DELIJE KNIN

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

Post Reply
milemande

DELIJE KNIN

Post by milemande »

Posto su u Srbiji i sire Delije Knin opste poznata stvar na sto sam ja licno ponosan,volio bi' ako neko ima zanimljive informacije o tome da ih napise. A ako ste kojim slucajem navijali za Hajduk,nema veze napisite nesto i o tome,samo nemojte nista o reprezentaciji posto su momci prava bruka(rage),nemogu se sastaviti na terenu.Ja sam slucajno bio na utakmici finala kupa Jugoslavije izmedju ZVEZDE i PARTIZANA odigranoj na marakani prije 4 godine cini mi se,gdje je Zvezda dobila sa 4-2,a dva komada je zabio bivsi igrac DINARE Skoric,jedan iz penala,a drugi onako ofrlje iskosa nit' je to bio centarsut nit' udarac na go'(valjda mu presla preko noge),ali bitno da je on njega zabio.Ovom prilikom bih pozdravio Benka,Gorana S.,i naravno strasnog gospodina Mirka Marjanovica koji su bili jedni od rijetkih,naravno za koje ja znam,da su navijali za Partizan.Dakle,ako neko nesto zna o Delijama iz Knina ili fudbalu uopste neka napise. HVALA!
Guest

DELIJE KNIN

Post by Guest »

opet ti milemande po starom.PRVO DA NE BI BILO ZABUNE BAS DANAS SAM SARAO RAZNIM FORUMIMA KOJI GOVORE O KNINU.PROSTO SU MI SE ZGADILE TEME I RASPRAVE.u mom drustvu je bilo srba koji su bili veci hajdukovci nego splicani i obrnuto hrvata, i ja sam slucajno hrvat pa sam bio veci zvezdas od bilo kojeg beogradjanina ili ako hoces srbina.bjezao sam iz skole poslije trazio slobodne dane sa posla da bih pratio zvezdu po evropi i bivsoj drzavi i nitko ama bas nitko se nije nazivao torcidom ili delijom od mog drustva osimLIVADICA.NEMOJ DA SAD OPET ISPADNE DA TE NAZIVAM LIVADICEM, ali po bogu brate sto ce ti tema kninske delije, kad uopce nisu postojali.da bi ti to jos vise argumentirao igra zvezda u beogradu protiv Atletika u kupu sampiona.Jankovic i Djaic u vojsci.na svoju ruku bez dozvole su igrali.cini mise da nas je u Beograd na Marakanu putovalo pa barem jedan pun voz ali od nikog nisam cuo da se naziva DELIJOM.bleki u obrani igra zadnjeg ,neki spanac mislim da je bio najsporiji na terenu sredi Blekija i puknemo sa 2:0.znam da je bila strasna mecava. poslije utakmice sa Panatenaikosom koju smo pukli 3:0 nisam normalno spavao mjesec dana.OPET TI PONAVLJAM NE POSTOJE KNINSKE DELIJE PA ZASTO POCINJES SA TIM.VEC SAM REKAO DA JE DINARA NESCRPNO VRELO INSPIRACIJE PA STO CE NAM NESTO IMAGINARNO.ostavi se brate kako smo se dogovorili politike.jer tema koju si zapoceo je cista politika koja je dovela do toga da se ja , ti i ostali tjesimo internetom.ajd zivio :idea:
milemande

Post by milemande »

Ajme,Guest rekao sam napisi nesto zanimljivo,a ne te gluposti.Ako ti se to nedopada onda mi posalji privatnu poruku i objasni mi zasto,a ne ovako da svi vide.Imam i ja pravo na svoje misljenje.Nemoj mijesati politiku u sport.U tvoje vrijeme to nije postojalo,al' u moje sigurno jeste.Nisam ja kriv sto sam se rodio kad sam se rodio,sve u svoje vrijeme care. Tvoj drugar milemande.
Guest

Post by Guest »

Ovoj gospodin oce da kaze da se kninski navijaci zvijezde nisu nazivali delije, pa kad si ti hrvat i navijac zvijezde ja sam srbin i vatreni navijac hajduka. Cak sam jednu utakmicu gledao sa Muzinicem posto mu je tetka zivila u Kninu, inace volio Surijaka, i sad ces reci da se navijaci hajduka nisu zvali kako su se zvali , kakve to veze ima sa politikiom, to sto su prvi ispadi poceli na nogometnim utakmicama to nema nikakve veze sa sportom i nogometom.
Zivio ti !
slovenac

delije knin

Post by slovenac »

ccu vama ja napisat nessto ljepoga o delijama.kad god je hajduk prolazio kninom saccekali ste voz kod nadvozznjaka i obasuli jih kamenccinama po prozorima nassih vagona ne hajdukovih.pa nacionalizmi su vam pocceli bass na fudbalskim terenima.kad god sam u mladosti naletio na kakvog ccoveka sa juga uvijek je postavio pitanje :za koga navijass.pa zar morass za nekoga navijat da bi bio normalan.da je stari uoccio tu anomaliju zabranio bi sigurno neke klubove .jer ddabe je on priccao o bretstvu kad ste ga navijacci svih boja russili svake sedmice.a budem ja priccat za sebe konaccno mi je ona k... olimpija bankrotirala i otissla u zonasse milina za occi i ussi.mozzda sam jednih 15 godina unaprijed al i za vas koji se identifikujete sa klubovima bilo bi ovo pouccno.a o delijama ,torcidi.bbb grobarima ma neka mi netko nadde ljepu i istinitu rijecc,osim one kad ste zajedno plakali u splitu.pa i sam ccess se uvjerit da cce ti stranica ostat prazna jer je puno ljudi bogatijih za jedno iskustvo
Boris Babic
Posts: 28
Joined: Tue Feb 27, 2007 11:55 pm
Location: Beograd

