Pomoc Luki Sinobad (sin od Sandre i Coce)

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

cipe

Post by cipe »

U bibliji ljepo pise ako si nekome pomogao i to vices na sav glas znaci da nisi pomogao drugome vec sebi ! Pomaganjem drugome ustvari velicas sebe .
Zato i jesam predlozio da se plati clanarina koja ce ici u dobrotvorne svrhe iz razloga da se izbijegne to ,e ja sam dao, ti nisi dao, ili ja sam bolji od tebe itd, itd.
Vjerovatno je i u ovoj akciji bilo ljudi koji su dali i od srca pomogli ali se ne javljaju sto ustvari i jeste pravi cin pomoci.
Vjerovatno da i ovdje ima ljudi koji se osjecaju neugodno dali bi a nemaju, da bi se to sve izbjeglo plati se clanarina, ne bitno kolika , na kraju krajeva ko koliko zeli i ima, neko euro neko pet neko hiljadu a neko cak i tisucu .
Zivio ja vama ! :D
majanb

Solidarnost

Post by majanb »

[quote="cipe"] cipe, ja sam samo htjela reci da nije vazno da li nekog poznajes, vec da mu pruzis ruku. Pogresno je shvacena recenica,ali nema potrebe pravdati se,jer demanti nikad nema onu tezinu. Samo,ovo moram reci,pa ako mi vise nije mjesto na forumu ok,povuci cu se. Za malog Luku kopam rukama i nogama,na sve strane... Ja sam sa 15 takodjer imala vrlo tesku saobracajku, i proslo je 20 i nesto godina,neke posljedice su ostale. I znam kako je tezak i mukotrpan oporavak,i koliko je vazno da se terapija ne prekida... Sve ovo ne pisem da izazovem saosjecanje, samo kroz jednu, nesretno postavljenu recenicu,ne zelim da me gledaju. Eto toliko!
laka

Solidarnost

Post by laka »

Ajde da ja kao branim Cipu pa da kazem da nas Cipe nije direktno Maji nista rekao, ili bar nije nista ozbiljno mislio
Znam na koga Cipson aludira i ti ljudi bi mogli u trenu da pomognu u ovakvim slucajevima ali se oni ne odvajaju tako lako od svojih parica.
Na zalost nije samo Luka u pitanju od nase djece, ima ih jos dosta kojima je potrebna nasa pomoc, a sto se tice pisanja o ovoj i slicnim temama, mnogi nasi sugradjani ili neznaju sta bi rekli ili se ustrucavaju.
Licno ja se ne bojim i pisacu svaki put kad nekom bude potrebna pomoc i uopste me nije briga sta ce ko misliti mada vjerujem da vecina clanova razmislja na isti nacin kao ja ali sto kaze Cipe ne javljaju se.
Da zavrsim pricu da nebi skretali sa sustine i pretvarali ovu situaciju u privatno prepucavanje, mada sam ja misljenja da ga nije ni bilo, idemo dalje, Luki treba jos para za rehabilitaciju i vreme je da oni koji zele i smatraju da treba da pomognu, to sada i ucine a za ostale me nije ni briga.
laka

Solidarnost

Post by laka »

Evo da dodam nesto jos na Cipin komentar.
Cinjenica je da ljudi koji su dali jesu bolji i cinjenica je da ima ljudi koji znaju za ovu akciju, imaju pare ali nedaju, zato te molim da ih ne trpas u isti kos sa ovim prvima.
Uostalom niko se ovdje nije hvalio da je dao niti koliko je dao, ovdje ljudi samo pisu ono sto osjecaju da bi svojim pisanjem pokrenuli one koji mogu i zele pomoci.
Toliko.
cipe

Post by cipe »

Nedaj boze da sam ja i pomislio na Maju, niti imam razloga, o Maji mislim sve najbolje i volim da procitam sta ona napise.
Ti laka cuvaj Beograd i suti !!!! :D :D ps.
Docu opet sljedece nedelje .
majanb

Pomoc za Luku

Post by majanb »

[quote="cipe"] Ipak!!!
Opstina Sremski Karlovci (9 km od N.Sada) me danas obavijestila da ce i oni ucestvovati u akciji pomoci za Luku!!!
Ako moze jedna mala opstina sa 9-10 hiljada stanovnika, onda vec sutra krecem da bombardujem i druge gradove. Ukljucite se!
laka

Solidarnost

Post by laka »

