Pomoc Luki Sinobad (sin od Sandre i Coce)

Forum je otvoren za sve one koji zele da se druze, da sa svojim
prilogom osvjeze, obogate ili vrate iz zaborava: ljude, mjesta,
dogadjaje i trenutke vezane za Knin i Kninjane u periodu do 90-tih.
Nedolicni, provokativni i uvredljivi tekstovi bit ce skinuti sa "Foruma".
Hvala!

Moderator: Gazda

majanb

Pomoc Luki Sinobad (sin od Sandre i Coce)

Post by majanb »

[quote="sune"]Ajde narode da vidimo kakvi smo, mislim da svako moze odvojiti malo od sebe za malog Luku.
Tekst ispod je preuzet sa sajta Novosadskog radija 021

LUKI POTREBNA POMOC 03.07.2008.

18:46 - Devet meseci posle saobracajne nesrece u kojoj je teško povredjen, 14-godišnji Luka Sinobad polako se oporavlja, ali ce taj proces potrajati narednih nekoliko godina s obzirom na posledice povredjivanja.

Hirurg Dejan Ðuric sa Instituta za plucne bolesti u Sremskoj Kamenici, koji je vozeci pijan septembra prošle godine teško ozledio maturanta Luku Sinobada (14) i potom pobegao sa mesta nesrece, nikada licno nije kontaktirao porodicu Sinobad niti je ponudio finansijsku pomoc za Lukino dalje lecenje. Na jednosatnom sudjenju u ovom slucaju kada je sudija Zdravka Pisaric donela odluku da lekara za ovo teško delo ne kazni (osudila ga je uslovno), Ðuric je izrazio spremnost da plati odštetu i pomogne porodici decaka.

Medjutim, ne samo da to nije ucinio, vec je dobio potpunu zaštitu struke, pa tako i danas operiše pacijente iako nam je nedavno direktor Intituta za plucne bolesti Aleksandar Milovancev rekao kako je Eticki komitet odlucio da Ðuric ne može da operiše samostalno, vec navodno samo da asistira.

Luka i dalje ima problema sa govorom, levom rukom i nogom i pije jake lekove. Majka Sandra kaže u izjavi za 021 da mu je sada potrebno lecenje u banji ili na planini, ali da im je za to potrebna finansijska pomoc. Za rehabilitaciju je potrebno više od 7.000 evra, pa oni koji žele da pomognu sredstva mogu uplatiti kod Metals banke na racun 335-0020100065780-61.

Porodica Sinobad ima dva deteta, majka ne radi od udesa, dok je otac zaposlen u "Aleksandar gradnji". Doktor Ðuric je otac dva deteta.

Inace, u celom slucaju, interesantan je još jedan detalj. Motor koji je gurao Luka u noci kada ga je u ulici Heroja Pinkija, vozeci pijan, doktor Ðuric udario i pobegao sa mesta nesrece (Luka je zadobio teške telesne povrede, krvarenje i nagnjecenja mozga), kao da je nestao je sa lica zemlje. Lukina majka Sandra tvrdi da ne može da dobije bilo kakvu informaciju u novosadskoj policiji i da su joj sva vrata zatvorena. (Slobodan Krajnovic)[/quote]
Veoma potresna prica, a Vas molim da mi se javite na maja.beader@gmail.com, da vidimo sta se moze uciniti...
Miroslav Stankovic
Posts: 278
Joined: Sat Mar 01, 2003 5:50 am
Location: Montreal, Quebec, Canada

koja valuta

Post by Miroslav Stankovic »

Moze li se uplatiti bilo koja valuta na taj racun? Moze li neko to saznati pa objaviti.
laka

krnji kolosjek

Post by laka »

Mogu se dobiti informacije na njihovom site-u www.metalsbanka.co.yu
Petar-Peky Bukarica
Posts: 1301
Joined: Sun Mar 02, 2003 5:13 pm

LJUDSKA SOLIDARNOST

Post by Petar-Peky Bukarica »

Hvala ti Majo ili sune sto ste nam skrenula paznju na ovaj tragicni dogadjaj i sa tim nam omogucili da pokazemo svoju solidarnos na dijelu .
Kod ovakvih akcija obicno koristim WESTERN UNION - Money Transfer .
Za mene to je najjednostavniji nacin .
Trebalo bi postaviti puno ime i adresu na koga bi isao novac.
Pa gospodo Kninjani ajde da pomognemo naseg Luku i da mu vratimo njegov normalni zivot i da vratimo vjeru u dobrotu i sirokogrudnost Kninjana .
Mozda bi se prilog mogao skupiti i po nekim radnim organizacijama gdje rade nasi ljudi .
Zamolio bi Sandru ili Cocu da nam nakon nekog vremena predoce kako je akcija tekla , koliko je novca skupljeno .
Luki i njegovima srdacan pozdrav , vjerujem da ce akcija uspjeti i da ce mo skupiti odredjenu sumu i pomoci Luki i njegovima .
milkica

pomoc luki sinobad(sinod sandre i coce)