Post by Boris Babic »

Ja koliko se sjecam moja generacija (77-a) i okolne su vecinom navijale za Zvezdu a vise sam znao hajdukovaca nego partizanovaca. Medjutim vec duze vrijeme me ubjedjuju da su ove starije generacije tipa generacija moga cace (46-o) i okolne navijali vise za Partizan nego za Zvezdu sto meni izgleda potpuno nevjerovatno :)
marmunt

Post by marmunt »

Lažu te brate
Ognjen Biserko Ogi
Posts: 8
Joined: Sat May 22, 2004 5:45 pm

podaci

Post by Ognjen Biserko Ogi »

Koliko sam uspio skupiti podatke, u stara vremena se u Kninu navijalo za:
Hajduk, Crvenu Zvezdu, Partizan, Dinaru i NK Zagreb. Pokusajte pogoditi poznatog navijaca ovog zadnje pomenutog kluba.Pozdrav od Ogijevog sekreara za pisanje ovih poruka.
livadic

Post by livadic »

Pozdrav svima,navijaimo za bolju buducnosr,ljubav i srecu.
Ja licno navijam za DINARU iz nama rodnog mjesta.
Sava

Post by Sava »

Evo da vam pohvalim malo sajt! :D svaka èast,evo i da se ujedno zahvalim mom kolegi "LIVADIÆU" što me uputio na sajt! Puno pozdrava od ekipe Petrovdana!
knn-forever

Post by knn-forever »

Dobra vecina kninjana je navijala za Zvezdu,to je bila cista realnost...i to niko ne moze da porekne.Nisu se zvali DELIJE KNIN zato sto je cjela grupa na sjeveru to ime dobila "tek" 1989 godine,7 januara.Pa i ime delije knin je kasnije nastalo.Ali da su kninjani bili izuzetno cjenjeni na sjeveru PRAVA JE ISTINA.
NPR. njih su cekale karte na stadionu i mjesta su ih cekala!!!!!!
pozdrav svima :wink:
livadic

Re: DELIJE KNIN

Post by livadic »

nitko ama bas nitko se nije nazivao torcidom ili delijom od mog drustva osimLIVADICA.NEMOJ DA SAD OPET ISPADNE DA TE NAZIVAM LIVADICEM,

E pa gost,nemoj mi tako o livadicima,bas je to simpaticni i ja se zato ovdje tako zovem. Sto se tice sporta i politike nebi trebalo da ide zajedno jer jer onda dolazi do ''trenja'' i postaje vruce zato ima mnogo zajednickih tema za Kninjane i treba ih forsirati.Niko na to nessmije uzeti ili istisnuti na bilo koji nacin.
Pozdrav svima Kninjanima ma gdje bili.
djuka\s.dj.

Post by djuka\s.dj. »

Evo malo podataka od mene ;Delije Knin su svojevremeno imale blizu 5000 clanova racunajuci tu i ljude iz obrovca , kistanja i nesto iz benkovca, za finalnu utakmicu u Bariju izmedju Zvezde i Olimpika je doslo oko 700 delija iz Knina, A DELIJE KNIN su imale svoje obelezjaod 1989 , znaci od pocetka ujedinjenja zvezdinih navijaca na severu u delije.Prilazem fotku sa poljuda gde sa jasno vidi DELIJE KNIN, a ovi cobani sto izmisljaju bajke da Delije Knin nisu postojale nemaju veze sa pamecu,Knin je oduvjek ovako izgladao navijacki 90-94% delije, onih ostalih 6 % 5% torcide i 1% grobara........eto toliko

Image
laka

krnji kolosjek

Post by laka »

Molm vas bez intoniranja nacionalne note i svega sta se izdesavalo poslje devedesete a veze se za navijace i 87, 88, 89, 90 i pocetke necega sta nije trebalo da se desi i to kad vam ja kazem a mnogi koji me znaju znaju zasto sebe navodim .Kamo srece da je sve ispalo drugacije sad bi pili pice u Trefu a ne kud koji mili moji. Sto se tice Delija iz Knina oni jesu postojali i to u velikom broju a jedan od vodja iz mog vremena je bio pokojni Nine Zub, ali smo isto tako znali sprasiti sa Torcidom u Zagreb i zakuvati protiv BBB kad je Dinamo igrao protiv Hajduka. Ja sam navijao za Zvezdu ali sam isto tako navijao i za Hajduka na svim utakmicama osim kad igra protiv Zvezde. To bi se moglo podvesti pod Dalmatinski mentalitet i vjerujem da ce se mnogi Srbi prepoznati u ovoj mojoj prici. Nemojte vise da mi stajete na muku inace cu se iskljuciti sa ove galerije a vi cete izgubiti jednog od "pametnjakovica" na galeriji. Moze o Delijama jer je to jednostavno dio nas, nesto sto nemozemo izbrisati ali cista srca i bez zadnje namjere. P.S: Kad sam otisao bio sam Srbin, kad sam sve vidio i dozivio sada sam samo Kninjanin. Pozdrav svima!
Post Reply