Dali su svi na odmoru pa se niko ne javlja ili smo zaboravili ovu temu sto nebi bilo dobro, ali nismo ni blizu kraja sa ovom pricom.
Ako smo vec poceli da jedemo da tako kazem g...., onda to uradimo do kraja ili nismo trebali ni pocinjati jer ovo sto radimo nemogu drugcije da nazovem s obzirom kako se stvari odvijaju.
Za sve koje ce ova vjest da obraduje, Luka je svaki dan sve bolje ali ni blizu dovoljno dobro, naime Sandra je bila u Beogradu pa smo trebali da se vidimo ali ja nisam mogao zato sto sam radio.
Nakon toga smo se culi telefonom i ona mi je rekla da cifra koja je navedena na galeriji nije ni blizu stvarnoj zato sto je pola para bilo njenih koje je ona skupila za Luku tako da smo skoro na pocetku nase akcije.
I dalje smatram da nije bitno koliko je ko dao i da ne treba pisati imena, ali moram da spomenem Pekija i cinjenicu da je samo on skupio pola cifre od skupljenog.
Izgleda da smo ipak otisli u krasni k...., ili mozda nismo?????
majanb

Re: Solidarnost

Post by majanb »

[quote="laka"] ja cu opet pokusati , kao da radim medijaciju, mirim nepomirljivo, objasnjavam i samoj meni neobjasnjive stvari...
Mislim da svako od nas moze jos nesto da ucini, tema nije, i ne smije biti prevazidjena, ni istrosena... I zato, molim Vas sve, svim srcem, dajte da okrenemo jos jedan krug, da prikupimo jos,tamo neke novce, od kojih se neki jako tesko odvajaju, a svako od nas moze doci u slicnu situaciju...
U firmama u kojima radite, bankama preko kojih dizete platu, opstinama u kojima zivite... nije problem, posaljite mi kontakt i ja cu pisati, pisati do beskonacnosti, ali mrdnite se malo...
pocecemo svi da se pred Bogom ovako osjecamo :oops: :oops: :oops:
majanb

Re: Solidarnost

Post by majanb »

Jucer sam upoznala jednu divnu zenu, velikog borca... Sandru Sinobad.
Smatrala sam da sam odlucna, nepokolebljiva... ali upoznavsi tu zenu, zenu koja se bori za svog Luku, shvatih da sam samo jedna od mnogih prosjecnih zena... Volila bih, radi nje, radi Luke, da se sredstva skupe, da istrajemo u ovoj borbi, vjerujemo zajedno sa Sandrom i zajedno sa njom se radujemo kada Luka zavrsi lijecenje...
Da li previse trazim ako Vas sve skupa zamolim da ponovimo jos jedan krug humanitarnu akciju?
laka

Solidarnost

Post by laka »

Amo Kninjani, sad kad ste spickali tolike pare na odmor, vratili se veseli i cili, da se okrenemo stvarnosti.
Kad ste mogli da trosite za sve i svasta i kupujete svasta nesto sto vam nikad nece zatrebati, mozete sada da odvojite neki evric za naseg Luku, i nemojte da mi kazete da nemate, za ovo mora da bude i tacka, inace cu vas se odreci i deklarisati se kao marsovac.
laka

Post by laka »

Na zapadu nista novo, svi cute niko ne bjeli zuba.
Kako mislimo ista da uradimo kad nismo u stanju ni jednu akciju da privedemo kraju.
Zvanican podatak dobijen od Sandre je da smo uspjeli da skupimo negdje oko 3600-3700 evra, pa vi vidite sta cete dalje.
Zadnja uplata je bila prije par dana od jedne dobre familije iz USA, a posto smo se dogovorili bez imena, neka tako i ostane.
Ako u ovoj akciji skupimo iznos od potrebnih 7000 hiljada evra za Luku povjerovacu i da mozemo da napravimo hum. org.
Ja toliko
cipe

Post by cipe »

U nasega lake ... nema na jeziku dlake !
Nije me bilo 10 dana ja racunam sad cu malo sjesti pa da procitam sta se isdesavalo za ovo dana dok me nije bilo a ono samo laka sa stapom vitla sto bi rekli sremci !
Rastjera laka i ovo malo pekijevi musterija !
laka

Za Luku

Post by laka »

E kad bi se naslo jos malo pravih Kninjana a ne foliranata, ova akcija za naseg Luku prisla bi kraju pa bi mogli reci da smo ucinili dobro djelo, i ujutru kad se pogledamo u ogledalo bilo bi nam makar malo lakse u ovom ludom vremenu, pa bi znali da ce i na nas neko pomisliti ako se nedaj boze nadjemo u slicnoj situaciji.
Ja toliko!
majanb

pomoc za luku sinobada

Post by majanb »

Lokalna televizija "Delta" iz Novog Sada u saradnji sa Srpskim Narodnim Pozoristem organizuje novogodisnju predstavu za djecu sa poklon paketicima na sceni "Pera Dobrinovic", sreda, 30.12. u 17.00 casova.
Cijena ulaznice, u koju je ukljucena predstava i paketic je 400 dinara, pa i ovim putem molim sve koji su voljni da pomognu, a zive u N.Sadu da se odazovu akciji... i ne zaboravite, ziro racun kod Metals banke i dalje postoji...
Pozdrav svima
Post Reply