Post by milkica »

dragi kninjani treba sad da se pokazemo koliko pomazemo jedni drugima,ja se slazem sa pekyem da je najbolje da se pompc posalje preko WESTERN UNIONA ,to je najbrzi nacin da se pomogne,zamolila bi maju ili nekog ko je upucen u ovo sve da malo detaljnije kaze gde da se posalje,posto ja stvarno neznam gde se sandra i coca nalaze ,tako da im se pomogne koliko se moze,malom luki zelim sto brze ozdravljenje VELIKI POZDRAV FAMILIJI SINOBAD OD PORODICE BORJAN
laka

Pomoc Luki Sinobad (sin od Sandre i Coce)

Post by laka »

Dragi Kninjani svi koji se nalazite preko velike bare, da nebi razmisljali kako da posaljete pomoc za naseg Luku, saljem vam jedan podatak. Cuo sam od Mikija Bjedova da Mindjusari dolaze preko za 20 dana i Miki se slozio da bi se prilikom njihovog dolaska moglo nesto organizirati. Oni dolaze u Hamilton, Otavu (Kanada), pa Cikago, Feniks a mozda i Las Vegas(Usa). Eto prilike ako postoji zelja, a vjerujem da postoji, da se nesto organizira za malog Luku da djete nastavi normalan zivot. Ovom prilikom aludiram na vasu savjest i urodjenu Kninsku solidarnost a nazalost moram da navedem i jednu cinjenicu, pa opet kazem, nedaj boze, ali danas Luka a sutra...... Neka bog cuva nasu djecu!
laka

za Luku Sinobada

Post by laka »

Imam jednu dopunu za sve koji zele direktno da pomognu malom Luki. Adresa na koju mogu direktno da salju pomoc je: -Sinobad Milan, Kolo Srpskih Sestara br.5 21000 Novi Sad
laka

za Luku Sinobada

Post by laka »

Broj deviznog ziro racuna: Sinobad Sandra, 0030200111466 Vidim da niko vise ne komentarise nista, ako stvarno zelite da pomognete a vjerujem da zelite svi po malo a za ovo nase djete mnogo onda vi svi koji ste napolju mozete da uplatite na ovaj ziro racun. Saljem vam izmedju ostalog i Sandrin broj telefona. 021-654-3454
milkica

pomoc luki sinobad(sin sandre i coce0

Post by milkica »

JA SAM ISTO IZNENADJENA KAO I LAKA STO NIKO NISTA NE KOMENTARISE ILI BILO STA DA KAZE ,REC PODRSKE NASIM KNINJANIMA,RAZGLABA SE O KNJIGAMA,PISU SE TOLIKI VICEVI ,TOLIKE PRICE A SAD KAD TREBA DA SE DA PODRSKA NEMA NIKOGA,MOZDA CE SE NEKO I NALJUTITI STO OVAKO KRITIKUJEM ALI ME BAS BOLI BRIGA ,JER KAD SE NESTO TREBA NEMA NIKOGA,ZA SAD TOLIKO OD MENE,POZDRAV PORODICI SINOBAD OD PORODICE BORJAN MI SMO UZ VAS
Daniela Damjanic
Posts: 53
Joined: Sat Mar 15, 2008 9:02 pm

Post by Daniela Damjanic »

Evo da ja kazem nesto, mada mislim da u ovom momentu porodici Sinobad ne trebaju pisani tekstovi vec konkretna dijela, zato se nisam ni oglasila, sto ne znaci da nisam mislila pomoci porodici.Mozda umjesto ovdje da piskaramo da se polako uputimo u WU i pomognemo koliko ko moze :D
Koliko vidim imamo adresu i broj telefona, mislim sasvim dovoljno za transfer novca preko WU, a mozemo porodicu obavjestiti telefonom o istome.
Porodici Sinobod zelim sto uspijesniji i brzi oporavak njihovog sina Luke
laka

Pomoc Luki Sinobad (sin Sandre i Coce)

Post by laka »

