenoj ljubavi, tragediji.
A kad sam citao podsjetilo me je na heklanje, ma kako ono vrti sa onim tankim koncem i dvije zice, dvije pravo dvije krivo, i na kraju ispadne predivni milje za psihu... Hocu reci bez imalo ironije, i u najboljem smislu te rijeci, vidi se da je zensko pisalo, predivna knjiga.
Ja mislim da si se ti Mico zacitao i da si skroz zaboravio na nas!
verica

Post by verica »

Mico u pravu si, Bog malih stvari je odlicna knjiga.
Moze nova preporuka, po mogucnosti nesto sto manje pritiska dusu. Sramota reci da je tesko za citanje kad pomislim koliko je onih kojima je to zivotna svakodnevnica.
lana

Post by lana »

Ja preporucavam citanje novina i slušanje Parnog valjka, ali tako da "ocepite" do daske kao u mladosti, usput bi preporucila pjevanje na glas, super relaksira.
Jedino što vam se moze desiti, jeste, da vas vasi klinci pitaju, jeste li normalni???
A to i nije strasno. To nas ionako vise puta priupitaju kad su u pubertetu a mi im nesto zabranimo ili "lupimo" nesto sto nije cooool! :roll: :lol: :lol:
verica

Post by verica »

Lana preporuka za relaksaciju ti je odlicna. Osim knjiga, volim ja da citam novine, magazine,... Ali u svemu tome ima jedan problem. NEDAJU MI DA PJEVAM!! Kazu nije dobro za one koji slusaju.
laka

Padobran

Post by laka »

Moja Lana evo mene i ovdje da ti kazem da mi nismo jos za staro zeljezo, nego da ti preporucim nesto za ove vrele dane. Uhvati se ti Alana Forda i pusti ''Vruce Igre'' do daske a klinci se ionako sta bi oni rekli smaraju i sve im je smorno sta mi radimo. ''Ako mislis pobjediti nesmijes izgubiti''.
R
Posts: 67
Joined: Fri May 25, 2007 1:20 pm

Post by R »

Pročitajte knjigu "Paula"od Izabele Aljende - autobiografska priča o egzilu, ljubavi i mirenjem sa smrću.
Rečenica iz knjige:"Kuće imaju potrebu za rađanjem i umiranjem da bi postale dom."
Radniccki

Post by Radniccki »

Frank McCourt - Angela's Ashes - da ih malo bolje razumijemo
Post Reply