Drago mi je da sam svojim pisanjem, kako ga god nazvali probudio duhove. Necu se ljutiti sta mi god rekli zato sto ste vi moji Kninjan i sve vas volim i vjerujem u vas i vasu solidarnost. U pravu ste obe, i ti Lela i ti Milkice ali ja cu i dalje da pisem i piskaram i drzim ovaj topic pod tenzijom dok god ne vidim konkretne rezultate, i jos da parafraziram samog sebe: Od svakog po malo a za Luku i njegovu familiju mnogo. Znam da svi mi tesko zivimo i svi se borimo za goli zivot (neko vise neko manje) ali Lukina borba je daleko veca s sobzirom da tek treba da pocne da zivi . Pocev od mene sto se tice djela pa svi ostali redom, i nadam se da ovo nece biti jedina akcija koju ce pokrenuti ova galerija i da je ovo samo pocetak. Zamolio bih Pekija da otvori topic sa predlozima i sugestijama, informacijama itd. o svim nasim ljudima koji se nalaze u slicnim situacijama. Pozdrav svima!
majanb

Re: Pomoc Luki Sinobad (sin Sandre i Coce)

Post by majanb »

[quote="laka"]Drago mi je da sam svojim pisanjem, kako ga god nazvali probudio duhove. Necu se ljutiti sta mi god rekli zato sto ste vi moji Kninjan i sve vas volim i vjerujem u vas i vasu solidarnost. U pravu ste obe, i ti Lela i ti Milkice ali ja cu i dalje da pisem i piskaram i drzim ovaj topic pod tenzijom dok god ne vidim konkretne rezultate, i jos da parafraziram samog sebe: Od svakog po malo a za Luku i njegovu familiju mnogo. Znam da svi mi tesko zivimo i svi se borimo za goli zivot (neko vise neko manje) ali Lukina borba je daleko veca s sobzirom da tek treba da pocne da zivi . Pocev od mene sto se tice djela pa svi ostali redom, i nadam se da ovo nece biti jedina akcija koju ce pokrenuti ova galerija i da je ovo samo pocetak. Zamolio bih Pekija da otvori topic sa predlozima i sugestijama, informacijama itd. o svim nasim ljudima koji se nalaze u slicnim situacijama. Pozdrav svima![/quote]
Potpuno dijelim tvoje misljenje. Postoji jedna stara uzrecica: svaki covjek je sretan na isti, a nesretan na svoj nacin...
Dirnuo me taj slucaj u srce, ja sam takodjer majka dvoje djece, i ne daj Boze nikome da dozivi sudbinu porodice Sinobad. Pri tom mislim na citav aparat, od nesavjesnih sudija, do doktora, a najvise je onih iz pozadine koji su takvo stanje izazvali...ili dozvolili...svejedno...
Zelim svima poruciti da od praznih rijeci nema nista, konkretno, a to je u ovom slucaju novac, mnogo vise znaci...
Dakle, svi Krajisnici, ma odakle da smo, ukljucite se i dajte svoj prilog, a vremena za radost bice kada Luka ozdravi...
Nikolic Valentina
Posts: 16
Joined: Mon Nov 19, 2007 5:25 pm

Post by Nikolic Valentina »

Porodici Sinobad zelim da kazem da nisu sami jer znam i da lijepa rijec podrske puno znaci. Mi Knjinjani smo bili i ostali uvijek slozni i u ovakvim trenucima i znam da necemo iznevjeriti a isto tako i oni koji nisu Knjinjani vjerujem imaju zelju da pomognu.Puno pozdrava familiji Sinobad a Luki uspjesan opooravak.
Sensei

Pomoc za Luku Sinobada

Post by Sensei »

Iz dosadasnjih komentara vidim da ljudi imaju volju da pomognu Lukino ljecenje ali ne znaju kako da uplate pomoc, narocito iz inostranstva. Zato sam otisao u Metals banku i od ljubaznog osoblja dobio precizna uputstva o nacinu uplate navcane pomoci. Sve potrebne informacije mozete pronaci u obrascu koji se nalazi na Galeriji pod naslovom " Pomoc za Luku Sinobad" Sa tim podatcima moziti otici u bilo koju banku u svijetu i izvrsiti uplatu. U tekstu ispod obrasca imate i broj dinarskog racuna za u plate sa podrucja Srbije. Dragi moji Kninjani, nadam se da sam bar malo pomogao da vasu dobru volju pretvorite u dijelo. Sve vas puno pozdravljam a Luki zelim brz i uspjesan oporavak.
laka

Pomoc Luki Sinobad

Post by laka »

Samo da vas obavjestim sto se tice pomoci za malog Luku, jos uvjek se nista konkretno ne desava. Ne da sam razocaran nego ne mogu da vjerujem da smo postali toliko samozivi i sebicni. Mozete da se ljutite na mene koliko hocete ali ja cu i dalje imati takvo misljenje dok god se nesto ne promjeni i ne vidim konkretne rezultate. Navescu vam jednu staru poslovicu: Sit gladnom ne vjeruje ili niko nije svjestan tragedije u tolikoj mjeri koliko je ona stvarna dok je sam ne dozivi (daleko bilo). MISLITE O TOME!
Post Reply